DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

horse_art byłabym wdzięczna :kwiatek:
hanoverka ja czekam na nasze 🙂 przypuszczam,że paczka doszła tylko jeszcze nie dali mi znać  😉
falabana wyszło super 🙂 gratuluję  😅
Przeszukałam trochę wątek i znalazłam o wymianie leja, ale nie widziałam o naszywaniu. Więc pytanie:

Mam białe bryczesy z dość fajnego materiału. Mają leje kolanowe i taką zakładkę imitującą pełny lej. Szkoda mi wcisnąć je w kąt ale nienawidzę bryczesów bez pełnego leja.  I czy te leje kolanowe wypruć wcześniej czy zostawić do oceny krawca?
I teraz pytam, żeby nie iść w ciemno do krawca:
Czy da się na nie po prostu naszyć pełny lej??? I jeśli tak to jaki materiał najlepiej na niego przeznaczyć?  (ale wolałabym coś innego niż skórę, żeby było łatwe do czyszczenia i nie bało się pralki) 
agnesix, najlepiej to zaadaptować lej z (czyichś?) zdartych bryczesów, leje zazwyczaj żyją dłużej. Dobrze, żeby takie bryczesy były sporo większe niż twój rozmiar, żeby dało się przyciąć do kształtu. Krawcowa zapewne odpruje lej kolanowy sprawniej niż ty.
Ale szczerze? Mnie by się nie chciało bawić 🤔
mam wujka krawca, tyle że nie chce jechać w ciemno. Jak bym mu zawiozła materiał i bryczesy to on mi wszystko ładnie zrobi ( w jednych przyszył mi bardzo ładnie skórę, wygląda jak oryginalny lej, tyle że to była inna sytuacja). Bardziej mi chodzi o to, czy naszycie leju to dobry pomysł ( we wszystkich bryczesach jest osobno lej i osobno materiał przy ciele, a tu pod lejem od strony skóry byłby materiał bryczesów). Czy ta "przestrzeń" między lejem a materiałem bryczesów nie będzie przeszkadzała? (hmm, nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi  😡 ale nie umiem tego inaczej wytłumaczyć).
No i z jakiego najlepiej materiału to zrobić? (jak naszył mi wcześniej skórę to nie było to funkcjonalne przy praniu).
agnesix, kiedyś bywały bryczesy z lejem naszytym. To, że teraz jest "wycinany" to raczej względy oszczędnościowo-produkcyjne.
Czytaj: z materiału z używanych lei, bo na metry "sztucznej skóry" o parametrach np. clarino to próżno chyba szukać 🤔 Nie spotkałam i nikt nie pisał, że gdzieś widział. Zapewne można, ale nie w ilości na jedne leje.
a tak z ciekawosci... alcantara może? zamszaste, zapewne nie mega jakości, ale do ciorania, zwłaszcza letniego? ciekawe jak z wycieraniem.
z tego co wiem ivett przeszywała lej 🙂 a w hurtowni babeczka mówiła, że biorą alkantarę do spodni jeździeckich 🙂
ponawiam prośbę o zmierzenie odległości pasów w derce :kwiatek:
halo No to chyba naszyję.
A z materiałem raczej problemu nie będzie, mój wujek już tam ma swoje sposoby  😀  ostatnio wszywał mi beżowy zamsz, może alcantarę też może znajdzie jak mówicie, że się nadaje, bo naprawdę szkoda mi ich nie używać  🙂
Skoro mowa o wymianie leja, po raz pierwszy moge się czymś pochwalić w tym wątku. Co prawda nie wykonaniem (dwie lewe ręce), ale pomysłem.  Kupiłam w szmateksie płaszcz sztuczno-zamszowy, który kosztowal mnie cale 16 zł.  Niestety, tu moja działalnośc się zakończyla, bo leje wymieniła  krawcowa (a gdybym potrafiła zrobić to sama, koszt by był prawie żaden). Z płaszcza zostało mi jeszcze na drugą wymianę, jeśli będzie taka potrzeba.  Bryczesy kompletnie się odmieniły: leje były granatowe, teraz są pomarańczowe (bo akurat taki płaszcz mi się trafił).
no już ide mierzyć.... 😉

ok, oczywiście każda derka ma inny kształt, inną długość na jakiej przyszyte sa pasy itd.

ale przy takich duzych, ostatnie miejsce przyszycia (na dole) to od zadu 80 cm i ok 30 między pasami. pasy sa pod katem 45' wiec o gór mają znacznie więcej niż na dole.... ale tego ne ma co podawać, czyba że chesz jakąć jedna konkretną na wzór. bo to zmienne wielkości - zalezy jaka długa, ile pasy doszyte itd...
Sio   nowe wcielenie marchewki
01 czerwca 2012 09:20
A ja wczoraj dostałam piękną koszulkę od falbany 🙂 jest zielona, idealnie na mnie i jest MOJA  😍  Po długim weekendzie postaram się wstawić zdjęcia na sobie, a dziś szybkie zdjęcie na podłodze 🙂
horse_art te wymiary wystarczą 🙂 potrzebuje tak mniej więcej, bo jak do polarówki przyszyłam, to wyszły koło słabizn i zachaczały o... siusiaka 😡  dzięki wielkie :kwiatek:
jak masz możliwość to może lepiej przymierz na modeli i dopasuj? bo majac ostnio uzo roznych derek i zakladajac co rusz inna na rózne konie , zauwazylam ze wlasnie w niektorych te pasy sa za szeroko, w innych za wąsko...jak juz szyjesz po konia to moze warto przymierzyć na nim? tak jak to krawcowe z ludzmi robią?
te 80 cm to wymiar z 3 szt, ok 150-160 cm, rózne tylko troche mialy odleglosci mięzy pasami ... ale to chyba nie ma tu takiego znaczenia.
a...pamietaj o mocowaniu za nogi - latwa do zrobienia, a bardzo przydatna rzecz!
chyba przymierze 😉 a jak ma wyglądać to mocowanie za nogi?dużo słyszałam o tym ale nie widziałam nigdy 😡
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 czerwca 2012 15:59
Sio, aaa, ja tez chcę! I to też ten wzór! Mogłabyś mi na PW napisać ile ci wyszło z przesyłką?
hugolina009 - mój aparat wyjechal, wroci jutro/pojutrze - wtey zrobie zdjęcie i wstawie.
ale to poprostu doszyte "oczka" z materiału zeby doczepić sznurek. sznurek przywiązuje się do oczek - jedno przed drugie za nogą, luzno oczywiście. derki nie podwiewa. wersja "bajer" to karabińczyki, ale one sie psuja i mogą obijać noge... lepiej zwykły sznurek (tzn taka linka jak do kantarów sznurkowych). oj sie narobilam tego w tych dostanych derkach :P w wersji "szybko bo leje, a nie ma nic" to sznurek od snopka wystarczał 🙂😉)
risotto   Życie końmi prowadzone
01 czerwca 2012 19:56
W poniedziałek biorę się za treningówkę 🙂
Będzie oryginalna hehe 😉
Nie wiem tylko czy ją lamować w koło, czy tylko polar podłożyć ? 
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 czerwca 2012 08:29
A ja chciałam się pochwalić, naczółkiem zrobionym przez mojego Męża 🙂 Baza to naczółek fair-play z którego odpadły kryształki 😉 Zdjęcie nie oddaje tego jak pięknie się mieni 🙂



Gru, gratuluję uzdolnionego męża i czekam na foto na koniu!
risotto   Życie końmi prowadzone
03 czerwca 2012 17:16
Gru rewelacja, piękny jest  😍
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 czerwca 2012 20:51
Dziękuje 🙂 Postaram się zrobić zdjęcie na modelu 🙂
Falabana dzisiaj w Strzegomiu Bogdan miał na sobie granatową koszulkę  😀
były pytania skąd ona  😜
przekazujemy informacje dalej 🙂

dla informacji: bardzo dobra jakość materiału
nadruk: bez zastrzeżeń
wszystko na duży +
Bardzo dziękuję za "reklamę".  :kwiatek: Tak naprawdę, to zawsze mówiłam, że najlepszą reklamą jest sam produkt/usługa. Wówczas nie trzeba wydawać milionów by wciskać ludziom tandety. Jeszcze raz dzięki za wsparcie, jesteście super. Mam nadzieję, że kiedyś stać mnie będzie by kupić i reklamować wasz produkt 😉.
2 nowe pary nauszników:



jeszcze czarne dzisiaj skończę, muszę tylko wszyć nitkę złotą 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
04 czerwca 2012 20:59
Łaaa, są naprawdę swietne 🙂
dzięki, staram się  :kwiatek:
risotto   Życie końmi prowadzone
05 czerwca 2012 12:40
JSBach niebieskie są przecudne 😀
risotto: też mi sie strasznie kolor podoba, to zamówienie od Ocelott 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się