Sesja/Studia i t d ;)

Wrześnie są fajne :P Po mojej lajtowej zimowej sesji, która ledwie się zaczęła, a już się skończyła nadchodzi mi istny armagedon... Mam niby 5 egzaminów, ale każdy składa się z kilku części. Mam szanse z 3 być zwolniona i proszę o mocne kciuki o to, bo inaczej wrzesień czeka mnie na pewno, bo po prostu coś będę musiała odpuścić. Fizycznie to niemożliwe do ogarnięcia będzie...
Naprawdę błagam o te kciuki do końca tego tygodnia 😵
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
30 maja 2012 12:37
Przyszłam do was po dość długiej nieobecności, ale miałam w ciągu ostatnich tygodni taki cyrk na uczelni, że zwyczajnie nie było kiedy o tym pisać 😉

Chciałam poprosić o re-voltowe kciuki jutro od rana, wiem że działają cuda, więc mogą się przydać na mojej jutrzejszej obronie :kwiatek:

Oczywiście będę dzielnie kibicowała wszystkim, którzy walczą 😉
z historią przyfarciłam i pooburzałam się na ludzi wkurzonych niesprawiedliwym ocenianiem, to mam. proszę o kciuki jutro o 8.00! mam 5 dopytkę z tego co już niby umiem 😵
Ponia   Szefowa forever.
30 maja 2012 17:30
Myslisz nad Erasmusem w Danii? Czy zastanawiasz sie tez nad innymi krajami?


Na chwilę obecną to dość spontaniczny pomysł, ale jeśli to wyląduję właśnie w Danii na Awfie w Gerlev.
Ale  to  jeszcze nic pewnego 😉


Pauli,  Pooooowodzenia!! 😀
Dziś się pożegnałam z pierwszym terminem egzaminu z histologii. Dzisiejsza wejściówka która o wszystkim decydowała była spoko gdyby jedno pytanie nie było z rozdziału w przód i dotyczyło zupełnie innego układu...  po tym jak powiedzieliśmy że to nie ten układ dowiedzieliśmy się że jak nie ma tego w książce to powinno być na wykładzie... Problem jest taki że na wykładzie nie padło ani razu to pojęcie... 😵

A z rzeczy fajnych to dzisiejsze ćwiczenia z anatomii były mega  😀 Szkoda że to już ostatnie... Rozkładałam oko i czikena na części (może nie do końca) pierwsze!  😀 Bardzo mi się podobało 😉
dobre  😀
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
30 maja 2012 21:38
Proszę o kciuki od 8 do 9 jutro. Mam porpawkę z geodezji, za którą strasznie ciężko jest mi zabrać, bo niby uczyłam się na wejściówki, a jednak nie pykło. A w sumie fjanie by było zaliczyć..  😵
Bischa   TAFC Polska :)
30 maja 2012 23:57
Znikam z forum na długie dwa tygodnie nauki do komisyjnego z biochemii, wrócę zapewne dopiero po komisyjnym, może wieczorem dzień przed. Proszę o mocne kciuki 15 czerwca o godzinie 10! :kwiatek:
Proszę mocno o kciukasy re-volto..przydadzą się bardzo , bo tylklo 2 dni się uczyłam do tego egzaminu .. 🙇

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 maja 2012 16:38
Ponia
Dzięki wielkie :kwiatek:

Nie wiem, czy ktoś to przeczyta, ale w dniu dzisiejszym zdobyłam tytuł magistra i oficjalnie zakończyłam studia 😅

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy tego potrzebują. Powodzenia! 😉
Pauli, gratulacje!

A ja dziś miałam ostatnie zajęcia na akademii medycznej. Strasznie mi smutno, bardzo mi się podobały te studia. Ja chcę jeszcze raz!
rtk, Pauli - gratulacje!

ja dzisiaj zdałam 😅 jeszcze tylko 2 egzaminy i wakacje!
Ponia   Szefowa forever.
31 maja 2012 19:41
Pauli, super! gratulacje Pani magister 🙂😉
co planujesz dalej robić??

rtk,  jak sobie ostatnio uświadomiłam,że za rok już kończę (choć w moim wieku to chyba powinnam powiedzieć dopiero) licencjat to mi się przykro zrobiło. A to przy okazji rozmyślań o pracy trenerskiej mnie tak naszło.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 maja 2012 20:05
Gratulacje dziewczyny!

Pauli - i jakie to uczucie być magistrem? 😀

Ja dziś pocisnęłam ustny na 5 - jeszcze tylko zaliczyć jedne ćwiczenia i napisać egzamin z wykładów i będzie po sesji. No prawie, na wrzesień zostawiam sobie zaliczenie seminarki, bo nie dałam rady się ogarnąć ze wszystkim.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
31 maja 2012 20:10
Gratuluje  😅
Proszę o kciuki jutro o 8.
Trzymam za Was
Pauli, rtk gratulacje!
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 czerwca 2012 12:18
Dziękuję wam :kwiatek:

Ponia
Aktualnie chcę się trochę odstresować, ponieważ ostatnie miesiące były dla mnie bardzo ciężkie. Póki co przeznaczę trochę czasu na krótkie wakacje 😉
Właściwie nie mam konkretnych planów na przyszłość, co bardzo mnie martwi, ale wierzę, że jakoś mi się to wyklaruje w najbliższym czasie.
Chciałabym zacząć od zdobywania doświadczeń zawodowych, aplikowałam na staż w Gdańsku w ramach akcji "Wakacyjny staż", wyniki rekrutacji będą dopiero w połowie czerwca, ale będę się rozglądać również za innymi możliwościami 😉

Strzyga
Gratuluję ustnego na 5 😉 Dla mnie ustne zaliczenia to koszmar, zawsze cieszyłam się, kiedy były do przodu, ocena nie miała większego znaczenia 😉

Powiem Ci, że jeszcze jakoś tego nie czuję, chyba jeszcze do mnie nie dotarło 😎

Najdziwniejsze jest to, że nadchodzi czas zmian, z jednej strony smutno, bo studenckie życie było całkiem przyjemne, ale z drugiej, to dobry pretekst do rozwoju i ruszenia z miejsca. Staram się podchodzić do tego wszystkiego z optymizmem 😉 

PonPon
Ostatnia prosta, będzie dobrze 😉
Powodzenia 🙂
Zaprawdę, straszlistwo.... Dostałam 4 i myślałam, że się poryczę. Trzabyło iść na 1 termin, ojjj.....

Pauli, Gratulacje!!! 😅 Super! 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2012 13:13
Ja w wiekszosci lubie ustne, mamy ich o wiele wiecej niz pisemnych, w sumie u nas stawia sie chyba na umiejetnosc swobodnej wypowiedzi, zwlaszcza, ze moja specjalizacja nazywa sie "komunikowanie polityczne i publiczne" wobec czego trzeba umiec sie sprzedac 🙂

Teraz niestety czekaja mnie 2 ustne z miedzynarodowych stosunkow politycznych i cos mi sie wydaje, ze tak kolorowo to nie bedzie...

Za Ciebie bardzo mocno trzymam kciuki!!! Sama musze sobie zalatwic praktyki studenckie i troche jestem przerazona tym faktem 🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 czerwca 2012 13:39
Tu już niektórzy po sesji, a ja ją dopiero 18 czerwca zaczyna. Chociaż sama nie wiem co gorsze, teraz mamy tyyyle zaliczeń, że nie wiem w co ręce włożyć. Dziś mioałam zaliczenie z "Etyki w pracy reportera" noo i czekamy na wyniki. Właśnie siedzę i ogarniam wszystko na poniedziałek, bo przede mną bardzo pracowity weekend i nie dam rady ruszyć czegokolwiek związanego z uczelnią...

Pauli - gratulacje, pani mgr 😉

Strzyga - łaaadnie z tym ustnym, gratulacje!

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2012 14:26
Zdałam, zdałam  💃 i wygrałam wejściówkę na I termin  z chemii 😀 pierwszy raz od 3 ch lat ..yeee 😅
gratki subaru!

A ja właśnie kuję na ustne zaliczenie ćwiczeń z prawa konstytucyjnego.
Jak go nie zaliczę, to czeka mnie warunek i niedopuszczenie do egzaminu. Co to znaczy? Kiedy będę mogła to nadrobić? Nigdy nie miałam warunku...
rtk, Warunek, zdawanie warunkiem = dodatkowy termin egzaminu albo zaliczenia. Za opłatą. 😉
Musiałabyś się dowiedzieć czy będziesz miała dodatkowy termin (za miesiąc, pół roku, rok...) samego egzaminu czy będziesz musiała chodzić przez następny rok na ćwiczenia i dopiero wtedy zdawać.
a ile warunków maksymalnie mozna miec? to zalezy od uczelni czy jest ustawowo okreslone?
Wydaje mi się, że 1 warunek na 1 sesję. Nie wiem jednak czy to jest ustawowo określone czy z uczelni.
Pauli gratulacje  😅 🏇
rtk liczba warunków zależy od uczelni, a dokładniej od wydziału. U mnie można było mieć 3 na semestr (ale to też zależy od przedmiotu).

Ja miałam dzisiaj terenówki od 7.15  😵 Pogańska godzina, wiekszość osób w autokarach spała  😁
Zaraz jakiś obiad, a potem wymarsz na Ursynalia  🏇 To będzie straszny tydzień - Ursynalia do niedzieli włącznie, a w poniedziałek i wtorek zaliczenie z rozpoznawania zwierząt  😵 Na tę chwilę umiem płazy, gady i jakoś w połowie ptaki, ssaki to kosmos i chyba zostawię na poprawe  😵
karolinag4 współczuje rozpoznawania... Jak tam poszłam to myślałam że umiem. Ale jak dostałam eksponaty to już nie umiałam.

Jeszcze we wrześniu muszę ptaki zaliczyć i 2 pisemne z zoologii
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2012 19:39
rtk - nie możesz mieć warunku, skoro jesteś niedopuszczona do egzaminu. Bo warunek masz, gdy napiszesz podanie i zapłacisz, PO TYM jak nie zdałaś poprawki.
Nie zaliczywszy ćwiczeń  masz ZBÓJA, tudzież egzamin komisyjny, czyli egzamin z całego roku.

Co do ilości warunków, każdy kierunek ma inaczej i jest inaczej na innych latach. ja na przykład na I roku w ogóle nie mogłam mieć warunków.

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2012 19:51
niekoniecznie

u nas warunek jest bezpłatny i polega na tym, że nie podchodzi się do I terminu egzaminu. W między czasie trzeba zdać oblane koło / koła i jest dostapienie do II terminu egz. U nas można mieć 2 albo 3 warunki. To zalezy od uczelni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się