Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2012 19:54
no to już tylko regulamin studiów pomoże =)

A jak nie zdasz poprawki egzaminu, to co wtedy masz? Wylatujesz ze studiów, poprawiasz rok?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2012 20:58
jest jeszcze komis. Po komisie to zależy, jak przedmiot wiodący i go oblejesz - paczaj JA , to poprawiasz rok  😁
jak nie wiodący, idziersz na rok II pisząc egz z I rokiem
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2012 21:00
Ale komis masz po niezdanej poprawce EGZAMINU czy po niezaliczeniu ćwiczeń?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2012 21:30
JEszcze raz 😉, weźmy przedmiot czołowy - chemia nieorg

W ciągu semestru masz 4 analizy i 3 koła. Koła muszą być zdane, min 3 analizy zrobione. Masz czas tam do któregoś dnia, który jest jakos przed egzaminem. Jeżeli, do tego czasu nie zdasz jakiegoś/ kilku kół, nie dopuszczają Cię do I terminu egzaminu. Poprawiasz koło/a na tzw warunku - dodatkowym terminie, dopuszczają Cię do egzaminu term. II. U nas są II terminy , II to poprawka I, a jak się nie zda I, II terminu ma się komisa - poprawka egzaminu - obecnie znana kamanija wrześniowa.

Inaczej ma się do innych przedm., nie czołowych , to zmienili w zeszłym roku. ze jak się nie zda czegoś tam, egzaminów etc to się bierze warunek - czyli idzie się na II rok, ale pisze się dodatkowy egz z niezdanego kursu.

Mam nadzieję, że jasno 😀 napisałam :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2012 21:43
To zupełnie inaczej niż u nas. U nas jak nie zaliczysz ćwiczeń nie możesz podejść do egzaminu. ostatnią szansą na zaliczenie ćwiczeń jest zbój, czyli egzamin z całego roku z ćwiczeń.

Warunek to dodatkowe II terminy egzaminów kupione po niezdanej poprawce.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2012 22:01
i ciężko określić co lepsze :P
Co uczelnia to inaczej. U mnie np. jeśli nie zaliczysz ćwiczeń(czyli któreś z kolokwiów jest niezaliczone) to jesteś niedopuszczony do egzaminu i nie ma możliwości zbója, komisa itp.(a w indeksie są wpisane dwóje przy tym przedmiocie). Płacisz za punkty ECTS danego przedmiotu i go powtarzasz-nazywa się to warunek/awans(idziesz rok wyżej, a na dany przedmiot chodzisz z rokiem niżej).
Jeśli ćwiczenia były zaliczone, ale podczas 3 terminów(czasem 4 albo i 5 😁 zależy od przedmiotu i zdawalności) nie uda się zdać egzaminu to również trzeba złożyć podanie o warunek, płacisz, powtarzasz przedmiot z tym, że jeśli prowadzący się zgodzi nie trzeba chodzić na ćwiczenia, a przychodzi się tylko na egzamin).

Ponoć można się ubiegać o egzamin komisyjny, ale nie słyszałam żeby u nas np. ktoś się odważył do niego podchodzić 👀
Ejejej, ale czy komis nie pojawia się w momencie kiedy egzamin został niezdany, bo ktoś (np. wykładowca) naruszył regulamin egzaminu...?

Składa się wtedy podanie i odpowiada się komisyjnie przed egzaminatorem, który naruszył regulamin, drugim egzaminatorem i dziekanem (czy prodziekanem).
U nas były przypadki tego typu i... jak tak sobie przypomnę te sytuacje (nie ja miałam komisa), to... nie polecam ubiegać o egzamin komisyjny... 😉
U mnie tak jak u Horsiaay: jak ktoś nie zaliczy ćw to ma mega kolosa z całych, jak tego nie zaliczy - może ubiegać sie o warunek. Gdyby tak nie było, to na moim kierunku zostałoby z 15 osób  😉

Komisa też miałam. U nas to wyglądało tak, że bardzo dużo osób nie zaliczyło chemii nieorg., a że była na I semestrze, to musieliśmy mieć zdany ten przedmiot, aby utrzymać się na kierunku. Mieliśmy kilka normalnych podejść do egzaminu, a gdy po ostatnim podejściu zostało nas z 15 osób, to babeczka powiedziała, że niestety więcej terminów nam dać nie może. Sama zaproponowała komisa - jako ostatnia szansa. Wszyscy zdali, a sam komis wspominam całkiem przyjemnie  😉

kotlet mamy ustalony już termin poprawki (11-12.06) i chyba sobie od razu przełożę ssaki na później. Mamy je z dr J i aż mi słabo na samą myśl o rozpoznawaniu u niej  😵 Reszta wydaje się przyjemna  😉
karolinag4 czasem u J. odpowiada się łatwiej niż u W.

Idź na ssaki, zobacz co będą od Ciebie chcieli. Radzę Ci naucz się systematyki bo o to często proszą.  Gady i płazy są spoko o ile nie trafisz na słoik z kumakami u których nie widać brzuchów... ;/

A mam jeszcze pytanie do Ciebie. Czy miałaś może taki przedmiot jak biofizyka z prof. D? Mam w poniedziałek egzamin u niego i kompletnie nie wiem czego się spodziewać...
W - czyli Bartosz? Nie strasz, sprawia wrażenie bardzo spoko osoby  👀

Wykładów u pana D nie miałam, ale pisałam u niego egzamin  😎 Chyba miałam z 7 podejść  😁 W końcu wylądowałam z warunkiem u pana Z  😉 Mam za to gdzieś 1000 pytań z fizyki, z ktorych korzysta D.
On robi testy, pokręcone tak, że hej. Bardzo mała zdawalność była u niego, ale na +, że robi duuużo terminów  😎
Będę dziś na kampusie (ursynalia), więc mogę przekazać Ci te testy  😀
W czyli Werka 😉 Bartek jest spoko 😉

no ja u D zdałam za 4 razem. W sumie jedyne z czego się uczyłam to 'wyrównaj poziom' 😉
Na ursynaliach mnie nie będzie, trochę za bardzo wczoraj zabalowałam i dziś trzeba się pouczyć :P Ale tak czy inaczej trzeba się kiedyś umówić na piwko w dziekanacie ;D
Jestem za!  😀
Lecę poprzeglądać ptaszyska, a potem ursynalia vol 2  🏇
No to super  😀 A może piątek 8.6? Ja mam terenówki w powsinie i cos planujemy z ludźmi ode mnie z roku zrobić po zajęciach 😉 Miał być grill i piwko na kampusie ale w obecnej sytuacji raczej to nie wypali...

Z ptaszysk wyucz się dzięciołów. Które młode, stare, samiec i samica bo lubią z tego pytać. Nie ucz się raczej czapli, łabędzi i tych wszystkich największych bo je w sumie bardzo rzadko dają.  😉
Ponia   Szefowa forever.
02 czerwca 2012 22:04
Dziewczyny, błagam o kciuki w poniedziałek o 11.  Mam poprawkę z fizjolki, którą muszę muszę muszę zdać. Zgodzili się abyśmy pisali teraz a nie we wrześniu.

a od tego egzaminu zależy wyjazd na którym cholernie mi zależy.🙂😉
spotkaliście się z tym, że zerówka była jak 1 termin? tzn nie zaliczysz to poprawka we wrześniu? 2 terminu gościu chyba nie planuje wcale :/ i to jeszcze jeden z przedmiotów - zapychaczy :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 czerwca 2012 14:13
Uwielbiam moj instytut 🙂
Umowilismy sie na poprawe kola pisemna w poniedzialek. Potem na stronie pojawil sie wpis, ze poprawa bedzie we wtorek, ustna. Dzis o 8 koles czekal na nas i byl oburzony, ze nikt nie przyszedl na poprawe, dlatego bedzie jutro i pisemna. Kocham poli <3
Ponia   Szefowa forever.
04 czerwca 2012 16:21
aaaaaaaa zdałam zdałam zdaaaaaaaałam 😀

no to jeszcze czekam na wiadomość z Danii, i jak dobrze pójdzie  od 19.08 witaj Awfie w Gerlev! ;D
kotlet jeszcze dam Ci znać jak z terminem, bo u mnie ostatnio wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie  😀
Zaliczyłam ptaki 15/20  🏇 Ssaki przejrzałam dzisiaj i... 18/20  😵 💃 Jutro płazy i gady oraz zaliczenie teoretyczne  🙂

Ponia gratki  😀
Gratsy 😉 a u kogo odpowiadałaś? Ptaki Bartek czy Patryczek? A ssaki u kogo?

A co do piwka to siedzimy z ekipą ten i przyszły piatek na 100% na kampusie więc jak coś to dawaj znac 😉
Ssaki dr J, ptaki Bartosz (u niego wesoło było podczas odpowiedzi, ale surowiej oceniał niż J).

Odezwę się, ale nie ukrywam, że liczę na lepsza pogodę  😁 Na Ursynaliach strasznie wymarzłam.
Scottie   Cicha obserwatorka
04 czerwca 2012 19:07
Ja właśnie zakończyłam ostatnią sesję na Uniwerku... jeszcze jednej oceny nie znam, ale myślę, że przedmiot jest jednak do przodu. Do uzyskania absolutorium potrzebuję jeszcze zdanego egzaminu i mogę się bronić... Mega szybko zleciało. Zdecydowanie za szybko. Ale mi smutno 🙁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
04 czerwca 2012 19:29
martva, karolinag4, Sankaritarina,  Dziękuję :kwiatek:

Ponia
Super! Gratulacje 😀

Scottie
Masz już termin obrony?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
04 czerwca 2012 20:36
Ponia Erasmus czy ogólnie studia w Danii ?
Ponia   Szefowa forever.
04 czerwca 2012 23:56
subaru2009,  coś w stylu erasmusa, program nazywa się  CIRIUS. Uczelnia płaci mi za wyżywienie, mieszkanie i wszystkie  apekty związane z nauką 😉
Ponia, tylko sprawdź czy czy nie ma np. kaucji. 🙂 Znajoma nie pojechała na erasmusa tylko dlatego, że dowiedziała się (oczywiście nie na spotkaniu opowiadającym o erasmusie tylko sama w dziekanacie... 😉 ), że trzeba wpłacić taką jakby kaucję.
Ponia   Szefowa forever.
05 czerwca 2012 10:02
Z tego co się orientowałam to nie,  ale jak tylko dostanę od nich jakiegoś maila to zapytam 😉

Dzięki  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 czerwca 2012 11:09
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 czerwca 2012 12:32
Proszę dziś o kciuki, o 15.15 zaliczam kolejny przedmiot. Niby mamy mieć ocenę wyżej, niby nic trudnego, ale.. stresik jest, nie powiem...

Wszystkim dzielnie walczącym dalej - POWODZENIA
Wszystkim, którzy mają kolejne zaliczenia, egzaminy itd. za sobą - GRATULACJE!
nie wiem, czy dobrze trafiłam, ale może się uda, potrzebuje wskazówek gdzie mogę znaleźć informacje o formach i metodach kształcenia nauczycieli, wujek google nie za bardzo chce pomóc  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się