Pensjonaty we Wrocławiu

escada, firmy płacące mniejszy ZUS najprawdopodobniej często nie zarabiają nic, bo pierwsze lata działalności to inwestycje w rozwój firmy, zdobywanie dopiero klientów, itp. A niestety na dłuższą metę wojną cenową mog wygrać tylko najwieksze firmy, a nie malutkie firemki działające w oparciu o prefernecyjny ZUS.

Co do cen, to się pewnie najbardziej okaże w drugiej połowie roku, jak już bedzie po zbiorach słomy etc.
repka - czemu nie będzie słomy? Z tego co wiem po zimie tylko rzepak poszedł w pył...
czesio, w tym roku po zimie w pył poszło też większośc pszenicy ozimej. My sami przesialiśmy ok. 50%, a znajomi np. 90%, albo 100%. Z jarej pszenicy słomy bedzie niewiele, bo była susza i nie wyrosła. Do tego rynek zalała fala producentów peletów ze słomy, którzy wykupują bardzo duże iości słomy do własnej produkcji.
oj... To na szczęście nasz region zima w tym roku oszczędziła. Ozima  wybujała. Poza brakiem rzepaku, nie widziałam strat na polach.  No... Ale nas nawet zasięg telefoniczny omija, więc co tu mówić o zimie 🙂
Miałam Was pytać czy juz wiadomo czy odnośnie przewidywanych w tym roku cen siana, owsa i słomy gdzieś oprócz Wojnarowic zapowiedzieli juz podwyżki?  👀

w ramiszowskich stajniach coraz częściej słychać o podwyżkach ale oficjalnie jeszcze nikt nic nie mówił- co prawda tam i tak jest tanio w porównaniu do innych stajni, choć słowo tanio nabiera różnego znaczenia przy indywidualnym przeglądzie portfela.

w związku z tym losy mego czworonożnego kompana zaznaczają być niepewne  😕.
repka dobra stajnia nie zdobywa kompletu przez dwa lata tylko w kilka miesięcy, potem zaczyna zarabiać o ile nie inwestuje już w infrastrukturę. Wygrywają firmy z najlepszą ceną lub jakością, zależnie od branży.  Nie ma tu znaczenia wielkość bo inaczej dzisiaj mikrofirmy by nie istniały, a hulają świetnie.
Byl ktoś może w stajni : ,,Ranczo nad Odrą''? Jak opinie, wrażenia?  🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 czerwca 2012 15:35
Jak w Hannie wygląda sprawa z padokowaniem ?
subaru2009, do obiadu. Potem to bardziej indywidualnie - przynajmniej tak było jakiś czas temu. Ale padokowanie to nie jest największy problem hanny 😉
Hej,
poszukuje stajni na emeryture dla konia najlepiej w okolicach Wrocławia, najważniejsze to:
- duże pastwiska
- dobra opieka
- niska cena
interesowałaby mnie też przydomowe stajnie
Prosze o jakieś namiary 🙂
b]subaru2009[/b] raczej rano, ale można się dogadać. W zależności jak chcesz koń chodzi sam, albo z końmi, albo w parze  😉
Zna ktoś stajnię Pasaż?
DressageN znam, a co chcesz wiedzieć?
Witam was ponownie dziewczyny
Na wstępie przepraszam za OT, ale chcę nawiązać do ostatniego tragicznego wypadku, który zdarzył się na wrocławskich Partynicach i w wyniku którego zginęła instruktorka. Jeździłam tam rekreacyjnie przed laty, niestety zrezygnowałam po wielu upadkach, ze względu na niespokojne powyścigowe konie, nie nadające się do bezpiecznej jazdy dla dzieci. Niestety konie otrzymujące bardzo dużo owsa, które nie mają praktycznie pastwiska, szalały. Szkoda, że teraz Partynice przekształca się w wielki park rozrywki, obawiam się że podobnych wypadków będzie więcej. Nie rozumiem postępowania władz miasta ani dyrekcji WTWK. Konie mają swoje potrzeby, to zwierzęta stadne, STEPOWE, ich największa potrzebą jest spokojny ruch po trawie i żucie, i nic tego nie zmieni... Mam nadzieję że nie będzie więcej podobnych wypadków w wyniku znerwicowania tych pięknych zwierząt. One potrzebują spokoju! Jak wy się zapatrujecie, nie wiem czy ktoś z was trzyma konia na Partynicach lub tam jeździ konno, ale jak dla mnie ten "cyrk" który sie tam niedługo otworzy będzie zakrawał na dręczenie zwierząt i będzie niebezpieczny dla ludzi tam przebywających.
denahill, wypadek był wypadkiem i nie miał nic wspólnego z końmi rekreacyjnymi i zmianami na Partynicach.
Tyle w tym temacie.
denahill, chesz sobie sensacje jakies powyciagac? daruj sobie, to jest niesmaczne.
denahill, sytuacja ta to był wypadek nieszczęśliwy.
Co do padokowania koni -zgodzę się w zupełności z Tobą, ale w taki razie trzeba by było zlikwidować połowę stajni na świecie- gdzie nie padokuje się wcale koni sportowych lub "szportowych".
Konie szkółkowe raczej nie są znerwicowane- są po prostu sprytne i szybciutko uczą się jak pozbyć się balastu na grzbiecie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 czerwca 2012 15:55
Na prośbę usunęłam mój wpis.
Ja trzymalam konia na partynicach. Nie realne jest, żeby przy takiej ilości koni i miejscu wszystkie chodziły na padoki. To sprawa właścicieli czy chcą tam konie trzymać czy nie. Nie ma co robić sensacji bo w niewielu stajniach konie chodzą na padoki i nic nam do tego. Można jechać po dyrekcji, ale proponuje się najpierw zastonowic czy to ich wina jakie tam są warunki. Nie jest to obiekt prywatny i działa na innych zasadach.
ale co ma piernik do wiatraka?

To był po prostu wypadek ❗
Zbieram chętnych na wizytę dr Olgi Kuleszy we Wrocławiu. Mam jeszcze 3 miejsca. Koszt to 350zł od konia, termin 14-15 lipca.
Myślę, że warto skorzystać 🙂!
Bardzo nieodpowiednie jest pisanie o tym wypadku teraz. Ani za tydzień, a może nawet miesiąc. Tyle w temacie.
Czy może ktoś wie w jakiej stajni w okolicach Wrocławia organizowany jest egzamin na odznaki i kiedy dokładnie ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2012 17:38
denahill, napisz list nawracający do kierownictwa MCSu.
1.07 jest w Strzegomiu w Stragonie
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
22 czerwca 2012 18:21
Tak sie zastanawiałam czy volta zahuczy po tym wypadku... i po 2 dniach ciszy musiał  ktoś ze swoimi mądrościami wystrzelić 🙄
Standard, że z cudzej tragedii ktoś robi sensację...
Niesmaczne 😵
ola144 Dzięki bardzo :kwiatek:
Hej,
poszukuje stajni na emeryture dla konia najlepiej w okolicach Wrocławia
interesowałaby mnie też przydomowe stajnie

w ramiszowie gospodarz po sąsiedzku ma trzy boksy (jak na razie wolne) nie byłam tam więc nie mam pojęcia jak wybiegi. pewne jest, że konie dostaną dobrze jeść. utrzymanie konia w stajenkach 500-550 ale szykują się podwyżki po żniwach.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
24 czerwca 2012 21:09
Dobra kochani, powiedzcie mi kto wie kto teraz siedzi w Duroku.
Dzisiaj dowiedziałam się od dziewczyny która przyszła do nas niedawno do pensjonatu że dzierżawi teraz stajnie jakaś kobieta z ojcem.
Ponoć pensjonat 850zł podstawa
+ 50zł wypuszczanie koni
+ 50zł ochraniacze
+ 50 zł derkowanie
🤔
Trenować można tylko z nimi, nikogo z zewnątrz brać nie można...
Zaciekawiona pojechałam dzisiaj na przeszpiegi ale nikogo nie bylo, głucho i cicho można bylo konie UWAGA.... z padoku krasć!
Jestem w szoku że tam konie w konću wychodzą na trawiaste padoki, i konie P. Stanisza w końcu wyglądają dobrze.
Co do gnoju to niestety nic sie nie zmieniło, ale miały dosc sporo pościelone no i te padokowanie 🙇

Kto wie na ile to plotka na ile prawda? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się