Przedawkowanie Absorbiny

po kowal jak koniowi nabrały ścięgna to na dzień byly owijki mokre, wrecz lejace sie, wymoczone w wodzie z octem, a na noc absorbina, nie rozcienczona, dosc dużo uzywane, wcierane okolo 5-10 minut w nogę, aż była w miarę sucha siersc w dotyku, założone ocieplacze (wewnątrz polar, na zewnatrz coś ala ortalion), na całą noc, nawet czesto do 12-13. okolo 1,5 tygodnia, codziennie.

reakcji żadnej oprocz zejscia opuchlizny i kon przestał utykać. żadnej schodzącej siersci, odparzen itp.
Na opakowaniu jak byk stoi nie zawijać. Większość osób, które to robi stosuje absorbinę jako wcierkę rozgrzewającą, a nie takie jest jej działanie. Proponuję zapoznać się z ulotką i składem przed stosowaniem. I nie ma w niej amoniaku. Środkiem ulatniającym jest aceton - dokładnie ten sam, co w zmywaczu do paznokci. I tak jak zmywacz działa na różne dłonie różnie - niektóre dziewczyny mogą zmywać pazury codziennie i nic się nie dzieje, a niektóre po jednym razie mają posypane paznokcie i uszkodzoną skórę.
Gracja   Piękna i Dobra Księżniczka
16 kwietnia 2012 21:27
Pytanie, czy mówisz o wcierce, czy o bigel oil? Ten drugi na 100% się rozcieńcza.

Kiedyś jak mój koń miał zapalenie mięśnia szyi wet kazała wcierać wcierkę rozgrzewającą przez ileś tam dni. I tak wcierałam, wcierałam i wszystko było w porządku, ale któregoś dnia nie mogłam przyjechać i poprosiłam koleżankę, żeby wtarła. Następnego dnia przyjeżdżam, a w tym miejscu skóra zaczęła się łuszczyć i odpadać (!). Konsultacja z wetem - może być uczulona. Odstawiłam. Dopiero później wydało się, dlaczego tak zareagowała - ja wcierałam na zasadzie "mizi, mizi", koleżanka zrobiła to hm... zbyt mocno (później zobaczyłam, jak wciera swojemu koniowi - jemu nic od tego nie było). Ot, moja kobyłka ma bardziej wrażliwą skórę.

Ale słyszałam też o przypadku, gdzie koń po wcierce absorbiny dostał wstrząsu i mało nie zszedł - także wszystko jest możliwe.

Szczerze? Ok, dziewczyna się nie znała, nie przeczytała ulotki i nikt nie sprawdził, co i jak zrobiła? Dlaczego pytasz na forum, czy jeździć, zamiast zadzwonić do weta i jego zapytać?
Na opakowaniu jak byk stoi nie zawijać. Większość osób, które to robi stosuje absorbinę jako wcierkę rozgrzewającą, a nie takie jest jej działanie. Proponuję zapoznać się z ulotką i składem przed stosowaniem. I nie ma w niej amoniaku. Środkiem ulatniającym jest aceton - dokładnie ten sam, co w zmywaczu do paznokci. I tak jak zmywacz działa na różne dłonie różnie - niektóre dziewczyny mogą zmywać pazury codziennie i nic się nie dzieje, a niektóre po jednym razie mają posypane paznokcie i uszkodzoną skórę.


Wskazówki przy stosowaniu:
Kończyny:
Dla przyspieszenia regeneracji i osiągnięcia efektu odprężającego w miejscach szczególnie narażonych na kontuzję w wyniku intensywnego treningu lub startu w zawodach należy dokładnie wetrzeć ABSORBINE LINIMENT. Stosować trzy lub więcej razy dziennie. W przypadku dziennego przepracowania należy wetrzeć ABSORBINE LINIMENT we wszystkie cztery kończyny i delikatnie zawinąć na ciepło. Należy uważać, aby nie bandażować zbyt mocno.
Dla przyspieszenia efektu, namoczyć gąbkę w gorącej wodzie, wycisnąć i przyłożyć do zmienionego miejsca.
Powtarzać przez 10 minut tak, aby para powodowała otwarcie porów. Wytrzeć do sucha. Następnie zaaplikować taką ilość, ABSORBINE LINIMENT, aby skóra była mokra. Dokładnie wetrzeć. Stosować trzy lub więcej razy dziennie.

Grzbiet, lędźwie i barki ( łopatki ):
Pomaga w utrzymaniu skóry i mięśni w optymalnym napięciu i temperaturze poprzez działanie regenerująco relaksacyjnie.
Zmniejsza sztywność mięśni powstałych w wyniku przepracowania. Stosować trzy lub więcej.
Dla przyspieszenia efektu, namoczyć gruby ręcznik w gorącej wodzie, wycisnąć i przyłożyć tak by ciepło powodowało otwarcie porów. Wytrzeć do sucha. Dokładnie wetrzeć ABSORBINE LINIMENT. Przykryć grubym kocem lub ciepłą derką.
Należy uważać, aby zabezpieczyć konie przed przeciągami.

treść z mojej ulotki.

a aceton to się chyba z tego co pamiętam dość szybko utlenia (polanie ubrania zmywaczem do paznokci-suche w przeciągu kilkunastu sekund) i wcieranie przez kilka minut (do względnej suchości siersci) powoduje chyba dość mocne utlenienie acetonu?



Ja robię wcierki tak że najpierw wmasowuje Absorbine i potem od razu  podkłada i owijka i nigdy mojemu nic się nie działo nawet wet zalecał parę dni bo mój koń ma nakostniaka i na zmianę pogody kuleje prze ok 2 -3 dni
Zawsze wcierałam Absorbinę i potem zawijałam owijka polarową oczywiście lekko i koniom nic nie było... ale wiadomo - wszystko zależy od skóry konia.
Jak już w temacie Absorbiny..

Stosuje ktoś Bigeloil Absorbine?
Jestem ciekawa efektów.

Muszę kupić wcierkę i sięgnęłabym tradycyjnie po żółtą, ale może warto spróbować Bigeliol?
Gillian   four letter word
05 lipca 2012 13:42
kiedyś miałam. Dupy nie urywało, ale było spoko.
Czyli nie porywać się i brać żółtą? Choć jej jakość też upadła.
Bigeloil się rozcieńcza?
Gillian   four letter word
06 lipca 2012 07:55
ja oprócz denaturatu nic nigdy nie rozcieńczam, koń ma komplet nóg 🙂
obecnie Absorbina nie ma napisane na opakowaniu "nie zawijać", ale kiedyś rzeczywiście tak było.

Czy ktoś mi może w końcu potwierdzić, że Absorbina jest bądź nie jest dopingiem??? (pytałam już kiedyś w innych watkach)
Można ja wcierać czy nie, zdania są podzielone wśród zawodników i z obawy przestałam ją stosować przed i na zawodach...
Czy ktoś mi może w końcu potwierdzić, że Absorbina


Tutaj masz wyszukiwarkę:
http://prohibitedsubstancesdatabase.feicleansport.org/

Absorbiny nie wykazuje na liście zakazanej, IMHO można, ale spróbuj powpisywać składniki, dla pewności.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się