Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ada   harder. better. faster. stronger.
10 lipca 2012 18:19
HappyHorse, ja korzystam z http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm
W Łodzi mi się zazwyczaj sprawdza, jednak teraz byłam nad morzem i nie sprawdziła się wcale :/ ale chyba jednak to są "uroki" nadmorskich miast, tam pogoda zmienia się co i rusz.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
10 lipca 2012 18:24
Jakie sa ceny kupna internetu na kartę w Niemczech? Z jakiej firmy się opłaca kupić? Wyjeżdzam na miesiąc, modem mam ale chciałabym kupić karte już na miejscu bo z Polski jest kosmos naliczanie.. Pomoże ktoś?  👀
Czy Decathlon ma sklep internetowy?
jeszcze nie ma.
HappyHorse, pogodynka.pl 🙂
Dlaczego toaleta dla niepełnosprawnych jest zawsze razem z damską, a nie z męską?
fin, ale że jak? Wejście to samo? Kabina specjalnie przystosowana obok kabin zwykłych? Nie spotkałam się z tym.
Gdziekolwiek byłam, zawsze toaleta dla niepełnosprawnych była osobnym pomieszczeniem, do którego wchodziło się specjalnie oznaczonymi drzwiami i nie trzeba było przechodzić przez toaletę damską/męską.
[i oczywiście ta toaleta nie jest praktycznie nigdy używana, wiec kiedy są kolejki do toalety, wbijam właśnie do tej dla niepełnosprawnych 😁]
Ja wielokrotnie spotkałam się z tym, że na drzwiach toalety damskiej jest też znaczek osoby niepełnosprawnej.
fin, mnie też to zastanawia...
Dlaczego toaleta dla niepełnosprawnych jest zawsze razem z damską, a nie z męską?

Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Jak na razie, wszystkie toalety widziałam osobne.
najczesciej tak jest na stacjach bezynowych.
moze dlatego, ze te raczki dla niepelnosprawnych przydaja sie rowniez zrdowym paniom? 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
11 lipca 2012 07:32
Zgłupiałam ale mam pytanie jak zmienić zdjęcie profilowe na fb?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 lipca 2012 07:33
a masz oś czy stary profil?
slojma   I was born with a silver spoon!
11 lipca 2012 07:47
w zasadzie chyba i to i to
już się udało zupełnie przypadkiem więc dzięki
a z tymi toaletami, to sądzę że chodzi o kabiny (obserwacje i praktyka w budowaniu+nutka tego co się uczyłam):

koszt "wc dla niepełnosprawnych" jest duzo wyższy niż normalnej (większa kabina, uchwyty, muszle, deski specjalne itd). więc często robi się 1 dla kobiet i mężczyzn, szczególnie że jest rzadko używana, a potrzeby budowy takie same (ze muszla do siedzenia). w damskich, bo kobiety korzystają tak samo (że "siedzą" zawsze), więc może być dla wspólna dla pełnosprawnych i niepełno., a i korzystając z wc wszystkie są niewidoczne dla pozostałych korystajacych - zamknięte w kabinach. jak wjedzie np facet to i tak ich "nie podejrzy w intymnej syt." - no najwyżej jak ręce myje (bo kobiety myją lub choć "myją" najczęściej) czy makijaż poprawia.

w meskich są kabiny+miejsca publicznego, zbiorczego oddawania moczu. zajmuje to mniej miejsca (mniej kabin), dlatego męska może być na mniejszej powierzchni , wiec oddaje tą powierzchnię dla damskiej 😉 jednak taki układ z sikającymi facetami na korytarzu nie nadaje się żeby kobieta tam wjechała (pomijając że w męskiej najczęściej brudno, śmierdzi...tylko papier jest bo nie używają ;] ) bo narazi się na widoki i zawstydzenie owych facetów. myjących ręce to raczej nie spotka bo tego najczęściej nie robią 😉
horse_art, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :kwiatek: 😉
Mam telefon na kartę, muszę opłacać przez chyba 3 lata (co miesiąc doładowanie 30 zł). Wysłałam moja mamę po ową kartę, i miała kupić dla siebie 5zł (orange), i mi 30zł(play). Tak łatwo się domyślić, że to ja zostałam z 5  😎 Mogę doładować w "częściach" ?
patt140- Ja nie mogłam w mix plusie doładowywać "w częściach".
Tzn. doładuje Ci kasę- te 5 zł np., ale żeby spełnić warunki umowy, ja musiałam doładować kartą o wartości minimum 30 zł na raz.
Tristia dzięki  :kwiatek:
Gillian   four letter word
11 lipca 2012 21:43
eeee... wlałam do odpływu w zlewie kuchennym żel Kret do udrożniania i nie spłukalam go, po czym na dwa dni pojechałam do domu - czy jak wrócę to będę miała jeszcze jakiś kawałek rury w calości? 😀
Gillian, 😂 to się nadaje do kącika roztrzepanych 😉
Gillian   four letter word
11 lipca 2012 21:48
no... ma się ten łeb na karku  😡
Gillian, a z czego masz rury?
Gillian   four letter word
11 lipca 2012 23:34
wydaje mi się, że z plastiku?  👀 proszę mi tu nie zadawac trudnych pytań  🥂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lipca 2012 00:08
Gillian, pcv 😉 no to możesz mieć dziurawe rury. Mój ojciec hydraulik od lat powtarza, że kret nie pomaga, a szkodzi, bo niszczy/przepala rury.
Gillian   four letter word
12 lipca 2012 04:42
no to brawo ja  :emot4:
Do plastikowych można stosować, za to do aluminiowych nie można  🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
12 lipca 2012 20:36
Czy znacie jakieś osoby ktore robią origami?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lipca 2012 11:06
gdzie znajdę oficjalny ranking liceów? jest coś takiego? wiem że jest z Perspektyw, ale czy jest do końca wiarygodny?  👀 szukałam w googlu, ale nie mogę znaleźć. tylko poszczególne szkoły chwalą się pozycją
Jak wyłączają prąd to w szpitalu też nie ma?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się