Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
22 marca 2012 15:27
Nasz film ?? ten jak jedziemy na plaże?


Najlepiej było w Mrzeżynie, w stajni "Pestka". Fajne, szalone tereny, świetna atmosfera. Ale to było milion lat temu, wszystko mogło się zmienić 😉

Nadal tak jest 😀 Byłam miesiąc temu. Nie polecam lata tzn sezonu- wtedy można jeździć tylko bardzo wcześnie rano lub bardzo późno wieczorem, dodatkowo pełno jest "pułapek" w postaci wykopanych przez dzieciaki dołków 😀iabeł:
Skorzystałam już z terenu plażowego w Grzybowie k/Kołobrzegu. Polecam, dojazd do plaży chyba optymalny dla Kołobrzeskich stajni. Konie chętne, czuć, że i im sprawia to niemałą frajdę. Cena dość wysoka - 70/h ale to już chyba standard w nadmorskich miejscowościach.
Gdzie znajdę fajną stajnię, żeby móc pojechać w teren nad morze, faktycznie na tej plaży pojeździć, wejść do wody? Krynica Morska, te okolice.  :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
15 lipca 2012 20:44
Missk ja w zeszłym roku byłam tutaj http://buffalobill.pl/  i bardzo sobie chwaliłam - teren super, dużo galopu po plaży, jakieś mniejsze skoki, konie zdrowe i zadbane, no i rewelacyjny właściciel  🙂
Dzięki wielkie  :kwiatek:
Była może któraś w stajni w Rewalu w ostatnim czasie?
potrzebuje paru info na temat jakiś stajni w tym miejscu 😀
kiedyś byłam w stajni w rewalu, i szczerze mówiąc, zrobiła na mnie średnie wrażenie. jakaś dziwna technika jazdy i do tego wygórowane ceny...
Insomnia_90   equo ius civile
23 lipca 2012 23:37
Możecie polecić jakieś stajnie o ile są w rejonie Jastrzębiej Góry, gdzie są organizowane tereny na plażę? Wątek przekopałam, na razie udało mi się znaleźć tylko rancho oland,ale niestety nie wjeżdżają na plażę.
Może być nawet  tak do 40-50 km od Jastrzębiej, jedziemy z TŻ samochodem możemy podjechać.
Ktoś coś wie, może polecić? Będę wdzięczna 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lipca 2012 01:39
Missk ja w zeszłym roku byłam tutaj http://buffalobill.pl/  i bardzo sobie chwaliłam - teren super, dużo galopu po plaży, jakieś mniejsze skoki, konie zdrowe i zadbane, no i rewelacyjny właściciel  🙂


Był temat o tym kolesiu i koszmarnych rzeczach, które wyrabiał...
Insomnia_90 , pisałam już w wątku o stajni w Karwieńskich Błotach - Dogaressa (teren plażowy na prawdę bardzo fajny), wiem, że stajnie są także w Karwii (stajnia Promyk), we Władysławowie (ale nie miałam okazji korzystać) i w okresie letnim prowadzone są jazdy w Parszczycach. A najbliżej od Jastrzębiej widziałam ranczo Oland (edit: ach no piszesz, że terenów nie prowadzą, swoją drogą ciekawam czemu, w sumie to zważywszy na ceny najbardziej opłacalna forma zajęć w okresie letnim).
[quote author=Insomnia_90 link=topic=7854.msg1469737#msg1469737 date=1343083061]
Możecie polecić jakieś stajnie o ile są w rejonie Jastrzębiej Góry, gdzie są organizowane tereny na plażę? Wątek przekopałam, na razie udało mi się znaleźć tylko rancho oland,ale niestety nie wjeżdżają na plażę.
Może być nawet  tak do 40-50 km od Jastrzębiej, jedziemy z TŻ samochodem możemy podjechać.
Ktoś coś wie, może polecić? Będę wdzięczna 😉
[/quote]
Fajne tereny są w stadninie koni w Białogórze od Jastrzebiej Góry będzie jakieś 30-40 km http://www.stadninabialogora.pl/index.php?id=7
Zawsze jest galop po plaży, jak ja jeździłam był teren paranny 2 godz i wieczornych 1 godz.
Polecam Białogórę, jeśli chodzi o Karwię, stajnia jest zamknięta, bo właściciel gdzieś wyjechał i nie ma jazd.
W Rozewiu jest stajnia, ale nie ma wyjazdów na plażę, ze względu na klif. Nie ma zejścia po prostu.
Ja jeździłam w tym roku w Ulinii, koło Łeby, ranczo ulinia czy coś takiego -mają stronę na pewno 😉
maja, a stajnia bardzo sympatyczna i jeszcze sympatyczniejsza instruktorka😉
konie zadbane i normalne😉
Insomnia_90   equo ius civile
24 lipca 2012 10:37
nymeria zauważyłam, że pisałaś 😉. i nawet weszłam sobie na stronkę stajni Dogaressa którą podlinkowałaś i 150 zł za godzinny teren 😲 to przegięcie jak dla mnie.

Dzięki za informację, chyba zostanie ta Białogóra skoro tyle osób poleca to musi być warto i ceny normalne  😀
Cedryk Z dużym wyprzedzeniem trzeba się umawiać na taki teren u nich? 😉
[quote author=Insomnia_90 link=topic=7854.msg1469944#msg1469944 date=1343122621]
Cedryk Z dużym wyprzedzeniem trzeba się umawiać na taki teren u nich? 😉
[/quote]
Wydaje mi się, że nie. Mają tam naprawdę sporo koni  😉, warto może wcześniej z jeden dzień zadzwonić i przyjechać wcześniej przed jazdą, żeby dopasować konia do swoich umiejętności  😉. Teren poranny z reguły był prowadzony przez właściciela sporo galopu po lesie, fajne ścieżki, czasami i coś się w lesie skoczyło ( przeszkody na hubertusa wymagające,  😉, ale tylko wtedy gdy prowadzący był pewny, że wszyscy sobie poradzą) na koniec galop po plaży. Dosyć intensywnie. Wieczorem teren prowadziła żona właściciela, spokojniej, ale też sporo galopu, często zdarzało nam się galopować po plaży przy zachodzących słońcu. Ze swojej strony polecam, przez około 10 lat jeździłam w wakacje jak byłam w pobliżu na te jazdy terenowe. Galop po plaży  😍.
Witam !

stajnie koło Kołobrzegu , gdzie mogę pojeździc plązą , są jakieś ? :kwiatek:
Strzyga, wyszukiwarka mi nic nie wypluła, co się tam dzieje? Nie chciałabym płacić nikomu, kto robi cokolwiek nie halo z końmi.
Ja jeździłam w Nowęcinie u Sennego http://www.stajniasenny.pl/ 🙂 Jakoś tak wydawało się sympatyczniej niż u Maciukiewicza i właściciel też sympatyczny. Żeby dojść do sennego trzeba obejść stajnie Maciukiewicza 🙂 Generalnie obie stajnie bardzo duże.
W kolejnych dniach miałam dwie jazdy na placu, potem teren przez las do jeziora i trzy godzinny teren po plaży (z dojazdem do plazy). Było fajnie.
Do plaży jechaliśmy wzdłuż zachodniej strony jeziora i potem bokami miasta przy jakiś kampingach. Ale generalnie bezpiecznie. Raz tylko musieliśmy zejść z koni żeby przeprowadzić je przez mostek. No wsiadanie na takie 1,70 bez schodków to nie takie byle co ... 😉
Było to jakieś 3-5 lat temu i za jazdę na placu płaciłam 40 zł/h a 3h teren na plaży 100 zł. Ale nie wiem czy nie dostałam zniżki bo jeździłam wcześniej na placu..
Generalnie stajnie polecam chociaż widok młodzieży obozowej i tego jak wygladają takie obozy sprawił na mnie niezapomniane wrażenie  🤔
Witam !

stajnie koło Kołobrzegu , gdzie mogę pojeździc plązą , są jakieś ? :kwiatek:



W Zieleniewie! Teren trwa 3 godziny z czego ponad godzina na plaży. Baaaardzo dużo galopu na plaży, konie chętnie wchodzą do wody, a gdy nie ma fal można nawet sobie popływać z koniem. Naprawdę warto.  😍 No i można sobie wybrać dowolną godzinę. Ale myślę, że i tak najcudowniej jest podczas zachodu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lipca 2012 16:32
Insomnia_90 , ach no to ceny poszły w górę niebotycznie, bo ja 2 lata temu płaciłam 70zł/h, no cóż szkoda ale mam wrażenie, że jazdy rekreacyjne są tam jako dodatek więc może cena zaporowa, bo nie zależy im na masówce.
nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś tam jeździłam w tereny nad morze. W Jantarze (kawałek przed Stegną) jest Farma Jantar. Kiedyś mieli fajne Hucułki ale i też większe konie. Nie wiem jak teraz wygląda sprawa z terenami nad morze, jak my jeździliśmy to były wyznaczone czasy wjeżdżania na plażę ze względu na plażowiczów. teren 1,5h kosztuje 75zł  http://www.farmajantar.pl/cennik-i-informacje
Witam !

stajnie koło Kołobrzegu , gdzie mogę pojeździc plązą , są jakieś ? :kwiatek:


W Grzybowie wiem, że coś jest i organizują wypady na plażę.
Insomnia_90   equo ius civile
29 lipca 2012 21:52
Jeszcze jedna prośba, szukam tym razem jeszcze stajni w okolicach Dziwnowa, i tak samo do 30 km można podjechać.😉
Jak na razie udało mi się znaleźć Czahary Pogorzelica,
Trzęsacz Red Lion Farm i Pałac w Trzęsaczu
Rewal Koński Kierat
i kusi niezmiernie stajnia Pestka którą polecał tu ktoś, mimo iż 50 km trzeba podjechać 🙂

Jakąś stajnie jeszcze chciałby ktoś polecić ?😉 Wypowiedzieć się gdzie warto jechać :kwiatek:
(marzeniem był by teren po plaży i  jeszcze z jakimiś skokami w terenie, ale to chyba Białogóra tylko 😉)
Witam !

stajnie koło Kołobrzegu , gdzie mogę pojeździc plązą , są jakieś ? :kwiatek:



W Eranii (Malechowo, koło Ustronia Morskiego) rano można jechać na plażę, teren dosyć długi (ok. 2 h) bo trzeba przejechać przez tory i drogę, ale konie są do tego przyzwyczajone i nie świrują, więc spokojnie można się wybrać 🙂 Wjeżdża się na plażę w Sianożętach i galopy są już na dzikiej w stronę Kołobrzegu.
Strzyga dzięki! jestem w lekkim... szoku? 🤔wirek: co za powaleni ludzie...
Gillian   four letter word
30 lipca 2012 07:39
seczuanowa,  wszędzie oprócz Grzybowa trzeba jechać przez drogę i to około godziny. Pisałam już o tym jakiś czas temu 🙂
seczuanowa,  wszędzie oprócz Grzybowa trzeba jechać przez drogę i to około godziny. Pisałam już o tym jakiś czas temu 🙂


A to przepraszam  :kwiatek:

Swoją drogą, skoro już jestem w tym temacie - jechał ktoś kiedyś z Nowielic na plażę? Mega daleko jest? Bo słuchy mnie doszły, że 10 km 🙂 ale chciałabym usłyszeć jak ta droga wygląda od kogoś, kto już zaliczył taki teren...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się