Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

tłuczone szkło i beton,stara metoda i sprawdza sie w 100 proc
z tym szkłem i betonem na pewno jest dobry pomysł ale na później 🙂
puki co beton na razie nie wchodzi w grę bo ścianki  działowe nie są murowane a z czasem może będą i trzeba było by wówczas kuć ...
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
11 lipca 2012 13:38
czy jednak taka siatka to pikuś ....
Szczury szybko radzą sobie nawet z siatkami stalowymi. Aluminium dodatkowo będzie korodować od moczu. Szkoda pieniędzy. Przy podanej tam
cenie 60zł/m2 boks 4x4 to prawie 1000zł.

Jeśli już, to siatka stalowa ocynkowana z drutów 2mm i oczkiem 5x5 (siatka do sit murarskich) na jakiś czas
może dać radę.

Jak już ktoś radził: tłuczone szkło (warstwa z 5cm)  zabetonowane od góry. A i to gwarancji braku "zapadlisk" nie daje, jeśli wylewka będzie cienka.
dzięki wielkie - w takim przypadku szkoda kasy na siatki
edit:
natknęłam się na stronkę projektanta - dużo fajnych pomysłów na rozplanowanie stajni
http://www.tlcrocearch.com/portfolio/portfolio.aspx
jak się sprawdza eurofala na dachu stodoły? na poddaszu będzie składowane siano. Muszę wymienić eternit i zastanawiam się nad eurofalą zamiast zwykłej blachy. Podobno nic się przy eurofali nie skrapla, prawda to 🙂 ?
Eurofala jest zastępstwem eternitu, nie skrapla się.
Ma tylko 1 minus. Po 15 latach trzeba wymieniać bo się kruszy.
O tego to nie wiedziałam, a oczywiście do producentów się nie dowie człowiek 🙂
Ja mam eurofalę + świetliki na stajni - jestem bardzo zadowolona. mam nadzieje że wytrzyma dłużej jak 15! ale na stodołę gdzie siano i słoma daliśmy blache ze względu na cenę i łatwość położenia - tam nic sie nie powinno skraplać - nie ma wilgoci tak jak w stajni.
Tillia, mówię z doświadczenia rodziców, którzy mieli eurofalę na domu i na garażu. Na domu w tym roku dach już tak przeciekał, że musieli wymienić. Na garażu pewnie za rok czy dwa też ich czeka.
Czas pokaże - u mnie dopiero 3-ci rok leży, ale na dach 15 lat w mojej ocenie to nie jest długo - pokrycie dachowe powinno wytrzymać a wytrzymać. zobaczymy...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
04 sierpnia 2012 09:37
Trzeba liczyć, że technologia poszła nieco do przodu w ciągu tych 15 lat
i że płyty są solidniejsze 🙂
Dzieki za odpowiedzi,chyba sie zdecyduje zatem:-) tylko zapytam jak z ta zywotnoscia bo faktycznie 15 lat to malo
Ostatnio niechcący całkiem trafiłam na stronę z projektami - pro arte.

I niektóre są mega!  😵




Może ładne rysunki, ale z funkcjonalnością to w niektórych projektach kiepsko.
Pytanie do posiadaczy drewnianych wiat częściowo zabudowanych:
jak najlepiej rozwiązać miejsce, gdzie dolna, drewniana część ściany wiaty, styka się prawie z gruntem (wiata bez wylewki w środku), żeby ani drewno nie ucierpiało ani wiatr nie hulał w środku?
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
04 sierpnia 2012 20:54
Cobrinha, może warto wylać chociaż fundament pod drewno? Albo cegłami wyłożyć solidnie... ja właśnie dlatego zrobiłam wylewkę.. bo tez obawiałam się że drewno mi szybko zgnije przy ziemi.
Bischa   TAFC Polska :)
04 sierpnia 2012 22:33
A gdyby palety na ziemię położyć, żeby od ziemii nie gniło?
Najlepsze by były solidne polne kamienie, bo nie podciągają wody, ale to zależy od lokalizacji - czy takie kamsztory da się ukopać. Pod Krakowem powinno się dać, na Mazowszu - zapomnij 🙁
Być może uda się wyłożyć jedną warstwę żwiru pod  wiatę, ale dalej nie wiem za bardzo jak uniknąć by nie było szpary między drewnem a podłożem.
Może dobrym pomysłem jest nabić jakąś poziomą dechę i tym samym tego uniknąć, ale to pewnie wyjdzie w praniu czy takie rozwiązanie się sprawdzi...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 sierpnia 2012 09:09
Cobrinha,
może dać płytę taką jak w ogrodzeniach betonowych
albo taką podmurówkę już gotową (podmurówka ma 25 cm zazwyczaj a płyta ok 50 cm).
Płyta chyba lepsza, bo wyższa (ale chyba cieńsza :/) i można ją wkopać w ziemię na jakieś 30 cm.
Względnie takie krawężniki prefabrykowane (jak do kostki brukowej).
A ja się pochwalę prostą wizualizacją stajni, która już niedługo powstanie u mnie:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 sierpnia 2012 10:11
repka,
ale moloch o_O
Na jaką kwotę opiewa inwestycja?
Repka, poważna inwestycja. Napisz coś więcej. Na ile koni, jakiej wielkości hala? Widzę też spory budynek dla ludzi - jakiś pensjonat, pokoje? Życzę powodzenia.
Cobrinha, u mnie deski są tak przycięte, że nie sięgają do podłoża. Od wewnątrz mam położone pionowo, wzdłuż ściany płyty chodnikowe od 30-50 cm (kwadraty o takich bokach), zależnie od stajni. Jak zreanimuje aparat to zrobię dzisiaj zdjęcia i wstawię. I tak po zewnętrznej stronie będziesz musiała dbać o otoczenie tak aby trawa nie zarastała ścian. U mnie krety dają też w d..., bo kopią tuż obok ścian podsypując je ziemią. Tego też nie można tak zostawiać, tylko cierpliwie rozgarniać. Ja przyznam, że trochę zaniedbałam te rzeczy i mam za swoje bo w niektórych miejscach już widzę, że deski u samego dołu są w gorszej kondycji.
Stajnia na 40 koni, z możliwością powiększenia o kolejne 15 boksów. Hala 25x65m. Socjal z szatnią, salą klubową, toaletami (również dla niepełnosprawnych), miszkanie dla pracownika. Może w przyszłosci powstaną jakieś pokoje również. Kryta karuzela o średnicy 23m. Otwarta i kryta ujeżzlania z profesjoanlanym podłożem. Wybiegi trawiaste. Potem powtanie też kryty lonżownik i czworobok z ujeżdżeniowym podłożem.
repka, aaa, będzie wypas - straaasznie się cieszę!
ms_konik, Oka, dziękuję za rady.
Oka, jak dasz radę to będę wdzięczna za fotkę 🙂
Gdzie można kupic gotową kostkę dębową do wyłożenia boksu? czy w ogóle coś takiego jest w sprzedaży czy jedynie pozostaje kupić dąb i samemu pociąć na równe kawałki
repka - cudenko!!!

widzialam podobny kompleks ( bo trudno to nazwac stajnią) pod Lodzia - no robi wrazenie... a warunki idealne
kujka   new better life mode: on
06 sierpnia 2012 15:40
repka, osztykarol! a wiesz juz co z reszta obiektu? place, padoki, pastwiska?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się