siodło ujeżdżeniowe

ash   Sukces jest koloru blond....
27 sierpnia 2012 09:35
Są są, też własnie przeglądałam.
Ja nadal szukam LC albo Venus, ale nigdzie używki nie ma 😕
wiem wiem, ale muszę sprzedać stare siodło, żeby zarobiło chociaż część na nowe  😉
czy chodzi o Venus K Prestige? Byłam w equi shopie około 2 tyg temu, i tam jest jedno takie używane (zdaje się przez Dominikę Kraśko-Białek - o ile nie jestem w błędzie) na sprzedaż. W rozmiarze 17', nie wiem jaka tybinka. Tylko ono wychodzi trochę mniejsze, niż inne Prestige w moim odczuciu
ash   Sukces jest koloru blond....
27 sierpnia 2012 09:54
junona, dzięki za info. :kwiatek:
Już do nich dzwonię!
ash daj znać jak będzie coś wiadomo 🙂 mam nadzieję że nie wprowadziłam w błąd
Istnieje takie siodlo Kieffer Jugend ? Ujezdzeniowka.  Nie moge znalesc nigdzie, moze pomylilam nazwy?  🤔wirek:
Severus   Sink your teeth into my FLESH
27 sierpnia 2012 18:27
A to nie będzie to samo, co Kieffer Junior?
Chyba nawet Kieffer Junior Master.
A nie wiecie moze co to za siodlo? Bo na Junior Master to chyba nie wyglada?
To chyba Kieffer Wien.
ash ja się ostatnio na to czaiłam, ale w końcu kupiłam 16". Napisz, może jeszcze jest, daleko nie będziesz miała po odbiór 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=2546288083
Ja od dzisiaj stałam się posiadaczką Wintec'a Contourblock'a. Jeździłam w nim już na dwóch koniach i muszę powiedziec, że urzekło mnie. Nie jest głębokie, wręcz płytkie, a trzyma dobrze. Klocki z przodu rewelacja. Mam krótkie nogi, a kolano leży tam gdzie powinno. Martwiłam się, że tybinka będzie za długa, bo takie opinie tu przeczytałam, ale na szczęście jest ok 🙂
Co mi się tylko nie spodobało na początku. Twardośc siedziska i odległośc od konia. ALE przez prawie rok jeździłam w bezterlicówce, która mnie chyba mocno rozpieściła jeśli chodzi o te dwie kwestie. W każdym razie o dziwo kręgosłup mnie nie boli, a tego najbardziej się bałam, bo nie stac mnie jeszcze na żadne nakładki terapeutyczne.
Zobaczymy co będzie po miesiącu jazdy 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2012 21:08
Do nas do stajni zajechał właśnie szósty Contourbloc 😁  A ja swojego kocham coraz bardziej 🙂
Czyżbyś wprowadziła nową modę w Bajardo, hehe? 🙂😉)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 sierpnia 2012 21:12
Nie byłam pierwsza 😉 Najpierw kupiła je właścicielka stajni bo używane, wygodne i niedrogie. A że jeżdżę na jej koniach trochę to wsiadłam i powiedziałam wow! Parę miesięcy potem kupiłam swoje 😁 A potem poszło już lawinowo 😉
kujka   new better life mode: on
28 sierpnia 2012 21:19
a co sie dzieje, kiedy kon wyrosnie z najszerszego wintecowego leku? jest szansa jeszcze cos zdzialac?
Fisia, ankers ja mam Wien, ale moje wygląda nieco inaczej, bo nad tą wolną częscią puśliska, które przechodzi przez szlufkę ma jeszcze taką poduszeczkę jakby.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 sierpnia 2012 07:26
kujka, nie da się niestety 🙄
My mamy właśnie taką sytuację, że biały najszerszy łęk jest za mały z podłożonym mattesem. Futra nie wyjmę, bo takie zalecenie wetów.
No i siodło wisi na wieszaku w pokrowcu, a ja nie mogę się zebrać żeby je wystawić na sprzedaż, bo jeździło mi się świetnie.
Wczoraj jeździłam w Venus K.  🏇
Moim zdaniem siodło leży dobrze, ale dziś zrobię fotki i wstawię do wątku dopasowania.
Co na szybko mogę powiedzieć - zdecydowanie bliżej konia niż w Wintecu, siedzisko twardsze 🤔, ale koń bardzo chętnie schodził w dół!
Dziś też wsiadam, więc zobaczymy.
W końcu to monoflap i czuć, że jest koń między nogami  😂
Siedzisko twarde?????? Ja w życiu nie siedziałam w bardziej miękkim siodle niż Venus 🙂 Mój tyłek je pokochał :P
Wrzuciłam Ci wyżej linka do allegro a'propos Venus K.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 sierpnia 2012 07:41
Zima dzięki za zapięć!
To ogłoszenie jest też u nas na forum 😀
Mam na testy siodło koleżanki, która prawdopodobnie mi je sprzeda, jeśli się zdecyduję.
Teraz tylko muszę poobserwować Pimpka jak mu w tym siodle i jak jego plecki, bo mi to siodło bardzo odpowiada.
zima, po Stubbenie każde inne siodło wyda ci się miękkie  😂
No to fakt 😵
Ale moje ma dodatkowo wymiękcone (czy jak tam to nazwać) siedzisko  😍
zima, ocenię to swoim tyłkiem jakiegoś dnia  😀 jak mi się dasz karnąć na koniu Rafale 😁
To Cię będzie baaaaardzo dużo kosztować, w końcu to koń wysokiej klasy, a siodło jeszcze wyższej  😁

Ale co by OT nie robić - komfort jazdy w dopasowanym siodle jest mega. Tyłek złapany jak w imadło, nóżka pięknie w dół, a nie kolana pod brodą, człowiek od razu jakoś tak bardziej profi się czuje  😂
ash   Sukces jest koloru blond....
29 sierpnia 2012 08:46
Zima, no właśnie. Wydaje mi się, że ta venuska idealnie się dopasowała do mojego tyłka!
Oby tylko karego plecki dziś pokazały, że wszystko ok
kujka   new better life mode: on
29 sierpnia 2012 09:34
ash, no wiec wlasnie. my 2 zimy temu (co prawda w isabelce, ale leki takie same, wiec bez roznicy) jezdzilismy w czerwonym - czyli o rozmiar mniejszym niz najszerszy - leku. a Gilu dosc szybko nabiera plecow przy pracy... nie chce kupowac siodla na kilka miesiecy, juz chyba wole kupic skorzane i miec mozliwosc poszerzania go przez dluzszy czas..
Livia   ...z innego świata
29 sierpnia 2012 10:39
kujka, ash, a nie można wykorzystać łęków z serii Wide? Tam są jeszcze trzy szersze niż biały (jest różowy, fioletowy i jeszcze jakiś, o ile dobrze pamiętam).
ash   Sukces jest koloru blond....
29 sierpnia 2012 11:40
Livia, nie można, ponieważ terlica może tego nie wytrzymać! 😤
Wide są serią specjalnie poszerzaną, a zwykłe Winteci mają granice szerokości i jest to biały łęk.
Wiem, bo zajmuje się sprzedażą Winteców w swoim sklepie i mam pełno informacji o tym.
Livia   ...z innego świata
30 sierpnia 2012 08:01
ash, o widzisz, to się dowiedziałam czegoś znowu 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
30 sierpnia 2012 08:07
bardzo żałuje, że skala kończy się na białym łęku bo ja kocham to moje siodło 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się