siodło ujeżdżeniowe

🙁 niestety najprawdopodobniej będę musiała pożegnać się z moja tekną, zła jestem jak cholera bo w ogłoszeniach 15,5" -16" jak zwykle posucha :/

na 100% wracam do winteców bo niestety wymienne łęki to luksus nie do przecenienia..., zastanawiam się pomiędzy Isabelką 16,5/Contourblockiem16,5/Pro Dressagem 16, chyba że jakaś inna firma produkuje dobre mini syntetyki z zamszem i wymiennymi łękami, o której nie wiem, to chętnie skorzystam

(przegrzebałam wątek, ale niestety o wintecach pisze się tu tyle, że mogłam przegapić)


Czyżby nowa Isabelka była ciut większa?

W starej wymiary  wypadają tak:
długość siedziska w 16,5 - 42,5 cm a w 17- 43 cm
długość tybinki w obu siodłach 41cm


a czy ktoś posiada i mógłby zmierzyć tybinkę w contourblocku 16,5"?

poza tym już się pogubiłam , miałam kiedyś starą Isabell 17" , nigdy jej nie mierzyłam, ale tybinka była bardzo długa. Jeśli miała 41 cm to coś się nie zgadza: na tych zdjęciach różnica w długości to 3,5 cm: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,300.msg1470877.html#msg1470877 to możliwe?

jeśli znalazłaby się też osoba posiadająca pro dressage pony 16" i zmierzyłaby mi tybinkę byłabym baardzo wdzięczna,

jeśli znalazłaby się osoba, która ma porównanie pomiędzy pro dressage zwykłym i Contourblockiem w użytkowaniu to byłabym już, wogóle najwdzięczniejsza 😉
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


P.S. Znalazłam też taką ciekawostkę HKM a'la wintec: http://www.hkm-sportsequipment.eu/avant.cms/content/tools/katalog_2012/kat_e_en_eur/page126.html#/126
ktoś widział/słyszał/macał/jeździł??
ash   Sukces jest koloru blond....
31 sierpnia 2012 10:14
azzawa
ja kocham miłością wielką mojego Contourblocka i najchętniej bym się z nim nie rozstawała.
W pro dressage zwykłym jeździłam tylko raz i nie było szału.  Po siodle wszechstronnym (Wintec 2000) nie mogłam się odnaleźć w ujeżdżeniówce.  😡
Wsiadłam w Contourblocka i nie chciałam zsiadać!
azzawa - sprzedalam winteca contourblock 16,5'' w zeszlym tygodniu chyba. mierzylam go na zyczenie wiec moge ci podac wymiary🙂
dlugosc siedziska w linii prostej przy napietym cm od sroda przedniego do tylniego leku: 40cm.
dlugosc tybinki od zamka: 40cm 🙂
ash, faith ogromne dzięki 🙂

czyli wychodzi, że contourblock mniejszy od Isabel, nawet nie jest tak tragicznie i być może nie utopię się w nim

No to ja podzielę się wrażeniami z testowania Dominusa [Daw Maga].

Dane techniczne 😉 :
- Siodło rozmiar 17 ma długość siedziska od przedniego do tylnego łęku niecałe 39 cm, przy czym jest b głębokie, więc powierzchnia "na tyłek" mniejsza w porównaniu z większością 17tek. Daw Mag robi też na zamówienie 16,5  ale nie wiadomo ile mają cm 😉
- Tybinka w standardzie dla siedziska 17" bodajże 39cm, można spokojnie zamówić 38cm.
- Mocowanie przystuł jest niestety "zwykłe"- obie przystuły lecą równo od góry siodła. Bardzo je czuć pod nogą. Na szczęście zrobią jakie chcesz i jak pokazałam obrazek ze strony Schumachera ["V"] to powiedzieli, że nie ma problemu.
- Panele są w kształcie banana, więc w standardzie nie pasują na konie o prostym grzbiecie [jak mojego] ale można je dopasować dopychając tył [one nie były mocno wypełnione, przynajmniej w siodle testowym więc spokojnie cośtam się jeszcze zmieści]
- skóra świetna [testówka była wersją Exclusive]
- w wersji "super" są sprzączki Sprengera
- łęki S, M, L, XL , testowe było M i wydaje mi się, że to ok 33 Prestige. Na mojego w każdym razie za wąskie 😉 potem mozna siodło u nich [chyba bezpłatnie?] poszerzyć o 1 rozmiar

Moje odczucia z jazdy.
Niestety jeździłam b krótko, bo siodło było niedopasowane do grzbietu Miltona. Leżało środkową częścią paneli, bo są bananowe, a mój ma prosty grzbiet. Do tego było za wąskie. Niemniej jednak siedzisko sprawia wrażenie sofy, kanapy, fotela- w pozytywnym tego słowa znaczeniu 🙂
Głębokie, mięciutkie, chciałoby się tylko galopować 😉 [czego niestety nie robiłam, ze względów wyżej opisanych  😕]
Gniotły przystuły, ale jak już mówiłam- to jest do zrobienia. Bloczki miękkie, wygodne. Tybinka niedługa i można jeszcze skrócić- łydeczką ładnie czuć konia.

Wstawię jeszcze kilka zdjęć poglądowych- siodło niedopasowane, ale widać jak ogólnie wygląda. Zdjęcia z telefonu i robione na długość wodzy 😉 więc trochę zdeformowane.
Na jednym porównanie z Passierem 16,5.

Reasumując: ja jestem dla Dominusa bardzo na tak [czego się nie spodziewałam mając w pamięci Sylwestra znajomej], chyba sobie zamówię i to 17tkę [do tej pory miałam siodła 16,5] z tybinką 38cm i mocowaniem przystuł V. Szersze i z dopchanym tyłem.
😎
ash   Sukces jest koloru blond....
05 września 2012 07:44
Dziewczyny,

czy macie jakieś opinie o siodłach Custom's zadels http://www.customzadels.nl/zadels  ❓ ❓
Wczoraj miałam okazję pojeździć w jednym z tych siodeł i na moje nieszczęście  😡 jestem zakochana.
Co prawda po jednej jeździe nie powinno się wydawać opinii, ale moje wrażenia są  😜
Nie sądziłam, ze mój koń potrafi się tak ruszać  😡

to ja mam pytanie a'propos posta kasikliczkowskiej zawsze myślałam ze bloczki kolanowe i tył paneli w siodle może być klnowe vs. bananowe

bloczki 1 - klin, bloczki 8 -banan
[img]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/96/43/88/2596438855[/img]

panele - banan (wywinięte do góry)


panele - klin (proste)


czy to ja poknociłam nazwy czy Kasia?
azzawa, Kasia poknociła nazwy - w Dominusie panele są klinowe - są po prostu dość okrągłe, ale to są panele klinowe. Bananowe wyglądają tak jak na zdjęciu powyżej 😉
przepraszam  :kwiatek:
ktoś w wątku o Daw Magowych siodłach nazwał to zjawisko.. okrągłości 😉 że są bananowe i ja podłapałam. Że cała poducha od dołu jest taka wypukła, nie prosta 🙂
no właśnie chciałam dopytać, bo mam tendencje do przekręcania docierających do mnie informacji 🙂





akurat, chciałaś, żeby mi było wstyd  😡
Jestem załamana totalnie. Doszło do mnie długo wyczekiwane siodło Gerlock'a i jest za małe. Normalnie się popłakałam z nerwów w stajni  😕 Do tego kontakt z tą firmą to jakiś koszmarek... Ciekawe czy z Hennig'iem jest lepiej?

Ciekawi mnie też jak wypadają rozmiarowo łęki Prestige przyrównując jest do E. Diamanta? Interesuje mnie Optimax i D.Dressage, będę próbowała się umówić na kolejne przymiarki z Prestige. Jednak czarno to widzę, bo wszechstronne wszystkie leciały w tył.

Jestem totalnie podłamana, bo chyba nie pozostanie mi nic innego jak kolejne szycie na miarę. Kary do tej pory chodził w łęki 33-34, brakuje nam jakiegoś rozmiaru, półtorej. Młodą to nie wiem w co osiodłam, bo jej brakuje minimum 2 rozmiarów  🤔
Amarotsa, za małe na Ciebie czy na konia? Na konia może można jakoś dopasować?

Z Hennigiem można dogadać wszystko, ale jeśli się chce tak z marszu zamówić u nich siodło, to musisz liczyć pół roku czekania 🙁 Oni są na maksa zawaleni robotą.
Quanta - dla dobre, ale na Karego za małe. Są dwie opcje.. albo Gerlock się machnął albo tak się Osioł rozbudował przez ostatnie 4 miesiące, albo lepiej. Kontakt z nimi to był koszmar i chyba się raczej nie zdecyduję nigdy na kolejne siodło od nich. Model Genius jest na prawdę rewelacyjny, ale przeraża mnie opcja czekania kolejnych miesięcy. Odesłać - odeślę do poprawek na bank, pytanie tylko na ile będzie można wprowadzić owe poprawki. Z Hennigiem spodziewałam się długiego czasu oczekiwania, ale ich siodła to w sumie raj dla konia i tyłka. Myślałam na szybko o kupieniu jakoś Prestige, ale te siodła dla Fryzów to nie jakieś najlepsze połączenie. Jestem w kropce...
ash Siodło wygląda świetnie...jestem pod wrażeniem, gdzie je dorwałaś?
Możesz napisać jaka cena, może być na PW...
Na stronie jeszcze więcej takich cudeniek....ehhhh..piękne są, po postu piękne...  👿
Petit., cena ok 2,5k euro 😉
ja się już nad flightem rozpływałam jakiś czas temu 😉
amarotsa- nie da się poszerzyć tego siodła np u Bogdana?
Co do łęków to na pewno 33-34 Prestige= 3 w Euroriding Diamant. 4ka to "34+".
Widzę banana na twarzy  😜
Udało Ci się dorwać używane, w ogóle takie siodła bywają na sprzedaż?

(fajne zdjęcie...fajny koń) No w ogóle fajnie wyglądasz na tym zdjęciu...ten uśmiech, bezcenny,..
Petit., bardzo lubię to zdjęcie 😉 koń cały czas ten sam 😉 dziękuję 🙂

To nie moje siodło, to siodło trenerki 🙂 a jeśli chodzi o używki to podobno jakieś bywają - trzeba się odzywać do przedstawiciela w Pl albo Holandii 😉
amarotsa- nie da się poszerzyć tego siodła np u Bogdana?
Co do łęków to na pewno 33-34 Prestige= 3 w Euroriding Diamant. 4ka to "34+".


Siodło najpierw wróci do producenta i niech oni działają. Z poszerzeniem zazwyczaj nie ma problemu o ile chodzi o pół/cały rozmiar - czym więcej tym gorzej. Poczekam najpierw na informacje od nich, a później będę się martwić co dalej. Przeraża mnie tylko opcja kontaktowania się z nimi i czekania. Jeśli (oby nie) okazało się, że znów będzie coś nie tak to mam mały problem, bo siodła z takim wielkim rozstawem szybko nie sprzedam, a już na pewno nie sprzedam za tyle bym nie była stratna. Ajj płakać się chce jak pomyślę...

Quanta - czy Hennig faktycznie przyjeżdża do każdego konia brać miarę, czy trzeba samemu się ciągnąć do nich? Jak cenowo wypadają teraz ich siodła? Gdzieś czytałam, że ceny są ustalane indywidualnie i nie ma górnej granicy jako takiej. Szkoda, że od początku nie poszłam w stronę ich siodeł, ale nie miałam okazji wcześniej w nich siedzieć.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 września 2012 08:26
ash Siodło wygląda świetnie...jestem pod wrażeniem, gdzie je dorwałaś?
Możesz napisać jaka cena, może być na PW...
Na stronie jeszcze więcej takich cudeniek....ehhhh..piękne są, po postu piękne...  👿


tak jak napisała Anaa, cena ok 2400 euro 😡
Jutro dostane na testy jeszcze 2 inne modele z tej gamy i zobaczymy.
Ja też jeździłam w siodłach Custom, wrażenia z jazdy adekwatne do Henniga, Devoucoux, Sommera i Q 😉 Czyli szał! Fajnie ruszający się koń, wszystko anatomicznie, ale...
Trochę Was jednak rozczaruję.
Piękne siodełko będzie raczej wyglądało tak:

[img]http://www.mysaddle.com/MYSADD~3/WolfgangSoloBuffLARGE/imag032.jpg[/img]

Wszystkie siodła jednotybinkowe tej firmy muszą być zrobione ze skóry bizona czy tam innego bawołu. Ponoć z krowimi nie radzą sobie na tyle, żeby zrobić szwy, które nie będą obcierały nogi. Hmm... Czyli naszykujcie się na piękny deseń skóry - takie bruzdy jak widać na foto. Z krowy może być siodło dwutybinkowe, ale jest dość ciężkie i już nie tak blisko konia. Ale ok, design rzecz gustu.

Niestety jakość wykonania tych siodeł dla mnie jest dyskwalifikująca. Serio, aż nagrałam o tym filmik... Wszystko jest tak koszmarnie byle jak zrobione, że mogłabym za siodło zapłacić 500, max. 1000€ z to już z ciężkim sercem. Za 2500 to można mieć coś naprawdę przyzwoitego... Ja widzę większą dbałość o wykończenie w Pfiffach, niż tych siodełkach. Przykłady? Proszę bardzo.

Takie koślawe szwy to ja sama zrobię igłą (krótszy i dłuższy ścieg):



Tak są obszyte tybinki - chociaż obszyte to za dużo powiedziane. Skóra jest zagięta i puszczona na to kolejna koślawa fastryga. Całość jest zrobiona na klej! Siodło, które do mnie trafiło, miało tydzień, góra dwa. To wszystko zaczęło już się odklejać. Tu zresztą też widać jak krzywa i chropowata jest krawędź skóry tego obszycia tybinki...





Hit sezonu - nad puśliskiem skóra jest zamontowana... Na szpilę! To zresztą nie jedyna szpila, którą walnięto w siodle, żeby trzymała skórę  🤔wirek:



Przez zamki od puślisk można sobie wyciągać i przesuwać wypełnienie poduszek. Wełna nie jest w ogóle zaszyta, niczym zabezpieczona. 🤔 Mimo wszystko bym wolała, żeby wypełnienie poduch nie było takie free as a bird, tylko kurde bele trzymało się w poduszkach w swoim niezmiennym kształcie...



Całość jest powycinana krzywo, skóra nie spasowana, przed klockiem kolanowym jest kawałek skóry użyty za krótki, nie dochodzi do końca tybinki, wygląda to fatalnie i nie jest nawet na końcu przeszyte, trzyma się na zaklejonej lamówce tybinki 🤣 Z drugiej strony siodła też tak jest, ale oczywiście inaczej - tu zabrało 3 cm, a tam 5 cm. Drobiazg... Białe bizy na siedzisku też krzywe, niesymetryczne względem siebie, jedna dochodzi do poduszek, drugiej zabrakło z centymetra. Kto robił to siodło, jakiś przedszkolak przy pomocy materiałów biurowych? Bo wygląda, jakby warsztat rymarza ograniczał się do nożyczek do papieru i kleju białego szkolnego. 🙄

Jak się ma dobre gadane, to za 2500€ (to jest prawie 10 500 na chwilę obecną) można już kupić Devoucoux Mendię... W tych Customach się naprawdę świetnie siedzi, ale reszta to dla mnie niestety fuszera. Prawdę mówiąc, jeżdżąc nie chciałabym się zastanawiać, czy terlica też zrobiona równie asymetrycznie i byle jak...
ash   Sukces jest koloru blond....
06 września 2012 13:35
Quanta, dzięki za opinie. Aż dziś sobie dokładnie obejrzę to siodło które mam w stajni.
quantanamera, tak, ale to co miałaś pod ręką to testówka prawda?
Widziałam nie-testówkę i była znacznie lepiej wykonana 🙂
Czyli co, testówki mogą być byle jakie i to jest ok? A potem niby samo siodło lepsze?
Przecież te testówki to są normalne siodła, a nie jakaś wersja bieda...

Mnie jeszcze dobiło, że firma sama nie wie, czy są w stanie wykonać siedziska mniejsze niż 17,5''. Jak już z bólami doszli do tego, że "chyba są" to się potem 2 tygodnie zastanawiali, w którym z modeli. Koniec końców się okazało, że w tym modelu, który mi dali do testowania akurat nie mogą 🙂
Cóż, mnie do siebie zrazili. Ale ja się i tak teraz czuję siodłowo spełniona 😉
poza tym siodło do testów powinno być cycuś-glancuś skoro na jego podstawie wyrabia się opinię i podejmuje decyzję kupię/niekupię
Jeździł ktoś w prestige roma dressage oraz w dream dressage? Jakie macie wrażenia na temat tych siodeł?
Ruda77 - dokładnie wczoraj miałam okazję siedzieć w kilku modelach, bo szukam siodła na "już". Pomijając fakt, że nie szło nic dopasować zbytnio dla Karego to mnie najbardziej pasował Optimax i D.Dressage. Oba siodła różniące się od siebie, ale mimo wszystko bardzo wygodne, poprawnie usadzające, ale dające sporo swobody i świetny komfort pracy. Gdybym musiała się zdecydować na jedno z nich to szczerze miała bym problem, bo oba są na prawdę rewelacyjne. w W Romie nie miałam okazji siedzieć.

D1 mi nie pasowało w ogóle, nie mogłam się w nim odnaleźć, zaś Modena to dla mnie koszmar, siedzi się w tym siodle jak na taborecie. Na sam koniec zostałam namówiona by przymierzyć Kentaura Artemisa? - to siodło jako jedyne leżało dobrze na Karym, ale ja miałam wrażenie, że jestem jakiś kilometr ponad koniem. Wynik dnia wczorajszego... nadal jestem bez siodła ;-)
są Countourblocki w wersji 16" albo chociaż 16,5"? bo patrzyłam i wszędzie 17". potrzebuję jakąś ujeżdżeniówkę krótkotybinkową, w stylu Prestige Lucky Dressage, Stubben Juventus, ew. Daw Mag Dominus, w ogłoszeniach niestety słabo 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się