Siodło skokowe

Mam prosbe, mozecie sie wypowiedziec na temat HBC, ale konkretnie o jakosci uslugi dopasowania siodel innych firm.
Moze byc na pw, albo tu. Dzieki!  :kwiatek:
Arimona, ja jestem zadowolona mam HBC, ale tez Kentaura ujeżdżeniowego i konia krzywego, siodło się przekrzwiało.
Po wizycie i dopchaniu przez HBC jest wszystko ok i pasuje bardzo dobrze.
Ja jestem zadowolona.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 sierpnia 2012 15:39
skoro już Arimona wywołała wilka z lasu,to zobaczcie zdjęcia zupełnie nowego modelu crosowego siodła HBC (współautora projektu chyba nie trzeba przedstawiać 😉 ):

jeszcze bardziej płaski tylny łęk i zupełnie nowy kolor skóry  😜


co do pytania Arimony - u nas odnawiane było Pessoa i dopasowywane,dodatkowo kilka Prestigów - bez uwag,ale mi nie musisz wierzyć 😉
Ktos
widzialam zdjecia na fb, mega plaskie to, pewnie na zeskokach w dol super  😀

A Prestige tylko starsze czy nowsze modele tez?
Ktoś, co sobie mojego coacha tak wstawiasz na forum  🤣
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 sierpnia 2012 15:48
co mam nie wstawiać? przecież nie wygląda źle  😉
Ktoś, taką dziwną pozę przybrał 😀
Trener zawsze musi prezentować się dobrze 🙂
Odkąd Marcin ma antaresa to twierdzi że jego prestige wcale nie miał tybinek wysuniętych do przodu  🤔
Mam prosbe, mozecie sie wypowiedziec na temat HBC, ale konkretnie o jakosci uslugi dopasowania siodel innych firm.
Moze byc na pw, albo tu. Dzieki!  :kwiatek:



U mnie w stajni był przerabiany wintec z cair.
Bogdan wyrzucił poduszki powietrzne i dopasował siodło do szerokiego araba.
Właścicielka i koń- zadowoleni
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg1499361#msg1499361 date=1345474100]
co mam nie wstawiać? przecież nie wygląda źle  😉
[/quote]

powiedziałabym, ze nawet "bardzo zacnie"  😎
Hej kochani, mam do was prośbę o opinię na temat siodła Prestige Paris.

Chodzi mi oczywiście o opinię osób, którzy w tym konkretnym modelu jeździli.

Wiem, że dużo tu osób, które Prestiga nie lubi, ale nie rozwódźcie się proszę nad samą marką.

I kolejne pytanie: co sądzicie o tym siodle dla osoby jeżdżącej skoki na poziomie LL?
(mało, wiem, ale nie posiadam własnego konia, czasu ani funduszy)

Pytam, bo udało mi się tydzień temu takie siodełko zakupić - kilkuletnie, ale zadbane i przede wszystkim w bardzo okazyjnej cenie (kuzynka zrezygnowała z jazdy i zapomniała o tym siodle). Jest to siodło nieco starszego typu, bez żadnych ozdobnych przeszyć, ale może to i dobrze, bo chyba te starsze siodła Prestige były wykonywane z nieco lepszych materiałów niż teraz (tak też wywnioskowałam po przeczytaniu tego wątku).

To jest tak naprawdę mój pierwszy kontakt z siodłem skokowym typu close contact.

Jeżdżę dość długo, ale dosłownie całe życie jeździłam w siodłach dla mnie za dużych i jednocześnie mocno (a nie zawsze prawidłowo) usadzających lub ortopedycznych (np. Daw mag Hubert). To nie były moje własne siodła - żeby nie było.

I teraz przesiadłam się na ten Prestige Paris i jestem zaskoczona - przede wszystkim tym jak fajny jest 'close contact' i jakie daje czucie konia; tym, że siodło wymusza na mnie ciągłe oparcie nogi na strzemieniu (to w moim przypadku bardzo dobrze, bo niekiedy miewałam z tym problemy); tym jak dobrze mi się jeździ w tym siodle w pełnym siadzie (nie lata mi tyłek, bo w końcu siodło ma dla mnie dobry rozmiar) i generalnie miękkość siedziska i poduszek kolanowych jest dla mnie bajeczna, porównując do tego, z czym miałam kontakt...

Jedyne, co zaskoczyło mnie na minus, to początkowe trudności z półsiadem w tym siodle.
Ale po przeczytaniu wątku już wiem, że zapewne wynikają one z mojej wcześniejszej jazdy w siodłach trzymających, które mi 'pomagały'. A to nie pomaga.
Na szczęście po trzeciej jeździe mój półsiad jest już całkiem okej 🙂

Jak myślicie, dobrze zrobiłam przesiadając się w takie siodło? Czy może powinnam trochę jeszcze pojeździć w mniej zaawansowanych siodłach typu Silver Star, Venecja (czy jakiś innych, nie z Prestiga, bo nie upieram się przy nim)?

Bo na razie jeżdżę sobie rekreacyjnie to LL, czasem L i na dużo więcej się nie zapowiada... :P

W załączniku moje siodło.
Myślę że twoje siodło jest wystarczające na LL-L
Nie ma co wracac do wielkich poduch jesli dobrze ci sie w nim skacze i pasuje do konia, to sobie zostaw 😉
No właśnie też mi się tak wydaje, szczególnie po przeczytaniu tego wątku, że może w końcu to siodło ułatwi mi poprawny dosiad. Albo inaczej - przestanie przeszkadzać.

I zaskakująco dobrze jeździło mi się nim w terenie 🙂

By the way - czy jesteście w stanie po tym powyższym zdjęciu powiedzieć jaki rozmiar siedziska ma to siodło?

Bo słyszałam, że Prestige robi małe 17-stki, więc wydaje mi się, że to 17 cali, ale patrząc na niektóre inne siodła to równie dobrze może być 16-stka.
Czy wystarczy po postu zmierzyć odległość od przedniego do tylnego łęku?
Pierwsze słyszę że prestige robi małe siodła..wygląda na 17
Tęcza, prawdopodobnie rozmiar siedziska i rozstaw leku jest gdzies na siodle wybity.
Tęcza ja jezdżę w Parisie. Jestem w nim zakochana i szukając siodła dla siebie celowałam w ten model. Niestety nie znalazłam i kupiłam DM Millenium. Paris, w którym jezdziłam/jeżdżę miał odprute tylne bloczki więc łydki z tyłu całkiem nic nie trzyma, przedmi jest mikroskopijny. Samo siodło dla mnie fajne bo dość miękkie ale bez przesady  😉
Tęcza, prawdopodobnie rozmiar siedziska i rozstaw leku jest gdzies na siodle wybity.

No właśnie oglądałam dokładnie i nigdzie się nie doszukałam 🙁 Być może już się wytarł, siodło kilka latek ma...

A powiecie mi jak zmierzyć rozstaw łęku?

[quote author=galopada_ link=topic=1249.msg1500723#msg1500723 date=1345579296]
Tęcza ja jezdżę w Parisie. Jestem w nim zakochana i szukając siodła dla siebie celowałam w ten model. Niestety nie znalazłam i kupiłam DM Millenium. Paris, w którym jezdziłam/jeżdżę miał odprute tylne bloczki więc łydki z tyłu całkiem nic nie trzyma, przedmi jest mikroskopijny. Samo siodło dla mnie fajne bo dość miękkie ale bez przesady  😉
[/quote]
No właśnie ja teraz też rozważałam przez chwilę DW Millenium, bo ktoś miał w dobrej cenie ale akurat ta Pariska wpadła mi w ręce i chyba dobrze...
Ja jestem przyzwyczajona do siodeł starych, wyjeżdżonych, dość twardych i o wiele za dużych więc przesiadka w taką Pariskę close contact jest jak przesiadka z Żuka do Audi TT 🤣

I pomyśleć, że byłam baardzo bliska zakupu Daslo Rimmini Pro Light  😵
Tęcza, Prestige ma zazwyczaj numery wybite pod tybinką. Poszukaj dokładnie, bo one sa tak umieszczane, że raczej nie ulegają zatarciu.
Oki oki, to jeszcze raz dokładnie obejrzę, może coś przeoczyłam :kwiatek:
Perlica dzięki za info. Teraz chyba zamówię do testowania to siodło
Ja mam dwa pytania odnośnie siodła Daw Mag Vicky.

Jak z miękkością siedziska w tym siodle?
I czy jest to siodło bardziej trzymające, usadzające czy może dające swobodę?

Bo mam tą Prestige Paris, ale jednak 17-stka jest nieco za duża dla mnie. Ważę 46kg i mam 163cm, więc chyba 16 cali będzie dla mnie dobre? I Vicky to jedyne co udało mi się znaleźć w sensownej cenie. Tylko chciałabym, żeby było wygodne...
wie ktoś coś na temat siodła stuebben Roxane NT de lux? Mam ochotę go zakupić , wydaje się porządne.Może miał ktoś styczność z tym siodłem ?
CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w nieodpowiednim miejscu
billy16 to nie jest odpowiedni wątek na ogłoszenia. Przeczytaj regulamin!
Poszukuję pilnie opinii na temat siodeł Henri De Rivel, a najchętniej modelu Advantage.

Czy ktoś jeździł, albo przynajmniej macał?

Potrzebuję pilnie kupić jakieś wygodne, niedrogie siodło w rozmiarze 16,5 cala, bo moją Pariskę sprzedałam. A HDR Advantage jest właśnie w ogłoszeniach...
Będę bardzo wdzięczna za info!
Tęcza, ja macalam inny model co prawda, ale wygladal przyzwoicie.
jednak to dosc waskie siodla, i raczej na jedno kopyto u nas byly. nie mozna bylo wybrac rozmiaru leku u dystrybutora wtedy.
Dzięki za info 🙂
Ja akurat potrzebuję właśnie bardziej wąskiego siodła niż szerokiego, więc powinno być okej. Na szczęście jest możliwość zwrotu, więc pewnie kupię 🙂 Nic lepszego (za tą cenę) do tej pory nie znalazłam...
Dziewczyny, jest jakiś przedstawiciel Equipe na mazowszu? 🙂 Szukałam, ale znalazło mi tylko okolice Krakowa. 🙁
Rozmiar łęku Stubbena 30 odpowiada jakiemu Prestige'a? Szukałam, szukałam i nic ..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się