czapsy i buty

Czy mogę oddać sztylpy Hippici do naprawy, że tak powiem do "do firmy"?
Żebym miała jakąś gwarancję że mi się za chwilę nie rozpadną znowu.

Skóra jest w świetnym stanie, natomiast suwak... do całkowitej wymiany.
kajpo a kupowałaś je bezpośrednio z hippici czy z jakiegoś sklepu jeździeckiego?
Ze sklepu w którym, nota bene, wtedy pracowałam 🙂
Ale to bez różnicy bo i tak paragonu na to nie mam. Mają też ponad dwa lata.
A nie mogę znaleźć numeru pod którym mogłabym się skutecznie skontaktować z nimi.
(Jak robiłam zamówienia do sklepu to dzwoniłam na numer podany na stronie, teraz nie mogę się dodzwonić)
326471670 ja mam taki.komorki nie moge znalezc.
Ja niestety wymieniałam zamki na własna reke 23 zł od sztuki u szewca
Ja wymieniłam u rymarza i wszył mi plastikowe, są niezniszczalne  😀
Jeśli zaufany rymarz to poprosiłabym o kontakt 🙂
Bo niezaufanemu nie dam, po tym jak zepsuł moje oficerki  🍴
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
09 września 2012 23:39
kajpo zdecydowanie nie polecam  zmieniać zamków w hippice - nie dadzą nic lepszego, niż dostałaś na początku.
zamki to niestety ich słaby punkt, natomiast sztylpy same w sobie mam już 4 rok i poza tym, że też musiałam z tym problemem zgłosić się do krawcowej są w świetnym stanie 🙂
A na temat zamszowych hippkiki ktos cos wie?
👀
przyszły do mnie butki ze sztyblety.pl, model z zamkiem z tyłu, wiązany z przodu. zazwyczaj buty noszę 39, więc takie zamówiłam, ale nie wiem czy nie są za duże troche :/ w podwójnej skarpecie ciężko mi zapiąć tył buta, ale ciaśniej oblepiają stopę. z tym, że one mają dość wąski czubek. gdzie powinnam mieć palce? jak definitywnie sprawdzić, czy nie powinnam mieć 38? trochę się czuję kaczkowato, ale nie wiem jak w tym by się jezdziło. miałam jedne nieśmiertelne sztyblety, firmy nawet nie pamietam, ale wciągane, były mniej "zbite" i miały szersze czuby, dlatego czułam się inaczej, a średnio chcę w nich jezdzić, bo po takiej próbie już zwrotu nie zrobię ;( macie jakieś rady?
POmóżcie mi dobrać rozmiar, bo juz sama nie wiem.
Mam teraz fai playe dł. 39cm, szer. 34-37cm. Mam juz luz nad kostka i sztylpy w połowie łydki 😵
WSzystkie podobne, z gumową wstawką, o długości 40-43cm mają szerokość 35cm, więc nie wiem czy nie z szerokie
Myślę nad tymi:
http://www.sprzetjezdziecki.com/elt-sztylpy-p-466.html
a ja jeszcze jedno o sztyblety Szydłowskiego mam 🙂
noszę normalnie 37 - pani z Awil podała mi, że 37 ma długość to wkładki 23,5 a standard w 37 to chyba 23,7?
Czyżby Szydłowskie wydały ciut mniejsze czy normalnie?
Macie moze pomysł/link do sklepu na jakies tanie brązowe sztyblety? Albo ma ktos moze te decathlonowe brązy?
Epikea, ja normalnie noszę 39, a z Szydłowskiego mam 40. Co prawda są minimalnie luźne, ale 39 były jednak ciut za małe 🙂
Epikea, a nie mówiłam? 😉
nie dobijajcie
Awil ma promocję tylko na 37  😕
Wystawiłem na sprzedaż czapsy, ponieważ po dwóch latach w szafie okazały się za wąskie ale w międzyczasie wyczytałem o piance z Deichmanna, rano żona dzwoniła, że po wczorajszym psikaniu czapsy pasują jak ulał. Nie pamiętam kto o tym pisał ale wielkie dzięki
W tamtym roku pies pogryzł mi czapsy i wymieniałem zamki w swoich u szewca za jakieś kosmiczne pieniądze (chyba 60zł  :icon_rolleyes🙂, w tym roku zamki się spi.... i chciałem wymieniać jeszcze raz ale gościu w pasmanterii wymienił mi tylko suwaki i pozaciskał, działa lepiej niż fabryczne. Koszt - 2x2zł
dlatego ja zamki wymieniam u rymarza, bierze polowe co szewc i wszywa mocniejsze.
Dobra, to ja jeszcze raz 😵 Po licznych perypetiach, telefonach i.td. mój wybór chyba jednak padnie na hippica roma. Czy jesli mam łydkę-jedna 34, drugą 35cm to wcisnę się w rozmiar SX czyli 40/33?
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2012 14:42
palemka, jeśli zimą będziesz miała grubą długą skarpetę to się nie zapniesz (-; poza tym gumy mogą się powyciągać, a początkowo będzie Cię uciskać w łydce. zapiąć zapniesz, ale czy będzie Ci wygodnie - ciężko powiedzieć  😁
chociaż ja się w 2cm ciaśniejsze nie wcisnęłam... nie szło w ogóle zapiąć, bo nie sięgały do zamka, brakło jakieś 0,5cm. i to była kwestia obwodu u samego dołu. wprawdzie to nie były hippicki...
Facella na zimę nie muszą być, wystarczy jak bedę na skarpetkę/podkolanówkę i bryczesy. Ale 35 nie będa za szerokie? Bo dramka gdzieś pisała że się rozciągają trochę, a nie chciałabym , żeby następne mi opadły 🙁
palemka, u mnie łydka 37, czapsy też 37. na początku były na styk, potem rozciągnęły się do "nie na styk tylko akurat", więc na twoim miejscu nie brałabym tych 33, 2cm to jednak dużo. mówię oczywiście o hippikach (bo roma to to samo co italiano?)
calore tak roma i italiano to to samo. A jeśli chodzi o długość to jak mi wychodzi 40 to tyle czy 43?Siadają mocno?
pomierzyłam się właśnie i wyszło mi 40 w nodze i 40 w czapsie, a nadal są wygodne. siadają minimalnie, tyle tylko, że zamek przestaje się wbijać przy zgięciu nogi. zapomniałam dodać, że 37 mam w szerszej łydce, więc na twoim miejscu wzięłabym 40/35, widzę, że mają taki rozmiar 😉
calore dziękuję ci bardzo bardzo :kwiatek:
proszę 🙂 zdaj relację jak już kupisz 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 września 2012 15:41
najlepsze by chyba były 40/34, ale pewnie nie ma takiego rozmiaru...
swoją drogą palemka, musisz mieć długie, szczupłe łydki! ja zamawiałam czapsy 35/34, ale teraz widzę, że mogłam brać 37/34... a ja raczej z tych szczupłych jestem.
Mam Hippiki Romy ... i nie polecam  🙄.  Trzy razy na zawodach , z dwa treningi i zrobiły się matowe po wewnętrznej. Tak jakby przytarte,matowe plamy,  skrzy się solą(?) ,pastowanie dobrą pastą nie pomogło  🙁. U koleżanki to samo.
Więcej ich nie kupię. Przemoczone potem końskim barwią  trwale bryczesy.
   Ja kupiłam Kieffer Andora z  secu i mam nadzieje że to wreszcie to , czego szukam  😉.
OAnderia i parę jeszcze dziewczyn miało to samo...
[quote author=Anderia link=topic=84.msg1457033#msg1457033 date=1341938338]
Macie pomysły, co zrobić ze sztylpami, które... no właśnie. Jak to ubrać w słowa?  🤔
Na początku od wewnętrznej strony łydek (miejsce które styka się z bokami konia) zaczęły mi się pokazywać takie dziwne plamy. W dotyku były bardziej matowe niż reszta skóry, mniej śliskie. Prawdopodobnie to od potu, bo właśnie w tym miejscu miałam najbardziej i najczęściej mokre bryczesy/podkolanówki. Zresztą na końcówkach tych plam były białe smugi, jakby sól - więc by się zgadzało. Pojeździłam tydzień i akurat w tym miejscu jednocześnie w obu sztylpach puściły szwy - skóra odstaje i widać bryczesy/podkolanówki. Co to się w ogóle stało? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam  😲 To możliwe, że szwy rozkleiły się od potu? Jeździłam też w tych sztylpach w zeszłe lato, również upalne, również się pociłam, podobnie jak koń. I nic. Albo po prostu tak się spasłam, że łydki występują mi z ubrań i rozwalają wszystko na swojej drodze  😁
Warto w ogóle oddawać to do jakiegoś rymarza czy darować sobie, wyrzucić na śmietnik, kupić nowe i zapomnieć?
Nigdy więcej oficerkowych Hippici  🤔wirek: Wszyscy narzekają na suwak, za to chwalą skórę. A ja mam na odwrót. Suwak u mnie działa przyzwoicie, 2 lata i jeszcze nie miałam powodu żeby go wymieniać, natomiast skóra poległa  😵
Anderia   Całe życie gniade
14 września 2012 19:49
Wtedy sztylpy jednak zszył mi tata, nie rymarz, i już 2 miesiące bez zarzutu się trzymają. Skórę po prostu częściej smaruję i tyle, nic się nie dzieje - jest nadzieja 🙂
figaro2046 takie skrzenie solą (taki biały szklisty nalot) robił mi sie w oficerkowych nieskórzanych, nie wiem jakiej firmy, jakas skóra ekologiczna.wierzchnia warstwa sie jakos tak złuszczyła, pozdzierała.
facella nie sadzę, abym miała długie i szczupłe łydki 😉 Właśnie pomierzyłam swoje stare w/w sztylpy-długość zamka 35-36cm i sporo za krótkie, szerokość (rozciagnieta guma już)  to ok.37 cm i mam jeszcze sporo luzu, pamietam że tez marszczyły sie nad kostką i  były opadnięte. Więc chyba jednak powinnam wziąć dłuższe i takie na styk. Tak mysle, ze jak bedą dłuższe to nie powinny tak mocno opaść. Bo rozumiem, ze ta długość w hipiice roma to długość zamka, prawda?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się