Konie czystej krwi arabskiej

prezydent,dominoxs chyba z przymrużeniem oka to pisała 😉
Nawet przez literki czuć pieszczotliwy ton.
A co do stanowczości to z arabami jak z seksem-delikatnie ale zdecydowanie  🤣
zdecydowanie jest niezbedne, araby jak szybko uczą się dobrych zachowań tak samo szybko uczą się tych z naszego punktu widzenia złych. Tz. Siła łagodności jest potrzebna 😉
Ostatnio obśmiałam się, bo obserwowałam jak arabka którą "prosiłam" o przejście przez plandekę poszła w róg lonżownika i naprowadziła na plandekę, a właściwie wepchała na nią małopolankę, a sama przeszła obok z miną spiskowca 😎  Araby po prostu mają poczucie humoru-nie można sie nudzić 😉
Witalisa pamiętam z Rajdu Koni Orientalnych na Jurze. Wyglądał jak pączek, spokojny, łagodny w obejściu, kontaktowy. Siano jadł nie wybrzydzał z obrokiem. Widocznie w jego życiu zaszła zmiana, której nie akceptuje 🤔 
No ja myślę, że z przymrużeniem oka, bo jako fanatyczka rasy złego słowa nie dam powiedzieć 😉 Delikatnie ale zdecydowanie, powiadasz... to "i chciałabym i boję się" to postawa niegodna arabiarza  😁
Met mam kilka jego starszych zdjęć. Nie zmienił się prawie w ogóle. 😉
Niestety nie wiem z jakich lat pochodzą, nie znam też nazwiska autora ani jeźdźców. 🙁






Met a czemu po prostu nie zapytasz Baśki co koń jadł? Tylko piszesz na forum. Z tego co wiem na niego świetnie działają wysłodki
Epikea ma rację. Jeżeli u Basi wyglądał dobrze po co kombinować i zmieniać mu dietę?
Witalis ma bogaty życiorys. Taka ikona, że arab potrafi być wszechstronny 😉
Delikatnie ale zdecydowanie, powiadasz... to "i chciałabym i boję się" to postawa niegodna arabiarza  😁

Wprost przeciwnie,delikatnie czytaj bez brutalności i zdecydowanie :wiem co robię,znam się na tym i tak to zrobię że będziesz chciała więcej-to oczywiście odnośnie arabów ,bez innych skojarzeń 😉
Żeby zobrazować-koń boi się podejść do beli słomy-nie wleczemy go do niej ,coraz bardziej przerażonego- na siłę,jeżeli się cofnie to cofamy się z nim,uspokajamy i znów podchodzimy.Zaręczam ,że przy drugim-trzecim podejściem dopniesz swego,koń będzie spokojny,nadal będzie Ci ufał i następnym razem podejdzie bez wahania.To,że ustępujesz chwilowo nie znaczy że ulegasz,Ty wiesz jak zrobić,żeby było dobrze ,a koń też już wie,no tak,ona tego chce i nie ustąpi,nie mam powodu jej nie ufać,podejdę już do tej beli ,bo będziemy siedzieć tu do wieczora
Epikea, ganasz, przecież napisałam 🙄
dostaje jeść tak, jak u Basi (oprócz otrębów ryżowych, bo jeszcze nie przyszły, ma pszeniczne), ale spędza teraz całe dnie na padoku, gdzie po prostu dużo się bawi. i widać po nim, że takie karmienie jest nieodpowiednie na nowe warunki. poza tym pogoda też już nie taka i ma zdecydowanie zimniej niż miał do tej pory w swoim boksie, więc musi u nas szybko obrastać futrem

ashtray, ooo, dzięki! 🙂 zaraz prześlę Basi, pewnie też się ucieszy!

edit, nie doczytałam 😡

arabiansaneta, właścicielka zdecydowała, że zasłużył na padoczek 🙂 nie mnie wnikać, jakie były przyczyny
ashtray pierwsze zdj. jest autorstwa kolegi Artka G. i na Witalisie jestem ja.Zdj. zostało zrobione wiosną 2001  r w Czechówce gdy Witalis należał do pani Guniewicz a ja tam pracowałam.
zuza super, teraz będę wiedziała  :kwiatek: Jednak dzięki r-v świat na prawdę czasem wydaje się mały. 😀
Kochani
Potrzebuję pożyczyć stroju arabskiego na siebie i konia. W okolicy mojej stajni organizowany jest Dzień Konia i chcemy się wszyscy ładnie zaprezentować. Ja właśnie pomyślałam o takim stroju, z racji tego, że również posiadam araba. Czy ktoś z Was jest z okolicy Warszawy i zechciałby mi pomóc?
Met otręby ryżowe są b. dobre, jęczmień ale gnieciony, siano do oporu. Co do otrębów to ja nie mam do nich zaufania i swoim nie daję. Superowo, że Witalis prowadzi życia padokowe. Co się nabiega to jego 😀iabeł:
U nas mały sukces.
Zostałam wyróżniona przez Eufone. Tylko do mnie podejdzie, wyciągnie pysk i powącha dłoń jak i weźmie z niej coś, o ile mam. Na razie jest to na zasadzie "nadal ci w pełni nie ufam", ale mały krok, a cieszy.
Być i o to chodzi.  :kwiatek🤔próbuj jak ona idzie w Twoim kierunku powoli na luzie się wycofywać tyłem i nie patrzeć jej w oczy tylko w miejsce gdzie wg. ciebie powinna się zatrzymać- kilka kroków, stanąc i poczekać co zrobi. Jak zrobisz to z wyczuciem powinna zaczać podchodzić pewniej. Kto chce niech spróbuje usiąść na pastwisku i wpatrywać się w wybraną kępkę trawy. Gwarantuje, że po pewnym czasie arab podejdzie i skonsumuje właśnie te badyle 😀iabeł: Jak długi to czas zależy od stopnia zaufania.
Z tymi smakołykami to jest trochę zgubna sprawa. Musisz uważać żeby nie było dla niej znaku równości :człowiek=żarełko ma być: człowiek=poczucie bezpieczeństwa. Jak smakołyk to tylko jako nagroda za coś tam, za podchodzenie niekoniecznie.
Podchodzi do wyciągniętej dłoni, a że nie nagradzam koni smakołykami to bardzo rzadko cokolwiek w niej mam. Cieszy mnie fakt, że mnie skubnie, powącha, a wobec innych już tak nie zrobi. Złapać już się daje bezproblemowo. Dzisiaj wylonżowana, bo przypominamy sobie komendy głosowe i jak na razie idziemy w dobrym kierunku, ale do ostatecznego efektu jeszcze nam sporo brakuje. Również się cieszę, że mi przytyła i jest teraz nad czym pracować. Ogólnie mamy już zawieszenie broni na tle "mój pysk, moja sprawa", bezproblemowo mogę ją głaskać po czole, uszach (bardzo się bała) i na chrapach. Jest dobrze.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
17 września 2012 08:45
Być. i oby tak dalej ! Trzymam mocno kciuki za owocną pracę  :kwiatek: btw. mój Rudy dał się po uszach pogłaskać dopiero po wycięciu jajek  😁

Rudy pozdrawia kącik arabski
tutaj z serii : sępy 🙂 co tam dla Nas macie 🙂


haha i Rudy z bliska


a tak w niedzielę pracował pod siodłem ( oczywiście pod niezastąpioną Mąką )- chłopak naprawdę zaczyna ogarniać temat jeździecki  😎
Przystojniak z Niego  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 września 2012 09:17
Rudy fajnie się zaokrąglił  😍
zduśka ale przypakował! Od samej pracy czy futrujesz jakąś paszą?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
17 września 2012 09:30
dziękujemy za miłe słowa !  :kwiatek:
ashtray przede wszystkim praca - regularna ( pracuje tak mniej więcej 5 - 6 razy w tygodniu ) , dodatkowo pasza do owsa sieczka + aktiv musli a teraz jeszcze wisan lein ( siemię, jęczmień i pszenica - tutaj wspomagacz na zmianę sierści + dodatkowa energia )  😉
Wysłałam email'a do Janowa w celu poznania przeszłości Eufony, ale niestety w odpowiedzi dostałam, że tylko jedną klacz widniejącą w jej rodowodzie oni osobiście posiadali, także znowuż stoję tam, gdzie stałam. Wielka szkoda.

Być spróbuj popytać na forum polskich arabów. Nie wszyscy arabiarze tu zaglądają. Moze ktoś cos wie 👀
http://www.polskiearaby.com/forum.php?lang=pl
Rudy pięknie się rozbudowuje-najlepszy dopalacz to ruch 🏇
hodowca: Flora Sp. z o.o., PL
Kojarzy ktoś hodowce?

ganasz dziękuję, skorzystam.
Zgłosiłaś "zmianę posiadacza konia" w księgach stadnych?
Zadzwoń do ksiąg, powiedz, że kupiłaś takiego konia i spytaj się, może czegoś się dowiesz
http://www.pkwk.pl/ksiegi.php
Jeszcze nie zgłosiłam. Ok, zadzwonię.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 września 2012 18:00
zduśka, już pisałam na fb, Rudy super wygląda  😀

A mój Staruszek po raz pierwszy w historii jest prawie gruby!  😁 Pełen relax.


Jak ja go kocham!  😍 To chyba  🤔wirek:






Wojenko,jak zawsze zapiera dech w piersiach,aż się czasem nie chce pisać żeby nie brzmiało banalnie. 😍
no kurcze grubas 😉
my ostatnie treningi już bez stopek ale nadal bez fotografa
Coś się ruszyło, ale konkretów nie znam, więc na razie się z nikim nie podzielę namiastką przeszłości klaczy.
Cierpliwości zatem.

Wojenka bardzo ładne zdjęcia. Szczególnie 2 i 4.

Dzisiaj też znowu mały sukces, klacz sama do mnie podeszła. Stanęłam, spojrzałam na nią, a ona podeszła i powąchała dłoń. Poklepałam, pochwaliłam i wzięłam ją na małą sesję odczulającą. Wybrany asortyment? Pusta paczka po chipsach. Strzał w dziesiątkę, bo bała się jej, jak i tego szelestu. No, dzisiaj skończyłyśmy na tym, że mogłam ją tą paczką głaskać i szeleścić tuż przy uszach. Przeszła ją później bez problemu. Także idziemy dalej.

+ Edit.
No, jedno wiem na pewno...
Eufona jest z SK Prędzew.

I zaczynam wszystko rozumieć...

Wojenka  😍 cuuuuuuuuuudooooooooooooooo!!! 😍 to jest zdecydowanie mój typ 😍

a my myśleliśmy, myśleliśmy i wymyśliliśmy! jaśnie księciuniu stoi pod domem i jak na razie jest tak zainteresowany mnogością atrakcji, że zapomniał o innych koniach, uf

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się