Stajnie w Lublinie

Jasnowata a pewnie 🙂.

Nie tylko na płaszczyźnie wyrzucania kupy lub nie... Chcieć to móc...

np w kwestii podłoża - stałam kiedyś w bardzo fajnej, dobrze wyposażonej prywatnej stajni - rok prosiłam o poprawę podłoża... mimo, że był sprzęt do bronowania - bronowane było sporadycznie "bo cośtam"...

Stoję w "zapyziałym" LKJ, mimo, że podłoże samo z siebie nie jest tym z moich marzeń to - CODZIENNIE jest bronowane koniem lub samochodem (!), bo są chęci 🙂
czy naprawdę oprócz pikera 25 listopada nic się w tym roku z halówek więcej u nas nie szykuje???  🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 września 2012 15:00
gajowa chyba właśnie chodzi o to, że to PRYWATNA stajnia- właściciel robi tak, żeby to jemu było wygodnie, zwłaszcza jeśli nie prowadzi pensjonatu w celach zarobkowych.
Wybiera się ktoś do Białki robić zdjęcia i chce ktoś zdjęcia? Poproszę PW komu robić i kto ma robić, to się przedstawię 🙂
Ja będę w Białce , można zrobić zlot lubelskich re-voltowiczów :p też mogę komuś foty porobić 🙂
.
O Poniatowym podłoży same negatywy słyszałam  🙄
Ciekawe czy dużo koni będą mieli  😉
A i w Lubelskim to HPP jest przecież  😀 w Janowie Podlaskim
widzexxcie, z tego co wiem, to HPP już nie będzie. Chociaż część imprez, która wchodziła w ten cykl pewnie i tak się odbędzie, ale do Janowa pewnie nikomu się nie będzie chciało jechać ani organizować.
Nie wiem, czy właściciele kuców już widzieli, ale w Białce powstała nowa kategoria dla kuców, można zobaczyć ją tutaj KLIK  😀
karolciaequilano   marzenia się spełniają
27 września 2012 19:42
kortina- mogli wcześniej o tym pomyśleć- teraz to niech się wypchają, bo nie łatwo zorganizować wszystko przez 2 dni...
smarcik a i owszem - a, ze klienci "głosują nogami" to ja zagłosowałam, bo najważniejsze jest to żeby za własne pieniądze się nie denerwować 🙂
Natomiast tekst o górce gnoju uważam za... pouczający 😎


umarłam  😀



żeby zbytniego offu nie robić to powiem jeszcze że w Poniatowej masakra z podłożem była na wiosnę, był lód pod piachem podłoże podmarzło i konie robiły jezioro łabędzie... niby wiosna przyszła a jednak pod wierzchnią warstwą piachu wciąż była zmarźlina w jednym końcu hali na zakręcie konie ślizgały się niezmiesko. oprócz tego tragedii nie było, więc myślę że gdyby zrobili zawody jakoś na jesien bądź w grudniu to by wypaliło 🙂 po niefortunnym incydencie zapewne właściciele stajni tym razem zadbali by o podłoże, wtedy pamiętam próbowali coś ratować, podsypywać jednak nie wiele to pomogło.
czy ktoś z Lublina albo okolic byłby zainteresowany wizytą dr. Karcza (specjalistaod nóg i ma RTG)??
będzie do mnie (Puławy) jechał w poniedziałek lub wtorek
 
Wie ktoś jak (a właściwie czym) dojechać do Lubleskiego Klubu Jeździeckiego?
I czy warto, dla osoby początkującej (na etapie pierwszych galopów)?  😡
.
Wie ktoś jak (a właściwie czym) dojechać do Lubleskiego Klubu Jeździeckiego?
I czy warto, dla osoby początkującej (na etapie pierwszych galopów)?  😡


LKJ w środku miasta leży i MPK się dojedzie: 45, 17, 37 (z tych wysiadasz na przystanku Klub Jeździecki), 44, 40, 28, 39 (a z tych na os. Skarpa) 😉
A z instruktorami nie wiem jak teraz jest w LKJ
O, to dojazd miałabym świetny!  😀
Gdyby ktoś wiedział coś na temat instruktorów, atmosfery w klubie, to czekam na wieści, bo chciałabym się tam na dłużej zatrzymać ;-) .
CasiLover polecam Emilkę (Emilię) - rzeczowa, z pojęciem, ze stażem w sportowej stajni w UK i przy okazji bardzo fajna dziewczyna - niestety nie pamiętam w jakie dni pracuje jako instruktor, ale chyba wtorki i jeszcze coś.. oprócz tego Emi ma konia, na którym ewentualnie może poprowadzić jazdy poza szkółką, ale to już musiałabyś z nią osobiście dogadać...
Mam takie pytanie...
Kogo z wetów naszych lubelskich możecie polecić do konia z problemami oddechowymi?

może być pw
Mam nadzieję,że to dobry wątek - wie ktoś może jak czuje się amazonka,dla której pechowo zakończyły się zawody w Białce?Nie chcę podawać tu nazwiska ani wywoływac żadnej sensacji.Po prostu nie mam kogo zapytać,a mam nadzieję,że z nią wszystko dobrze.
Co to sie znow dzialo w Bialce, ze tak sporo zazenowanych glosow slychac?  👀
Jasnowata nie wiem nic na pewno więc nie będę plotek siać ale jeśli chodzi o helikopter to dziewczyna miała wywrotkę z koniem na rozprężalni i straciła przytomność. Ew innym zdarzeniem było to że w kategorii Młodych jeźdzców dziewczyna po ukończeniu parkuru skoczyła jeszcze jedną przeszkodę i  ja eliminowali i było słychać głosy niezadowolenia.. Bądź co bądź to było w 2 rundzie więc miała 3 miejsce , które i tak by miała nawet jeśli by nie była eliminowana Ferna1991 niestety nie wiem jak to się skończyło...
Zrobię  🚫 ale nie zabardzo znam przepisy skokowe. Po przejechaniu celowników przejazd się kończy, więc chyba miala prawo skoczyc przeszkode. Ale jak to jest wedlug przepisow w takiej sytuacji to może ktoś bardziej obeznany mnie oświeci :-)
a wiadomo z jakiej stajni ta zawodniczka co spadla ?
Jasnowata,nie chcę rozsiewać plotek bo być może jestem w błędzie,ale te głosy niezadowolenia były właśnie z powodu tej żenującej sytuacji w Młodych Jeźdźcach.Ola po przejechaniu celowników skoczyła jeszcze jedną przeszkodę i usłyszała,że została wyeliminowana.Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim.W konursach stylowych też zdarzały się żenujące incydenty.Zawodniczka miała 0,5 pkt za parkur,a raptem dostała 1,5 za wrażenie ogólne i też słyszałam tam niemiłe komentarze.Było ogólnie jeszcze trochę żałosnych scen,ale to już mało istotne.widzexxcie,Spadła zawodniczka z klubu Alexander Elizówka.
a ja tylko przypomnę że dr Karcz będzie w Lublinie jutro więc jeśli jest jakiś chętny do konsultacji to zapraszam 🙂
.
Oj dzieci, dzieci. Tak Wam łatwo przychodzi krytykowanie w dosadnych słowach.

Sprawa eliminacji
Sprawdźcie przepisy http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=3&lid=209
str. 20, art. 220, punkt 1.5 i punkt 2
Skoczenie przeszkody nie należącej do danego konkursu (nawet jeśli jest niezamknięta) powoduje eliminację.

Wrażenie ogólne w sędziowaniu stylu
Sędziowanie stylu jest z zasady zawsze kontrowersyjne (ale nie żenujące!!!), ponieważ jest to jednak subiektywna ocena konkretnego sędziego. A że z parkuru 0,5, a wrażenie ogólne 1,5? Co w tym dziwnego? Wielu sędziów "darowuje" przyznawanie w przebiegu za jakieś drobne uchybienia. Ale jeśli są one nagminne to wtedy kumulowane są właśnie we wrażeniu ogólnym. Sędziowanie stylu jest bardzo trudne, więc używanie słowa ŻENUJĄCE jest tu mocno nie na miejscu.

W Mistrzostwach 2-3 konie - no i co w związku z tym? Szkoda, że tak jest, ale to żaden powód do fukania. Świadczy tylko niestety o małych zasobach finansowych w naszym regionie. Zawodnicy nie mają koni gotowych na konkursy swojej kategorii wiekowej.

Rozjeżdżalnia na rozprężalni?! Nikt na nikogo nie wpadł, nikt nikomu specjalnie drogi nie zajeżdżał. Przez całe dwa dni były może dwie sytuacje, kiedy dwóch jeźdźców zaczęło kołować w stronę tej samej przeszkody, ale orientowali się na tyle wcześnie, że spokojnie się minęli. Poza tym i poza wypadkiem juniorki było bardzo spokojnie.

Rozwałka organizacyjna? W niedzielę rzeczywiście sprawa z wypadkiem sporo namieszałam. Ale pewnie nie to mialaś na myśli. Więc co? Bo konkursy kończyły się wcześniej niż wydawało się, że się skończą. Zawodnicy sprawnie zmieniali się na parkurze, listy wisiały dostępne w kilku miejscach.

Wypadek Juniorki bardzo nieprzyjemny, ale i można powiedzieć wyjątkowo pechowy. Na szczęście, z tego co wiem, jest z Nią już lepiej. 
Lubię to.

ja też 😉

Ode mnie same plusy dla Białeczki i organizatorów 🙂 Jak zwykle zresztą  🙂

A no i oczywiście, gratulacje dla wszystkich zwycięzców  😀


jeśli ktoś ma zdjęcia, to wrzucajcie linki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się