strzyżenie / golenie koni

Napewno argumentem jest to, że koniowi będzie wygodniej. Prawdopodobnie nie czuje się dobrze stojąc spocony i schnąc dłuższy czas.
Czyli wygoda dla niego, wygoda dla Ciebie. Blanket clip zostawia mu derkę na ciele więc powinien czuć się dobrze.
Jeśli zadbasz o jego derkowanie to powinna zakończyć się sprawa z przeziębieniami.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
09 grudnia 2012 20:37
O! Może właśnie to, że do końca koń goły nie jest go przekona 🙂. Dziękuję Draskaeb.
powiedz, że chcesz mu ulżyć, bo strasznie Ci żal patrzeć na niego jak się szybko męczy w pracy, a potem biedny mokry stoi i marznie
powiedz, że Ty w szkole na w-fie też nie biegasz w kurtce, a się rozbierasz na "trening", a koń nie może  😉

tzn. jeśli Twój tata powiedziałby "nie, bo szkoda konia"
Moon   #kulistyzajebisty
10 grudnia 2012 10:17
ChingisChan, a tata jest koniarzem? Jakiś kosmos dla mnie pytać się o zdanie kogoś kto o koniach nie ma zbytnio pojęcia (poza tym, że ma 4 nogi i że córa jeździ) - chyba, że chodzi o kwestie finansowe.
Barb też się pocił, zwłaszcza na... facjacie  🤣 po jeździe potrafił mieć całą grzywkę mokrą i czoło między oczami, od kiedy go ogoliłam (zostawiłam pod siodłem, nerki i kawałek zadu) nie poci się.

Ad. argumentów, to porównanie do wfu w szkole może być bardzo trafne  😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 grudnia 2012 14:26
Moon tak, tata jest koniarzem. Ale to typ "Asiu, osiodłasz mi Haxleya a ja pojadę w teren" 😉 (lecz muszę zaznaczyć, że nie jest w tym skrajny czyli "Heja galopem do lasu"😉. Muszę się go spytać o zdanie bo to on płaci za utrzymanie konia, weterynarza, kowala.
Nie problemem jest kupić jedną derkę czy ogolić konia bo za to mogę ja zapłacić, ale jeśli będą jakieś powikłania wynikające z golenia to moje fundusze się już kończą, i płaci tata. Chyba tego się obawia. A jeszcze jako lekarz to jest jeszcze bardziej na NIE pozbawiania sierści Haxleya. (argument, że skoro wytwarza to sobie sam to jest mu to jak najbardziej potrzebne)
No ale zgodził się 🙂. Teraz muszę zapożyczyć trochę kasy na derkę i ogolić.
takie cudo mi w pakiecie przyszło na maila... warto? (na golenie na własny użytek... na razie nie mam opcji golić na zime, ale myśłałam o wiośnie - żeby linienie "przyspieszyć" szczególnie w "potliwych" miejscach 😉 albo na przyszłość...
jest opis, że dla dużych zwierząt np owiec....jak owce daje rade to konia tez powinno? ale ta cena jakaś niska... mial ktos może styczność? jak mówie - żaden przemysł... tak na własne potrzeby...

[s]JAK SIĘ ROBI SKRÓCONY LINK??? TEN JEST DŁUGAŚNY A NIE UMIEM GO ZAMIENIĆ NA JAKIŚ "WYRAZ" - ktoś mi kiedyś pisał ale zapomniałam i nie moge znaleźć nigdzie 🙁[/s]

edit:
dziękuje pięknie  :kwiatek: i podaje link:
tania maszynka w promocji

edit 2 - oczywiście za 1 -szym razem zrobiłam źle:P
[url  =     link]   słowo, pok którym ma być link  [ /url] 

edit: musiałam porobić spacje ponieważ inaczej tworzy się link, mam nadzieję, że wyraźne.
Moon   #kulistyzajebisty
10 grudnia 2012 19:05
ChingisChan, a to pradron, wybacz, nie wiedziałam ;-) Wyobraziłam sobie taką sytuację u mnie i po prostu popukałam się w czoło.  😉
W sumie nie wiem czy powinnam zapytać tutaj czy w wątku o derkowaniu, ale tu pewnie więcej "łysolków"

Mam konia w blancet clip.
Stępuje w polarce, jak jest zimno to i pierwszy kłus, potem derka idzie na stojak i trening (nie mam hali na co dzień).
Na treningu tylko krótkie nawroty stępa, co by koń bez derki nie zdążył zmarznąć.
Jak jadę w teren to również derka zostaje na drzewie, przy którym zaczynam kłus i gdy wracam zakładam ponownie.
W tereny jeżdżę raz w tyg, czasami dwa, raczej dla rozluźnienia i urozmaicenia. Głównie kłus, czasami trochę galopu i również mało stępa, aby nie zdążył zmarznąć.

Teraz na sobotę umówiłam się na teren w 3 konie i chcemy jechać na 3-4 godzinki (jak pogoda dopisze) podziwiać piękną zimę i nie wiem co robić!
Czy powinnam jechać w polarce treningowej? Podczas kłusa i galopu się zgrzeje dość szybko!
Czy nie przejmować się nawrotami stępa, bo w lesie przecież nie ma wiatru i nie zmarznie mi?
Nie mam pojecia, nigdy zimą nie jeżdżę na takie dłuższe spacerki  🙄
Kiedyś niegolonym jeździłam i derki nie brałam, ale kiedyś rzadko jej używałam w ogóle  🙄
i nikt tej maszynki nie zna? tak po parametrach nie da się poznać czy jest dobra? (bo ja na parametrach maszynek znam się tak samo jak na promach kosmicznych - że są...)
nie ma najważniejszego - mocy 🙂
no fakt, nawet nie podane (bo zanim przejrzałam dokładnie opis zrozumiałam, że "nie ma" w sensie ma za mało)
wysłałam zapytanie o specyfikacje techniczną, m.in moc. wkleje jak przyjdzie odp. (bo i tak mi nic nei da 😉 )
powiem wam, że zaczelam watpic w sens golenia konia, kiedy się nie ma hali 🙁 karus niby nie marznie i wszystko jest ok, ba! już dawno nie był taki wesoły jak teraz, ale na ujeżdżalni mamy podłoże nie za bardzo nadające się do czegokolwiek poza jazdą na łyżwach - zalało dosc twardy piasek, zamroziło i efekt lodowiska gotowy (przynajmniej z chłopem karnetów nie musimy sobie wykupować, wszystko w cenie pensjonatu  :hihi🙂 w lesie i na łące jest optymalnie, ale wiadomo, nie zawsze moge dotrzeć przed 15-16 jak jest jeszcze jasno, a po ciemaku w terenie to nie ma co.
no i koń sobie tak stoi połowicznie goły (lecz całkowicie wesoły 😉) i jego pańcia marzy o wiośnie. nie ma jak pojeździć, nie ma jak go spocić, więc golenie w sumie bez sensu. tylko tyle że mi wygodnie podczas czyszczenia i wymiana futra na wiosne bedzie mniej bolesna.
jeśli następnej zimy znowu nie doświadcze luksusu zadaszonego miejsca do jazdy, to chyba zaczne praktykować derkowanie ofutrzonego konia żeby mi nie zarósł. wystrzegałam się tego zawsze jak ognia, ale w gruncie rzeczy to chyba mniejsza ingerencja w termoregulacje niż ciachanie.
tylko jedno laickie pytanie - czy jeśli sie nie chce, żeby szyja zarosła, to można zakładać kaptur? czy to już przedobrzenie, bo szyja aż tak bardzo nie zarośnie jeśli i kłoda nie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 grudnia 2012 19:28
normiss, ja jeżdżę bez derki.
Normiss masz konia w blanket clip, czyli zadzicho owłosione i nerki a to najważniejsze. Ja bym smiało bez derki śmigała
ja też bez derki, tylko na stępy derka na plecy

jak golisz w grudniu to już szyja raczej nie odrasta 🙂 
ChingisChan   Always a step ahead! :)
12 grudnia 2012 20:12
Czy goląc w blanket clip można golić nogi? Czy ma to jakieś przeciwwskazania?
Czy goląc w blanket clip można golić nogi? Czy ma to jakieś przeciwwskazania?



Mysle, ze mozna. Wszystko jest kwestia estetyki i gustu 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
12 grudnia 2012 22:01
Angeel bo wygooglałam sobie zdjęcia i nawet filmy z golenia blanket clip i żaden koń tam nie ma ogolonych nóg. Z tym, że mój mam wyjątkowo owłosione, porównywalnie do bród w jakie bogacą się kuce zimą 😁. A też pamiętam, że była tutaj kiedyś dyskusja co do trzymania się wzoru golenia i dlatego się pytam 🙂.

ChingisChan to raczej nie ma znaczenia, jakiego wzoru się trzymasz :P możesz ogolić konia jak chcesz, nawet w kratkę :P To już zależy od potrzeb i gustu 🙂 Moje mają nogi zostawione, nie ma potrzeby im golić 🙂
sklep od taniej maszynki z promocji kuponowej się nie odezwał. oj chyba nie robi szału jej moc jeśli nie odpowiedzieli - pewnie uznali , że jak napiszą to i tak nie kupie 😉))
wystarczy wpisać nazwę maszynki w google, żeby się dowiedzieć że ma 12W 🙂 szał!
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
25 grudnia 2012 13:55
pomocy,nie mogę włożyć ostrza do maszynki  😂
oster golden a5  + ostrze albo oster 10 albo andis T-84
mógłby mi ktoś krok po kroku to opisać ,bo w googlach szukam i w sumie nie ma nic konkretnego  🤔wirek:
Siwa - jak masz pionowo maszynke, to masz taki wystajacy "dynks" ( 😀 ). Nakladasz na to "cos" ostrze



jakby w ta szyne i musisz docisnac ostrze, zeby bylo tak jak na tym zdjeciu



Przy dociskaniu ostrza bedzie takie klikniecie 😉
Gillian   four letter word
07 stycznia 2013 14:12
Poddaję się. Mój koń wygląda jak mop. Nikt ze znajomych akurat przypadkiem nie ma maszynki. Człowiek, który ma nie odbiera ode mnie więcej telefonu 🙂 więc pytam - czy realne jest ogolenie konia częściowe maszynka dla psa? o taką np?
http://www.wszystkodlazwierzat.pl/maszynka-gts-888.html
nie kupię końskiej bo jest za droga, po ludzku.

wytrzyma? w ostateczności mogę golić i tydzień, na raty, żeby nie zajeździć maszynki. Tylko czy to jest wykonalne? :/
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
07 stycznia 2013 14:48
Gillian ja po przeczytaniu pozytywnych opinii kupiłam tą: http://allegro.pl/maszynka-35w-strzyzenia-psow-zwierzat-bass-gratis-i2896339080.html jest ich dużo na allegro, nie tylko na tej akcji. Szukałam czegoś taniego do golenia jednego konia maks. 2-3 razy w roku, jestem mega zadowolona, maszynka jest cicha, bardzo dokładnie goli, jest co prawda mała, więc dłużej się schodzi, ale mi to specjalnie nie przeszkadza 🙂 Aha można do niej później dokupić ostrza innych znanych firm 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
07 stycznia 2013 14:50
Gru, nie przegrzewa się?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
07 stycznia 2013 14:51
właśnie nie, bałam się że na całego konia nie da rady, będę musiała robić przerwy itd. a tu nic takiego się nie działo 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
07 stycznia 2013 14:52
super! W takim razie też zamówię!
Dzięki 🙂
Gillian   four letter word
07 stycznia 2013 15:03
Gru, kocham Cię!  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się