Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

emptyline   Big Milk Straciatella
23 grudnia 2012 10:20
No właśnie, skąd więc siwi rodzice?
Nie pamietam dokladnie , czy cala czwórka była siwa. Pozatym mówiąc , że konie dziedziczą najwięcej po dziadkach,mówiłam apropos rozmowy na temat tej klaczy gdzie użytkowniczka armara napisała " podłożony papier to by był gdyby z dwóch gniadych urodziła się siwa kobyła ".
A naprawdę nie mam ochoty wyjaśniać tej sprawy bo mnie średnio interesuje dlaczego jest gniada a nie siwa.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 10:46
Finezyjna, i wlasnie odpowiadajac na post armary palnelas glupote, bo nie ma mozliwosci zeby z gniadych rodzicow wyszedl siwy potomek. Poczytaj o dziedziczeniu masci 😉
Kurczak ehh. ale ja tylko napisałam, ze moja klacz jest gniada pomimo siwych rodziców, i napisałam to ot tak, bo zawsze mnie śmieszyło, że tak jest. A to, że dziedziczy sie dużo po dziadkach , uslyszalam od kilku osób . Dlatego to napisalam.Więc mówię, ze nie wiem czy cala czwórka (dziadkowie) Byla siwa czy gniada bo w to nie wnikam. Jak dla mnie finezja moze byc  i kara. Naprawdę mi to obojętne.
[quote author=Karla🙂 link=topic=190.msg1623356#msg1623356 date=1356187155]
potwierzam, Platona jezdzil Kufel i pochodzenie sp ale nie wiem czy wlasnie nie mial rasy kuc wpisanej, licke mial na kuce i male konie z reszta dawal ladne, skaczace kucorki. Co do rasy to nie takie kwiatki w mlp sie znajdzie:/
[/quote]

Jeżeli klacz mającą 180cm pokryjemy ogierem, który ma licencję jako mały koń (czyli do 156cm) to źrebak zawsze będzie wpisany do rejestru jako mały koń!
Jeśli wyrosnie nam nawet na te 180cm to papieru zmienić już się nie da, oczywiście koń nie ma prawa wpisu do księgi i nie nadaje się do hodowli.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 12:50
Finezyjna ale Ty wciaz nie rozumiesz, ze strzelilas babola. Masci siwej kon nie moze odziedziczyc po dziadkach, a to wlasnie ta wypowiedz chcialas podwazyc.

Sluchajcie a co jezeli taki kon startuje?
jedno z rodziców musi być siwe, żeby potomek mógłby być siwy...  😁
Kurczak, a nic, bo male konie sa  nie od papieru, a od wzrostu zalezne- 157 w podkowach.
własnie od papieru też, bo ile jest koni rasy wlkp 157 lub niżej ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/4424  przede wszystkim od papieru...

miałem ogiera z matki po geniusie ojciec wlkp : koń 155 cm - to tez mały koń ? rasa Sp
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 14:27
katija, dzięki za wyjaśnienie. Byłam właśnie ciekawa jak sobie z taką sytuacją radzą przepisy.

korysindex4 ale mi chodziło o udział takich koni w zawodach. W kucykowych przecież nie mogą startować mając 170 cm, więc gdyby decydować miał jedynie wpis w paszporcie, to takie konie nie dość, że do hodowli by się nie nadawały, to i w sporcie zaistnieć by nie mogły.
nie mogą ? - od kiedy ?  chyba,że mówisz o  ogolnopolskich. Co roku jadę z młodymi końmi na  zawody 60 cm, a więc konkurs kucykowy  🍴
korysindex4, wez sie doksztalc zanim bzdury zaczniesz wypisywac. maly kon na zawodach to kon do 157 wzrostu w podkowach, co oznacza, ze kon kazdej rasy, mieszczacy sie w tym przedziale moze startowac w kategorii malych koni. czy to bedzie wlkp, sp, czy faktyczny kon maly,.
rejestr koni maly i kucow, to osobny rejestr do ktorego wpisywane sa kuce, i konie ktore nie spelniaja np wymagan wzorca rasy. dajmy na to sp. ale nie koniecznie musza ich niespelniac, czasem wlasciciel woli, zeby kon byl wpisany do tego rejestru bo bedzie lepiej wybonitowany niz bylby w ksiedze sp. w zwiazku z czym, rzeczony ogier (nie wiem, nie znam konia) prawdopodobnie mial wpis wlasnie do rejestru, bo spelnial wzorzec (czyli byl nie za wysoki, co wcale nie oznacza ze byl kucem), albo w jakis sposob wyrobiono mu licencje na krycie w rejestrze, bo pewnie byla tansza, a ze spelnial wymogi rejestru to moze kryc (tak jak np niektore araby w polkrwi).  a ze w ksiegach jest jasno opisane jakie wymagania rodowodowe musi spelnic kon, zeby do tych ksiag wpis posiadac, i z cala pewnoscia ani w sp, ani wlkp, ani mlp nie moze miec w rodzinie kuca, chocby ten mial i 170cm wzrostu, to ta siwa kobylka zadnego innego wpisu otrzymac nie mogla, jak tylko do rejestru koni malych.
wiedza nie boli, a pierniczenie jest szkodliwe.

edit:
i jeszcze do tego nie wiesz nic o przepisach- jedziesz konkurs otwarty do 60 cm. nie kucykowy. a, ze kucyki sobie w nim jada, to sobie jada. do konkursow dla kucy i malych koni sa dopuszczane konie tylko do danej wysokosci w klebie.
fajnie, myślałem,że się znam... jednak ZO jeżdżone  przez emnie nic nie daja

Katija- chyba Cię źle zrozumiałem, wlaściwie to na pewno ... myślałem,że ty mówisz o Hodowli - a więc przepraszam  :kwiatek:
Kurczak, masz racje ze na tym nie znam i tutaj masz racje ze się pomyliłam. Ale na samym początku jak wszyscy tutaj zaczeli sie czepiać(nic nowego) nie chodzilo mi w ogole o masc siwa i t d. tylko o komentarz tej dziewczyny , że slyszalam iz konie nie dziedziczą po rodzicach tylko dziadkach. i koniec tematu bo zaczyna sie nudne robić to wasze rozpatrywanie cale...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 17:20
Rozumiem. Nie o masc chodzilo, ale o masci postanowilas napisac  👍

korysindex no przeciez tlumaczylam, ze pytanie dotyczylo zawodow.
Rozumiem. Nie o masc chodzilo, ale o masci postanowilas napisac  👍

korysindex no przeciez tlumaczylam, ze pytanie dotyczylo zawodow.


no przecież ani jednego posta nie piałem do Twojej osoby  😎
miałem ogiera z matki po geniusie ojciec wlkp : koń 155 cm - to tez mały koń ? rasa Sp

Z licencją ? Zgodnie z programem hodowlanym wpisu do księgi głównej i licencji dla sp nie miałby prawa uzyskać z powodu wzrostu właśnie. Ja miałam problem z klaczą, wlkp, która miała 159 cm wzrostu, a wymagane jest 160 cm.
Jeżdżenie ZO to naprawdę żaden argument 😉 Mam koleżankę ze złotą odznaką, która nie potrafiłaby wymienić 10 zawodników z czołówki polskiego jeździectwa. Jeździ bardzo dobrze, ale ani hodowla ani sport jej zupełnie nie interesują.

Paszport wystawia się na podstawie dokumentacji hodowlanej, źrebakowi. Licencja to inna para kaloszy, nikt nie jest w stanie określić czy dany koń osiągnie czy nie osiągnie wymagane minimum w wieku wpisu (czyli przynajmniej 30-33 miesięcy)...
ogier 3 lata :P surowy, ale niski po wysokich koniach  😡

złotej nie mam, i mnie też zawody mnie  :jarają: 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
23 grudnia 2012 18:38
Ale dalej, co to za pitolenie o dziedzieczniu po dziadkach? Geney dziedziczą po rodzicach, rodzice po swoich rodzicach itd. Czyli, że co, mam dwa kasztany i urodzi mi się gniady, bo dziakowie byli gniadzi? :/
kasztan z kasztanem zawsze da kasztana... jest to maśc recesywna
Katija- chyba Cię źle zrozumiałem, wlaściwie to na pewno ... myślałem,że ty mówisz o Hodowli - a więc przepraszam  :kwiatek:


pisalam i o hodowli i o zawodach. masz to w moim poprzednim poscie wytlumaczone tak, ze jasniej sie chyba nie da.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 19:41
korysindex4 ale mi chodziło o udział takich koni w zawodach. W kucykowych przecież nie mogą startować mając 170 cm, więc gdyby decydować miał jedynie wpis w paszporcie, to takie konie nie dość, że do hodowli by się nie nadawały, to i w sporcie zaistnieć by nie mogły.


i zaraz po tym poście:

nie mogą ? - od kiedy ?  chyba,że mówisz o  ogolnopolskich. Co roku jadę z młodymi końmi na  zawody 60 cm, a więc konkurs kucykowy   🍴


Specem od sportu może nie jestem i szalonych ZO  😎 nie jeżdżę, ale czytać potrafię. Przyznać się do błędu również...

mówię tutaj o ZO, a nie innych zawodach...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 grudnia 2012 19:45
A co to za różnica czy ZO czy co innego?
napisze Pw nie chcę zaśmiecać wątku
Niekońskie ale hmmmm dość specyficzne. Szukanie ofert na gumtree dostarcza rozrywki  😁


- Poszukuję: prace inne
moze jakas kobieta da mi jakąś prace ja meszczyzna 42 lata

- Zaopiekuję się Tobą w sylwestra
Zaopiekuję się samotnym mężczyzną w sylwestra /$ zdjęcia + parę słów o sobie na maila, pozdrawiam serdecznie, K22

Ciekawe czy ktoś odpowie.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 grudnia 2012 21:52
kasztan z kasztanem zawsze da kasztana... jest to maśc recesywna


Ja to wiem, chodzi mi o brednie dotyczące 'dziedziczenia po dziadkach'. Nie ma czegoś takiego. Na podstawie genotypów dziadków, można i owszem, z większym lub mniejszym powodzeniem ustalić genotypy rodziców, ale nie ma tak, że maści magicznie przeskakują co dwa pokolenia.
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
23 grudnia 2012 23:24
chyba nie było wcześniej (w każdym razie nie przez ostatnie 10 stron)
1,5 roku i idealnie dopasowane siodło  👿/ 😕
http://allegro.pl/kuc-ogierek-i2872333438.html
Rozumiem. Nie o masc chodzilo, ale o masci postanowilas napisac  👍

korysindex no przeciez tlumaczylam, ze pytanie dotyczylo zawodow.

tak . o maści wspomnialam apropo jej komenatarza . ze dwoch gniadoszow nie moze być siwy, i tu sie pomylilam, bo mylslalam ze moze. A o dziadkach apropo genów. cos jeszcze?
galopada_   małoPolskie ;)
24 grudnia 2012 11:57
tak bo an mlodym sie najlepiej uczy podobno

dostalam odp, ale nie chce tracic czasu na dalsze złote mysli  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się