Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 maja 2024 12:49
BUCK, najwyżej faktycznie butelkę wody dostaniesz 😂
Nevermind   Tertium non datur
14 maja 2024 22:45
Wyświetliła mi się reklama pewnej fundacji, kucyk podobno ratowany przed rzezią. I tak się zastanawiam patrząc na te przody, czy nie byłoby bardziej humanitarnie pozwolić mu umrzeć... Domyślam się przynajmniej jednej skruszonej kości kopytowej
Filip-1.jpeg Filip-1.jpeg
Filip-7.jpeg Filip-7.jpeg
Nevermind nie uśpią, takie najwięcej kasy zbierają 🙁
Nevermind   Tertium non datur
14 maja 2024 23:08
blucha, też mam takie wrażenie, bo o fundacjach (a tej konkretnej szczególnie) mam raczej niskie mniemanie. Tylko zastanawiam się, czy nie przesadzam może odnośnie jego stanu
Nevermind, kupiłam kucyka w wizualnie podobnym stanie kopyt, ma się dobrze, porusza się w 3 chodach, jest wesoła i ciekawska. Chociaż wymaga specjalnego traktowania i opieki nie żałuję decyzji.
Kucyki to "stan umysłu" i na prawdę potrafią zaskoczyć żywotnością.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 maja 2024 10:55
Przypadek przypadkowi nierówny i nie mając RTG można sobie gdybać, czy to do wyprowadzenia, czy do uśpienia.
I szczerze mówiąc wk..wia mnie wyrokowanie nad życiem zwierzęcia na podstawie takich zdjęć. Jakby miał nogę wiszącą na płacie skórnym to rzeczywiście nie ma się co zastanawiać, ale jak mówiłam - bez RTG i oceny weta nie ma co wyrokować nad jego życiem.
Facella, dokładnie. Tylko ja nie mam śmiałości tak się odezwać 🙈 więc się podepnę z pełną zgodą 🙃
Facella również z tobą sie zgadzam, chyba zbytnio uprościłam swój wpis, może powinnam była napisać, jesli będą wskazania, na podstawie badań wet. do uśpienia to tfundacja kucyka nie uśpi bo wyciągnie na niego więcej kasy od ludzi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 maja 2024 21:22
blucha, ja z kolei zgodzę się z Tobą, że fundacje (szczególnie taka jedna z mitycznym stworem w nazwie) nie usypiają fatalnych przypadków, bo mogą na nich ciągnąć potworną kasę.
W jakiejś fundacji była taka właśnie kucka, wrzucili RTG do opisu zbiórki - niemal całkowita liza kości kopytowej, zostały tam jakieś szczątki. I nie docierało, że kość nie odrośnie, że ten koń nie ma się jak poruszać, że cierpi. Ostatecznie kucka padła sama. Szkoda zwierząt.
Tudzież dokładnie ta sama fundacja zbierała ze 2 lata temu kasę na półtorarocznego kasztanowatego ogierka imieniem Paco, który nie miał fragmentu lewej przedniej nogi od stawu pęcinowego. Zbierali kasę na protezę, mnie zablokowali po moich komentarzach. I może lepiej, nie muszę już tego oglądać.
[[a]]https://m.olx.pl/d/oferta/ogier-roczny-pkz-polski-kon-zimnokrwisty-CID103-IDZRYrR.html?reason=hp%7Ccool_rec_platform_u2i[[a]]
Olx jak zawsze niezawodny. Gdzie to zgłosić? Przecież to znęcanie się.
BUCK   buttermilk buckskin
21 maja 2024 10:41
masakra to mało powiedziane, roczniak na zrywce, zgłosić to chyba trzeba wszędzie, może ktoś zareaguje
BUCK   buttermilk buckskin
21 maja 2024 11:54
zrobiłam mnóstwo zrzutów z tego ogłoszenia, na razie wysłałam email do PIW w Myślenicach, szukam kolejnych odbiorców, może TOZ małopolski....
Nevermind   Tertium non datur
21 maja 2024 11:54
shewolf, policja, animalsi, główny inspektorat, fundacje. Ale niestety obawiam się, że nikt z tym nic nie zrobi.
Generalnie nie znam przepisu określającego wiek rozpoczęcia pracy dla konia... w takim świetle obawiam się , że może nie być podstaw prawnych do interwencji.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2024 12:23
_Gaga, przy zrywce akurat jest określony minimalny wiek konia - 5 lat. Zapis jest w ustawie o ochronie zwierząt. Wyśmiano mnie na jakiejś grupie miłośników koni na fb, gdy to napisałam pod postem z 2-3-letnim ogierem ,,wyuczonym w zaprzęgu i zrywce" ,,hodowcy i miłośnicy" grubasów.

Gdy jest podejrzenie popełnienia wykroczenia/przestępstwa, można napisać pismo na policję, opisując sprawę, podając konkretne artykuły i załączając dowody (tu w postaci zdjęć i ogłoszenia).
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 maja 2024 12:58
shewolf, może warto do ogłoszeniodawcy zadzwonić z taką informacją, że bardzo głupio robi i niezgodnie z prawem?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2024 13:08
Pati2012,, doświadczenia wiem, że można usłyszeć ,,trzeba uczyć młodego, bo ze starym się nie da".
Nevermind   Tertium non datur
21 maja 2024 13:09
Pati2012, zazwyczaj jestem za. Ale przy chłopie co uważa, że roczny ziemniak ma iść do pracy, jakoś nie widzę szans na taką zmianę, że zaczeka do 5 roku życia. To tylko niepotrzebne dawanie im swojego numeru.

Edit
Dementek, tak dokładnie, właścicielom zimnioków nie da się wybić z głowy, że roczniaków się nie pracuje w taki czy inny sposób. Bo potem się będziesz z dwu-trzylatkiem męczył 🙃 A druga sprawa, że stoi, żre i nie pracuje. Co, za darmo ma utrzymywać? Zimnokrwiste to jest zupełnie inna mentalność.
shewolf, może warto do ogłoszeniodawcy zadzwonić z taką informacją, że bardzo głupio robi i niezgodnie z prawem?
Pati2012, Pod warunkiem, że nie zadzwoni do niego kobieta. A już młoda kobieta to "pozamiatane".
Buck, dzięki. O matko, przejrzałam ogłoszenia zimnikow i żałuję.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2024 15:06
Nevermind, no niestety... Głównie z tego powodu ,,odlubiłam" parę grup na fb, bo miałam dość denerwowania się zdjęciami/filmikami metodami ,,pracy" z grubasami i ich wiekiem oraz zachwytów, że tak dobrze właściciel sobie radzi...
Dementek, nie znalazłam zapisu o którym piszesz... podpowiesz konkret? W ustawie jest tylko napisane, aby nie brać do pracy koni "za młodych" bez określenia "za młodości"
Nevermind   Tertium non datur
21 maja 2024 20:08
Dementek, niestety, kocham ziemniaki i stąd na niektóre takie grupki zaczęłam wchodzić, ale to jakie większość tych osób ma standardy to jest porażka... nie tylko praca, ale wołanie weta czy kowala i różne inne aspekty opieki.
BUCK   buttermilk buckskin
21 maja 2024 21:56
_Gaga art.14 ust.2 pkt.6
art.14.PNG art.14.PNG
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 maja 2024 07:59
_Gaga, art. 14 ust. 2 pkt. 6. A co do zbyt młodego wieku, to można uargumentować to rozwojem kostnym zwierzęcia. Kwestia, jak odniesie się do tego sąd.
BUCK, Dementek, dzięki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 maja 2024 12:56
Niezawodne IA na poprawę humoru 😁
Zrzut ekranu_22-5-2024_125521_www.instagram.com.jpeg Zrzut ekranu_22-5-2024_125521_www.instagram.com.jpeg
Z ciekawości, ile może ważyć takie drzewo, które ten dzieciak targa?
doloruu, W zależności od gatunku średnio od 750 do 1000 kg wagi metr sześcienny...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się