Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

bardzo możliwe, że w Pcimiu uda się zorganizować, ale to jeszcze nic pewnego  😀
A wie ktoś coś może o stajni w Woli Batorskiej? Słyszałam, że jest hala i w ogóle ma się rozbudowywać, będę wdzięczna za info.
estena   Wariat nad wariaty.
11 lutego 2013 08:01
Dziunka a nie chodzi Ci o stajnie w Woli Zabierzowskiej bo obiło mi sięo uszy, że tam jest jakaś stajnia (chyba) z halą i cena coś koło 450 ale do tej pory cena mogła się zmienić 😉
Hej, Czy orientuje się ktoś z forumowiczów, czy jest szansa na jakiś kurs instruktora rekreacji w małopolsce w tym roku? Może Szarzy albo Pcim bo chyba mają certyfikat, na stronach nic nie ma odnośnie kursów ale może osoby bywające w tych ośrodkach mają jakieś przecieki?


w toporzysku na pewno jest. Na ich stronie znajdują się wszystkie informacje 🙂
Estena, nie jestem pewna, wiem, że w okolicy Niepołomic, na pewno z halą.
Kastorkowa   Szałas na hałas
11 lutego 2013 20:34
Orientuje się ktoś czy w Krakowie i okolicach jest ktoś zajmujący się układaniem/zajeżdżaniem młodych koni? Pytam czysto orientacyjnie.
MiB Szarzy raczej na pewno odpadają jeśli chodzi o organizację kursów - w sezonie mamy zawody skokowe praktycznie co dwa tygodnie, dwa razy są zawody uj plus parkury/czworoboki szkoleniowe poza sezonem i odznaki, więc nie bardzo jest kiedy.
Generalnie w ogóle nie słyszałam, żeby był pomysł takich kursów u nas.
dziękuje wam za odpowiedź  :kwiatek: wiem że w toporzysku organizują kursy ale jakoś mnie nie przekonuje, szkoda że nie ma co liczyć na Szarych 🙁 mam nadzieje ze coś dojdzie do skutku w Pcimiu.
MiB  jak się czegoś dowiesz, daj tu znać, bo ja też teoretycznie się zbieram na zrobienie papierów. Bardzo by mnie ucieszyła jakaś opcja tańszego kursu bez noclegów bliżej Krakowa, nawet jeśli to co zaoszczędzę na kursie miało pójść na dojazdy. Siedzenie w tej dziurze w Toporzysku ileś dni pod rząd, chyba jest nie dla mnie. 😉
Dla mnie tez nie zwlaszcza za taka kase :P. W sensie spora.
Ja myslalam o Lewadzie 🙂

Fajny ten kalendarz na sezon 2013 sie szykuje  😅
Też myślałam o Lewadzie bo chciała bym wynieść z tego kursu nie tylko papierek ale z tego co czytałam gdzieś tam w starych wątkach to nie tak różowo, o wiele więcej teorii niż praktyki, kursanci opiekują się końmi i sprzątają stajnie, niedobre jedzenie ponoć ze lewada podchodzi oszczędnie, ale informacji z pierwszej ręki nie mam. Wie ktoś coś może na temat kursu w zbrosławicach? 
Moze w watku o kursach ktos sie zglosi 😉
słuszna uwaga 😉 :kwiatek:
Pacia, wygląda na to, że następne zawody będą już "otwarte" dla innych zawodników:

zdj z facebooka KJK Pod Żubrem

O stajni w Woli Zabierzowskiej też słyszałam, ale wolnych miejsc nie ma póki co, tak przynajmniej było z miesiąc temu jak znajoma się rozglądała.. Z tym, że tam chyba nie ma hali.
Czy mamy w Krakowie kogoś handlującego Marstallem ?
Albo jak kupić nie płacąc za przesyłkę ?
fabapi chyba nie- ja długo szukałam i okazało się, że jedyna osoba, która była przedstawicielem zrezygnowała z tego. Najtaniej wysyłka wychodziła w Animalii, nie wiem za ile przedstawiciel na Pl wysłałby paletę.
A przedstawicieli jakich firm mamy w Krakowie?
Hippolyta, Saracena i Dengie(Hidalgo), Besterly; wiem, że Zabierzów ściąga paletami Equi firsta.
W amigo bywały pojedyncze worki Spillersa, nie wiem jak ze ściągnięciem większej ilości,trzeba by podpytać.
Jest też Dodson. Coś jeszcze?
A Sukces? Pamiętam, że kiedyś był  przedstawiciel, ale strona już nie działa.
Aaa, sukces i havensa miało dgc. Przedstawiciel Havensa jest koło Wadowic, aczkolwiek miałam trochę przygód z zamawianiem pasz od nich,nie wiem jak jest teraz,może lepiej.
Dzięki Magrat 🙂
Sukcesa zamawia w dużych ilościach Lilka Suder i ja od niej odkupuję.
Havensa w dużych ilościach zamawia Krzysiek Wójcik i tez wiem że dzieli się z kilkoma osobami
Ja zamawiam orlinga w dużych opakowaniach i tez się mogę podzielić.
Mam też olej sojowy po 15zł za litr
Tuffy, dzięki. Mam nadzieję, że się pojawimy  😀

EDIT: Czy ktoś w okolicy wypożycza przyczepę na jednego konia w cenie nie przekraczającej 100zł/dobę?  👀
W Facimiechu nie ma problemów z karmieniem i derkami. Nie wiem czy jest miejsce ale niebawem będzie, pewnie na wiosnę.

W Facimiechu zwolnił się właśnie jeden boks, więc miejsce jest 🙂
Cariotka   płomienna pasja
14 lutego 2013 12:29
a u Gniadego jest miejsce? Znajoma szuka stajni.
ja kiedyś szukałam przedstawiciela Marstalla na małopolskę ale się nie doszukałam, okazało sie, że już ta osoba się tym nie zajmuje więc zrezygnowałam.

No i jeszcze Baileys ma darmową wysyłkę.


MiB ja na kursie w lewadzie jedzenie bardzo chwaliłąm, bez problemu nawet robili mi i kilku innym osobom wegetariańskie a i na sam kurs nie narzekam, coś tam sie dowiedziałam, aczkolwiek jazdy to za wiele nie było, ale z tym to chyba wszędzie jest podobnie
W Laskoniku niedługo jeden z kaszlaków przechodzi na chów bezstajenny, więc będzie wolny boks 🙂
Aaa, sukces i havensa miało dgc.


Dzwoniłam przed chwilą, mają tylko Havensa.
Ja mam pytanie co do stajni w Woli Zabierzowskiej / Batorskiej.
Jak tam wyglądają jazdy w teren?
estena   Wariat nad wariaty.
14 lutego 2013 14:58
Pacia wiem, że Grodkowice wypożyczają przyczepę w cenie bodajże 50 zł i nie wiem czy Niepołomice też przypadkiem nie wypożyczają ale zawsze można zadzwonić i zapytać 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się