Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Szukaj pomocy tutaj:
http://forum.nikoniarze.pl/
Wydaje mi się, że zetknęłam się z takim problemem w aparacie znajomej - zdjęcie było albo czarne, albo w połwoie czarne, nie wiem tylko jaka była tego przyczyna.
Jeżeli aparat ma duży przebieg problem moze dotyczyć spustu migawki, ale to takie gdybanie w ciemno, na ww. forum na pewno uzyskasz fachową poradę  :kwiatek:
no i skończyły mi się wymówki.  😁 właśnie szaleję ze zdjęciem figurki. jutro idę robić zdjęcia koleżance, myślę, że ustawię raw 🙂


Na You Tube wpisz sobie Digital Photo Professional - jest tam masa łopatologicznych instrukcji 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lutego 2013 21:27
dziękuję  :kwiatek:
jeśli chodzi o obróbkę RAWów to tańszą alternatywą dla PS jest Lightroom. Poza tym są minimum dwa rozbudowane darmowe programy (CaptureOne bodajże i coś jeszcze).

RAW vs. Jpeg to jak Sprite vs. pragnienie 😉 sorry guys 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lutego 2013 22:14
Olciik - ale podpinałaś różne obiektywy? Ja mam w sigmie luzy w bagnecie i mi tak robi.
jest też raw therapee  - rozbudowany, darmowy, obsługuje większość aparatów i można się go nauczyć intuicyjnie  🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
24 lutego 2013 08:11
Strzyga, z Sigmą robi mi tak najczęściej, ale w sumie to dlatego, że głównie jej używam. z innymi obiektywami jest niestety to samo 🙁
Robiłam jakieś pstryki i wyszło jedne, które mi się spodobało 🙂 Jak komuś będzie się chciało coś komuś napisać, to ja bardzo chętnie  :kwiatek:
Co jeżeli w photoshopie podczas próby otworzenia zdjęcia RAW wyświetla mi sie taki komunikat? "Nie mozna wykonać polecenia ponieważ plik prawdopodobnie pochodzi z modelu aparatu, który nie jest obsługiwany przez zainstalowaną wersję wtyczki Camera Raw. Dodatkowe informacje mozna znaleźć w pomocy do wtyczki Camera Raw..." ?   🙁
pampera miły pstryk 🙂
Alabamka, to najprawdopodobniej znaczy, że masz za starą wersję ACR a tym samym PS. Jaki masz aparat?
Canon 600D
edit:
Łał, polubiłam tego DPP!
klik
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 lutego 2013 19:47
Dzisiejszy arabek. Galeriowa jakość  😵





Mogłybyście poradzić mi, co w tych zdjęciach poprawić? Co dodać, czego odjąć? Moje zdjęcia w porównaniu z Waszymi to jest wręcz okropna amatorszczyzna, bo, ale... 🙂
klik Klik
'Amatorszczyzna ' a photography jak byk świeci...
Photography musi być 😉

pampera, bardzo fajnie. Z aptekarskich uwag to trochę za mało oddechu z prawej i na dole.

Alabamka, nie jestem pewna czy Adobe tak samo uszczęśliwia właścicieli Canonów jak Nikonów zmuszając ich do zakupu nowego PSa wraz z zakupem nowej puszki... ale  nowy ACR nie działa pod starym PSem, a stary ACR nie wspiera nowych modeli aparatów marki N (być może również C). Stąd wynika, że mając starego PSa nie da się obrabiać RAWów z nowych aparatów.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2013 21:35
olciiik - przeczyść styki. I w obiektywach i w puszcze.
Podpisała moja koleżanka, która wrzucała na facebooka, a ja wzięłam te zdjęcia właśnie stamtąd bo nie wiem, gdzie można zhostować zdjęcia, aby nie "zniszczyły" się za bardzo i tyle... Jeśli to komuś przeszkadza, to mogę wstawić również bez "profeszjonalnego podpisu'.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 lutego 2013 15:57
znalazłam fajny portal
www.fotoferia.pl/
🙂
Lena, abre Dziękuje  :kwiatek:
Następnym razem postaram się szerzej kadrować 🙂
Canon 600D
edit:
Łał, polubiłam tego DPP!
klik


spróbuj zainstalować w Photoshopie tę wersję Adobe Camera Raw
http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5111

A DPP wcale nie jest zły i na dodatek całkiem jest za free.
Poniżej link do uaktualnienia wersji oprogramowania.
Przez ostatnie 3 lata DPP bardzo się zmieniło na plus
Po wybraniu modelu aparatu strona przeniesie was do uaktulanień posiadanego oprogramowania.
Trzeba wybrać Software (drivers and applications)
Potem wybrać interesującą was aktualizację.
Pobrać i zainstalować.
Nie należy odinstalowywać poprzedniej wersji
http://software.canon-europe.com/

No i można się bawić
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 lutego 2013 00:27
znakomite
m.indira   508... kucyków
26 lutego 2013 19:48
z przyjemnością obejrzałam 😉
ten koń po skosie - czad. I ten w wodzie.
I robale, i piesy.
Jakość studyjna 🙂

Ale naj, naj, naj, naj to te fruwające puli 🙂
Mam do nich sentyment bo najczadowniejsze psy świata.
Nie dość że dredy cudowne to charaktery najcudniejsze bo owczarkowe.
No ale jak się żyło 12 lat pod jedym dachem z takim cudem, to trudno nie kochać

Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 lutego 2013 21:08
Te końskie moim zdaniem zdecydowanie najsłabsze, niektóre na pograniczu kiczu.
Ale psiowe, robale, małpy, nietoperze  😜
dlatego z końskich wymieniłam te dwa 🙂, które wymieniłam 🙂
m.indira   508... kucyków
26 lutego 2013 22:23
psiowe, the best, mopy wymiatają 😉
robale piękne inaczej ...
ogólnie dobrze zrobione, z pomysłem, świetnie kadrowane, kompozycyjnie nic dodać nic ująć...
a no i kurczak wymiata 😉
wakacyjne odkopane, dziś odgrzebałam wrzuciłam na digarta i polecane 😀

edit
trzynastka   In love with the ordinary
27 lutego 2013 17:46
Za tą sklejkę, bo niebo jest portugalskie, dostałam polecane na photoblogu. Tak wpadłam się pochwalić po czasie 😉


a tak to generalnie odgrzewam kotlety i przerabiam na nowo;
[tu już wiem, ze dolna winieta jest za mocna]


bawi się ktoś w lomografie ? 🙂
[wykadrowałam boki]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się