Kacik endurance

nowicjusz by się znalazł gdyby mu jakiś amatorski rajdzik bliżej zorganizowano 🙁 Najbliżej mamy Ciosny... tylko czy tam się coś dla nas znajdzie?? Bo czytałam, że w ogóle może być problem z amatorkami.
W temacie butów- nie ściągajcie renegade z Niemiec, bo to potworne koszty. Opłaca się kupić tam easyboot (np tu: http://www.kraemer-pferdesport.de/). Można polować na niemieckim ebay na używki. Renagade opłaca się kupować w Stanach ale trzeba mieć tam kogoś zaprzyjaźnionego żeby je przysłał inaczej mogą faktycznie doliczyć cło. Co do samych renegade- to specyficzny model pasujący idealnie na kopyta zadnie, z przodami bywa różnie 😉 przepraszam za  🚫
edit:
przeczytałam tą podlinkowaną propozycję rajdu na 90km i jestem w szoku 😲 jak można liczyć na to, że zdrowy rozsądek wygra w każdym przypadku??
a jakiegoś nowicjusza mamy w tym roku? 🙂


mnie?  😎
ej, chwal się gdzie startujesz?? może i my się podepniemy 😉
Epikea, właśnie, gdzie planujesz? 🙂
chwalić się chwalić!!  😀
już pisałam wcześniej 🙂
Celujemy w Klikową pod koniec lipca. Lipiec troche cięzki pogodowo ale do Klikowej od nas jest po prostu najbliżej. A jak wiadomo koszty transportu są mocno istotne niestety 😉
oj z ta pogodą w lipcu to różnie bywa to fakt...
Pamiętam, że w 2010 w Żukowicach był skwar niemiłosierny, 35 stopni - tragedia! Za to roku później - 2011 w Kuźni Nowowiejskiej ledwo 10 stopni, deszcz, błoto - paskudnie...
trzymam się tylko wizji, że krótsze dystanse startują rano i kończą zanim będzie się żar lał z nieba
Nie zawsze tak jest. W 2010 roku w Żukowicach ja staratowałam Lkę. Krótsze dystanse zawsze zaczynały później - i jest to logiczne. Jechałam w największy skwar
jakie macie rozmiary butów na swoje araby - pytanie do tych którzy jeżdzą w EasyBootach

🚫
Ja właśnie jestem w trakcie ustalania odpowiedniego numeru. Waham się między 0 a 1.
jakie macie rozmiary butów na swoje araby - pytanie do tych którzy jeżdzą w EasyBootach

🚫


ja mam Glove - na przody rozmiar 0, na tyły rozmiar 00, małe ma kopytka ten mój Benio 😉 a przymierzasz się do zakupu?  🙂
potrzebuję na cito butów
i znalazłam super aukcję Glove właśnie, ale rozmiar 1,5
easyboot to rodzaj butów firmy EasyCare i obejmuje kilka modeli, które mają różną rozmiarówkę 😉 araby powinny mieścić się pomiędzy rozmiarem 00 a 1 modelu epic (bare, grip) oraz 0,5 - 1,5 modelu glove (glve back country) 😉 pewnie 0-2 trail oraz 0-1 edge, rozmiar kopyt zazwyczaj to szer: 11- 12,5cm, długość wg fantazji kowala: 10,5-13,5, te które znam mają niewielkie kopyta 😉 Tyły zazwyczaj rozmiar niżej jak przody. Niestety przy doborze easyboot najlepiej przymierzyć bo my na araba z kopytami 12,5(szer) na 12(dł) mamy glove rozm 1 (a to nie wynika z rozmiarówki) 🤣 przepraszam za  🚫 i proponuję przenieść się z takimi rozważaniami do wątku butowego.
epikea 1,5 to naprawdę duży rozmiar, nasz Bor ma 1
aaaa sorki to mój błąd, wydawało mi się firma to EasyBoot wlasnie 😉
ok przenosimy się do odpowiedniego wątku, żeby to nie robić OT 😉

edit:

To takie endurancowe pytanko.
czy jak startujemy w butach to na bramkę koń również wchodzi w butach czy należy je zdjąć?
Epikea, i to jest dobre pytanie. Zastanawiamy się nad tym z Bader od kilku miesięcy 😀
to ja zadam pytanie lajkonika- czy koń na bramkę wchodzi "goły"?? Tzn rozsiodłany, bez ochraniaczy etc..., bo w takim wypadku pewnie i bez butów 🤣
Goły - bez siodła i bez ochraniaczy. Mam nadzieję, że na buty przymkną oko 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 marca 2013 12:44
obstawiałabym, że na bramkę wchodzi się bez butów. regulamin dyscypliny nic nie mówi na ten temat?
a tak w ogóle to jaka różnica czy wchodzi w butach czy bez ❓ Jedynie więcej do zakładania...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 marca 2013 13:17
różnica jest taka, że można w nich coś 'schować'. dla mnie to tak jak z owijkami na przykład, czy ochraniaczami. buty mogą działać jak wspomagacze i koń w butach czysty w ruchu, bez nich już taki być nie musi. a jeśli wszystko jest z koniem ok, to na te kilka minut, żeby wejść na bramkę zdjęcie butów mu na pewno nie zaszkodzi.
najlepiej skontaktować się z osobą odpowiedzialną za dyscyplinę lub z lekarzem weterynarii kadry (macie kogoś takiego?).
haha, to tak jak z podkowami- w nich koń czysty, bez -często ledwo łazi 😉
haha, to tak jak z podkowami- w nich koń czysty, bez -często ledwo łazi 😉



Dokładnie!! Tak jak napisała Martolina, zastanawiamy się nad tą kwestią już dłuższy czas. Napisałam do przedstawicieli Easycare w tej sprawie jakiś czas temu i babeczka odpisała mi, że nigdy nie spotkała się z tym, żeby buty trzeba było zdjemować na bramką, ale nasza polska rzeczywistość może być inna. Aaaale sa przecież buty Glue on, czyli przyklejane no i ich z zasady po prostu nie da się zdjąć, także normalnie wchodzi się na bramki. Różnica - zdejmować czy nie zdejmować jest przede wszystkim w czasie wejścia na bramkę 🙂
ale mam zamiar poruszyć ten temat na najbliższej konferencji, bo jest to dla mnie bardzo istotna kwestia. Osobiście mam jednak nadzieje, że butów nie trzeba zdejmować przed wejściem na bramkę 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 marca 2013 16:07
nie porównywałabym jednak podków do butów  🤔
najlepiej tak jak mówisz poruszyć temat na konferencji. to już za chwilę 😉
W tej chwili to my też jesteśmy mocno zainteresowani tą sprawą 😀. Zgłosiliśmy nawet do PZJ listę tematów na konferencję a wśród nich właśnie sprawę butów.
a w przepisach FEI nie ma regulacji dot. butów?
w przepisach FEI nic mi się takiego nie rzuciło w oczy, no ale jest już oficjalny termin, miejsce i przebieg konferencji.
Kto się wybiera?

Jak tam przygotowania do sezonu?
W lesie u nas nieciekawie, także treningi odbywały się w ten weekend na padoku (z forumową Bader):
pod kątem przygotowań zaliczyliśmy wczoraj teren
Było takie słońce, że nawet zaspy nam nie straszne 🙂 Godzinny teren stępem, doliczając zaspy to normalnie trening siłowy nam wyszedl
19 km w 2 i pół godziny to nasz dzisiejszy wyczyn. Ale warunki są ciężkie. Ślisko i bardzo wieje wiatr. W lesie jest zaciszniej. A w radio w tej chwili powiedzieli, że będzie padał śnieg 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się