paszport konia- co i jak?

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 marca 2013 12:02
[quote author=ms_konik link=topic=3528.msg1715620#msg1715620 date=1363293206]
olap, no oczywiście!
Dane do paszportu to imię, nazwisko i adres.
Dane do umowy to również to, co powyżej, dodać można nr dowodu osobistego
lub nip, jako identyfikator osoby.





no dobrze, ale pózniej przy ubezpieczaniu siebie i konia jest chyba problem? musiałabym miec jakąs umowę dostania darowizny od rodziców??
[/quote]

Nie widzę związku między ubezpieczaniem siebie a posiadanymi dobrami.

Nie bardzo też widzę związek między ubezpieczeniem konia a udowadnianiem, skąd się miało na niego pieniądze.
Mogłaś zbierać z kieszonkowego przez 10 lat albo dostać kasę od babci, wujka itd., prezent urodzinowy, gwiazdkowy, imieninowy,
razem do kupy złożone. ( nie wiem o jakiej kwocie mówimy, 5 czy 50 tysięcy )
Przejrzałam cały wątek troszkę już mi się sytuacja wyjaśniła ale mam jeszcze kilka pyta. Pokrótce przedstawię sytuacje. Nowy właściciel koni chce wyrobić im paszporty- są jego własnością już rok czasu.Starzy właściciele powiedzmy, że oddali je w dożywotnia opiekę. Jakaś umowa była z pisywana ale chyba przepadła. Z tego co kojarzę to była to umowa kupna-sprzedaż. Chodzi o 3 konie dwa to wałachy jeden 10 lat a wiek drugiego jest nie znany, ogierek szetland wiek również nie znany, nie mamy absolutnie żadnych dokumentów.
-Czy nie będzie żadnych problemów z wystawieniem paszporty? Mogą robić problemu z racji tego, że minęło tyle czasy?Oczywiste, że będą NN.
-Czy właściciel musi okazać umowę kupna? Co w przypadku gdy takiej nie posiada?
-Musimy wykonać badanie na choroby zakaźne do jakiego laboratorium trzeba wysłać krew? Konie stoją w okolicy Głubczyc woj. opolskie. Czy ampułki muszą być jakoś konkretnie opisane?Orientuje się ktoś ile w naszej okolicy takie badanie kosztuje? Gdzie mogę znaleźć info do jakiego laboratorium musimy wysłać krew?
-Czy jeśli konie stoją koło Głubczyc to podlegamy pod OZHK czy WZHK?
-Przedstawiciel zhk przyjeżdżający do opisy pobiera opłatę za dojazd?
-Czy wniosek o wydanie paszporty mogę przesłać drogą mailową czy trzeba pocztą?
-Wyrabiał ktoś paszport nie dawno czy cena to nadal ok.110 zł?
-Gdzie w opolskim mam szukać niezbędnych informacji jestem ze śląska i kompletnie nie orientuje sie jeśli chodzi o woj. opolskie a dokładnie okolice Głubczyc.
Straszny laik ze mnie w tej kwestii z właściciela jeszcze większy dlatego na mnie spadło zadanie ustalenia wszystkiego co nam potrzebne i zbliżonych kosztów. Jeśli pytania banalne lub się powtarzają to przepraszam jednak proszę o odpowiedź.
Myślę, że śmiało powinnaś dzwonić do Waszego związku i wszystkiego się dowiedzieć. To nic strasznego, że konie nie mają paszportów ( żadne przestępstwo znaczy).
Właśnie znalazłam na necie, że woj. śląskie i opolskie mają jeden siedzibę w sensie śląsko-opolski zwiazek hodowców koni. Czy osoby z koła terenowego są upoważnione do wykonania opisu?
Opisywać mogą osoby, które mają uprawnienia. Ty tylko dzwonisz i zamawiasz, a kto przyjedzie to już ich sprawa.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 marca 2013 23:01
sandi,
pierwszy krok to zawezwanie kogoś do opisu 🙂
a potem taką osobę atakujesz wymienionymi w poście pytaniami i wszystko jasne 🙂
Badania możesz wykonać później a paszport dostaniesz, jak wszystkie dokumenty
(badania) dotrą do Związku.
Wyniki badań wracają do właściciela który przesyła je do Związku czy są wysyłane bezpośrednio no Związku?
Od 1 kwietnia zmieniają się przepisy !
Do przerejestrowania konia potrzebny będzie numer PESEL, zawarty w umowie k-s.
http://pzhk.pl/2013/03/22/zmiana-wlasciciela-konia/#more-9779
o od 1 kwietnia , a to nie Prima Aprilis ? 🤣 dziwne bo w wielkopolskim związku juz w tamtym roku nie chceli przerejstrowac jak nie było peselu poprzedniego właściciela .
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 marca 2013 12:26
Wyniki badań wracają do właściciela który przesyła je do Związku czy są wysyłane bezpośrednio no Związku?


Musisz się dowiedzieć, bo na przykład wyniki DNA przy wpisie do księgi idą i do Związku i do właściciela
(ale są refundowane-znaczy Związek pokrywa koszty) a źrebaków z inseminacji tylko do właściciela.
Podejrzewam, że w Twoim przypadku, do właściciela.
Czy opis konia dorosłego w paszporcie może zrobić 'zwykły' weterynarz czy musi to być ktoś ze związku jak w przypadku pierwszego opisu ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2013 12:13
tulipan,
przede wszystkim ta osoba musi mieć uprawnienia do opisu.
Jeśli do paszportu pzhk to w Związku możesz się dowiedzieć, kto ma takie.
to ja też mam pytanie bo od dwóch weterynarzy słyszałam różne opinie. Czy koń dorosły sprowadzony z zagranicy (Niemcy) musi mieć wykonany polski opis w zagranicznym paszporcie? (koń normalnie opisany w Niemczech jako źrebak) Czy jest obowiązek rejestracji takiego konia (wałach) w PZHK? (jest już normalnie zarejestrowany w OZJ)
czy do zmiany wlasciciela w paszporcie potrzebna jest umowa kupna konia ?
Mam kilka pytań, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi :kwiatek:
Jaki jest mniej więcej koszt opisu konia do paszportu PZJ?
Czy dobrze zrozumiałam, że najpierw wysyłam wniosek o zarejestrowanie konie w PZJ wraz z dowodem wpłaty za rejestracje i paszport, potem wysyłają mi paszport, który musi zostać uzupełniony opisem, a następnie odsyłam ten paszport z powrotem do autoryzacji!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 marca 2013 15:27
czy do zmiany wlasciciela w paszporcie potrzebna jest umowa kupna konia ?

Jak najbardziej tak, przecież bez umowy nie dokonasz zmiany  🙄
http://pzhk.pl/2013/03/22/zmiana-wlasciciela-konia/
oo dziękuje 😉 tak myślałam, chciałam się upewnić 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2013 17:31
czy do zmiany wlasciciela w paszporcie potrzebna jest umowa kupna konia ?

Niekoniecznie.
Po to są strony, na których nazywa się transakcję (kupno-sprzedaż, darowizna...), wpisuje dane osób uczestniczących
oraz podpisują się te osoby, żeby nie trzeba było się umowa okazywać.
Jeśli ta strona nie została wypełniona, do zmiany właściciela potrzebny jest dowód transakcji, umowa czyli 🙂

aneta   foto by Tynka
30 marca 2013 18:13
Planuję kupić konisko, które nie ma jeszcze wyrobionego paszportu. Jak powinnam to zorganizować?
ms_konik, Mi pomimo tego, że kartę o której mówisz miałam wypełnioną, kazano dołączyć umowę kupna-sprzedaży.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2013 19:13
Qaida,
nie wiem, nadgorliwość?
Na tej karteczce są wystarczające dane przecież. No chyba, że ktoś chce znać kwotę, hihihi.
Planuję kupić konisko, które nie ma jeszcze wyrobionego paszportu. Jak powinnam to zorganizować?


źrebak czy dorosły koń? W sumie tak czy siak, lepiej żeby to załatwił obecny właściciel.
myślę, że umowa kupna sprzedaży przy przepisywaniu właściciela w paszporcie to nadgorliwość. W lutym przepisywałam konia na siebie i w dolnośląskim zhk nawet o umowę nie zapytali, wszystko na podstawie karty zrobili
A poza tym na stronie tytułowej paszportu pzhk widnieje: ,, Ten dokument nie jest dowodem własności"
Dowodem własności konia jest umowa kupna-sprzedaży.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 marca 2013 21:45
Kiedy ja przepisywałam swojego konia, to miałam wypełnioną wyłącznie tę kartkę, ale w związku kazano mi ją oddać. To normalne?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 marca 2013 22:25
Kiedy ja przepisywałam swojego konia, to miałam wypełnioną wyłącznie tę kartkę, ale w związku kazano mi ją oddać. To normalne?

No tak, to zostaje w archiwum Związku jako dokumentacja wędrówki konia z rąk do rąk.
A właściciel ma tę historię w paszporcie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 marca 2013 23:31
ms_konik, dziękuję 🙂 Właśnie zastanawiałam się jak to jest, bo w sumie nie mam żadnego dowodu, że mój koń jest mój, 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 marca 2013 12:03
Mam kilka pytań, będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi :kwiatek:
Jaki jest mniej więcej koszt opisu konia do paszportu PZJ?
Czy dobrze zrozumiałam, że najpierw wysyłam wniosek o zarejestrowanie konie w PZJ wraz z dowodem wpłaty za rejestracje i paszport, potem wysyłają mi paszport, który musi zostać uzupełniony opisem, a następnie odsyłam ten paszport z powrotem do autoryzacji!


Opis kosztuje sporo, są różnice od 100 do 200 a nawet więcej.
Plus oczywiście koszt dojazdu.

A masz paszport hodowlany z częścią sportową?
Zagraniczne konie mają już od dawna, więc tam trzeba uzupełnić diagram w części sportowej
i wysłać do autoryzacji.
Jeśli nie to tak jak napisałaś.
aneta   foto by Tynka
31 marca 2013 15:19
marysia550 jest to 4 letni kuc. Obecny właściciel chce się go pozbyć bo potrzebuje miejsca w szopie. Konik stoi w nieciekawych warunkach wię c chciałabym zabrać go w miarę najszybciej jak to możliwe.
ms_konik, Dziękuję za odpowiedź :kwiatek: Paszport mam polski hodowlany z opisem konia jako źrebaka, tego paszportu z wnioskiem nie muszę wysyłać do PZJtu?

Kurcze zawsze miałam konie z już wyrobionym paszportem sportowym, a wyrabiałam jedynie paszport FEI, a tu się okazuje, że większym problem jest wyrobienie paszportu PZJtu  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się