Odznaki PZJ

Nie ma takiego limitu 😉 Tylko okres między odznakami, ale nie jest powiedziane do kiedy trzeba zdać następną. Okres roku dotyczy zdania egzaminu poprawkowego. W przypadku nieprzystąpienia lub niezdania takiego egzaminu trzeba go powtarzać po tym okresie czasu.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
20 marca 2013 17:11
Czyli jak zdam BO w wieku np 19 lat, to SO mogę zdać nawet w wieku 90 lat?  😁
I odpadną Ci wtedy skoki, bo dla tych powyżej 45 lat skoki są nieobowiązkowe 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
20 marca 2013 17:17
OOOO, chyba ze będę uparta i będę popitalac na skokach  🏇
laparotomia, tak, ale zapis ten jest tylko przy brązowej odznace, przy srebrnej tego nie ma...
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
22 marca 2013 16:00
Mam takie pytanie trochę głupie no ale kto pyta nie błądzi 😉
Czy na SOJ można mieć nakładkę na siodło z futerka czy siodło musi być "gołe"?
przepisy tego nie obejmuja
Pytanie od koleżanki : Czy można jechac ujeżdżenie na brązowej w owijach ?
Picaros, można. Dziewczyny, jak zdawały w Aro, to jechały w owijkach. 😉
okok, dzięki  😉
Czy w najbliższym czasie w małopolsce będzie egzamin na brązową odznakę? szukałam na stronie PZJ ale nie znalazłam i nie wiem czy nie ma bo nie ma czy nie ma bo nie wpisali
U Szarych będzie, ale na początku maja dopiero.
Czy w najbliższym czasie w małopolsce będzie egzamin na brązową odznakę? szukałam na stronie PZJ ale nie znalazłam i nie wiem czy nie ma bo nie ma czy nie ma bo nie wpisali

W Pcimiu również może będzie termin egzaminu w maju  😉 Szczegóły pojawią się tutaj: www.agroturystykakonna.pl
czy ktos sie orientuje ile osob moze zdawac egzamin na jednym koniu?

tym samym ile razy kon moze startowac ?
W brazowej kon moze isc 4 razy
w srebrnej 2 bo kazdy start liczy sie jako 2, czyli albo 2 x uj , 2 x skoki lub uj i skoki.
W październiku koń na którym jechałam odznakę szedł 2x ujeżdżenie na srebro i 2x skoki na srebro, nie było z tym problemu 🙂
dzieki.

gdzies mi sie rzucilo w przepisach ,ze kon moze zdawac 2 razy egzamin calosciowy,ale nie moge tego znalezc
Lov   all my life is changin' every day.
01 kwietnia 2013 23:45
Czy ktoś wie, gdzie jest taki dokładny spis organizowanych oznak w Wielkopolskim? Bo ten na stronie PZJ to jakiś kulawy, kilku terminów nie ma..
Tu jest ten przepis :
http://pzj.pl/modules/szkolenie/?2:27-Zasady_przeprowadzania_egzamin%F3w.html

4 razy dziennie brąz
srebro 2
Ma ktoś ochotę zdawać brąz bądź srebro w maju w Jaworznie?
Gdzie znajdę pytania oraz wymagania na srebrną odznakę jeździecką? Pogubiłam się na ulepszonej stronie PZJ.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 kwietnia 2013 06:51
http://pzj.pl/modules/szkolenie/?2:15-Odznaka_srebrna.html
Dziękuję bardzo! 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
22 kwietnia 2013 11:13
Jaki jest okres karencji w brązowej odznace egzaminu poprawkowego? Można go zdawać w najbliższym wolnym terminie? Czy trzeba czekać jakiś czas?  👀
Zairko nie ma takiego okresu jeśli chodzi o brąz, koleżanka w ciagu tygodnia, tak miała najblizszy termin poprawiła skoki. Ten okres liczy się w przypadku srebra z tego co jej mówili właściciele ośrodka w którym zdawała😉
Zairka "Nie zdany cały egzamin lub jego nie zaliczona część może być zdawana powtórnie w najbliższym następnym terminie w dowolnym ośrodku przeprowadzającym tego typu  egzaminy."- nie trzeba czekać
pytanie o skoki na srebrnej - czy parkur jak na zawodach? w sensie równe dojazdy, itp. ale np. czasami wypadnie najazd z złej nogi? to co wtedy?. Czy lepiej po wylądowaniu i zorientowaniu się że wpadamy w kontrgalop przejść do kłusa (lub zrobić lotną) i jechać z dobrej nogi?. Macie jakieś doświadczenia bo nie wiem jak oceniający do tego podchodzą 🙁 Czy np. mogą się przyczepić przejścia do kłusa celem zmienienia nogi?
pytanie o skoki na srebrnej - czy parkur jak na zawodach? w sensie równe dojazdy, itp. ale np. czasami wypadnie najazd z złej nogi? to co wtedy?. Czy lepiej po wylądowaniu i zorientowaniu się że wpadamy w kontrgalop przejść do kłusa (lub zrobić lotną) i jechać z dobrej nogi?. Macie jakieś doświadczenia bo nie wiem jak oceniający do tego podchodzą 🙁 Czy np. mogą się przyczepić przejścia do kłusa celem zmienienia nogi?


Mi instruktor (który wtedy "uczył się" na egzaminatora) mówił, że zawsze lepiej jest widziane, jak zmieni się nogę i mniejszym błędem jest przejście do kłusa i zmiana nogi niż kontynuowanie kontrgalopem. Ale ja np. miałam zaznaczane w uwagach "przejścia do kłusa". Zdałam i z tym.
Wiadomo, że najlepiej zrobić lotną, a już w ogóle to lądować na dobrą nogę. 😉
zucchini dużo lepiej zmienić nogę, nawet przez kłus, a jak pójdzie ze złej, to nawet jeszcze raz spróbować, bo dużo egzaminatorów dość krytycznie patrzy na to, czy koń ląduje i idzie w dystansie z dobrej nogi. prawdopodobnie wtedy wpiszą ci, że była zmiana nogi, ale to dużo lepsze, niż cały dystans przejechany ze złej nogi i w odwrotnym ustawieniu.
Gdzie mogę znaleźć aktualny program ujeżdżenia na srebrną odznakę jeździecką?Na stronie PZJ nie ma takiego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się