Obozy jeździeckie

3 turnus będzie nasz <3
Soraya ty też na 3 :-) super voltowy turnus :-) rekreacja czy sport ?
nom, szport  🏇 😀
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
30 marca 2013 19:07
Dziewczyny, gdzie mogę jechać maks.200km od Ostrołęki na obóz/treningi ujeżdżeniowe gdzie będę miała indywidualne podejście ? Mile widziana hala. Myślałam o KS Centurion albo o Aromerze.

Gdyby nie poziom na jakim prowadzone są jazdy w Jaszkowie pewnie posłałabym ją do Jaszkowa mam miłe wspomnienia z ta stajnią.
O i jeszcze HorseWorks ?
hszonszcz   wredny hszonszcz.
30 marca 2013 21:23
Wierzbowy Gaj organizuje Miranda, można do niej napisać. A poczytać można tu-rekreacyjny i tu-sportowy oraz na ich stronie
melly
Strona Jasminum: http://www.stajniajasminum.blogspot.com/ 🙂

co do HW, sama stajnia znajduje się pod Warszawą, ale obozy z tego co słyszałam to w tym roku (tak, jak i w latach wcześniejszych) będą na mazurach
Dzięki Zeave
hszonszcz   wredny hszonszcz.
30 marca 2013 21:59
melly, mają nawet przypięte wędzidła do haltera 😉 Ogólnie oglądając ich filmiki z galopów po ściernisku lub czytając dobre opinie to chciałoby się tam jechać, ale ponoć przeważają tam hucuły, więc dla mlodszy i niższych frajda...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 marca 2013 19:18
Melly, mają zrobione handmade bezwędzidłówki, pod paskiem z kantara jest pasek zapinany tak jak nachrapnik żeby nie obcierało, nie przesuwało się, było dopasowane i działało jak "kupna" bezwędzidłówka 😉
Hszonszcz, konie chodzące na wędzidle mają normalne ogłowia a nie wędzidło do haltera (zwłaszcza że halter rozumiem jako kantar sznurkowy i nie bardzo wiem jak do tego przypiąć wędzidło, chyba tylko przywiązać czego nie robią w Jasminum)
hszonszcz   wredny hszonszcz.
31 marca 2013 21:16
Misskiedis, widziałam na zdjęciach u nich wędzidła przypięte do haltera. Ale nie wnikam, bo to tylko moja mała uwaga i nie przeszkadza mi to 😉
melly, jeśli chodzi o podłoże to nie wiem jakie zdjęcia widziałaś, ale ja nie uważam by było złe. Nie ma tam niestety hali (jeszcze :]), ale jest całkiem niezły piasek - nie robi się kamień, grząsko nie jest, a i z wodą sobie nieźle radzi 🙂
A domowej roboty side-pulle żadnemu z koni nie zrobiły nigdy krzywdy, a na pewno są lepsze niż wędzidłówki dla końskich pysków przy niejednokrotnie mało delikatnej ręce początkujących jeźdźców.
hszonszcz - faktycznie, był okres gdy niektóre konie tak chodziły, ale już minął. Więcej mogę powiedzieć na pw, jeśli komuś zależy.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
31 marca 2013 22:27
Zeave, ciesze się 🙂 Ale jak mówię-ja do stajni nic nie mam, nikogo nie chciałam tym urazić tylko po prostu napomknęłam o tym  :kwiatek:
hszonszcz - w porządku 🙂

Co do koni mogę tylko dodać, że faktycznie - przeważają hucuły - na 18 koni - 8 hucułów, 2 kucyki, 7 dużych koni i arabo-hucuł, ale niekoniecznie to konie dla młodszych i niższych - przy swoich 176 cm wzrostu nie mam żadnego problemu z jazdą na nich 🙂
Czy ktoś ma jakieś zdjęcia z  pegaza w dziemianach? Jadę tam w tym roku i chcę zobaczyć jak mniej wiecej wygląda ośrodek 🙂
Ja z czystym sumieniem mogę polecić obozy jeździeckie z SJ Szarża:

http://szarza.pl/obozy-konne

Jeżdżę z nimi już 4 lata i jestem zachwycona, niesamowity klimat i miejsce które czaruje swoim klimatem, po byłych obozowiczach krąży nawet powiedzenie: "Do Łyny jedziesz raz potem już tylko wracasz"  i murze powiedzieć, że całkowicie się z tym zgadzam. Ich największymi plusami jest:

-wysoki poziom wyszkolenia koni ( wszystkie konie na poziomie spokojnie srebrnej odznaki)
- szarża jako jedna z nielicznych stajni kładzie nacisk na zdrowie i dobro koni, jeden koń dziennie chodzi maksymalnie 3 h każdego dnia minimum jeden koń zwykle 2-4 ma wolne od jazd - tzn Dzień Konia 😉
- możliwość pojechania na obozy tzn szkoleniowe z trenerami PZJ w rym roku pewniaki to: Piasecki i Próchniewicz, możliwe że również inni) To obozy kierowane głównie do osób na poziomie minimum brązowej odznaki - gorąco je polecam!!! ceny mega atrakcyjne!!!
- w tym roku organizują również obóz z możliwością zdawania Odznak PZJ (brąz, srebro) http://szarza.pl/obozy-konne/oboz-vi
- maja tez obóz rodzinny na który zapraszają również rodziców z dziećmi: http://szarza.pl/obozy-konne/oboz-iii
- szarża ma także propozycje dla ludzi którzy zaczynają przygodę na końskim grzbiecie  np: http://szarza.pl/obozy-konne/oboz-iv

Poza tym wszystkie obozy wyróżniają się niepowtarzalnym klimatem, z końmi ma się kontakt 24 h na dobę, sami się nimi zajmujemy karmimy na wieczór wykonujemy weterynarie, każdy ma przyznanego konia na cały czas trwania obozu.
W okół jest pełno jezior i atrakcji, organizujemy sobie wycieczki rowerowe, wypady nad jezioro, można pozwiedzać Nidzicę , ale co najlepsze wszystko zależny od Ciebie, możesz cały dzień spędzić z końmi na łąkach, a możesz pojechać do Nidzicy na genialna pizzę sam decydujesz co robisz. Jazdy są albo rano (około 10) albo po południu i trwają 1,5 h na ujeżdżalni lub na skokach i 2 h jeżeli jedziesz w teren. A to już odrębny temat, bo tereny są wręcz genialne (już się doczekać nie mogę na myśl o szalonych galopach po olbrzymich łąkach :konik🙂 No i ten klimat o którym już krążą legendy, na jednym obozie jest maks 30 osób, szybko se poznajemy i tworzy się zawsze świetna atmosfera, instruktorzy razem z kierownikiem to ludzie tacy jak czyli pasjonaci zapaleńcy zarażają swoja pozytywna energią, a dodatkowo mają spora wiedzę którą się chętnie dzielą.
Abigeil88 zgadzam się, chociaż na obozie w sumie nigdy tam nie byłam 🙂 Mieszkam w Nidzicy więc tą okolicę mogę z czystym sumieniem polecić. W Łynie trzymaliśmy nasze konie przez pół roku zanim przenieśliśmy się do Napiwody i miałam okazję poznać kilka osób z Szarży. Generalnie bardzo sympatyczne miejsce i piękna okolica 🙂
btw. Szarżowicze zapraszam do nas do Napiwody jak coś, macie blisko :P
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
Czy ktoś ma jakieś zdjęcia z  pegaza w dziemianach? Jadę tam w tym roku i chcę zobaczyć jak mniej wiecej wygląda ośrodek 🙂


ja mam całą masę, jednak bardziej koni i ludzi, panoramy ośrodka nie mam  😉 ale na stronie zdjęcia dobrze oddają tamtejsze warunki (pokoje, ujeżdżalnia)

melly, zapraszamy do Makowicy 80 km od Wawy 🙂

/ciach/ - proszę uważać
Dzięki Zeave czyli Jasminum odpada, chcę Majkę wysłać razem z jej kucem, a jakoś średnio widzi mi się jeżdżenie po tym podłożu ze zdjęć, a kucyk swoje lata już ma i o nóżki trzeba bardziej dbać 😉 Czy mi się wydaje czy te konie mają zrobione ogłowie bezwędzidłowe z części kantara  🙄


polecam wakacje w http://www.facebook.com/photo.php?fbid=524739327571936&set=pcb.524739660905236&type=1&theater
Ferie w siodle się udały (przynajmniej w opinii moi dzieci  😉).
Może warto zatem rozważyć i letnią propozycję Wilczeńca.
http://wilczeniec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=156:wakacje-w-siodle&catid=1:latest-news&Itemid=50

A dużych koni nie brakuje...

mógłby mi ktoś polecić letni obóz z 2h jazdy dziennie? Najlepiej ,żeby nie było ceny z kosmosu (do 1600) i kucyków, bo trochę duża jestem  😁
wzjoanna niestety, ale za późno.
a na co się zdecydowałaś, jeśli można wiedzieć?

wzjoanna niestety, ale za późno.
jasne 😉 - Pegaz w dziemianach
jasne 😉 - Pegaz w dziemianach


Dzięki za info.  🤣
Zaraz podejrzę tę ofertę...

Miłego!
Czy ktoś z was zna może poniższe stajnie, był tam na letnim obozie i
może co nieco o nim powiedzieć? Bo znalazłam parę fajnych, tylko nie
wiem, jak tam na prawdę jest 😉

- Dwór w Wylągach
- KJ Amazonka w Borkowie
- Ranczo Arka w Sernikach
- KJ Zacisze w Jastkowicach


Więc ja byłam w Wylągach i tam jest naprawde fajnie ! 😀 Instruktorzy super i wgl konie też nawet nawet , można coś skoczyć , fajne tereny Polecam ! 🙂 a i mają stronę na facebooku na pewno a w necie to nie wiem :p

Potrzebuję opinii o obozach w dworze wylągi 🙂


Cześć polecam wylągi !!! 😀 Świetne miejsce i ludzie 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
Ja jak co roku jadę na obóz jeździecki w Mosznej. Może ktoś z was też się wybiera???
Również wybieram się do Mosznej. 🙂
Mogę z ręką na sercu polecić ten obóz. Jazda na wysokim poziomie, sympatyczni opiekunowie i instruktorzy, bezpieczne, dobrze ułożone konie, piękne okolice, bajkowy zamek przy samej stajni, wycieczka do miasta, smaczne jedzenie, dobrze zorganizowany czas. Oprócz jazdy konnej (2h dziennie) odbywają się również zajęcia z woltyżerki, każdy turnus zwieńcza ognisko i zawody. 😉
Na jazdach dużo skaczemy na koniach, które w większości są po sportcie. I nie są to przeszkody typu koperta 50cm i wielce sportowy obóz. 🙂 Jest możliwość zdania odznaki, nawet złotej.
A co polecacie dla osoby jeżdżącej na poziomie brązu, może troszkę lepiej. Szukam bardziej obozu skokowego, na koniach które są w stanie bez większych problemów skoczyć ten metr 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się