kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Aszra Ja też polecam endomondo na komórkę- ciągle z włączonym jeżdżę i mogę obserwować dokładne prędkości na różnych odcinkach, ale też całą trasę jaką przebyliśmy. Jedyne o czym trzeba pamiętać to to, żeby internet i GPS były cały czas włączone. Bo sam GPS czasem się gubi co miłe nie jest. Ale jak włączony jest internet to śmiga aż miło 🙂
Dzięki  😀 Telefon mam zwykły, raczej nie będę zmieniać specjalnie do tego celu, nie wiem też jak byłoby z tym internetem w lesie  😲
Nielogiczna, widziałam na allegro krokomierze, które przypina się do paska od spodni, może u siodeł działa to na tej samej zasadzie  😀
[s]Jaka jest nazwa kucyka walijskiego ? Welsh pony ? Czy to są osobne rasy ? 😲[/s]

już wyjaśnione  🤣
Aszra może są ale nigdy o takich nie słyszałam. Może ci co jeżdżą sportowe rajdy wiedzą coś więcej.
Aszra ja taki mam. Szczerze watpie zeby spelnial swoja funkcje rowniez na koniu. One dzialaja na zasadzie lekkiego ruchu w dol i do gory wiec moze przy anglezowaniu by cos naliczylo ale nie w innych chodach 😉
Ja miałam kiedyś na rajdach GPS-a, który zapisywał pokonaną trasę i prędkość, chyba z opcją zapisu prędkości na poszczególnych odcinkach, nie tylko średniej.
Coś takiego: klik
musze sie w taki terenowy gps zaopatrzyć  ... mamy takie pokrecone scieżki, że gubie się za każdym razem nawet blisko domu... dalej się boje jechać ;/
a konia mam z zerowym poczuciem kierunków i nawet jak dojeżdżamy gdzieś z boku na "główna prostą" do domu to nie ogarnia w którą strone ma iść... i w kólko łazi...

czy każdy gps się nadaje w teren? (oczywiście na baterie/akumulator)
Podejrzewam, że nie każdy. Ten który miałam, to była starsza wersja e-trex Garmin. W gęstym lesie gubił zasięg, ale ogólnie jakoś dawał radę. Pewnie nowsze są lepsze.
dzięki 🙂
bede szukac 🙂
czy są jakieś konkretne parametry po których widać, czy się nadaje czy nie ? (pomijając baterie i mapy - bo mape to raczej każdą można wgrać)
nekti   Pająk stajenny..
12 kwietnia 2013 22:02
Mój zwierz ma ok. roku i poza "standardowym" jedzeniem (siano, owies, pasza dla młodych, marchew) dostaje biotynę z dodatkiem miedzi i cynku. Wczoraj zostałam obdarowana wiaderkiem witamin Equistro Mega Base. Mogę mu już w tym wieku podawać ten suplement (boję się, że przedobrzę :icon_redface🙂?
Szczepienia na konska grype sa wazne teoretycznie przez rok, prawda? Czy jesli nie zaszczepilam po pol roku, to moge zaszczepic po roku? Przyjma mi to na zawodach, czy musze zrobic baze?
JSBach, na MWiM Amatorów koleżanka miała przerwę w szczepieniach ok.miesiąca 4 lata wcześniej. Nie przyjęli. Dopiero, jak wet poszedł, popatrzył na konia, dostał kase za to, że powiedział, że zdrowy. Wtedy przyjęli 😉
cholera, czyli muszę zrobić bazę/ podbić pół roku temu? to mnie zmartwiłaś :<
Venus   You're my wonderwall
13 kwietnia 2013 21:35
Czy golenie konia na teraz ma sens? A jeśli tak to jak z derkami, jaka grubość?
Venus dołączam się do pytania  😉
hirse_art- jechałam z gps na rajd i jak dla mnie pomyłka. Nie chciał przyjąć, że trasa, którą jadę jest właściwa chociaż miałam ustawioną przełajową i cały czas mnie na asfalt ściągał. Nie było problemu w lesie, chyba każdy się nadaje.
Ja mam niezłą orientacje w terenie ( tak ogólnie ) więc jak jeżdżę w nowym miejscu nawet to nie mam problemu.
Venus, Pialotta, a dlaczego chcecie golic? Moim zdaniem troche bez sensu, za pozno.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 kwietnia 2013 07:52
JSBach, szczepienia przypominające mogą być co rok (+21 dni ewentualnego poślizgu) i baza nie traci ważności. Tylko na zawodach ostatnie szczepienie nie może być starsze niż 6 miesięcy (+21 dni).
Koniczka, dzieki🙂😉 jeszcze dla pewnosci jakiegos weta przy okazji zapytam😉
Venus   You're my wonderwall
15 kwietnia 2013 18:19
Ikarina, zeby siersci tak namiętnie nie gubił.  😜
Ja mam całe mieszkanie w siwych włosach  😲

Gdzie mogę kupić jakieś naszywki/naprasowanki  (? nie wiem czy tak to się mówi) z końmi?
jakieś pasmanterie, allegro, i takie sklepy gdzie są guziki, rzepy, muliny i tego typu pierdoły (ale to teź chyba pasmanteria  :hihi🙂
no i allegro.pl
A w sklepach jeździeckich nie ma?
Kurczę, obok mnie w pasmanteriach nie ma.. chyba allegro będzie najlepszym rozwiązaniem.
Dziękuje  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 kwietnia 2013 08:47
Nie wiem czy właściwy watek ale mam takie pytanko czy jest szansa przyjechać z koniem na Służewiec bądź jakiś tor tak treningowo zeby sobie pojeździć? 🙂
Dawał ktoś zastrzyk grypa/tężec?
W którym miejscu dokładnie?  😉
Być, w mięśnie 😉 Ja daję w mięsień czworogłowy uda, choć ostatnio powiedziano mi, że powinno się dawać w półbłoniasty/półścięgnisty, bo są miększe i jest mniejsze ryzyko wystąpienia odczynu.
Po za tym niektórzy weci dają w klatę, lub w szyję (mniej więcej w połowie)
edit: półbłoniasty i półścięgnisty, to są te na samym końcu zadka, wzdłuż uda, a czworogłowy, to na górnej powierzchni nogi najprościej mówiąc 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
16 kwietnia 2013 09:18
Hermes, nie wiem jak na innych hipodromach, ale podejrzewam, że podobnież jak w Sopocie np - musisz zadzwonić i zapytać o zgodę gospodarze toru czy Cię wpuszczą i całkiem możliwe, że uiścić jakąś opłatę. Nie możesz sobie ot podjechać koniowozem, wypakować konia i srru dzida na tor  😉 To samo tyczy się skakania krosówek np.
[quote author=Być. link=topic=1412.msg1750344#msg1750344 date=1366099932]
Dawał ktoś zastrzyk grypa/tężec?
W którym miejscu dokładnie?  😉
[/quote]

Jesli sama nigdy nie dawałas zastrzyku to ja w szyję nie polecam, jest tam mnóstwo weżłów chłonnych i pozniej moze byc obrzęk i bolesnosc.
Najbezpieczniej jest dac w miesien na zadzie, tam nie można "narozrabiać"
mam problema i prosze o pomoc :kwiatek:
zaczełam jezdzic na nowej klaczy, siedziałam na niej juz 3 razy za kazdym razem ten sam schemat. Klacz ciagnie w kierunku przeciwnym niz ja chce jechac. Po jakim czasie odpuszcze jesli widzi , ze nie wygra. Problem zaczyna sie w klusie. Jedziemy sobie np po kole, a ona nagle glowa w druga strone i ciagnie mnie cala sila w ptrzeciwnym kierunku, lub skraca kolo. Ciagnie sie nie milosiernie. Robie tak ze odtawiam wodze i noge z tej strony w ktora chce jechac a z drugiej robie jej niewygode. Ale i to malo skuteczne jak sie klacz zaprze to nie mam sily jej wlasciwie pokierowac. Jest jeszcze jeden problem, w pewnym momencie na kazdej jezdzie robi mi serie baranow, potem rura galop. Ostatnio zmienilam wedzidlo z normalnie podwojnie lamanego na wetowy pelham z czankami, wodza luzna(wiszaca) pjedyncze delikatne sygnaly i nic. Potrafi sie na tych czankach ciagnac jak nie wiem. Nie mam juz pomyslu co robic. ma ktos pomysl???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się