Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

Niedługo będę zamawiała drążki i zastanawiam się, czy brać 3m, czy 4m? Do tej pory miałam 3,5m ale chciałabym zamówić toczone, a tam mają tylko 3 i 4 metrowe, jak myślicie, jakie lepiej brać?  😉
ja mam 3 metowe. Są jak najbardziej wystarczające. I oczywiście dużo lżejsze niż 4 metrowe :P
zelka2303 więc zamawiam 3m, dzięki  😀
🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 grudnia 2012 14:23
Jak wyzdrowieję, cyknę fotki naszych - malowane samodzielnie przez właścicielkę stajni - majstersztyk jak dla mnie.
Ja też mam 3 m, na zawodach zawsze wydaje się łatwiej jak jest potem szerzej  😉
emptyline czekam na zdjęcia, bo moje już zamówione, teraz szukam pomysłu na fajne malowanie  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2013 12:23
kortina, proszę.



mam pytanie, może mi ktoś podać przybliżone wymiary standardowych krzyżaków do cavaletti? (tak żeby potem odpowiednie wysokości z tego wychodziły)  :kwiatek:
jesteś genialna 🙂 dzięki  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:

niech no tylko trochę się pogoda poprawi  🏇
Mniej więcej się zgadza - z krótszego niż 70 cm kołka nie ma co kombinować
o no właśnie, głównie chodziło mi o długość materiału na krzyżak, dziękuję  :kwiatek:
Żeby nie było ... na jeden krzyżak potrzeba oczywiście 2x np 7o cm - jednak IMo ma tez znaczenie szerokość materiału

W naszej stajni cavaletti było zrobione tak, że miały ściętą górę i dół poziomo tak że można je było stawiać jedno na drugie i dopiero na nie drąg (bo normalnie nie był do nich przyczepiony 🙂😉 Gdy nie były potrzebne, po prostu leżały bokiem jedno na drugim zajmując bardzo mało miejsca i tworząc tylko kilku centymetrowy słupek 🙂 Oczywiście nie było tez problemu z ich noszeniem bo były po prostu lżejsze niż takie x2+drag 😉
dobrze wiedzieć - warto więc przymocować samą obręcz a w nią wkładać drąg
dobrze wiedzieć - warto więc przymocować samą obręcz a w nią wkładać drąg

Ale jak obręcz? Musi takie coś być? U nas po prostu kładło się drąg w miejscu przecięcia krzyżaka i on się trzymał 🙂 Nie pamiętam już dokładnie ale chyba to miejsce było trochę zaokrąglone jak kłódka. Niestety nie mam tego już jak sprawdzić.
Vesna, "uroda"  cavaletti na tym polega, że drągi można mieć na różnych wysokościach. Oraz - że nie spadają. Jeśli drąg nie jest przymocowany nie obrócisz c. tak, jak na dole tego rysunku o konstrukcji ani tuż nad ziemią (do góry nogami).
Vesna, "uroda"  cavaletti na tym polega, że drągi można mieć na różnych wysokościach. Oraz - że nie spadają. Jeśli drąg nie jest przymocowany nie obrócisz c. tak, jak na dole tego rysunku o konstrukcji ani tuż nad ziemią (do góry nogami).

Hm... no w sumie racja. Nigdy nie brałam pod uwagę tej zmiany wysokości bo u nas były po prostu albo na ziemi, albo na xach. A jak to jest z tym niespadaniem, czy jesli koń je mocno pociągnie to one się wtedy obracają na ta niższą wysokość? Nie zakłóca to potem rytmu przejazdu albo nie powoduje potknięć i innych dziwnych sytuacji w momencie gdy mamy do pokonania kilka cavaletti?
z moich prymitywnych rysunków wynika że jeśli się chce uzyskać wysokości ok. 48 cm ; 34 ; 20 to potrzeba do tego drewno o wymiarach 10 cmx 10 cm x 80 cm - krzyżak ze ściętymi końcami
a jeśli się chce zrobić z 70 cm - to mamy 15; 30;  44
Szukam pomysłów na nieduże przeszkody crossowe. Ot takie od 50 do 80cm  👀
kłody, opony, może beczka ?
Kłody - wiadomo. Chodzi mi o takie, które są jak najbardziej naturalne, bo jeden z naszych padoków ma naturalne górki, dołki, bankiety i własnie tam można by zrobić kilka przeszkód. I dlatego beczki, opony itp odpadają...
to może jakaś stacjonatka zbita z okrąglaka na górce ? może udałby się zrobić schody lub bankiet z górki ?

[edit] dodałam linki

https://picasaweb.google.com/101706764006966768955/HanczaKwidzyn#5692769851876852514
https://picasaweb.google.com/101706764006966768955/HanczaKwidzyn#5692769474758395650
https://picasaweb.google.com/101706764006966768955/HanczaKwidzyn#5692768385102684722
https://picasaweb.google.com/101706764006966768955/18Czerwca2012#5755473551633386434 hyrda tylko mniejsza, nie zbyt trudna do wykonania 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 kwietnia 2013 19:55
Czym malujecie dragi? tzn chodzi mi o rodzaj farby, malujecie pozniej lakierem?
Galopada - fajnym pomysłem na crossową przeszkodę jest rząd krzewów ogrodowych, typu bukszpan albo tuja 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 kwietnia 2013 13:46
Czym malujecie dragi? tzn chodzi mi o rodzaj farby, malujecie później lakierem?


Ja maluje zwykła najtańsza olejna, tylko na zimę chowam, przez kilka lat sie farba trzyma. Na weekend majowy planuje zrobić nowe stojaki, efektem sie podziele.
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
28 kwietnia 2013 21:06
Mógłby ktoś pomierzyć te długości, żeby to w miarę stabilne było i żeby dało się przykręcić kupioną listwę do kłódek. Ale potrzebuje przede wszystkim podstawę do stojaka. Planujemy zrobić swoje przeszkody treningowe. Zdjęcie pożyczyłam z tego wątku 😉
Zamawiał ktoś w okolicach dolnośląskiego drągi toczone? Jakieś namiary na tartak? I jakie ceny?
Z racji wolnego czasu i beznadziejnej pogody powstały dzisiaj nasze pierwsze w  życiu stojaki. Tak mi się spodobały, że w planie są kolejne  😉 na zdjęciach kłódka jest jeszcze nie dokończona. Ale jestem zadowolona nareszcie nie będę musiała się szarpać z oponami  😀


edit: a tak wyglądają gotowe kłódki. Koszt materiału na jeden stojak to koło 17 zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się