ciąża, wyźrebienie, źrebak

Super! tfu tfu!

Pamiętam jak Jkobus pisał, ze dziewczynom wymiona nabierają... Moja wtedy już miała duże, tym czasem póki co u nas dalej cisza. Chociaż nie - wczoraj klacz dostała mleka, więc już chyba bliżej niż dalej 😵 Mam nadzieję 🙇
ancyk ej no, to wy dzisiaj rodzicie  🏇
Ja też chcę dziś urodzić  :emot4: jedna tydzień po terminie, druga ma termin, trzecia termin na 5 maja- i zaczynam podejrzewać, że ta z maja "Helenka" zawstydzi te dwie co się zdecydować nie mogą i je wyprzedzi  😁
No pewnie, że rodzimy! 😉
Oto nasza najmłodsza członkini stada - ur. 25.04.2013r. :
Jaki śliczny! GRATULACJE!!! Niech się zdrowo chowa.
:kwiatek: ancyk  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 kwietnia 2013 11:29
ale dzieciaki przesłodkie się porodziły, niech się zdrowo chowają  😍
ancyk śliczna baba , dawaj więcej zdjęć , ile ma wzrostu ?

Jkobusa gratuluję i oczywiście czekamy na zdjęcia  😍 
Macie jakieś sprawdzone suplementy  dla kobył  przygotowujących się do krycia? z serii "poprawiających płodność", czy są one skuteczne?
Dziewczyny - nie będę dziękować 😉
Monia, ona mała jest, na tym zdjęciu tylko taaaakaaa duża wyszła 😁 Zdjęcie dodam na razie tylko takie, ponieważ mała Pokraka jest bardzo niefotogeniczna i reszta  nie nadaje się do udostępnienia 😂,

Zasypiamy:
Donia najtansza i najlepsza jest marchew  😉
ancyk0991 Gratulacje 😀
A my czekamy na naszą kinder niespodziankę z coraz większą niecierpliwością 🙂 Boks już powięszyłam na porodowy, jakoś tak dziwnie wolno mi czas leci, codziennie po pare razy zerkam na wymionka, ale tam bez zmian, delikatnie zaznaczone są tylko.
ancyk0991, gratulacje! niech się zdrowo chowa  💘


Donia Aleksandra, dobrze nadaje się NutriHorse REPRO i drożdże piwne.




NutriHorse REPRO
ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie jajników, wywołuje krótsze i intensywniejsze ruje, pozytywnie wpływa na płodność klaczy i wespół z witaminą E na utrzymanie ciąży, zapewnia optymalną sprawność reprodukcyjną ogierów i zwiększa witalność źrebiąt. Zespół witamin z grupy B zwiększa intensywność przemian metabolicznych u klaczy w zaawansowanej ciąży i karmiących oraz ogierów w okresie reprodukcji. Tauryna to aminokwas znajdujący się w mleku klaczy i zapewniający optymalny wzrost i rozwój źrebiąt. Tauryna wspomaga także system immunologiczny i sercowo-naczyniowy klaczy i źrebiąt. Karma zawiera naturalny przeciwutleniacz z rozmarynu.  Codzienne podawanie karmy uzupełniającej NutriHorse REPRO w zalecanych dawkach zapewnia dobry stan zdrowia koni, pozytywnie wpływa na zaźrebianie oraz przebieg ciąży i laktacji u klaczy. Karma uzupełniająca nie zawiera wszystkich niezbędnych witamin i substancji mineralnych, i dlatego wskazane jest podawanie jej wespół z NutriHorse STANDARD w okresach reprodukcji.

NAPRAWDĘ POLECAM 😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
29 kwietnia 2013 19:49
Feliz Fabienne
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 20:13
Condina, ile ma?  😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
29 kwietnia 2013 20:44
Miesiąc 🙂
hszonszcz   wredny hszonszcz.
29 kwietnia 2013 20:49
Szybko zaczyna zrzucać sierściuche.. Nasze maja ponad miesiąc i jeszcze nic  😲
Eh, a u mnie w pracy wczoraj oźrebiła się kolejna kobyłka i niestety źrebiątko urodziło się martwe 🙁 Coś w kościach czułam że będzie nie tak, bo od trzech tygodni miała mleko które ciekło jej po nogach, a termin dopiero na 15-go maja.
I jak tu się nie martwić w oczekiwaniu na swoje... 🤔
o matko i nikt weta nie zawolal do zbadania?
Początkowo pomyśleliśmy że mógł być źle wyliczony termin, bo to typ kobyły która pokazywała ruję jak tylko na horyzoncie się ogier pojawiał, a i w wysokiej ciąży do niego cały czas chrumkała. Nasza ani wet była, widziała i nie stwierdziła większych nierawidłowości, no bo w sumie czasem kobyły nabierają trochę wcześniej mleka. Sekcja malucha wykazała natomiast że miał wady rozwojowe, wadę serca- było baardzo duże i jakieś problemy z wątrobą.
u mnie  pierwszy zrebak , urodzony 1.05 to chyba pracuś będzie  🤣
ogierek po Idol / Carbano od Venise M / So In Love



blucha, gratki 🙂. Swoją szosą ja się w końcu muszę do Ciebie wybrać! Znowu przyszła wiosna, więc możliwe  😜
Gratulacje!!!  😀
dzięki  🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
01 maja 2013 17:49
blucha, gratulacje  🙂
własnie ożrebiła mi się kucka która była 14 dni po terminie , przynajmniej tej nocy spokojnie się wyśpię 🙂
zdjęcia jutro .
stracilismy wczoraj drugiego zrebaka ;(. tydzien przed terminem, odkleiło sie łozysko, mala sie udusila...probowalismy ratowac, ale nie odzyskala przytomnosci 🙁
lysinka, cztery nogi biale, bylaby skarogniada ;(.
i tak jak pisalam, ze klacz chyba nawet nie wie ze jest w ciązy, i zachowuje sie tak spokojnie, jakby sie nic nie wydarzylo..
OBIBOK Bardzo współczuję , trzymaj się  :przytul:
o rany OBIBOK , to najgorsze , czekasz tyle czasu , chuchasz , dmuchasz , a potem... 😕  trzymaj się .

mój drugi maluch pierwszomajowy


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się