Ochraniacze

sei   . let's grow old together & die at the same time .
08 czerwca 2013 13:47
Klami, na moje oko są jak Veredusy. ale zadzwoń sobie do dziewczyn, zmierzą Ci 😉
A ja chciałam polecić ochraniacze Horze Memphis! Są rewelacyjne, świetnie wykonane i jeszcze udało mi się je dostać w genialnej cenie, jeszcze trochę zostało  z tego co wiem! Polecam!

klik
Przyszły do mnie kalosze horze brighton, oczodajnie różowe i niebieskie-jak na tą cenę są bardzo dokładnie wykonane,fajnie się myją bo wszystko po nich spływa-chyba zdecyduję się na ochraniacze do nich.Jedynym minusem jest rozmiarówka,mam XL i na konia 168 z dość drobnymi nogami są akurat,raczej nie wejdą na klacz 175 cm.
Są takie kiczowate,że aż ładne 😀
Zrobiłam małe podsumowanie ochraniaczy:
- eskadrony flexisoft (te zwykłe), jak dla mnie porażka. Rysują się nawet od zewnątrz. Przody jeszcze były ok, poza tym, że po dwóch miesiącach używanie urwał się pasek. Tyły wyglądają jak stara plastikowa deska do krojenia, w najgorszym miejscu nawet nie widać koloru.
- skorupki eskadrona, dobry stosunek jakości do ceny. Rzepy mocne, dają radę w wodzie, wysokiej trawie itd. Trochę się rysują, ale jeśli chodzi o jakość biją na głowę flexisofty.
- skorupki Norton, fajne na karuzelę, spacerki stępęm, ewentualnie do jazdy po płaskim, bo niestety ale rzepy słabiutkie. Nie ma szans na jazdę w wodzie, bo zaraz trzeba łowić ochraniacze.
- pełne neoprenowe yorki, samo wykonanie ok, u nas niestety się nie sprawdziły, bo zsuwały się z nóg.
- skorupki lamicell, te z wyjmowanym wkładem: łatwe w utrzymaniu w czystości, porządnie wykonane.
- premier equine, racing i eventin boots: wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie ma terenu którego by nie przetrwały.
- veredus olimpic, chyba najlepsze ochraniacze jakie miałam dla Siwej. Super leżą na nodze, dają rade w każdym terenie. Tyły wyglądają jak nówki, mimo że mój koń się strychuje. Jedynie po roku lamówka minimalnie się wytarła.
Co do horze brighton (różowe). Niestety, jedne zawody i wyglądają jak mocno "przeciurane" (no i rzep odpadł, ale dało się przyszyć). Trzeba się liczyć z tym, że to kaloszki tylko dekoracyjne, do lansu. Ale wyglądają bajer!
Kocham i polecam wszystkim Veredus Olympic. Są niezniszczalne i łatwo je sprzedać na rynku wtórnym. Świetnie pasują na różne konie (miałam i coba i fula komplety). Jedyny problem, gdy ktoś mi ukradł czarne coby, nie było szans na ich znalezienie ze względu na ich popularność.

Bardzo fajne są również ochraniacze skórzane KenTaura, miałam kilka kompletów, jednak... na nasze , niestety i stety, piaskowe parkury i opady deszczu się nie nadają. Są bardzo delikatne i łatwo je zniszczyć, więc do codziennej pracy nie nadają się w ogóle.

Aktualnie jestem zachwycona swoimi Barnsby Gel Boots. Takie same jak Cavallo, notabene chyba dla nich je robią. Genialnie się dopasowują do nogi konia, nie przesuwają się i są bardzo wytrzymałe. Jednak - nie do używania na codzień ponieważ włosy i ewentualnie brud dostają się do żelowej wkładki i się niszczy. Dzięki tej wkładce nogi się tak nie pocą i nie przegrzewają. Jedyny minus- cena..
sei, tak wyglądają. Z tym, że kilka innych jak np. Fair Play też z pozoru wyglądają na robione na wzór Veredusa, a w rzeczywistości są sporo mniejsze.
Odezwę się do sklepu, może mają na stanie i porównają.
Dzięki.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 czerwca 2013 18:41
ja je widziałam na żywo 😉 i macałam też. mają na stanie kilka par, więc na pewno pomierzą bez problemu.
moim zdaniem są jak veredusy rozmiarowo i fajnie będą do nich pasować. sama chyba 'sparuję' swoje veredusy premierami. przemawia do mnie, że są wzmacniane kevlarem, a do tego bardzo lekkie - dla mnie to +
Mam pytanko czy ktoś używał ochraniczy Horsewear Ice Vibe ?
Rzeczywiście posiadają te wibracje i działają, czy to tylko taki pic na wode ?
A ja chciałam polecić ochraniacze Horze Memphis! Są rewelacyjne, świetnie wykonane i jeszcze udało mi się je dostać w genialnej cenie, jeszcze trochę zostało  z tego co wiem! Polecam!

klik

to jest cena za komplet  czy parę?
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
11 czerwca 2013 15:34
[quote author=alaa_kala link=topic=30.msg1800028#msg1800028 date=1370947663]
Mam pytanko czy ktoś używał ochraniaczy Horsewear Ice Vibe ?
Rzeczywiście posiadają te wibracje i działają, czy to tylko taki pic na wode ?
[/quote]

Dołączę się do pytania😉 Czy one w ogóle działają i czy dobrze zrozumiałam ,że wkładów nie należy trzymać w zamrażalniku?
Można je chłodzić w zamrażalniku, ale ważne jest żeby nie przechłodzić za bardzo nóg końskich zbyt zimnym okładem i zbyt długim stosowaniem go optymalna team to 6 stopni C i max na 15 min jeżeli chodzi o samo chłodzenie, ale działania wibrującego nie do końca jeszcze znam.
Można też okłady rozgrzewać w ciepłej wodzie nie mikrofali , ale też tak żeby konia nie poparzyć.
RioBrawo za parę 🙂 Podbijam pytanie o rozmiarówkę York Sportiva, nadają się na nie zbyt potężne nóżki xxoo ?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 czerwca 2013 11:55
przody były za duze na mojego młp noszącego normalnie mkę veredusa, tyły by obleciały ale przody nie
możecie mi doradzić, czy koń skoczek może nosić pełne tyły? zależy mi na jak największej ochronie nóżek, planuje kupić nowy komplet i zastanawiam się czy pełne tyły nie będą jakoś krępować ruchów przy stawie pęcinowym. w sumie na stronach internetowych jest napisane, że pełne 'są idealne do ujezdzenia jak i do skoków'. to jak nadadzą się czy nie?  🙄
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 czerwca 2013 13:02
skoro konie na krosie mają pełne,wysokie ochraniacze na zadach,czesto mocno usztywniane...to nie sadzę,żeby skoczkowi miało to przeszkadzać.

jakbys chciała startowac w takich ochraniaczach na zawodach skokowych,to zapoznaj się najpierw ze stosownymi regulaminami i przepisami,żeby nie było zdziwienia.
Przyszły do mnie horze memphis- pierwsze wrażenie bardzo fajnie. Są solidnie i ładnie wykonane, leciutkie, szybko się je zapina. Bardzo fajnie leżą na nodze i nie dostaje się pod nie piasek (co jest częstym problelem na chudych nóżkach mojego konia). Mam nadzieję, że długo pożyją i będą się dobrze prać 🙂
jaki jest najlepszy sposób na obcieranie się nogi od ochraniaczy? jeżdżę na koniu znajomej, który ma z tym problem, obecnie testujemy 3 parę...nie są to mocne obtarcia, ale jednak, obtarcia są najczęsciej w miejscach krawędzi ochraniaczy
[quote author=alaa_kala link=topic=30.msg1800028#msg1800028 date=1370947663]
Mam pytanko czy ktoś używał ochraniczy Horsewear Ice Vibe ?
Rzeczywiście posiadają te wibracje i działają, czy to tylko taki pic na wode ?
[/quote]

Zdecydowanie warte swojej ceny. Masz do dyspozycji w komplecie ładowarkę, dwie wymienne baterie, różne wejścia do kontaktów (np gdy wyjeżdża się do innych krajów na zawody) dodatkowo bardzo łatwa obsługa, 3 rodzaje wibracji. Zakłada się je przed treningiem w celu ukrwienia i przygotowania nóg do treningu oraz po treningu razem z żelowymi chłodzącymi wkładkami aby nogi schłodzić. Wiem, że w beckersport teraz przecenione i dostępne od reki 😉
sei, to co piszesz brzmi bardzo obiecująco. Dzieki za info. 😉
Z kupowaniem ochraniaczy jestem teraz bardzo ostrożna. Dopiero co sprowadziłam sobie przepiękne skórzane ochraniacze i utopiłam sporo kasy, bo ochraniacze okazały sie byc zdecydowanie za małe na wielką noge mojego konia.
Mój koń miał kila razy zakładane IceVibe przd treningiem, faktycznie wibrują. Koń był zrelaksowany, spokojny. Nie napiszę czy działają, w jakim stopniu i na co, ale na pewno wibrują, to jest pewne.
sei,
Z kupowaniem ochraniaczy jestem teraz bardzo ostrożna. Dopiero co sprowadziłam sobie przepiękne skórzane ochraniacze i utopiłam sporo kasy, bo ochraniacze okazały sie byc zdecydowanie za małe na wielką noge mojego konia.

Dlatego ja zawsze mimo podanego rozmiaru proszę sprzedawcę/sklep o wymiary-moje dziewczyny mają za to malutkie nóżki,a takie informacje bywają pomocne-przynajmniej nie ma rozczarowań 🙂
Czy wie ktoś może czy można gdzieś dokupić zapasowy kołek do ochraniaczy prestige: http://www.equishop.com/prestige-f27-ochraniacze-skora-neop,id-355 .
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 czerwca 2013 14:50
Klami, porównywałam dzisiaj rozmiar M obu firm. dla mnie wypadają jednakowo 😉
Jakieś spostrzeżenia na temat ochraniaczy HKM Mr. Feel Warm? Ma już ktoś?

Ps.ma ktoś jakiekolwiek ochraniacze S/XS  i mógłby zmierzyć ich długość?  :kwiatek:
iskierkowan, jakiego typu? Ja mam premier equine racing Ski, mogę zmierzyć.
Klami, jak szukasz dużych ochraniaczy to Zandony moim zdaniem są dość duże. Muszę spojrzeć w stajni, bo koleżanka ma 😉
iskierkowan, jakiego typu? Ja mam premier equine racing Ski, mogę zmierzyć.

Szukam na jednego konia skorupek,na drugą kontaktowych,więc każdy wymiar się przyda 🙂


edit: aktualnie najbardziej zalezy mi na wymiarze Kentaurów (S lub M) Barcelona.
Poszukuję jakiś ochraniaczy na przód i tył (skokowych) w jakieś rozsądnej cenie 🙂
Rozmiar FULL. Co polecacie?
sei, ooo. To może z L jest podobnie. Miło by było, bo jak widzę ceny Veredusów, które mnie interesują to mi słabo.

Nirv, Zandony ?? Nigdy nie słyszałam. Zaraz sobie poszukam co to i gdzie to.

iskierkowa, Kentaury na pewno sa malutkie. Full (L) jest mini i odpowiada jak dla mnie maks M Veredusa. Także M, czy S to w ogóle chyba są na kucyka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się