Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

dempsey   fiat voluntas Tua
20 czerwca 2013 20:15
Tak się zastanawiam jak to się złożyło u mnie, że dzieci mają 4 i 6 lat a ja nie pamiętam w ogóle żebym kiedykolwiek cokolwiek im odmierzała i liczyła w mililitrach.
Oprócz mleka które odciągałam gdy starsza córka skończyła pół roku i wróciłam do roboty na pół etatu. Odciągałam (w toalecie) dwie buteleczki. I wtedy mąż tylko liczył ile dziecko pożarło 😉 ale nie na mililitry ale na buteleczki. "Hej, dawaj szybko dużo mleka, bo mi zostało na dnie ostatniej butelki!"  😀
I nigdy nie miałam żadnego problemu z tym co podać i kiedy. Albo już zapomniałam...
Nie mam pojęcia dlaczego tak było. Może się się za mało zastanawiałam 😡 . Szłam jakimś tam ogólnym rytmem i miałam parę sztywnych zasad i jakoś strasznie łatwo szło..
Piersią też karmiłam nikogo nie pytając o nic, samoczynnie i bezmyślnie, a najchętniej drzemiąc - po prostu w zgodzie z dzieckiem które jadło tyle co chciało a potem przestawało. Faktem jest, że nigdy nie miałam potrzeby przygotować sztucznego mleka   😡 Nawet butelek ze smoczkiem nie było w domu...
Chyba mi się trafiły wyjątkowo łatwe dzieci.  👀
W dodatku do dziś są żarte, że muszę kijem od stołu odpędzać 😉
Nie wiem czym sobie zasłużyłam - bo sama jako dziecko sprawiałam swej biednej mamie ogromne problemy, nie jedząc, plując jedzeniem i będąc chudzielcem.
Jak to jest? Totalny przypadek, mix genowy - nigdy nie wiadomo do końca co wyjdzie 😉
szafirowa - no, masakra jest w tym upale. Powiem Ci, że Michaś będzie miał za 6 dni 4 miesiące, a ja też nie karmiłam w miejscu publicznym, czy nawet w parku odosobnionym. Pędzę do domu na syrenie po prostu.
Raczej się nie przełamię do tego. Dla mnie karmienie jest krępujące.
Teraz jedziemy na wkkw na cały dzień i będę musiała znaleźć ustronne miejsce, by nakarmić małego.



Dzionka - wzruszyłam się na tym filmiku 🙂
Muffinka czemu miedzy mm musi byc przerwa 3h?

Isabelle powaznie przegrzanie moze powodowac ulewanie?
To moze to jest powod naszego.
Kubus to strasznie cieplolubny stwor-ma to po mnie- nawet
w takie ciepla musi miec kocyk do przykrycia.
Super, ze coraz lepiej idzie z karmieniem!
I korzystaj poki mala tak sypia, bo zaraz sie to ukroci  😉


A ja sie chwale!  A co!
Zobaczcie co moj dziec robi 😅
Cieszy mnie to ogromnie bo to oznacza poczatek konca
problemow z wnm!! Czyli jeszcze troche i wyjdziemy na prosta,


O a dzis ulubione Kubusia zajecie poza calodziennym
guganiem bylo


Az trudno w to uwierzyc, ze wczorajsza rehabilitacja NDT
przyniosla taki rezultat!
Po Kubusiu widac jaka ma teraz ulge, jaki on jest teraz radosny!!
akzzi - superr!! brawo dla synka za postępy. Widzisz, będzie coraz lepiej :*
Nie mam ładnej foty, ale chustę widać.
Dostałam od znajomych tak chustę kiedyś, przywieźli mi w prezencie z Chorwacji
 
Jest mega cieniutka, leciutka, złożona w kieszeni się mieści.
To było moje wybawienie na wakacjach jak byliśmy w Tatrach rok temu z 5,5 miesięczną Em. Okrywałam się tak jak na focie i pod nią karmiłam. NIGDY NIKT nie zwrócił uwagi co robię 🙂 mimo, że ludu pełno na szlakach popularnych.
A ona taka, że Em nie było duszno pod nią a też trochę ograniczało jej rozkojarzenie otoczeniem i szybko się napajała.
Polecam patent.
kurczak_wtw, dopiero odpaliłam filmik!
rewelka!
a jak super łychą szufluje! i piękny fartuszek ma!
RaDag - jesteś moim wybawieniem! Mam chustę, a nigdy nie myślałam, by ją wykorzystać w ten sposób 🙂 Choć już karmiłam małego jak był zamotany w chuście, więc w sumie na chustę nałożyć pieluszkę "w razie od słońca" i też nikt się nie skapnie  😁
szybkie pytanie.

laski po cc.

sikałyście normalnie? sikam strasznie rzadko, od porodu. najpierw mało piłam, teraz piję więcej, bo gorąco może z 1,5 litra. sikałam rano ostatnio, cały dzien nic i nic mi się nie chce... no doję przecież, ale żeby aż tak?
Bobek raczej zalecenia pediatrów.
akzzi mleko modyfikowane choć coraz bardziej już podobne do mleka kobiety jest jednak bardziej ciężkostrawne niż "prawdziwe". Nie wchłania się tak szybko. Mały brzuszek musi mieć przerwę aby to strawić. Stąd te 3 godz. Oczywiście to też musi być z głową - jak dziecko wcześniej zjadło mało i się drze bo głodne to nic się nie stanie jak dostanie po 2 godz. Ale raczej sporadycznie niż cały czas.
Isabelle, a macie juz wybrana przychodnie dzieciowa? Nie wiem czy tak jest wszedzie ale u nas mozna pojechac i pokazac dziecko nawet pielegniarkom, one zwaza i obejrza, a i czesto gesto lekarz przyjmie bez wczesniejszego umowienia, a juz na pewno takiego kilkudniowego malucha. Wiec jak wam polozna powie, ze nie przyjdzie, to zawsze sie mozecie jutro przejechac. Pieluchy moczy? Kupki robi?
Co do sikania mojego osobistego, ja problemow nie pamietam.

sznurka, no wlasnie to wiejskie mleko zsiadle tez mnie kusi ale tam gdzie ja moge dostac nie maja badan i pekam. Ale ktos tu pisal, ze jak sa badania to mozna dziecku dac. Moze najlepiej by bylo upewnic sie jednak u pediatry. Ja kupilam te jagly bo to jest podobno najzdrowasze i moja tego nie tknie, tylko owsianka i kaszka manna.

dempsey, mamy cyckowe nie musza sie martwic o mililitry i tak im juz raczej zostaje. Takiego intuicyjnego karmienia zazdroszcze, ja bylam mega zeschizowana i pamietam, ze ryczalam w szpitalu jak mi kazali ja budzic i karmic aktywnie przez 20min, a ja nie bylam jej w stanie nawet dobudzic na tyle, zeby otworzyla usta 😉 Tak sie jeszcze dopytam, jakie mialas porody i jak szybko dostalas dziecie do karmienia itp.?

akzzi, czyli jednak bobath tez skuteczny. Gratuluje postepow 🙂
Sznurka odejmowac miarke tzn. dawac coraz mniej czy rozwodnione? I co to zaczy ze wrzeszczal w nocy ale trzeba bylo przetrwac? Tzn jak przetrwac i co robiliscie?
Kurde zachowuje sie jak przejeta matka pierwszego : D Ale z Kaziem bylo serio duzo prosciej, szybko przestal jesc w nocy i nazeral sie jak prawdziwy chlop :-)

Dempsey ale czekaj bo najpierw mowisz ze mezu mleka w buteleczce zaczynalo brakowac, a potem ze butelek nie bylo. To jak w koncu on im to mleko (twoje) dawal? :-)
Mamy karmicielki  😉 coś dla nas

http://pantuniestal.com/sklep/mleko/#.UcNer_mSJAF
gwash, dawać coraz bardziej wodniste - ja w końcu na 220 wody dawałam miarkę mleka
Lew i tak wypijał 5 łyków i darł się że to nie to

niestety wg mnie trzeba przetrwać ryk wtedy, bo mam na "podwórku" dzieci których matki nie dały rady, no i mają 3 lata i dują mleko w nocy i ja takie miałam obawy, że tak skończymy raze z moim "Lesiem Mlesiem"

a co robiliśmy? mniej sfrustrowany glaskał, śpiewał i lulał a ten bardziej na fajkę szedł...
Wył mocno jakieś 2-3 noce,  oczywiscie bylo pierwszej nocy tak że nakarmilismy bo nie dalismy rady, pokłóciliśmy sie przytym że brak konsekwencji
potem przyszły noce że 500 razy się budził i pil te mleczne popłuczyny po 5 łyków
a potem nagle przestał się na nie budzić
czasami niestety tak trzeba, bo żarcie nocne było już ze szkodą dla niego, brzucho też musi mieć czas by odpocząć
Isabelle - może mniej sikasz przez upał?
sznurka założę się, że Lew też będzie tak sztućcami wymiatał.

Isabelle 1,5 litra wody dla matki karmiącej i to w upały to jest NIC! powinnaś pić spokojnie ok 2,5 l.
Kami   kasztan z gwiazdką
20 czerwca 2013 21:46
Sznurka daj znać jak dasz mleko - do mleka mam akurat dostęp, jeździmy dwa razy w tygodniu po cieplutkie, ledwo wydojone  😅 Mąż stawia na kwaśne, a ja ser robię  😜
kurczak_wtw, ha dam mu pałeczki! a co trzeba podnosić poprzeczkę;]
Ale filmik mnie rozczulil wiesz?

Kami, my co drugi dzień bierzemy, ja jestem uzależniona od mleka;] Ser pani pyszny robi więc nie robimy sami, na pewno bym Lewkowi ser klinek zaserwować chciała. Dam znać na pewno!
Mój pije wiejskie mleko, takie praktycznie prosto od krowy (przegotowane), je budynie, naleśniki.
Zsiadłego zjada tak gdzieś 100 ml maksymalnie.
Masełko też własnej roboty - ale rzadziej - częściej niestety sklepowe, staram się wybierać takie najprawdziwsze  🙄

Jajecznica obowiązkowo na masełku, czasami dodaję też do zupek.

Zaczęłam dawać jakoś 2 tygodnie po ukończeniu roku... wcześniej dostawał po kilka łyżeczek mizerii.
Dostaje też ser, maślankę a ostatnio wprowadziłam zupy zabielane śmietaną (nie wiem czy nie za wcześnie  🙄 ale nie znalazłam info kiedy można a darł się jak jadłam pomidorówkę  :lol🙂

U nas początkowo mleko krowie powodowało delikatną wysypkę na policzkach, jakby skazę białkową  😲
Byłam u lekarza, pediatra wykluczyła... kazała poczekać aż wysypka zniknie i podać jeszcze raz - teraz już nic się nie dzieje.

Gotowała może któraś z Was mleko w proszku (np. Łaciate) i podawała dziecku? jakoś mam opory  🙄 a czasami, jak planuję zrobić ser - brakuje mi mleka (więcej chłop sprzedać nie chce, bo jemu też brakuje :icon_rolleyes🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
20 czerwca 2013 22:24
Isabelle, ja do tej pory tak sikam - tzn moze minimalnie czesciej, nie wiem- ze 3 razy na dobe, powaznie. Przestalam sie przejmowac, pije sporo. Myslalam, ze tylko ja tak mam. Ale moj dziec wysysa ze mni ekonkretne ilosci, wiec tlumacze sobie, ze juz na siku nie starcza 😉

A polozna srodowiskowa byla u mnie jakos po tygodniu, wiec nie ma tak ze raz dwa przybiegaja wszedzie.

Uhhh... zasypialismy na 5 razy... budzil sie, plakal, marudzil. Pierwszy raz od dawna byl problem z zasnieciem. Finalnie zrobil uueeeeeeaaaaaachrrrrr o 23. Jak mi sie obudzi za godzine, to zwatpie...

RaDag - musze cos takiego kupic! Tylko gdzie znalezc taka cieniutenka? widzial ktos gdzies cos takiego?
natchniuza, to kwestia podejscia i przekonań


Nie, to nie jest kwestia przekonan. Mysle, ze gdyby Lew nie jadl 3 dni nic, tez bys wlaczyla telewizor 😉 Albo najpierw go kupila.
szafirowa na bazarku/ryneczku?  😡 czasami mają na stoiskach z chustami, takie fajne, duże a cienkie.
sznurka Ty byłaś bardziej wytrwała🙂? Podziwiam, bo ja w takiej sytuacji bym wyszła z domu 😉

Chłopcy wstali mi dziś o 6.30 - jedno i drugie. Jakby się umówili, że nie dadzą matce odpocząć.
No ja niestety mojej nie oddam, zbyt cenna sentymentalnie jako prezent (ona jest niby taka duża a ja ją też jako apaszkę noszę 😉 )
Ale na allegro po wpisaniu chusta jedwabna można znaleźć różne różności 😉
natchniuza, słabo mnie znasz;] jakby nie jadł 3 dni to już nie byłoby normalne a patologiczne
wtedy szukałabym pomocy lekarza bo tv nic nie zmieni, a kupowac nie muszę, mam ale nie zabrałam ze starego domu bo nie widzę potrzeby

natchnięta rozmowami z wami zrobiłam Lewkowi pastę warzywną na chleb a K. upiekł mu wczoraj pasztet z kurczaka i właśnie wsuwa aż miło

Pegasuska, Ale czemu on chce mieć pieluchę? Tak się dopytuję bo chciałabym zrozumieć o co chodzi. Pierwszy raz słyszę o takim problemie. 😉


Julie, nie wiem i chyba nie umiem tego wytlumaczyc...bo normalnie nawet w srodku nocy potrafi nas obudzic zeby pojsc do lazienki, pare razy zdarzylo mu sie wypadek, ale nikt nie krzyczal wiec to nie moze byc jakis uraz, tlumaczenie, ze jest uparty jak maly oiolek tez nie jest dobre...moim zdaniem asekuracyjnie pielucha musi byc.
pare razy zdarzylo mu sie wypadek, ale nikt nie krzyczal wiec to nie moze byc jakis uraz

moim zdaniem może być, jak miał świadomość, że to się nie powinno zdarzyć- to nie musiał nikt krzyczeć 😉
Dzieci mają różną wrażliwość..
gwash, dawać coraz bardziej wodniste - ja w końcu na 220 wody dawałam miarkę mleka
Lew i tak wypijał 5 łyków i darł się że to nie to

Co raz bardziej wodniste? Kurde no to mnie zaciekawiło. W pierwszym miesiącu życia Gabrysia wpadłam na pomysł rozcieńczana mm (żeby jadł go mniej), ale pani doradczyni laktacyjna powiedziała, że absolutnie nie, że nie wolno tak robić.  😲

No! Wczoraj wieczorem w końcu udało mi się wsiąść na koń!  🏇
Powiem wam, że krótkofalówka to super wynalazek. Elektroniczna niania by nie dała rady, bo Gabulek spał w domu (z pancernych ścian), a ja jeździłam na maneżu oddalonym o jakieś 100 metrów od domu.
Adam do mnie przyszedł i stwierdził, że mam gigantyczne cyce. Jakbym nie wiedziała...  🙄  A potem jak braliśmy prysznic i zobaczył na moich ramionach odciśnięte czerwone ślady od ramiączek stanika, to wymyślił że muszę sobie zrobić stanik na zamówienie, z takimi ramiączkami jak od plecaka.  😵
No bardzo kurna śmieszne...  😁
Chyba nie ma mi się co dziwić, że z pewnych względów chciałabym już przestać karmić. Moje cycki normalne ważyły po kilogram, a teraz zwłaszcza jak są pełne, to chyba po 2 kg.  😵
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 czerwca 2013 08:46
Muffinka, piona! rowniutko 6:30 😉 (i tez moje oba chlopaki, no, ale jeden musial 😉 ) Jasiek teraz sie hustawkuje (gdyby nie ten wynalazek musialabym sikac z nalesnikiem na rekach... ) i sobie co chwilka odplywa na chwileczke. No nic- zaraz spacer to odespi, szkoda, ze ja nie 😉
Za to calkiem niezla noc- jak padl o tej 23 w koncu, to obudzil sie o 3, zjadl, troche pomarudzil, zasnal no i obudzil sie 6:30- wiec noc na plus. Zazwyczaj dawal sie namowic na dosypianie jeszcze, ale dzis nie bylo szans.

RaDag, dzieki za linka, na pewno wybiore ktoras o tego sprzedawcy 😉

sznurka, chyba, ze bys trafila na taki przypadek jakim ja bylam- wszyscy specjalisci obskoczeni, wszystkie badania porobione, a dziecko nie je, jak zje na sile to wymiotuje na odleglosc, wieczna niedowaga. bylo wiec karmienie w piaskownicy, przy deptaniu mrowek, na spacerach, w wannie... byleby kilka gryzow udalo sie przemycic. Pewnie gdyby byl duzy telewizor i fajne bajki to moi rodzice sekundy sie sie nie wahali, jesli bylby cien szansy, ze zjem w ten sposob cokolwiek.
Po prostu latwo oceniac po sobie i swoim dziecku, a kazde jest inne, to co dla jednych jest oczywista oczywistoscia, dla innych czarna magia lub szczytem marzen. Nudno by bylo gdyby wszyscy byli tacy sami 😉

Julie - moje cycki przy Twoich to pikus, ale i tak dociagnely do tego E/F i moj Tomek zachwycony 😁
a co do stanika- kurcze, no dalabym sobie reke uciac ze gdzies kiedys rzucily mi sie w oczy tai specjalne odciazajace kregoslup w przypadku bujnego obdarzenia przez nature. Az poszukam.
Szafirowa napisala chyba wszystko w temacie. Ja z moim dzieckiem bylam u 4 gastrologow, 3 alergologow, 3 onkologow, kilku roznych pediatrow, dwa razy w szpitalu i u dwoch "szamanow" - bioenergoterapeutow i u neurologopedy - najlepszej w Polsce spacjelistki od dzieci niejedzacych. I oni nie pomogli, pomogl telewizor i zabawianie. Wiec prosze Cie, sznurka, nie oceniaj, jesli nie wiesz, o czym mowisz. Widac syty glodnego nei zrozumie, podobnie jak matka dziecka jedzacego nie zrozumie matki niejadka.
No, już mi szafirowa poszukała i wysłała na PW.
Super, ale ja potrzebuję mniejszy obwód niż najmniejszy jaki produkują i miseczkę większą o 5 rozmiarów od największej jaką produkują ❗ 
😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się