Haflingery

Ile tu stoi ? 🙂
W jakiej odległości Wy ustawiacie wskazówkę z galopu i kłusa ?
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
06 czerwca 2013 09:25
ja prawie nigdy nie skakałam ze wskazówkami jakoś mi nie pasowało to wołałam sama widzieć gdzie ma się odbić.

a mój kuc zadebiutował w zawodach LM :P
zipa 80cm? Nie mam pojęcia, rzadko mierzę 🙂

A wrzucę jeszcze takie oklepowe 😀
Ronin.   Każdy orze jak może.
06 czerwca 2013 20:16
ja ustawiam tak:
Drążki na galop- 2 m z haczykiem
na kłus- 1 m z haczykiem
wskazówka i skoki wyskoki podobnie jak drążki na galop.
Poza tym to nie iwem za bardzo bo raczej mój trener ustawia przeszkody  🙂
Jak wysoko skaczecie na swoich Hafikach ?? 😀
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
25 czerwca 2013 15:42
120cm nam się udało 🙂
Ładnie 😀 ja w wakacje zacznę próby 😀😀 i myślę od czego zacząć :P
Ja z moją około 130 raz w życiu skoczyłyśmy 😉. Hafcie mają ogromne możliwości 😀
BARTAS to jak już zaczniesz to pochwal się 🙂
Ja w skokach dopiero raczkuję, i póki co najwięcej z moim hafkiem skoczyłam 70 cm. W planach mam ustawienie korytarza i stopniowe podwyższanie do 110 - 120 cm, a potem już ze mną może uda nam się do setki rozskakać 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
26 czerwca 2013 21:43
no ja znów się na wiosnę będę musiała przełamać do skoków 🙁 a już było ok :P ale 50cm może być ciekawe po roku skakać znów :P
Dlaczego "przełamać"?
OK Ok postaram się 😀 Jak narazie pogoda była straszna ale myślę że będzie coraz lepiej i zabieram się ostro do roboty 😀 Będe pisał o postępach :P
BARTAS pokaż zdjęcie swojego hafka 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 czerwca 2013 23:23
im dłużej nie skaczę tym gorzej...strach mnie paraliżuje 😉 ale zohaczyny
Jak zrobię sesyjkę to pokaże go 😀
Cyśka   Załoga G :D
24 lipca 2013 12:28
Co tu tak cicho? 🙂
Przypominamy się z moją kuleczką z ostatniej małej sesji 😉.

sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 lipca 2013 14:32
Ja byłam u swojego w odwiedzinach 🙂
Kuc jest zadowolony od rana na padoku z trawką trocheę się porusza w karuzeli czy pod siodłem i żyć nie umierać :P
Czy wasze hafy też mają humory że jednego dnia chodzą idealnie, a innego natomiast wręcz nie da się ich ogarnąć ?? 😀 Że nawet popręgu nie idzie dopiąć po panu koniu się nie chce :P ?
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
24 lipca 2013 19:21
Wiesz co mój ma tak,że jednego dnia chodzi w 2 paluszkach pod siodłem a innego zapomnij :P ale i tak go kochciam. Każdy ma chyba ma tak,że raz lepszy humor ma raz gorszy.
Chyba każdy koń tak ma 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
16 sierpnia 2013 15:09
BYłam w odwiedzinach u mojego maleństwa :] i nam pięknie grzywa odrasta 🙂
poszukuje spokojnej koleżanki dla mojej haflingerki
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 września 2013 17:17
a widzieliście kiedyś takiego zwierza? ma paszport niemiecki, w papierach dokumentację wyłącznie po niemieckich Haflingerach i aveglinesach a jest cały rudy i grzywa jakaś nie taka
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
09 września 2013 22:00
Hmmm nie wiem co o tym myslec... Ale jedyne co mi przychodzi do glowy to jakis total mix z falszywym paszportem
Z tego co się orientuję to haflingery charakteryzują się tylko i wyłącznie maścią kasztanowatą bądź ciemnokasztanowatą z konopiastą grzywą i ogonem... Tak więc to chyba dość wątpliwe, czy to czysty haf.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 września 2013 10:25
Nie wiem jak się dziedziczy gen "flaxen" odpowiedzialny za tę grzywę, trzeba zapytać w maściowym.
Pierwszy raz zaglądam do tego wątku. Haflingery to nie moja bajka ale Cyśka - Twój jest genialny!
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 września 2013 10:50
Zbierajac materialy do swojej pracy o haflingerach nie spotkalam sie nigdy z hafami o kasztanowatej grzywie zawsze byla jasna od jasno do ciemno jasnej ale nigdy nie taka jak kon. Fakt faktem genetycznie nie wnikalam ale mowie wedlug mnie to jakis mix. Nawet wygladowo odchodzac od grzywy troche to malo hafa przypomina
Kumpel ma też coś takiego i w paszporcie Haflinger i jest RUDY 😀 i grzywe ma taka dziwna tez i kręcone włosie. Ale na moje to musi być mix.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
11 września 2013 18:41
Paszport łatwo podrobić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się