Maści i odmiany

buahahaha Skaner....ty to masz wybujałą wyobraźnie...  😂 😂  a jak ten najlepszy twoj ogier co to zakladu nie zdał?  😁
Obibok, hahahhaa, nie że nie zdał, nawet nie został zakwalifikowany, ma się świetnie, ma już potomka, akurat dzis fociliśmy konie więć wstawie i pokaże WAM Ontaria i inne konie izabelowate tak dla waszego porównania. Co do waszej oceny,  całkowicie mi nie zależy, to juz nie są konie na rynek Polski, macie inne więc kupujcie to co macie dostępne
Skaner-A czy dobrze zrozumiałam, że kryjesz koniem bez papierów skoro na ZT nie poszedł, czy może wyrobił licencje w inny sposób?
nom, bo zagraniczni hodowcy gustuja przede wszystkim w polskich izabelach bez papierów i zakladów  😁.
co nie zmienia oczywiscie faktu ze pare ładnych koni skanerowi sie zdarzylo 😉
co do papierów wszystkie moje konie maja pochodzenie potwierdzone testem DNA 😉
FLORYDA , fot . Karolina Wengerek
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2013 20:39
Co to za maść?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 czerwca 2013 22:14
Stawiam na szampańską ale znając życie pudłuje 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2013 22:16
To AQH, jeśli to pomoże. Ja na początku pomyślałam, że kasztan, ale jakiś taki zdepigmentowany...
Tak, to szampan 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
28 czerwca 2013 22:39
Śliczny.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 czerwca 2013 15:59
Choć raz trafiłam  😅
Skaner-A   Gold Palomino
04 lipca 2013 19:23


Jakiej maści będzie ten w środku? :P Również szampański?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 lipca 2013 21:50
Mi się wydaje że 1 i 2 to szampany.
Z FB
Wszystkie to szampany od lewej: złoto-szamański, klasyczno-szampański i bursztynowo-szampański 🙂
yawa, podziwiam twoją wiedzę... 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 lipca 2013 11:32
Właśnie miałam napisac to co Yawa, foto pojawiło sie na facebookowej stronie o maściach (Genetyka Umaszczenia Koni), sporo fajnych fotek tam wrzucają o umaszczeniach o których pierwsze słyszę np.  PIÓROPUSZ GULASTRY 👀
Mają też bloga o tej samej nazwie, ostatnio było o znakowaniu i piętnowaniu: http://genetykaumaszczeniakoni.blogspot.com/
Dzięki, ale to też kwestia szperania🙂 Wiem, bo sama to wrzuciłam😀
A jak to właściwie jest z hreczką? W jaki sposób jest dziedziczona i od czego zależy? Czytałam jeden artykuł w internecie, w którym było również o jabłkowitości u koni ale chyba nie wyciągnęłam z tego żadnych konkretnych wniosków.
Hreczka pojawia się losowo czy to jest duża kwestia genów? (Nie jestem biegła w genetyce, powiedziałabym nawet, żem wyjątkowo w tym temacie głupia, dlatego pytam w typowo laicki sposób  :hihi🙂
Witam Wszystkich 🙂 Ciekawią mnie dwie rzeczy: Czy ten PRE jest kary i tylko tak ,,poszerszeniał" , czy może jakiejś innej maści? A to drugie pytanie, trochę  🚫 brzmi: dlaczego koniom, np achałom, zawiązuje się różne ,,sznurki" i taśmy na szyi? Żeby ładnie wyglądały? Czy to ma tez inna funkcję?

Zapomniałam dopisać 😡- zdjęcie od ,,wujka" google  😉
Jeśli chodzi ci o to, że ten koń nie jest w 100% smoliście czarny, to normalne - wiele karych płowieje, rozróżnia się maść karą płowiejącą i kruczą - niepłowiejącą. Ten wcale nie jest mocno wypłowiały.
Dzięki 😉. Spotykałam się raczej z przypadkami, kiedy konie kare blakły tak na rudo i bez połysku. Ten, można powiedzieć, że jest bardzo ciemno gniady.
Pursat   Абсолют чистой крови
11 lipca 2013 20:31
To, co tekińce mają na szyi służy do ozdoby i odganiania złych uroków. 😉
Aaa, czyli zabobony, jak te nasze czerwone wstążki u źrebiąt. Dzieki za odp Pursat
Pursat   Абсолют чистой крови
11 lipca 2013 21:44
Złe uroki odganiają sznurki. Reszta to elementy tradycyjnego rzędu i raczej służą do upiększania konia niż czarów. 😉
Ciesze sie, ze sie dowiedzialam czegos nowego. Czyli sznurki na odganianie zlych urokow, a takie tasmy- jak ja nazywam: ,,psie obroze" , to do ozdoby. Fajnie wiedziec 😀
Ten Gaigisiz to chyba z Twojego bloga, Pursat. Te jego tasmy to tez ozdoba? Ale ma ich strasznie duzo. 😵 Reszta fot z kads z neta.

Te podpisy pod obrazkami, to tak tylko, zebym wiedziala mniej wiecej, co to, gdy je wsawiam. To takie ,,robocze". Dobra- koniec  🚫
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
paulina-anna jak coś dopisujesz, to edytuj posty, nie dodawaj jednego pod drugim.
Ok,sorki 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się