Maści i odmiany

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 sierpnia 2013 17:01
Co powiecie na fryza w bieli?


doczytałam, że to krzyżówka fryza z arabem

edit:
emptyline wysmarowany jest, on miał tylko cztery skarpety z tego, co pamiętam.
Calkiem ladny ten fryz w bieli. Ladnie wygladalby obok karego 🏇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 sierpnia 2013 22:07
podejrzewam że Hamerykanie go wyhodowali :>
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 sierpnia 2013 22:20
podejrzewam że Hamerykanie go wyhodowali :>


Pudło 😉 Niemcy http://www.eurodressage.com/equestrian/2007/03/21/nero-white-mystery-friesian-equitana-2007
edzia69   Kolorowe jest piękne!
16 sierpnia 2013 06:57
Hamerykanie mają równie udanego appalooso-fryza.
Weź to teraz utrzymaj w czystości takiego białego ciciatego sierściucha!  😁
Już czarne są problematyczne  😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 sierpnia 2013 11:02
edzia69, taranta też wrzucałam 🙂

Puma , chyba by trzeba było wybielaczem traktować  😂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
16 sierpnia 2013 12:09
Safie mam wielkie zaległości,chyba nie do odrobienia!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 sierpnia 2013 14:16
Znalezione na fb
Niby zwykły srokacz ale ten pysio 😜



fot. Zofia Dmuchowska
Misskiedis piękny ! Moje marzenie 💘
Jest to kobyła mojej koleżanki, ma jeszcze jedno rybie oko-lewe bodajże.
Powiedzcie mi proszę, czy koń, który wygląda jak gniady, ale ma u nasady ogona zdecydowanie brązowe włosy i dopiero spod nich wyrastają czarne, a czarna sierść na nogach dochodzi tylko trochę powyżej pęcin, jest rzeczywiście gniady?  :kwiatek:
edit:

ale brzydal. 😁
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1848.msg1853041#msg1853041 date=1376849130]
Powiedzcie mi proszę, czy koń, który wygląda jak gniady, ale ma u nasady ogona zdecydowanie brązowe włosy i dopiero spod nich wyrastają czarne, a czarna sierść na nogach dochodzi tylko trochę powyżej pęcin, jest rzeczywiście gniady?  :kwiatek:
[/quote]


Taki, jak tu?
Wg niektorych zrodel- taka masc to dziko gniada. 😉
A ja mam dla was taką oto odmiankę na pysku.

Koń po gniadej kobyle i siwym ogierze.
Siwieje z gniadego i ma odmianę z jednej strony mocno zarysowaną, a zdrugiej taką rozlaną. Prawdopodobnie jak wysiwieje, to nie będzie jej już widać, ale wygląda świetnie.
Czarteros niezupełnie, bo bez takich rozjaśnień na sierści (równy brązowy kolor wszędzie) i grzywa normalnie cała czarna.
Niestety nie mam zdjęcia.
Moze jedno z tych zdjec?
Wszystkie to wlasnie masc dziko gniada- w roznych odcieniach. Najczesciej konie z ta mascia sa jasne, ale zdarzaja sie tez ciemniejsze.
O coś takiego jak ten drugi  🙂
Skąd się bierze genetycznie taka maść?
Widziałam taką klacz arabską po dwojgu gniadych rodzicach, stąd moje pytanie.
ushia   It's a kind o'magic
19 sierpnia 2013 11:13
to chyba po prostu taka odmiana ekspresji genow warunkujacych gniadosc, tak jak jasno czy ciemno-gniady
tez znam arabka dziko-gniadego, w dodatku z ogonem rabicano 🙂
matka kasztanka rabicano, tatus gniady "zwyczajnie"
Dziękuję za wyjaśnienia  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
19 sierpnia 2013 11:26
Ten srokacz powyżej ma na pierwszym zdjęciu dzięki tej odmianie taką typową minę "jadę Ci w**erdolić" 😁
Posiada ktoś z Was karo i kasztanowatodereszowatego konia oraz jakiegos z rabicano?
Bischa   TAFC Polska :)
19 sierpnia 2013 14:25
Uderz do użytkowniczki aszka, ma chyba i kasztano i karodereszowate konie.
Znalezione w necie. Bardzo ladnie wyglada taki srokacz. 🏇
emptyline   Big Milk Straciatella
19 sierpnia 2013 15:12
aszka ma na bank kasztanowato-dereszowatą Damaszkę. Jeśli potrzebne są zdjęcia, to wiem, że Dominika Frej (mscarmen) na bank jakiemuś karo-dereszowatemu robiła.
Bischa   TAFC Polska :)
19 sierpnia 2013 15:27
Wydaje mi się, że ma i karo-dereszowatą też, jakąś bliższą rodzinę wspomnianej przez Ciebie Damaszki. Tak jakoś mi się zdjęcia kojarzą trójki koni (babka, matka i córka-Damaszka)?
http://www.joemonster.org/mg/126850,search,andquot_Horseandquot_czyli_kon_podpisny_w_ciapki  😁 Szkoda że fotomontaż, ale takim podpisanym łaciatem bym nie pogardziła 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się