Maści i odmiany

harja  Jak wpadne do stajni, to wyjasnie sprawe  😉

Bylam dzis w Otominie. Tak, to ta sama klacz, co stala w Lipcach. Pomylilam sie co do jej wieku- odmlodzilam ja o jakies 5 lat 🙄 Niestety, nie udalo mi sie zrobic zdjec- mialam tylko telefon, a kobylka stala w boksie a swiatlo padalo akurat na mnie, wiec zdjecia wychodzily ciemne i zamazane. 🍴
A może siwieje?


Nie za duża na siwienie - nie powinna zacząć siwieć po zrzuceniu źrebięcej sierści?
Niektore konie siwieja w pozniejszym wieku. Jest na ten temat na blogu Yawy2.  😉
[quote author=paulina-anna link=topic=1848.msg1898156#msg1898156 date=1381696682]
Niektore konie siwieja w pozniejszym wieku. Jest na ten temat na blogu Yawy2.  😉
[/quote]

Dzięki za oświecenie ( nigdy nie spotkałam się z koniem który zaczął siwieć później niż do 1 roku) - blog bardzo pomocny .
To zobaczymy co będę miała na wiosnę może jakiś łaciatek się z niej zrobi  💘
kosmo12 nie ma sprawy  😉 Przed  przeczytaniem bloga Yawy2,  tez nie spotkalam sie z ,,opoznionym siwieniem"  🏇
Kiedyś miałam okazję takim łogierem się zajmować. Tik Tak 🙂
Cos tu cicho 😉 To pomecze Was troche pytaniami. Co to za masci?  🏇
Z maści jestem noga, więc nie odpowiem. Wolę popatrzeć, mniejsza na palniecie głupoty.
Mam za to pytanie odnośnie mojego konia...
Jeżeli pod ogonem pojawiły się plamy, których wcześniej nie było to jest to normalną oznaką siwienia czy czymś jeszcze mnie zaskoczy?
Zwykle siwienie  zaczyna sie od glowy, moga pojawic sie tez plamy chubari. Nie slyszalam o innych sposobach siwienia, ale kto wie? Biologia jest pelna wyjatkow od reguly... Moze ktos bardziej znajacy sie na rzeczy sie wypowie.
Przydalaby sie focia tych plamek. Byloby latwiej. 😉
Zalaczam konia z tymi plamami
Plamy chubari posiada.
No to, musiałabym zrobić zdjęcie spod ogona...
No to wysiwieje. Ciekawe, czy te plamy pod ogonem to tez chubari 👀
paulina-anna pierwszy z tych zdjęć to gniady (czy on jest jakiś nietypowy?), drugi wygląda na perlino, trzeciego obstawiałabym myszatego, ale bez stuprocentowej pewności, czwarty to raczej tarant.
Nie, pod ogonem na pewno nie.
Można rzecz, że ma tyły jak srokacz/tarant. Duże charakterystyczne plamy.
jestemzlasu Tyle sie naogladalam wariancji masci, ze juz nie jestem pewna... Musze poskladac w calosc wszystkie informacje, jakie placza mi sie pod czaszka.  😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 października 2013 23:10
paulina-anna pierwszy z tych zdjęć to gniady (czy on jest jakiś nietypowy?), drugi wygląda na perlino, trzeciego obstawiałabym myszatego, ale bez stuprocentowej pewności, czwarty to raczej tarant.

IMO pierwszy to ciemny jeleń 😉
No wlasnie- dla jednych jest gniady, dla drugich jeleni. Dlatego wstawilam tu to zdjecie  😉 Sama sie gubie... 🙄
Koń z pierwszego zdjęcia wygląda jak gniady. Wstawcie te zdjęcia, gdzie wygląda na jeleniego.

A ten niby myszaty, chyba nie jest myszaty. Jest za jasny jak dla mnie, a przy tym tak jasna grzywa i niebieskie oczy. Nie powiem co to, że bym powiedziała, że on oprócz jednego genu rozjaśniającego na myszatego dostał jeszcze coś.
kejti, mi się wydaje, że jeszcze srebrny i jakaś srokatość do tego ma. Dla mnie ten pierwszy też gniady, ja tam jelonka nie widzę.
Pursat   Абсолют чистой крови
21 października 2013 20:07
Ani maść specjalna, ani odmiany efektowne, ale musiałam gdzieś wrzucić, bo rozczuliła mnie ta grzywa:





Taki puszek-okruszek. 😍 😉
Kosmiczną ma tą grzywę 🤣
gdybyś nie napisała o grzywie to bym jej nie zauważyła 😀
A ta grzywa nie jest po prostu taka cienka i stojąca, że oko dopowiada sobie, że jest biała? Na ciemnym tle (drzewka) grzywa zrobiła się ciemniejsza, więc po mojemu to ona chyba jest najzwyklejsza kara, tylko parę włosków na krzyż, taka półprzezroczysta 😉
quanta, no dokłanie  😉 jest tak cieniuteńka, że ledwo zauważalna.
Śmiesznie wygląda  🤣
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
22 października 2013 13:58
Przecież nikt nie napisał, że ma białą grzywę. Pursat wstawiła właśnie ze względu na to, że jest taka rzadka/cienka
Hmm, a co ma cienka grzywa wspólnego z nietypowymi maściami?  😲 😲 😲
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
22 października 2013 14:17
Ani maść specjalna, ani odmiany efektowne, ale musiałam gdzieś wrzucić, bo rozczuliła mnie ta grzywa:

Podkreślenie moje. To już Pursat pytaj, dlaczego na "gdzieś" wybrała ten wątek.
A przyjrzyjcie się dokładnie. Czy włosy naprawdę mogą być tak cienkie, żeby wyglądały na białe? Dla mnie one wyglądają na takie w innym kolorze, a dlatego, że grzywa kiepska, trudna to zauważyć. Przyjrzyjcie się, że przy kłębie grzywa jest czarna, a wyżej ma czarne końcówki, a jeszcze wyżej jest biała.

Może to jest koń, który późno zaczął siwieć, jak ten http://www.bazakoni.pl/gem-bajt-gerbera
Wiem, na zdjęciu jest kary (ma 4 lata), ale tylko takie jego zdjęcie mam, potem wyglądał jak kary w siwiźnie, a współcześnie wygląda jak każdy siwek.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
23 października 2013 10:53
kejti ten koń ma tak marną grzywę że składa się zaledwie kilku włosków, przy tak małej ilości włosów pod światło u każdego zwierzęcia czy nawet człowieka włosy wyjdą jak przerzroczyste.
Przykro mi, ale się nie zgodzę. Włosy wydają się przeźroczyste, gdy są kiepskie i jasne, u ludzi u jasnych blandynów. Ale brunet może mieć trzy włosy i widać, że je ma.
trzynastka   In love with the ordinary
23 października 2013 11:52
Serduszko 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się