Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Patrzę na pierwsze - myślę "brzydal".
Spoglądam na drugie  - myślę "  🤔 "
🙂
Nie do konca wiem jak to rozumieć, ale dla bezpieczeństwa podziekuje a nie sie wkurze :P.
Heh, nie ma się o co wkurzać 😀. Nie byłam w stanie uwierzyć, że to ten sam koń 🙂
Czyli komplement, uf.
Jakże by inaczej 🙂. Świetna przemiana według mnie, gratuluję 🙂
zorilla - zmiany ewidentnie na plus (zwłaszcza porównując z pierwszym zdjęciem), jedyne co, to ta szyja cały czas niespecjalnie mi się podoba :/.
Mam na myśli że dół wygląda jakby był umięśniony? Tak sądziłam że ktoś to poruszy 🙂
Nie chodzi na spiętej szyi (nie wiem jak to po polsku bardziej napisać :P). Budowe ma taką a nie inną, bardzo trudno go wyjechać w dół i doprzodu, uwielbia się ściaśniać i podobne problemy w kwestii tworzenia pięknego łuku. Ale zapewniam, bo tylko tyle moge, że w żaden sposób nie hodujemy dolnego mięśnia.
Zorilla koń wygląda lepiej. Grzbiet o niebo lepszy, łopatki tak nie sterczą, ale czy to na pewno wpływ treningu? czy w duuużej mierze żywienie?  Moja xx ma ( miała )podobną szyję , nabudowana od dołu a u góru pustka. Tylko że ona nawet po pastwisku lata z głową w chmurach , jak u Was? Poszukam zdjęć i wrzucę. Wydaje mi się, tzn mam taką nadzieje , że poprzez trening udało nam się ten mankament nieco zniwelować, ale lekko nigdy nie będzie  🤔 u nas niestety cierpi na tym dość długi grzbiet. Ale lece szukać zdjęć i wracam 😉
Mam
jako 3 latka,  dopiero co wdrożona do pracy

Nie podniosła łba całkiem do góry, można powiedzieć że stoi na luzie. Jednak widać, że dół jest nabudowany ( co niestety przez  moja nieumiejętną jazdą na początku, pogłębiło sprawę), a góra całkowicie bez mięśni.

Zdjęcie z teraz, najlepsze i najświeższe jakie udało mi sie znaleźć:


tutaj jak wyciągnie ładnie szyję:

A tutaj jeszcze  efekt środkowy , okolice maja
Donia Aleksandra, oczywiście patrząc tylko na zdjęcia nie da się tego określić, ale mnie sie wydaje, że Twój koń był po prostu koniem bez mięśni a nie koniem z wadliwie umięśnioną szyją.
Maria 89 to też z pewnością, ale specjalnie dla Ciebie wrzucam jeszcze to:

Zdjęcie 1,5 roku temu robione. Koń już mięśnie ma jako takie, szyja od góry już coś nabudowana, a dalej pozostaje dolny mięsien
donia, a to siodlo dobrze lezy ? xD

mattes, esskadron, a niezbyt dobrze lezy (?)  denerwuje mnie ten popreg, nie wiedzialem, ze sie jeszta takie uzywa 🙂

mnie szyjka podoba sie bardzo glowe ten kon ma piekna 🙂

tylko pytanie czy to miesnie treningowe czy zywienie 🙂


zorilla, jestem w szoku. gratulacje.

Oczywiscie ze jest to wplyw zywienia bo kon je  😀iabeł:
Ale nie w sensie napakowania napewno, bo jest na owsie i sianie od zawsze, ba nawet teraz dostaje go mniej niz wczesniej.

Tak, masz racje z jego naturalnymi chodami, luzem ma postawe z glowa w gore, chociaz w zasadzie miał, bo jest o niebo luzniejszy tez sote.


tylko pytanie czy to miesnie treningowe czy zywienie 🙂



To mięśnie rosną też tylko od żywienia ?
korysiindex to nie mattes, a co ma eskadron do rzeczy? zabrzmiało to tak, jakby eskadron dobrze siodło usadzał 😉 na dzień dzisiejszy, siodło leży ok, z podkładką ( czyli w praktyce szalikiem/ małym ręcznikiem pod tylnym łękiem). A co do popręgu, to przykro mi, że uraził Twoje poczucie estetyki, ale tak jak go używam. Najzwyklejszy bawełniany, profilowany popręg.
Zorilla, ale chyba koń na pierwszym zdjęciu to nie był koń po prostu bez treningu lub surowy, zaczynający pracę, tylko po jakichś przejściach?
Wypełniły mu się łopatki, ale mam wrażenie, że dostał normalnie (normalniej?) jeść i się co nieco zaokrąglił. Zmiana mięśni zadu jest niewielka, a na górze szyi (grzebieniu) nadal jest zupełnie pusto. Jeszcze bardzo długa droga przez chłopakiem.

korysindex4, sznurkowych bawełnianych popręgów też się nadal używa i co z tego?
Hmmm nie.
Kon w listopadzie 2011 przybyl do nas jako tluscioch w zasadsie, potem ten owy tluszczyk zostal spaloy. Od tego czasu je owies i sianko, tak jak mowie obecnie dostaje go nawet mniej niz wczesniej.
Ciesze sie glowbie z tego ze podniósl nu sie grzebień i juz nie wyglada tak dziwacznie.
Kon jest jak najbardziej po przejsciach, moim zdaniem jest w ogole trudnym koniem. No i pracujemy sobie 4razy w tyg a nie milion 😉
Ja stawiam na to, że koń był młody, dorósł, mięśnie mu zmężniały, nabrały bardziej dorosłego kształtu, ale nie ma tu oszałamiającego efektu treningu.
Ja wiem Zorilla, że z tak zbudowanym koniem ciężko jest pracować. A gorąca głowa plus taka szyja to koszmarek 🙂 Znam to z autopsji. Dzielnie pracujcie dalej, a będą efekty.
W sensie Doni czy 'moj'?
Mial 7 na foto nr 1 btw., teraz 8, nie powiedzialam fakt.
Doni
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
04 listopada 2013 20:28
Styczeń 2011 (5 lat)

Marzec 2013


🙂
1sze zdjecie ok lipca 2012 (prawie 5 lat), 2 zdjecie październik 2013 (troche po 6 urodzinach) 
Zuziasta, 1 zdjęcie - brzydal 2 zdjęcie - mmm podoba mi się  😎
Coprawda już tu się wstawiałyśm rok temu, ale przeglądalam ostatnio zdjęcia i podkusilo mnie zeby zrobić porównanie do tego roku, ponieważ miałyśmy duzy spadek formy, problemy z zębami, spadek masy... Obecnie wracamy do "normy" 😉

Koń obecnie 7 , na zdjęciach z lewej strony jako ok 4 latek. Zmiana więc nie wynika tylko z treningu, ale też z wieku i odżywiania🙂 Chciałabym żeby jeszcze troche przybrała w szyjce 🙄





ententa - fajny ten Twoj kasztan... tak jak nie przepadam za rudzielcami, to Twój sie fajnie rozwija i masz parę fajnych ujęć w galerii...

btw - co to za stajnia? we wrocku?
Zorilla - to folblut? Na swiezszych zdjeciach mi sie bardzo podoba. Fakt, szyi mu jeszcze brakuje, ale zad i plecy fajne 😉
to PRE z tego co wiem  😎
haha tak, faith ma racje to PRE, folblut z żadnej strony to nie jest :P

ententa, oglądam czasem na photoblogu ładny zwierzak 🙂
carmina koń ententy stoi chyba w Golden Dream pod Łodzią?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 listopada 2013 21:36
zorilla: ale się zmienił na plus
szaga ja się z Tobą nie zgodzę.

Czy takie mięśnie ma każdy koń od 3+ lat? No bo faktycznie każdy koń mężnieje według Twojej teorii.
Zorilla dziękujemy pięknie  :kwiatek:
carmina bardzo nam miło  :kwiatek:  1sze zdjecie robione jest w stajni Bachmat Pruszowice, drugie w skj Golden Dream (łódź)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się