kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Hej dziewczyny piszę tu, bo tych wątków jest dużo i nie wiem gdzie można by było to umieścić. Chodzi o link do petycji? Petycja jest o ochronie koni z rzeźni. Nas tu jest wiele, a razem możemy zdziałać jeszcze więcej. Raczej nikt nie lubi jak cierpią konie.
O ochronie konie przed rzeźnią, czy o lepszych warunkach w samej rzeźni?
i w transporcie?
ja mam sposób na skończenie z wywozem koni na rzeź... przynajmniej zimą - wlać wode do chłodnicy!

o warunki chowu, transportu i uboju - chętnie. o zakaz uboju - nie koniecznie. mój różowy jednorożec uciekł, a tęcza wyblakła...
Hej, ja mam takie pytanie:

Jakie są alternatywne sposoby zdobywania licencji przez konie w Polsce?

MPMK, wyścigi, ścieżka huculska i co jeszcze? Czy może się mylę i to zupełnie coś innego?
Konie szlachetne mają możliwość zdobycia licencji hodowlanej jedynie przez ZT, MPMK lub wyścigi
W 2013 roku nie było gonitw półkrwi. Mają zostać wznowione w tym sezonie.
Poza MPMK, dla starszych ogierów sport.
Fakt  😡
dzięki 😉
przecież ta petycja nawet się nie otarła o jakąkolwiek wartość merytoryczną...
sQlitynka, tak tak, oczywiście, bo Włosi to sadyści a Francuzom najbardziej smakują chore i okaleczone konie.
Proponuję przez moment pomyśleć nad tym, czy poglądy które promujesz mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Jeśli nie pomoże - przenieść się z tym na forum typu galopuje, bo tutaj poparcia raczej nie znajdziesz 🙄
sQlitynka rozumiem, że będziecie również walczyć o zaprzestanie rzezi krów i świń i kur i indyków i ryb i krewetek?
Czym różni się życie konia od słodkiego cielaczka?  🤔
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 stycznia 2014 10:25
a napiszę, przywykłam do krytyki:

Szczerze mówiąc ta petycja nie wiele mi mówi, taka jakaś lewa jest...

Choć też przyznaję, że wiadomości nie oglądam - być może było o tym, że Komorowski powiedział stop?

Ale ja zgadzam się - konie z Polski nie powinny być nigdzie wywożone.

Tak, tak. Rozumiem - praca handlarza/rzeźnika to też praca.

Ale niech konie "polskie" zostaną w Polsce. A niech Włosi czy Francuzi sami sobie te konie hodują, zabijają i przyrządzają.

Bo pamiętajmy, że w transporcie, te konie w jakimś tam stopniu nie przeżywają tej "podróży".

Kurtyna...
Dziewczyny spokojnie 😉
To była tylko propozycja 😉
Co do różnicy, konie nie są hodowane na rzeź, zazwyczaj wysyła je się jak nie nadają się do jazdy (pracy). Może gdzieś są kraje, w których nie je się świń tylko konie itp. itd.
Dobra, temat można zamknąć ;D

Mam pytanie z innej beczki.
Czy trudno jest się nauczyć podcinać podkowy koniowi? Któraś z was sama to robi czy zawsze robi to kowal?

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 stycznia 2014 10:35
Dobra, temat można zamknąć ;D


ojj nie sądzę  😉

też mam pytanie: Podkuwacie swoje konie?
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 stycznia 2014 10:42
sQlitynka, podcinac podkowy, o teoriach rzeznych nie wspomne... dziecko, pomysl troche. Zjedzona pewnie nie zostaniesz bo nawet voltopiry az tak okrutne nie sa, ale ....eh. Nie wiem co pisac :-( .
sQlitynka, podcinac podkowy... dziecko, pomysl troche. Zjedzona pewnie nie zostaniesz bo nawet voltopiry az tak okrutne nie sa, ale ....eh. Nie wiem co pisac :-( .


Łapanie za słówka. Temat jest dla żółtodzioba ;P A ja najwidoczniej do nich należę ;P
Chodziło o wyrównanie kopyt po zdjęciu podkowy i o pielęgnację strzałki.

strzemionko => Temat nie, ale wątek o tej petycji tak 😉
Mój koń chodził w podkowach. Teraz nie ma, ale tak podkuwam go.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 stycznia 2014 11:04
Okej, pytaj o co chcesz :-)  Zeby nie bylo ze nie ostrzegalam.
Gillian   four letter word
26 stycznia 2014 11:04
Łatwo się nauczyć, bardzo trudno zrobić. Bo rozumiem, że miałaś na myśli werkowanie kopyt 🙂
mam takie pytanko  🙂 używam wielokrążką (jedno kółeczko) i chcę dodatkowo zacząć pracę z wypinaczami trójkątnymi. Zastanawiam się czy jak podepne wypinacze w duże kółko (gdzie wodze są wpięte w małe) to czy da to jakiś efekt? w małe już wypinacze nie wchodzą-nie ma miejsca. Jak radzicie je podpiąć?  😉
Gillian   four letter word
26 stycznia 2014 11:13
cokolwiek chcesz dołożyć do wielokrążka - tylko do dużego kółka. Dolne robi dźwignię, pomyśl jaką zrobisz wypinaczami.
Właśnie tak się zastanawiałam czy nie będzie coś nie tak z tym małym. Dziękuję Ci bardzo!  :kwiatek: 
Gillian => Tak właśnie chodziło mi o werkowanie kopyt 😉 Jak mówisz że trudno zrobić to na stajni o to poproszę 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 stycznia 2014 11:45

Co do różnicy, konie nie są hodowane na rzeź, zazwyczaj wysyła je się jak nie nadają się do jazdy (pracy). Może gdzieś są kraje, w których nie je się świń tylko konie itp. itd.




Jak nie są hodowane na mięso jak co drugi rolnik w tym i tylko w tym celu trzyma konie.
Gillian   four letter word
26 stycznia 2014 12:14
sQlitynka, od tego zasadniczo jest kowal. Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę. Tak?
Tak wiem, ale widziałam że można to robić samemu. Stąd moje pytanie. 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 stycznia 2014 14:41
Można, ale to nie jest takie hop-siup, jak przejechanie dwa razy kopystką. Trzeba widzieć, co w kopycie jest do poprawienia, wiedzieć, jak to poprawić i rozumieć, dlaczego się to robi (nie "bo kowal tak powiedział/zrobił"😉. Lata praktyki, a bez wiedzy i nauczyciela można konikowi zrobić niezłe kuku.
Jak nauszniki powinny wyglądać na uszach konia?
Powinny dość mocno opinać cały uszy, ruszać się razem z nimi czy być raczej luźne tak, żeby ucho ruszało się w środku?
Jeżże na dużym koniu, kupiłam nauszniki full. Mogę je normalnie założyć ale nauszniki wysuwają się spod paska na potylicy, jak koń intensywnie pomachał łbem to się ewakuowały  🙄 Są za małe? Koń nie wyglądał na niezadowolonego. Nie mają żadnych dodatkowych sznureczków, zastanawiam się czy ich nie doczepić i po prostu nie przywiązać do paska potylicznego.
Niestety zdjęcia mam tylko takie. Pierwsze robione jakieś pół godziny po dwóch niższych.
Chess, Powinien być sznureczek do oplecenia wokół podgardla, to zazwyczaj rozwiązuje tego typ problemy 😉

sQlitynka, a jak Cię boli ząb to też wyrywasz czy plombujesz go sobie sama? Przecież niektórzy sami to robią  😜
Radzę popracować nad stylem wypowiedzi i poczytać trochę forum (nie to to inne) zanim zaczniesz zadawać pytania, bo według profilu masz dwadzieścia trzy lata a na podstawie Twoich postów trudno byłoby Ci dać nawet trzynaście.
Wiem właśnie, że często jest sznureczek. Wezmę jakiś do stajni i jutro zobaczę czy będzie lepiej. A jak powinny leżeć? Luźno czy obciśle?  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się