DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

ja malowałam farbą hobby star. połysk jak farba olejna - więc szału "lakierek" nie ma. no i złazi (roluje się) w miejscach narażonych na tarcie ;/ ale może też kiepsko przygotowałam podłoże (nie doczyściłam - to był b. stary zaświniony nachrapnik, albo coś... moze za dużo warstw?(to co na biało robiłam -podszycie, podobno z białym zawsze problem, czarne lepiej). ten nachrapnik jest na zdjęciu poniżej. ma już ponad pół roku bez czyszczenia - troche zmatowiało :P w opisie jest także, ze można zapastować farbą do butów i wtedy mocniej błyszczy - ale nie robiłam tego
surowe skóry maluje i pokrywam środkami rymarskimi, ale one też połysku jak super lakier nie dają, błyszczy się, ale nie aż tak -efekt jak błyszczące ogłowia -no wiecie...część jest takich gładkich jakby lakierowanych, ale nie aż tak jak buty lakierki)

to się jeszcze pochwale "flagą" na właścicielu :P niby na oko ale dobrze wymierzyłam żeby na środku odmiany wypadło (tak, b. dumna z tego jestem:P) zrobić porządne zdjęcie było trudniej niż naczółek 😉
Ja lamowke robie z tasmy parcianej wiec wychodzi wiecej 🙂 a nie z bawelnianej czy cos. I zadnej podkladki pod pas nie dawalam i nie widzialam czegos takiego w kupnych derkach chyba ze zle Cie rozumiem?
Zawsze mozesz pas przyszyc do tej wierzchniej czesci (wtedy z podkladka - wzmocnieniem?? O to chodzi) i potem skladac z polarowa podszewka 🙂 Zawsze cos.

Ja mam domowa Husqvarne - Emerald Viking. 116 chyba.
horse_art, ty wiesz - to jest SUPER!
horse_art, takie naczółki powinni mieć nasi jeźdźcy na dużych zawodach! cudo 🙂
smartini, myślę, że Twoja maszyna spokojnie podoła pasom i polarowi. Jeżeli igła nie chce w to dobrze wchodzić, lub nie łapie dolnej nitki, to zmień igłę na grubszą. Ja używam do tego igły 110, idzie przez wszystko, co grube, czapraki derki i podkładki pod siodło. Chyba, że chodzi Ci o to, że materiał nie mieści się pod stopkę.
dziękuje :kwiatek: ale wiecie...ładnemu we wszystkim ładnie  😜no i w końcu to małoPOLAK! niech nie zapomina jak trenuje z Niemcami 😉  😎wczoraj była sesja...ale wytrzymaliśmy oboje tylko 3 szt. 😉po 1,5 było tak jak na 2 focie:P lub brak obiektu w kadrze, ew. myszata plama na 1 planie 😉jeszcze moja wersja artemisa (z niego inspiracja do flagi)
horse_art    😜  Boski naczółek i konik oczywiście  😀
Zorilla   Derka MEGA !  😀
wabankowa Supcio futerka  😉
asicaa239 Fajny komplecik 😀
zelka2303 Dziwne te nauszniki , ale bardzo ładnie wyglądają na koniu  😉
Ostatnio mi się bardzo spodobały klasyczne z pasem 🙂 powstały takie oto dwa. Fajnie to wygląda, a nie jest to masakra z krojeniem jak przy tradycyjnym polopadzie 😉

horse_art - nie komentuje nawet, bo i po co :P sama wiesz, że są cudne!

asicaa239 - ciągle się zastanawiam gdzie ja te materiały widziałam, czy Ty je kupujesz może z allegro? :> bo fajne, muszę coś podobnego upolować, ale chciałabym żeby był dość gruby materiał 🙂 kaloszki wymiatają!

Zorilla - derka  😜 moje kolory!
okunka trzeba przyznać że masz do tego rękę, pady są świetne 🙂 no to już chyba kwestia czasu aż powstanie okunka.pl czy coś w tym rodzaju 😀
okunka, nie lubię Cię już, zaburzasz ciągle moją wizję kolorystyczną 😀
Dzieki  :kwiatek:
harja - żebyś wiedziała jakich ja zaburzeń dostałam jak doszły pierwszy raz materiały! Oczopląs normalnie, na zdjęciach to wszystko wygląda tak blado, że szok :p

alnama - dziękuję  :kwiatek:  do okunka.pl na razie daleko, bo niestety ale do zdjęć nie mam "ręki" 🤣 a bez tego ani rusz, ot fotki na facebooku mogę wstawić 😉
okunka Dzięki 😀 Akurat te materiały wzorki mam z hurtowni, gdzie w sumie mają deficytowy wybór co do wzorów, ale teraz fartem mam dostęp do ogromnej ilości wzorów, teraz ciężko się na cokolwiek zdecydować 😉 Poza tym podobne wzory mogłaś zobaczyć na jakimś plecaku, ewentualnie w wózku dziecięcym bo tam również można je spotkać 😉 Na allegro też coś widziałam ale bez szału🙂
A tak poza tym to twoje pady mi się baardzo podobają! sama chciałam sobie coś takiego wydziargać :P

horse_art Twoje naczółki wymiatają, chyba się skuszę na jakiś :P
carmelka   Extremly photogenic... potato
03 lutego 2014 16:16
okunka róż cudny!
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
03 lutego 2014 17:17
a ja ostatnio obszyłam futerkiem naturalnym kantar. Zawsze mi się podobały kantary z futerkami  🤣


Zrobiłam jeszcze futerko na popręg, ale na razie zdjęć brak(w domu mam tylko za krótki popręg).
horse_art naczółki boskie  😜 Koniecznie musze nazbierać kase na czerwony V do mojego ukochanego ogłowia (na fb pisałam).
okunka ten z miodowym paskiem  😍
Ja zbieram się do robienia budy - legowiska dla mojego piesiora.  🏇
Wsadzę zdjęcia, jak skończę 🙂
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
03 lutego 2014 17:19
Pochwalę się kolejną tabliczką na boks dla Fazy  🏇

a przy okazji kto mógłby podlinkować w miarę tani materiał na spód czapraków z którego sam korzysta i jest zadowolony  :kwiatek:
(nie wiem dokładnie jak się to nazywa bo na allegro jak wpisuję siateczka bawełniana, kaletnicza to albo nic nie ma albo nie to co trzeba)

Przejrzałam ostatnie 40str i nic mi nie wpadło w oko jak to nazwać i znaleźć  😵

rati88 ostatnio o tym gadałyśmy 😉
Ja zamówiłam teraz tą http://allegro.pl/siatka-odziezowa-16-kolorow-okazja-i3924645517.html i dzisiaj chyba doszła bo mam awizo na paczkę, ale zamawiałam tez tasme do obszycia i nie wiem co doszło pierwsze  😁 Jeśli to ona to jutro zdam relacje 😉

A tabliczka super  😀
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
03 lutego 2014 17:55
jesteś wielka  :kwiatek:  właśnie o takie coś mi chodziło,
a teraz tak ze strony technicznej szycia: co pod tą siateczkę kładziecie? bo na piankę czy ovatę to chyba nie bezpośrednio, bo włosy właziłby nie?  🙄

i czekam na relację z macania, czy to "plastik" i obetrze czy da radę  :kwiatek:
rati88 ostatnio o tym gadałyśmy 😉
Ja zamówiłam teraz tą http://allegro.pl/siatka-odziezowa-16-kolorow-okazja-i3924645517.html i dzisiaj chyba doszła bo mam awizo na paczkę, ale zamawiałam tez tasme do obszycia i nie wiem co doszło pierwsze  😁 Jeśli to ona to jutro zdam relacje 😉


a jaką zamawiałaś? ja już mam w domu chyba "ciemną olwikę" i się zastanawiam, czy nie za duże oczka...
To i ja się wcisnę do tego wątku i pokaże tabliczki mojego wykonu 😉
Tylko przed chwilą się zorientowałam, że zrobiłam literówkę w imieniu klaczy 🤣
Ja z tych siatek wybralam ta habrowa i jest super.
Ja wzięłam ciemną oliwke tez 😉
Zobaczymy, najwyżej następnym razem będzie chabrowa skoro Zorilla poleca ^^
monsun   a gdzie cukierek?
03 lutego 2014 19:46
Może niezbyt ambitnie, ale końsko i DIY  🤣
Kiedyś bardzo zapragnęłam mieć futerko na nachrapnik (jakieś pół roku temu?)... Szyłam je 40 minut (problemy z przeszyciem rzepu), ale służy mi ono jeszcze do dziś.
Taak taka przez ch tez moze byc :P
A więc właśnie obmacałam siateczkę i wydaje się być naprawdę fajna. Miękka w dotyku, ale mocna 😀
Zaraz zabieram się za wykrawanie czapraczka  😁

Pamietam, że któraś prosiła o zdjęcie wkładki od spodu więc proszę 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lutego 2014 13:43
to może ja się jeszcze pochwalę
nie do końca takie DIY jak wszyscy, ale zawsze, zmajstrowane przeze mnie 😀
Reining Zone ciągle jeszcze w powijakach więc są tylko koncepcje, no i my westowe towarzystwo jesteśmy, ale co tam 😀



projektujemy też loga (tak, nie po polsku odmienione...) dla koni (standard wśród ogierów AQH i APH)


o to moje ukochane dziecko, do tego istniejące! (trener ma ksywę Żyraf so... 😉 )
zebrałyśmy się jednego nudnego dnia na stajni, znalazłyśmy pana szyjącego cacka na zamówienie, futro w żyrafę przyszło z niemcolandii a tydzień temu wróciły z haftowania 😀 i tak 13 osób będzie pomykać na zawodach w drużynowych bluzach 😀
do jazdy są idealne, mają cieplusi kaptur i do tego wysoką stójkę (nie ma tego na koncepcie), również podszytą futrem 😀
Wszystkie loga, prócz tego 'Janiowe Wzgórze' naszej roboty 🙂
w przyszłym tygodniu sesja teamu więc jak ktoś by chciał zobaczyć, to mogę wrzucić ^ ^


edit: wspomniana wyżej 'stójka' na szyję 😀
smartini, bardzo fajne te koszulki.
ja właśnie skończyłam pierwszego filcusia w tym roku, więc wrzucę jedną fotkę co by wątku nie zaśmiecać i uciekam do właściwego 😉
fajny filcus 🙂 Ja po weekendzie dorzuce szydełkowego jednorożca 😀
Moglby mnie ktos poratowac wymiarami kaptura do derki? Nie mam z czego wziąć wzoru🙁  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się