Wady budowy, ocena eksterieru

Z ciekawości 😉 Czy takie zdjęcie nada się do oceny? Czy poprawić je?
Czy ten koń ma jakieś wady postawy? Warto go zabrać na czempionat? Obecnie ma 9,5 miesiąca i 157wzrostu.
flis, zajrzyj na pierwszą stronę wątku i poczytaj, jak powinno wyglądać prawidłowe zdjęcie nadające się do oceny... zwłaszcza postawy konia. 🙄
lhp, tak, tak, dokładnie tak wygląda. Sama nie karmię ale mam zaufanie i często "doglądam". Dziś był inny wet., zrobił zęby, wyrawał wilczaka, dał drożdże i polecił suplementy na mięśnie i stawy. Będzie dobrze. Pozdrawiam i nie zaśmiecam tematu!
ekuss   Töltem przez życie
13 lutego 2014 17:24
Co powiecie o tym? Bedzie mial 9 lat w tym roku,ale jest jedynie podjezdzony, islander,ale dosc duzy. Stromy,krotki zad jest cecha islanderow.



ekuss, zadnie nogi - kopyta mi się nie podobają. Porównaj sobie z tym kasztankiem w tle.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 lutego 2014 17:38
Mi się w ogóle nie podoba ten islander, jakiś taki dziwny i to rybie oko
ekuss   Töltem przez życie
13 lutego 2014 17:56
Kopyta u koni,które nie są użytkowane są w ,,stanie dzikim"= czyli sam sobie ściera... (nie uważam,że tak jest ok-tylko stwierdzam fakt). Może dziwnie wyglądać,bo ma ok.150 w kłębie albo troszkę więcej. Generalnie chciałam się dowiedzieć o jakiś większych wadach itd. Islandery ogólnie potrafią być ,,dziwne" 😀
Też bym "oka" szukała 🙂 Jak największego, możliwie wypukłego, żywego. Islandera w życiu na żywo nie widziałam 🤣, ale tak sobie przenoszę, z różnych "kucowatych".
ekuss ale u tego to nie tylko kopyta - tu raczej płetwy są funkcją ustawienia pęcin. A one chyba pęciny powinny mieć mocne i równe: jak w lewej nodze, taka i w prawej. "Dzikie" kopyta to jedno - a pęcina i kształt koronek - drugie.
ekuss   Töltem przez życie
13 lutego 2014 18:27
Widziałam go na kilku innych zdjęciach i jakoś bardziej fortunnie wyglądał. Z tym,że tamte do oceny jakoś mało się nadają. Dosyć mi się ten konik spodobał (nie ukrywam,że wzrost grał dużą rolę,bo jak znowu mają mi nogi dyndać to dziękuję),a z kopytami właśnie różnie bywa. Czasem foto przekłamie, czasem też są przerośnięte co w IS akurat rzadkością nie jest. Frigg do mnie przyjechała na koturnach wręcz-potem kowal wyprowadził ją ładnie. Najbardziej w oczy mi w chodzi ten stromy zad,ale widziałam gorsze. Ogólnie mieliśmy w stajni konia podobnej budowy i jak zrzucił sadła,a nabrał mięśni to wyglądał bardzo fajnie.
.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lutego 2014 18:44
Przody postawa odsiebna, jakby koń odciążał je trochę, dość krótka szyja.
.
Co myślicie o tej kobyłce ?  Zdjęcia nie są zbyt udane, ale może ktoś bardziej doświadczony ode mnie sie wypowie 🙂
http://www.swiatkoni.pl/ads/show,29308,remira-sprzedamzamienie.html


p.s ogłoszenie nie jest moje, rozglądam się na jakąś ciekawą klaczką  😉
Albo stoi na nierównym terenie albo jest mocno przebudowana zadem i ma sztorca na prawej przedniej nodze.
Raczej nie jest to najlepiej zrobione zdjęcie sprzedażowe
Wałach wielkopolski, lat 12. Co o nim powiecie? 🙂
panijantarowa, mnie się bardzo podoba, choć w niewyjściowej kondycji. Ale gdy wyobrażę sobie nabudowane mięśnie z tego przesadnego kłębu + trochę muskulatury zadu...
Niepokoją przody. Oprócz silnego podcięcia (a może i butelkowate?) staw pęcinowy jakoś nabrany, szczególnie od dołu a prawa wygląda sztorcowo.
Klacz małopolska, 5 lat
Kopyta do roboty, niech ich stan będzie poza tematem



Za mała partia zadu, zbyt wąskie podudzia, na tym tle stawy sokowe jak od "reszty" wyglądają dziwnie. Nieprawidłowa linia grzbietu w odcinku lędźwiowym. Przód dość fajny, wyskoko osadzona szyja, łopatka mogłaby być bardziej skośna.
A co powiecie o tym panu?

ogierek małopolski, po Arioso m, od Kolekcja m/Berberys xxoo, na zdjęciu 13 miesięcy (bardziej aktualnych, dobrych zdjęć niestety nie posiadam)



panijantarowa
A ja mam niestety zupełnie inne odczucia jak halo. Koń jest bardzo ciężki, mocny, limfatyczny na spodzie (nogi wyglądają przez to jak "nabrane"😉, w starym typie. Duży łeb uwydatnia dodatkowo nachrapnik hanowerski. Poza tym ma niezłą partię szyi (choć ja wolałabym lżejsze połączenie z głową), kawał db skątowanej łopatki. Grzbiet płaski - lędźwie zad jak na konia wierzchowego zdecydowanie za płaskie.
breakwayy
Czas na aktualniejsze zdjęcia 😉
Oj teraz wygląda mocno niewyjściowo  😁 wrzuciłam go z czystej ciekawości, te wydały mi się najlepsze, najodpowiedniejsze do tego wątku jakie mam.
No ale przy najbliższej okazji postaram się o coś aktualniejszego, kiedy zostanie doprowadzony do ładu. Choć to nieprędko, bo mam duużo na głowie...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 lutego 2014 21:15
breakawayy

śliczny cukiereczek szczególnie zachwycająca szyja i głowa

trochę się ustawił jak saddlebred i wygląda jakby był grzbiet bardzo długi

w ogóle rzadko chyba w tym wieku konie wyjściowo wyglądają a ten wygląda super

dziękuje halo
tutaj w formie bonusa jej foto sprzed ponad 3 lat
ElaPe dziękujemy 😉 na zdjęciu nie widać krzywych tyłów, ale teraz już nieco się naprostował.
Z aktualnych mam go złapanego w ruchu, jak widać mocno niewyjściowego - widać po samej grzywie, że jest wolno hasającym mustangiem  😁

halo co rozumiesz przez "niewyjściową" kondycję? 🙂
armara, gdzie widzisz duży łeb? Skoro nie ma długości nawet szerokości kłody, nie wspominając o szyi?
panijantarowa: zimowa(?) sierść, brak rysunku mięśni, "ciężki" brzuch, zero mięśni z kłębu, zadrapanie? przy łopatce.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 lutego 2014 21:40
breakawayy teraz wygląda jak sklejone w kłodzie połówki dwóch różnej wielkości koni 😁
montana, ona sama się tak nieharmonijnie rozwija? Czy uchwycone w fazie silnego rozwoju (pracą) przodu zanim zad "ruszył"?
trzynastka   In love with the ordinary
19 lutego 2014 21:47
halo, o wypraszam sobie  😀iabeł:
"zadrapanie przy łopatce" to moje arcydzieło !  😁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się