siodło ujeżdżeniowe

vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2014 14:50
littleem nikt Ci nie odpowiedział, bo temat tego siodła jest tam wałkowany co kilka stron. Użyj wyszukiwarki!  🤬
szukałam 🙁 nic mi nie pokazało, dwa posty.
littleem, wpisz daslo pro light w wyszukiwarkę w "konie" bo posty są rozrzucone po różnych wątkach.
littleem, siedziałam w nim i było fatalne. W ogóle nie czułam konia pod łydką  🤔 I tybinka jakoś bardzo dziwnie odstawała od konia.
Moze ktoś mnie oświeci, po co jest taki pasek wszyty od spodu, w dolnej części tybinki??  👀 
Żeby przystuły przełożyć😉
Przekładasz przystuły i tybinka Ci ładnie przylega wtedy 🙂
Czy wg Was tybinka nie jest na jeźdźca zbyt długa??
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2014 22:52
Jest zdecydowanie za długa 😉
Dziękuje!
Livia   ...z innego świata
09 marca 2014 07:41
juliakulia, jeśli siodło pasuje tobie i koniowi, to może dałoby się u rymarza tą tybinkę skrócić?
Nawet na bank się da skrócić. I tybinkę i klocek.
vissenna   Turecki niewolnik
09 marca 2014 08:20
Czy ktoś może coś bliżej mi napisać o ujeżdżeniówkach CTD? Szukałam, ale szukaj chyba mnie nie lubi, bo nic nie znalazł.
epk (albo ktos inny ) a orinetujesz sie gdzie mozna takie siodło wysłac w celu skrócenia i jaki mniej wiecej jest koszt ? Bardzo odpowiada mi ujezdzeniowka County i zastanawiam sie nad kupnem ale ma zdecydowanie za dlugie tybinki dla mnie...
Evson, widziałam siodło z tybinkami skracanymi przez HBC 😉 i tam bym się pewnie udała. Nie wiem tylko jak w tej chwili są zawaleni robotą i czy będą mieli czas.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 marca 2014 09:10
juliakulia,
ja jeżdżę w długiej tybince i w ogóle mi to nie przeszkadza.
Testowałam też siodła z krótką i stwierdzam to z całą odpowiedzialnością.
Gdyby coś było nie teges, coś przeszkadzało to stwierdziłabyś to podczas jazdy.
Bardzo dziekuje, poprawilyscie mi humor  :kwiatek:
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
09 marca 2014 11:43
juliakulia za długa tybinka nie będzie Ci przeszkadzać ale jeśli ją  skrócisz do prawidłowej dla Twojej nogi długości to poczujesz ogromną różnicę na plus w możliwości pracy łydki. Dopóki jeździłam w zbyt długiej to po prostu w niej jeździłam i wydawało mi się że jest ok bo to ani koniowi nie przeszkadza ani Tobie... ale też nie ułatwia pracy. Odkąd mam sommera z dopasowaną do mojej nogi tybinką - krótszą o 6cm! wiem jaki to jest komfort i jeśli możesz sobie na niego pozwolić - a sommer przecież skraca tybinki to powiem Ci, że warto.
Myślałam ze da sie tylko zamówić nowe siodlo ze skracanymi tybinkami 🙂 ale jeśli da sie skrócić w istniejącym juz siodle, to super 😀 za 2 tyg ma byc Pan z Sommera, zobaczymy co da sie zrobić. Jeszcze raz wielkie dzieki  :kwiatek:
juliakulia, da się, ale w Sommerach za skrócona tybinkę trzeba dopłacić...
epk dzieki serdeczne za odpowiedź.
Myślisz ze zmiana taka mniej wiecej jak na zdjeciu bylaby mozliwa? U tym County sam klocek nawet nie jest tak bardzo nisko, co po prostu tybinka przykrywajaca klocek jestv dluga. Skoro da sie skracac to rozumiem ze chodzi o obciecie tej tybinki ale nie bardzo sobie potrafie wyobrazic jak skoro tam jest wypełnienie na poduszce kolanowej i mnostwo przeszyć
Evson, wszystko się da 😉
A ten klocek jest także za długi - ja proponuję pogadać najpierw z Bogdanem - że zrobi to bardzo ładnie to jestem pewna, ale dopytaj go o możliwości czasowe, bo z tym może być różnie 🙂. Ale najwyżej poczekasz na termin.
może to także zrobić equipe zapewne,zadzwoń do nich 🙂 kolano powinno być tak z 5 cm niżej...
juliakulia zgadzam sie z Kiką i potwierdzam na sobie: przesiadłam się równiez na Sommera z krótka tybinką, super dopasowaną do mnie (około 35- 36 cm) i naprawdę czuję olbrzymią różnicę. Wcześniej nie jeździło się źle, teraz jeździ się super. Jeśli tylko masz rymarza, który podejmie się skrócenia i dopasowania bloczka kolanowego to się nie wahaj.
Evson Ja bym nie bawiła się w takie przeróbki tylko sprzedała siodło i kupiła inne  😉

Np. Passier Corona II ma krótką tybinke 😉
Dzieki dziewczyny za rady  :kwiatek:
Dramka na szczescie nie musze sprzedawac bo jeszcze nie kupiłam  😉 to u góry to siodło koleżanki
Ostatnio miałam takiego oto Passierka którego kochałam miłoscią wielką ale było giga szerokie i na mojego folbluta to bym musiala je zwezac chyba o 10 rozmiarów i sprzedalam..
A własnie- orientujecie sie jak wypada rozmiarowka passiera w porownaniu do Prestiga (rozstaw łęku) ?? potrzebne mi ok 32-33 Prestiga jak to bedzie w passierze??
evson a co to za model passiera?
Jak kupiłam to osoba która mi sprzedała mówiła ze to PSL E Dressage. Ale patrzac w katalogu Passiera to nie jestem pewna. W kazdym razie siodełko super  🙂
czy ktoś już testował te innowacje w siodłach Prestige?
faktyczna zmiana, czy chwyt marketingowy?
http://www.prestigeitaly.pl/siodla/242/
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2014 08:08
Evson,
nazwę modelu miałaś wybitą na tybinie od spodu i to siodło wygląda na PSL E.

Szerokości prestiżowej 32-33 odpowiada standart passiera, czyli 27,5 cm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się