CAVALIADA Lublin 2014

Hamer byłaś i nic nie mówiłaś? 🙁 Tak długo się nie widziałyśmy, a była okazja... 🙁 Musisz wpaść kiedyś do moich potworów koniecznie!
A jak Wam się podobał konkurs kucy?  🙂

Niesamowite widowisko! Zawody naprawdę świetne, ciekawe pokazy, dla mnie wszystko na plus. 😉 Konkursy kucyków świetne, szkoda tylko, że tak mało ich było. 🙂
Niestety nie miałam okazji być na żywo, ale całkowicie się z Tobą zgadzam że robi wrażenie  🙂 A najbardziej podoba mi się jazda Sophie i Fasolki  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 marca 2014 20:27
Jagna mnie też fasolka się najbardziej podobała 😀
Biczowa ten kucyk ma po prostu serce do skoków, a dziewczynka ślicznie siedzi  👍
A focił ktoś może na kucach ??
A focił ktoś może na kucach ??


Focił, focił 😉

Właśnie wróciłam do domu i... JA CHCĘ JESZCZE RAZ! 😀 Owszem, da się wyliczyć, co się nie podobało, co mogło wypaść lepiej, ale te trzy dni na długo zostaną w pamięci 🙂
A co do publiki na zaprzęgach to... kurczę, chwilami zapominałam trzaskać zdjęć, bo tak mnie porywało dopingowanie  😁 dlatego nie rozumiem tych, którzy tak zwyczajnie mogli siedzieć na swoich krzesełkach... Wychodzenia tuż przed dekoracją także nie jestem w stanie zrozumieć.
Wychodzenie przed dekoracją też mnie drażni, ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć na przykład rodziców małych dziewczynek, które zainteresowane są wyłącznie oglądaniem skaczących koników i tak jakby nie rozumieją idei rundy.

Możecie się śmiać, ale mnie rundy honorowe na takich zawodach wzruszają, prawie zawsze kręci mi się łezka w oku 😂. Taka pozytywna, z podziwu dla zawodników i dla koni, po prostu lubię patrzeć na te szerokie uśmiechy i galopy zwycięzców.
xxagaxxbiorę poprawkę na to, że przy oglądaniu on-line, gdzie czasami się zacinało i wieszało, mogłam czegoś nie zauważyć, ale jeżeli jeździec wyliczył tak, że odbicie koniowi wypadało parę centymetrów od przeszkody ( tak to wyglądało z mojego domowego punktu obserwacyjnego ) to nie ma siły, aby wyratował - tam mogli skoczyć tylko Horsemen's ( podejrzewam, że źle napisałam nazwę, przepraszam ) 🙂

I tego mi właśnie brakowało podczas oglądania - atmosfery, w kompie słabo słyszałam publiczność, a szkoda, bo to robi wielką różnicę.
Ktoś wie, czy Warszawa też będzie dostępna on-line?
mundialowa, bo poszukuję fot "naszej juniorki", co na takim niebieskookokim dziwnie umaszczonym kucu smigała.
Klami, jutro zajmę się selekcją zdjęć - podeślę link do galerii 😉
Arroch byłam, byłam 🙂 z metrowym gilem u nosa  😂 ale byłam... No faktycznie za późno się obejrzałam , a mogłyśmy sie spikąć 🙂 Nic to znajdziemy okazję 🙂 OOoo a może kto się wybierze np. do Białki na czempionaty małopolskie lub arabskie ? 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 marca 2014 10:02
A jak ze stoiskami? Było cos ciekawego? Jakies promocje, czy ceny raczej "normalne"?
Ceny niby normalne... ale było co utargować... Wystawcy zostali zmuszeni do podpisania ,,obstawienia" wszystkich miast Cavaliady.... W Lublinie cienkawo szedł handel do wczoraj ,kiedy wreszcie drgnęło i na minus handlującym nie wyszło... Najtańsze miejsce wystawiennicze za ... 6 tys... Tyle ,że dziś Skaryszew... i tam ludzie ruszyli na zakupy 🙂
slw95   żyj i pozwól trwać
10 marca 2014 14:46
fin, mam to samo na rundzie honorowej, mnie też łezka w oku się kręci za każdym razem. Dla mnie to najpiękniejsza chwila zawodów, satysfakcja na twarzy zawodnika i wesoły galop konia-coś niesamowitego 😉
https://plus.google.com/photos/113776439994230809185/albums/5989077936862720817

Jako iż już tydzień mija od Cavaliady Lublin (strasznie szybko to leci 😲 )
To troszkę wspomnień i zdjęć zza kulis  😀
Czekamy na następną  😅
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 marca 2014 20:41
Czy ktoś z was ma zdjęcia tego konia bez oka?
Biczowa, jest np. na ŚK klik
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 marca 2014 20:51
Dzięki anai :kwiatek:
A ja dopiero dziś w trakcie obróbki zdjęć zobaczyłam, że nie miał oka...

widzexxcie, czas leci bardzo szybko i dobrze, że mamy zdjęcia 😉 Jest co wspominać i przy czym odliczać do kolejnej cavaliady 🙂
W galerii zdjęć widzexxcie też jest ten jednooki kasztan 🙂 A jakby ktoś miał jeszcze inne fajne focie Urbane i Kieconia, to bardzo bym była wdzięczna.  Szczerze kibicuję tej parze.  :kwiatek: 💘
Jednooki jest super ! Mega dzielny koń 🙂 Na Mistrzostwach Europy też widziałam jednookiego konia, zakwalifikował się do ścisłego finału (ujeżdżenie), a zamiast oka miał protezę z tworzywa.

Moje dwa ulubione zdjęcia z LBL


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 marca 2014 12:41
edit: pomyłka
Na fali po cavaliadowych przemyśleń ..... Oprawa muzyczna..... Zdaję sobie sprawę,że DJ-ja kontraktuje się na całość trasy..... Choć ....aż kusi ,żeby na danym terenie był ,,swój" spec, od oprawy muzycznej....... W ten sposób, miało by to swój własny styl i charakter..... Może jestem czepialska... Ale oficjalny DJ poszedł trochę na łatwiznę..... dużo fragmentów było wręcz przekalkowanych z ub. roku...... Cale sekwencje utworów.... Jestem ,,skrzywiona muzycznie" przez lata chóralnej działalności i takie rzeczy zapadają mi w pamięć . Do tańca wolontariuszy mógł być nowy utwór.... Nic by się nie stało  stało, gdyby był to nawet  nie westowy kawałek,  np. ,,Happy " Parella Williamsa
Jeśli chodzi o taniec to wspólnie ( wolontariusze, organizatorzy, koordynatorki)  ustaliliśmy że będzie to tradycja lubelskiej Cavaliady, nic nie zmieniamy. Tak jak i kolor koszulek.
DJ był lepszy niż w tamtym roku według mnie. Myślę, że potwierdza to wszyscy którzy byli na Riders Party, bawiliśmy się dużo lepiej :-D
aaaa jak tradycja 🙂 to zwracam honor  :kwiatek: Choć publiczność na trybunach ,również zastanawiała się dlaczego tak .....
Jakby  zatrudniać lubelskich dj-ów ? Fakt ,może jeszcze nie obsługują takich imprez, ale jest ich trochę, i to całkiem niezłych. Miało by to taki ,,nasz",  lubelski posmaczek 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 marca 2014 11:42
Mam nadzieję że oglądanie tańca wolontariuszy od wybaczcie dupy strony tradycją nie będzie.
My, wolontariusze byliśmy oburzeni, gdy nam powiedziano że tanczymy tylem. Zglosilismy ze według nas jest to obraza dla publiczności. Odzew był jeden tanczymy w stronę kamery, bo będzie transmisja w TVP sport. Głupota, ale tak szefowie kazali  🙄
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 marca 2014 17:25
Dla mnie bez sensu, można było tańczyć 2 razy jak rok temu i by telewizja miała taniec i publiczność była by zadowolona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się