NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

Z ciekawości - tę część hanowerską da się jakoś regulować wysokościowo?
Chyba nie.
Widziałam taki nachrapnik na MPMK w tamtym roku, nawet wystawiałam tu fotki, bo też się zastanawiałam co to jest 😉 do dostania w PL, np. http://www.sklep-skoczek.pl/busse-solibel-nachrapnik-kombinowany-polaczony-z-hanowerskim.html ten bez regulacji ale wydaje mi się, że jak przekopywałam internet to w zagramanicznych sklepach widziałam taki z regulacją wysokości tej części hanowerskiej
fruit_jelly, właśnie się zastanawiałam, bez regulacji to chyba trochę słabo 😉 Dzięki za odpowiedź, halo też :kwiatek:
fruity_jelly, ale z jednym paskiem na nosie? (sensowność znikoma) czy z dwoma po bokach?
wymodelowana czy ta regulacja na pewno jest potrzebna? Skoro w sporym zakresie reguluje się długość paska do całości - położenie obu pasków. I pewnie rozmiary cob/full mają proporcjonalne odległości.
Rzadko trafiają się konie z nieproporcjonalnym na długość pyskiem w dolnej części.
halo zabij mnie ale nie pamiętam 🤦 nie pamiętam nawet pod jakim hasłem znalazłam ten nachrapnik, bo wpisywałam wszystko co mi przyszło do głowy z "dziwny nachrapnik" włącznie 😉
Tu nawet widać, że jest źle: dolny pasek powinien być tuż pod wędzidłem.

Nie pomyślałabym o tej regulacji, gdyby nie to zdanie, szczerze mówiąc 😁 Być może nie jest potrzebna, nigdy nie przyglądałam się z bliska tej kombinacji 🙂
Wiem, że  🚫 ale czy ktoś ma może kolor titan?
szukam brązowe futerko Mattesa na nachrapnik meksykański i nie wiem czy titan to brąz..
a po prostu brąz?
U mnie na laptopie ten kolor wygląda wiśniowo  🙄
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 kwietnia 2014 22:49
Pytanie za sto punktów, widział ktoś kiedyś nachrapnik hanowerski na rurkowych paskach i ma jakieś foty pod ręką?

Potrzebuję hanowera, a mam rurkowe ogłowie i nie wiem jak to będzie wyglądać. Pewnie żadna firma nie ma takiego nachrapnika w ofercie? Albo może hanowera z regulacją na potylicy? Jeżeli nie to ewentualnie w jaką markę celować, żeby był dosyć porządny, lub jaki jest orientacyjny koszt zrobienia samego nachrapnika u pana Marka z Ursusa?  👀 Będę wdzięczna za każdą informację!  🏇
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 kwietnia 2014 23:05
epk, dzięki :kwiatek: Szału nie ma, ale i tak wygląda lepiej niż mój obecny próbny składak. Premiera Savona jest śliczne, ale nie mogę sobię pozwolić na kupno nowego ogłowia w tej chwili.

Tylko gdzie teraz znaleźć rurkowy nachrapnik hanowerski… Bo pan Marek to pewnie krzyknie 150 albo i więcej za coś takiego.
arivle, na pewno takie istnieją, u mnie gdzieś leżą dwa rurkowe hanovery, ale kupowałam jako używane, więc nie powiem, jaka to firma.
Sama przez dłuższy czas używałam do rurkowego ogłowia zwykłego hanovera i w sumie nienajgorzej to wyglądało.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
20 kwietnia 2014 09:43
Sisisa, a moze nie chciałabyś sie pozbyć jednego z nich?  😜
arivle, w sumie mogłabym się jednego pozbyć, ale w stajni będę chyba dopiero po maturach :P.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 kwietnia 2014 17:07
czy ktos bylby na tyle uprzejmy i chcial sie podzielic ktoryms z tych nachrapnikow? chcialabym wziac na probe przed ewentualnym kupnem

margaritka, ten drugi (kineton) możesz wziąć pod uwagę tylko, jeśli zależy ci na Osłabieniu działania kiełzna. Mam taki - za duży na mojego, więc sprawdzała koleżanka. I miał a ochotę cisnąć go go kosza ze słowami - "już wolę jeździć na kantarze"!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 kwietnia 2014 18:16
w sumie mogloby sie sprawdzic bo moj wrazliwy w pysku 😉
Nad tym pierwszym sie z trenerem zastanawialismy, ale wlasnie nie chcialam kupowac "w ciemno". A tez bym chetnie wyprobowala, gdyby ktos mial i chcial pozyczyc.. 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 maja 2014 18:19
jestesmy po testach nachrapnikow dzieki episode  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: . na codzien jezdze na zwyklym hanowerze. kon dosyc specyficzny w pysku lubi rozdziawiac paszcze, a jednoczesnie bardzo wrazliwy.  pierwszy poszedl w ruch hanower sznurkowy i jak narazie wygrywa 😉 jak dla mnie idealne dzialanie bo w momencie luzu nie wywoluje niepotrzebnego ucisku, a gdy zaczyna kombinowac z pyskiem sznurek sprawia na tyle dyskomfort, ze zaraz sie ogarnia. drugi w kolejce byl kombinowany typu drop (Combination Lever Noseband). na poczatku bylam zachwycona ale zaczely sie skoki i niestety totalnie mojemu koniowi niepodpasowal. kon goracy, w momencie mocniejszego przytrzymania na dojezdzie do przeszkody "odbijal" sie od reki lub robil mikrospokijne fulki. jutro probujemy kinetona, jak dla mnie najciekawszy.
Wyprodukowałam taki naczółek:

Zastanawiam się (ma być do munsztukowego)  czy lakierowany nachrapnik do niego czy zostać przy matowym? jak myślicie?

deborah   koń by się uśmiał...
16 maja 2014 08:52
DressageLife, a jaką głowe ma koń odmiany jakieś?
Gładką,żadnych odmian
deborah   koń by się uśmiał...
16 maja 2014 09:10
daj lakierek zatem. będzie pięknie
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 czerwca 2014 18:08
znaleziono w galeri tylko skoki na facebooku z amp. uzywal ktos kinetona ze zwyklym nachrapnikiem? ciekawa jestem dzialania.
margaritka - a jak Twoje testy? Probowalas kinetona? Mozesz podeslac zdjecie tego sznurkowego hanowera?  :kwiatek:
Jaki nachrapnik i wędzidło mogłoby świetnie zadziałać u konia do przodu, delikatnego w pysku, czasem lubi naprzeć na wędzidło i pędzić, ale na to wystarczy półparada. 🙂
Dramuta u mnie na podobnego konia (po wielu próbach, więc może to te próby też się przyczyniły do rezultatu) w końcu pomogło podwójnie łamane wędzidło sprengera, z żółtego metalu, nie wiem dokładnie co to za model a nachrapnik angielski 😉 kobyła jeszcze potrafiła się tak usztywnić, że o zgięciu mowy nie było, ale to na to praca 😉 w sumie mogę dodać, że na nię podziałała praca na czarnej wodzy przypiętej do boków 🙂
Szukam nachrapnika meksykańskiego zapinanego do ogłowia symetrycznie, tak jak w tym nachrapniku:

Może gdzieś rzucił Wam się w oczy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się