Konie czystej krwi arabskiej

Wbrew pozorom to i ja swoją męczę, co by cokolwiek uzyskać w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Efekty widać, chociaż nie są one czymś spektakularnym.
Hej kochani arabiarze 🙂 mam takie pytanie czy ktoś może posiada buty dla swoich podopiecznych? Bo mojemu na wiosne dosyć znacznie odcisneła się na podeszwie kość kopytowa i kowal powiedziała, że może mi sie podbić, a żeby bło fajniej to młody musi mieć dużo ruchu bo na majówke sie wybieramy na otwarcie szlaku konnego i kondycje musi mieć utzrymaną. Tak więc czy jakaś dobra duszyczka pożyczyła by mi je chociaż na te 3 dni majówki ? Byłabym bardzo wdzieczna  :kwiatek:
koleżanka chce kupić do przydomowej dwuboksowej stajni w której już rezyduje wałach arabski, wałacha albo klacz arabską do 10 lat, osobnika zrównoważonego, chodzącego pod siodłem żeby dzieciaki też mogły bezpiecznie jeździć. Warunki świetne, osoby zaufane. Prosiła mnie o zrobienie wywiadu, bo nie bywa na re -volcie 😲 Miejsce koło Gliwic jest w stanie dojechać do 150 km. szuka i szuka . 
TheWunia miałam ci odpisać nt. opadnięcia kości kopytowej i kowala, ale widzę, że zrobiła to kasik w wątku o naturalnej pielęgnacji, więc już nie będę się powtarzać. Tylko - weź sobie do serca to, co napisała, bo potem możesz bardzo żałować, jesli sprawę zlekceważysz.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 kwietnia 2014 08:42
ganasz a koleżanka jaki zarezerwowała budżet na zakup konia ?
murat gazon jestem w wielkim szoku. Usłyszałam tylko ze to na wiosnę jest całkowicie normalne i tylko żeby uważać bo może się podbić. Masakra  👿
TheWunia nie, to nie jest normalne. Zorientuj się, jakie są przyczyny, i zmień kowala.
Co do kopyt już sporo wiem 🙂 wrzucam wam filmik moich podopiecznych. I niech  kto ]ś mi jeszcze raz powie arab-wariat  to się zdenerwuję. 

TheWunia genialne 😅,kózka  profesjonalna masażystka, sama przyjemność dla araba, no odlot 😲 
Ale symbioza. Kózka niesamowita nie umniejszając koniowi 🤣
Przez takie filmiki coraz częściej myślę o kozie, gdzie mi ją wszyscy odradzają. Za głowę się można złapać i tyle. Na gniadą kiedyś kot wchodził, za dobrze tego nie przyjęła.
bo to był jedyny pagórek w okolicy z którego można było bryknąć 🤣
TheWunia genialne  😍
być Drako zarówno kotów jak i psów nie toleruje i to do tego stopnia że atakuje przodem i zębami. Dlatego strasznie bałam się o koze a potem małą.  Jednak jak widać dla nich jest cierpliwy 🙂 także nic nie jest powiedziane 😉
Eufona nie atakuje, ona reaguje bardziej na bazie strachu, że jakaś włochata kula skacze w jej stronę i jeszcze śmie po grzbiecie się przechadzać jak po chodniku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 kwietnia 2014 20:46
koleżanka chce kupić do przydomowej dwuboksowej stajni w której już rezyduje wałach arabski, wałacha albo klacz arabską do 10 lat, osobnika zrównoważonego, chodzącego pod siodłem żeby dzieciaki też mogły bezpiecznie jeździć. Warunki świetne, osoby zaufane. Prosiła mnie o zrobienie wywiadu, bo nie bywa na re -volcie 😲 Miejsce koło Gliwic jest w stanie dojechać do 150 km. szuka i szuka . 


W Emiracie są do sprzedania klacze, a jedna z nich - Calima idealnie pasuje do opisu 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 kwietnia 2014 21:56
TheWunia, zjeżdżalnię sobie kózka zrobiła  😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
16 kwietnia 2014 22:26
TheWunia koza super! Szkoda, że moja wszystkie małe stworzenia chce zabić. Fajnie wyglądają🙂
JARA :kwiatek: przekazałam
Potrzebuję siodło na konia o krótkich plecach. Macie jakieś propozycje?
Dziewczyny, kojarzycie może jakie ogiery (oprócz Pikana) miała słynna hodowla Flora?
A ja się przyszłam pochwalić bo cieszę się, że zaczynam treningi z trenerką- dzisiaj pierwszy dzień, rozpoznanie konia i siedziała na nim tylko trenerka, okazało się, że nie jest tak źle jak myślałam, trenerka była miło zaskoczona (a ostatnio jeździło mi się tak źle, że straciłam chęć jeżdżenia do stajni), przy okazji okazało się, że mój koń potrafi bryknąć pod siodłem, wystarczy trochę więcej zacząć od niego wymagać 😲 W sobotę zaczynamy treningi w duecie ja + mój koń pod okiem trenerki 🏇
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
17 kwietnia 2014 21:41
[quote author=Być. link=topic=752.msg2070856#msg2070856 date=1397764177]
Dziewczyny, kojarzycie może jakie ogiery (oprócz Pikana) miała słynna hodowla Flora?

[/quote]
Przez jakis czas znajdował sie tam mojej hodowli Farah-Bill gn. 1997 (El Amor - Farah-Aneta), odkupiony z drugiej ręki, ale chyba nie używali go do hodowli i szybko sprzedali za granicę.
Każda informacja w cenie.
Nikt nic więcej nie kojarzy?
Być - mieli Epira, Puchacza, Patagończyka, Patagona, Pikana, Hefisa, Eudemosa, Djusa,  i wiele innych, ale nie pamiętam 🙂
Wszystkim arabiarzom Wesołych Świąt!  :kwiatek:

Hefis to była klacz...bynajmniej tak wskazuje baza http://www.janow.arabians.pl/pl/rodowod-form.php
...a konia  ogiera( o tym imieniu.taki bajzel mieli) miałam przyjemnośc poznać.zakupił go pewien nieświadomy człowiek,i zlecił mi zajazdkę...
Jedyna moja porażka w zyciu jeśli  chodzi o zajeżdżanie koni...bylo to tak harde bydle ze nie udało sie go oswoić pomimo wykastrowania i szybkiego przyjęcia siodła ,żaden jeździec nie  wytrzymał dłuzej  niż 3minut.Lecieli wszyscy,jakie były jego dalsze losy nie wiem,ale był niebezpieczny  dla ludzi....
Być - mieli Epira, Puchacza, Patagończyka, Patagona, Pikana, Hefisa, Eudemosa, Djusa,  i wiele innych, ale nie pamiętam 🙂

Również dziękuję!

Zatem może pytanie bardziej konkretne: jaki ogier krył klacze w 2010/11 roku?
Zdaję sobie sprawę, że możecie tej wiedzy nie posiadać, ale kto pyta - ten zwyczajnie nie błądzi.

Murat-Gazon
wzajemnie!
Alicja z tego, co mi wiadomo to wszystkie konie stamtąd zabrane miały pod czaszką chaos. Jedne dało się wyprowadzić, inne nie.
byc-w 2009 byl tam tylko jeden ogier i to całkiem ładny...siwy ślepy lub bez oka ale naprawde podobal mi się...czy cos innego tam bylo(ogier) pojęcia nie mam bo konie były naprawde w złych warunkach...był plan wykupu od nich chyba 17sztuk ale wkoncu szef nie dogadał sie co do ceny ...a ja szczerze nie  bardzo miałam ochotę z taką ''siedemnastka''sie użerać ..
zdjecie hefisa jest z 2006 chyba.
Alicja - dokładnie o tego konia mi chodziło 🙂 Taki pech, że to ojciec mojej kobyły :P
Siwy bez oka to Pikan.
Napisałabyś mi coś więcej o Hefisie? Jego historię na pw? Byłabym bardzooo wdzięczna  :kwiatek:
Być - Z tego co wiem nic nie kryło tam w 2010/11 roku, bo konie zostały odebrane właścicielowi w 2009 roku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się