Konie czystej krwi arabskiej

Epikea zawsze wiedziałam że jestem ślepa  😂
Nie rozumiem...
Przecież jest numer konta. Co prawda pogrubionymi jest dla zagranicznych, ale wyżej jest krajowy...
Q,zobacz także ten tekst
Wnioski i zgłoszenia niekompletne, nieczytelne, błędnie wypełnione lub bez załączonego potwierdzenia dokonania wpłaty (na konto bądź w kasie PKWK) będą zwracane bez rozpatrzenia.
Jeżeli wysyłając w zeszłym roku nie załączyłaś potwierdzenia wpłaty to zapewne odłożone jest gdzieś na bok,zadzwoń i zapytaj bo możesz czekać w nieskończoność
krajowy i pogrubiony to ten sam 😉 dołożony jest tylko iban i swift 😉

a Q. chyba chciała napisać "jesteM" a nie "jesteŚ" 😉
Ale wyszło śmiesznie 😉
Mam pytanie do jeżdżących na dłuższe wypady terenowe. Pewnie śmieszne, ale proszę mnie nie bić.
Jak przygotować konia do dystansu 80 km? (w dwóch turach: 40 km w jedną stronę i powrót, z przerwą na odpoczynek pośrodku).
Czy to już wymaga jakichś specjalnych przygotowań, czy dla zdrowego konia w dobrej kondycji, regularnie chodzącego w urozmaicone terenowo wypady, to jest do przejścia?
My na razie jesteśmy na etapie podejrzewam robienia do 20 km jednorazowo i jakoś intuicyjnie wydaje mi się, że nagłe zrobienie czterech razy więcej to będzie przesada, stąd moje pytanie.
Po prostu jeździć w coraz dłuższe trasy i to cala filozofia czy trzeba tu jakiegoś konkretniejszego planu?
Epikea tak masz w 100% rację  😀 miało być JESTEM  😀

orjentica czyli mam zrobić przelew tylko i wysłać im potwierdzenie?

podpowiedzcie w tytule napisać tylko imiona koni?

no i jeszcze raz pytam czy mam zrobić przelew tylko na paszport czy na wpis do księgi też?
Q,najlepiej zadzwoń do ksiąg bo ja nie wiem,co Ci odpowiedzieć.zacytowałam Ci ze strony że:
Wnioski i zgłoszenia niekompletne, nieczytelne, błędnie wypełnione lub bez załączonego potwierdzenia dokonania wpłaty (na konto bądź w kasie PKWK) będą zwracane bez rozpatrzenia.
ja nie wiem,czy jak po prostu doślesz potwierdzenie wpłaty to to zadziała-zadzwoń i zapytaj


    Redakcja ksiąg stadnych PSB i PASB:

    tel.: +48 (22) 331 59 90
    tel.: +48 (22) 331 59 91
    fax: +48 (22) 852 06 55
    ksiegistadne@pkwk.org
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 kwietnia 2014 14:24
Murat-Gazon jeżeli koń użytkowany jest regularnie i jeździsz w tereny to te 40 km pójdzie bez problemu. Jeżeli będziesz jechać racjonalnie ( nie jak na rajdzie - gdzie musisz złapać się w określonym czasie ) to będzie git.
a te 80 km rozumiem, że jednego dnia pokonasz ? 40 kilosów w jedną stronę - odpoczynek, napojenie, obiad i powrót ??

ja pojechałam kiedyś na Rudym 25 km w jedną i 30 km w drugą ( bo pobłądziłam ) i przeżyliśmy  🤣 i koń miał energię .. a wypad był taki spontaniczny. No ale wiadomo dużo stępowaliśmy.
Zduśka no tak właśnie planuję - pojechać rano, wrócić wieczorem.
To jest plan na okres wakacyjny, więc jeszcze mamy czas na trenowanie dalszych dystansów.
Baba pozdrawia z tych lepszych dni. Zaczynamy powoli pracować. Jest dobrze.

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 kwietnia 2014 21:12
My dziś miałyśmy pracowicie, kobyłka odrobinę poskakała🙂

Ruda dzielnie znosi moje fantazje🙂
A my wczoraj trochę się zgubiłyśmy w terenie - ach ten mój brak wyczucia... Winea owszem pokazuje, że "do stajni to w tę stronę", więc zawsze wiem, gdzie jechać, jak uznam, że trzeba wracać, ale do tego momentu gubienie się to moja specjalność  😉
W efekcie pojeździłyśmy ludziom po podwórkach, bo wyjechałyśmy z pól na tyłach jakiejś obcej wsi i trzeba było szukać, gdzie jest przejazd między domami, a nie pozamykane bramy. Zastanawiałam się, czy ktoś nas pogoni z widłami, ale na szczęście nie - żywego ducha nie było widać. Za to po drodze pozaliczałyśmy parę atrakcji typu przejazd wąskim nasypem górującym tak z półtora metra nad jezdnią i maluch przejeżdżający z okropnym hurgotem pod nami oraz przechodzenie po mostku z drewnianych bali nad strumykiem. Wszystko zaliczone bezboleśnie  🙂

Derby fajnie twoja skacze  🙂 Muszę postawić korytarz u siebie na placu i wrócić do tego, bo moja zimą skakała trochę, ale zaniedbałam to ostatnio, a całkiem dobrze jej szło.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 kwietnia 2014 07:24
Derby eh te Twoje Rudości to normalnie schrupać ! Fajnie Młoda skacze !
Murat nie przejmuj się  😉 my się notorycznie gubiliśmy  😁 i jak przeczytałam o tym mostku drewnianym to aż ciarki mi przeszły ( Mój znajomy miał tragiczny w skutkach wypadek na takim drewnianym przejściu  🙄 i ja od tego czasu wolałam przełazić po wodzie .. )
Zduśka ten mostek to był taki na dwa końskie kroki na długość  😉 No i obejrzałam sobie go dokładnie przed wjechaniem na niego.
Przełażenie po wodzie natomiast to wyższy stopień wtajemniczenia, woda póki co gryzie. Muszę znaleźć jakiś strumyk ogólnodostępny, żeby dało się do niego normalnie wejść, i poćwiczyć ten temat.
U nas wygląda to nieco inaczej, bo przez wodę chętnie gniada przechodzi, aczkolwiek przez wąski mostek już jest problem, który wymaga użycia wielkich pokładów cierpliwości. Wydaje mi się, że ma to podłoże w jej wyolbrzymionej klaustrofobii.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
07 kwietnia 2014 07:47
A myśmy wczoraj też byli na rajdzie całą stajnią, gdzie Niuniek był jedynym arabem. Mimo ze dawno już nie chodził w tereny, zachowywał się bardzo przyzwoicie, trzymał równe tempo i nie bał się "strachów", przed którymi półkrewki odskakiwały. Dawna rajdowa zaprawa zrobiła swoje!
arabiansaneta 😅 arab dzielny jest, taki znany rajdowiec tereny ma we krwi, pozdrawiamy
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 kwietnia 2014 09:21
Ja tylko na chwilę wpadam, żeby powiedzieć, że mój P. skończył wczoraj 2 lata! Już bliżej niż dalej  😉
I zdjęcia telefonowej jakości:


nie obyło się bez tortu  😁
Boże jak ja uwielbiam rozmawiać z osobami pracującymi w "urzędach"
zadzwoniłam dziś do PKWK i zanim spróbowałam wytłumaczyć Pani o co tak naprawdę mi chodzi dostałam "opierdziel" że oni dopiero skończyli wyrabiać paszporty koniom urodzonym w 2012 (choć wcale nie chciałam pytać kiedy przyjdą moje)  😂
Haha...nie dziw się,że mało kto może coś doradzić-pewnie wiele osób bało by się zapytać w Księgach co by było,gdyby....
mitbah   arabskie szczęście
07 kwietnia 2014 17:06
iwona9208 sto lat dla młodego! 🙂

A mój gniady pozdrawia wszystkich arabiarzy i pokazuje jakie to poniedziałki są nudne  😁
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 kwietnia 2014 17:41
ale z gniadego słoneczko 😀
Pozdrawiamy.
A ja zostałam ciocią 😉 3 źrebak (klaczka) po Parnassusie. klik

iwona9208, dużo zdrowia dla niego i niech Ci się chowa 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 kwietnia 2014 08:46
Dzięki  🙂

kontestacja ależ ma szczupaczy profil! Śliczna  🙂
Gratuluje Cioci źrebaczka.  😉
to ja się pochwalę moją księżniczką 😉
co o niej sądzicie?
za kilka dni kończy roczek
Szadija
Q aaaaaj, baaardzo urodziwa! chwyta za oko 🙂😉) jaki papier?
kontestacja ale oko!!!  😍
wena ty wiesz <3 swietna ona jest, okropnie mi sie podoba i waleczna cholerka!😀
iwona9208 oooooo! bardzo urodziwy, zdradzisz po jakich rodzicach? jak charakterek na razie?😀
być dobrze gniade wyglada 🙂

My chwilowo mamy przerwe ze wzgledu na zawirowania z siodlem, ja sie kiedys zastrzele przez te przerobki, jak nie za waskie to grzbiet wypatrzylam za krotki do takiej rozmiarowki -.-
Ale pozdrawiam zdjeciowo z ostatniej pelnej jazdy 🙂😉
Mloda stracila juz prawie cala zimowa siersc ku mojej uciesze 😀





faith od Samira/Wojsław po Kahil Al Shaqab
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się