ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Przepraszam jeśli było, ale słyszałam, że w tym roku zawody towarzyskie mogą być rozgrywane tylko do klasy L1, czy to prawda? To znaczy, że klasa P nie może już być organizowana na zawodach towarzyskich?
Tak to prawda L1 to max
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
15 kwietnia 2014 21:22
Obaj lekarze sportowi z mojej okolicy wyjechali na urlop, a niedługo zawody, więc czy ktoś mógłby polecić mi osobę, która podpisze mi papierek (najlepiej bez zbędnych ceregieli) w Warszawie lub okolicach Milanówka?
Rejestrując konia w WZJ mamy do wypełnienia formularz jako właściciel konia i współwłaściciel.
Muszą być wypełnione obie rubryki?
Czy będąc współwłaścicielem wypełniam tylko tą jedną rubrykę, drugą pozostawiam pustą i podpisuje się jako współwłaściciel czy muszą być obie wypełnione, również ta przez właściciela konia?
somebody bardzo dziękuję  :kwiatek:
Na stronie PZJ w regulaminie przyznawania licencji znalazłam taki wpis
" Badania lekarskie ważne są:
-
do 6 miesięcy dla zawodników do 23 roku życia (włącznie);
-
do 12 miesięcy dla zawodników powyżej 23 lat; "

Czy dotyczy to także licencji w wzj?
Halo ja mam taką zwykłą kartę- na jednej stronie moje dane, na drugiej rubryki do wypełniania przy badaniach. Kartę mam od lekarza. Rejestrowałam się pierwszy raz rok temu.
Donia Aleksandra tak. Mi lekarka wpisała na pół roku, bo większość lekarzy pewie nie jest na bieżąco ( nie wiem czy to wszystkie dyscypliny mają na rok? ) , ale mi to nie przeszkadza bo i tak max do września startuje  😉
Donia Aleksandra, tak, także w WZJ - tylko trzeba uprzedzić lekarza, a nie każdy się zgodzi. Musi wpisać ważność badań na rok.
baffinka, dzięki, uff. "Nowa" kartę ma od dawna.
Po co zdaje sie egzamin licencyjny? Bez tego nie bede mogla startowac w zawodach w klasie L ?
Egzamin licencyjny trzeba zdać aby otrzymać 3cią licencję i jeździć P i N
somebody, dziekuje :kwiatek:
A czy to prawda, ze jezeli zdam licencyjny to jestem zwolniona ze skokow na srebrze? 😉
tak
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 kwietnia 2014 21:09
Czy 2 klasa sportowa w WKKW przekłada się na same skoki, bądź ujeżdżenie?
Constantia, aktualna II klasa w WKKW daje w ujeżdżeniu II licencję
III licencję w skokach daje 1 CIC* z RK, II - dopiero I klasa w WKKW.
żaczkowa   gone with the wind
17 kwietnia 2014 22:39
Jak to jest z tymi opłatami licencyjnymi - mogę startować sobie w konkursach towarzyskich mając tylko swoje badania sportowe i aktualny paszport konia ze szczepieniami?

wracamy po kontuzji i nie chce mi się załatwiać licencji w WZJ, bo postartujemy max. 4 miesiące...

kiedyś jechałam konkurs, który był przeprowadzany w 2 seriach (towarzyskiej i regionalnej dla par z licencjami) - ja miałam wykupioną licencję roczną, a koń nie - po starcie sędziowie mnie wezwali i zażądali 20 zł jednodniowej licencji konia, bo (cytat): "ty masz III klasę (sportową), więc to by było niesprawiedliwe"  🤔wirek:
żaczkowa, możesz startować w towarzyskich , ale dodatkowo musisz wykupić ubezpieczenie (od zeszłego roku wymagane). Sędziom się nie dziwię, bo konkursy towarzyskie robi siedal amatorów, czy osób zaczynajacych przygodę z jeździectwem. Licencja regionalna kosztuje grosze... szczerze pisząc wstydziłabym się startować w konkursach towarzyskich i zabierać dzieciom plastikowe pucharki 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 kwietnia 2014 07:25
Halo dziękuję  :kwiatek:
żaczkowa   gone with the wind
18 kwietnia 2014 07:53
_Gaga, nie było wtedy ani pół dziecka w konkursie (pucharka również), a koń, na którym jechałam, chodzi praktycznie rekreacyjnie i startowałam na nim 2 razy w roku 😉
http://www.mzj.krakow.pl/_cms_data/4677_1_MZJ_2__1_.pdf - czyli płacę samo 84 zł (dla osób ze srebrną odznaką) lub licencję + 62 zł?
żaczkowa, luzik mi też często na młodych głupio w jakiś Lkach startować 😉
NA ubezpieczeniach sienie znam - warto zadzwonic do związku, lub ubezpieczyciela
swoja ścieżką często wcyhdzoi tak, że licencja + ubezpieczenie to koszt bardzo podobny do ubezpieczenia bez licencji 🙂
mam pytanie odnośnie ujeżdżenia ZR - bo czytam i czytam przepisy i jasne jest dla mnie już że jazda w ostrogach jest obowiązkowa w każdej klasie

ale czy jest wymóg jechania na munsztuku i od której klasy (CC)?
zucchini, na zawodach regionalnych można jeździć w kiełznaniu wędidłowym bez ograniczeń
Ostrogi można mieć "ślepe"
Gaga, dziękuję 😀

rozumiem że pewnie z tym munsztukiem zmienia się na ogólnopolskich? w sensie że klasy wyższe niż C obowiązkowe na munsztuku?
zucchini, ale dlaczego jazda w ostrogach ma być obowiązkowa? Aktualny art. 2 pkt 14 Regulaminu mówi, że: "Na zawodach krajowych we wszystkich konkursach z wyjątkiem MP, PP dopuszcza się jazdę bez ostróg." Sprawdź http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A_2014.pdf. Wesołych Świąt!
mark11 dziękuję, właśnie mi się też wydawało że nie jest obowiązkowa i rano wertowałam te przepisy 🙁 i jakoś nie mogłam trafić - już wiem - chyba czytałam dla zawodów międzynarodowych  🤦 tak więc tak....dziękuję za przekierowanie  😡

i tam dokładnie jest wszystko czego szukałam - jeszcze raz dziękuje 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 kwietnia 2014 19:37
Teraz na wędzidle można też wszystko jechać na ZO. Munsztuk obowiązkowy tylko na MP, PP i międzynarodowych.
Czy mając wykupioną licencje roczną w Śląskim Związku mogę wystartować w zawodach regionalnych na terenie Małopolskiego Związku?
Tak.
Wydaje mi się, że kiedyś widziałam przepis mówiący, że na 4latku można startować bez ostróg. Patrzę właśnie w regulamin ujeżdżenia 2014 i nic takiego nie ma. Omamy miałam, czy coś zmienili i faktycznie muszę jechać w ostrogach?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 kwietnia 2014 22:44
W chwili obecnej bez ostróg można jechać wszystko poza PP, MP i zawodami międzynarodowymi. Wcześniej było tak jak móisz, z tym że tylko w konkursach kwalifikacyjnych do i samych MPMK koni 4 letnich.
Dziękuję Koniczka. A mogłabyś podrzucić mi link gdzie mogę znaleźć przepis o tym mówiący? Żebym mogła w razie czego o co się oprzeć.
Ja znalazłam w w/w regulaminie tylko to: "12 - z wyjątkiem zawodów dla dzieci i jeźdźców na kucach ostrogi są obowiązkowe, muszą być wykonane z metalu, o długości bodźca:
- do 3,5 cm dla jeźdźców na kucach
- do 3,5 cm dla jeźdźców na dużych koniach. "
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się