Dopasowanie siodła

Pewnie pytanie już tu padało, ale nie mogę znaleźć a wątek ma dużo stron  😉 W jaki rozmiar siodła celować dla osoby o wzroście 174cm, długich nogach, dużym tyłku i 60kg wagi? Przyszedł czas na sprzedaż mojego ukochanego Kieffera Aachen i pomyślenia o czymś innym  😉


17,5 🙂
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
28 kwietnia 2014 19:26
Ile palców powinno być w  siodle skokowym między przednim lękiem a  klębem?
co zrobić ze skokówką, która w jeździe po płaskim jest ok, ale w skoku zaczyna podnosić się jej tył?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 kwietnia 2014 19:33
korysindex dzięki. Moje obecne siodło ma rozmiar "2" i jest na mnie za duże - to chyba 18' według Kieffera?
[quote author=smarcik link=topic=95.msg2080130#msg2080130 date=1398706500]
Pewnie pytanie już tu padało, ale nie mogę znaleźć a wątek ma dużo stron  😉 W jaki rozmiar siodła celować dla osoby o wzroście 174cm, długich nogach, dużym tyłku i 60kg wagi? Przyszedł czas na sprzedaż mojego ukochanego Kieffera Aachen i pomyślenia o czymś innym  😉


17,5 🙂
[/quote]

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby osoba o takim wzroście i takiej wadze mogła mieć duży tyłek  😉.  Ja bym celowała w 17.
Może ktoś mógłby zerknąć na moje zdjęcia na poprzedniej stronie? 🙂
Starcik ja mam 172 i miałam 60 a obecnie 70 kg i 17.5 zdecydowanie za duże dla mnie było. Amerigo. Celowalabym w Max 17
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 kwietnia 2014 20:20
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Do tej pory miałam tego Kieffera ponieważ miałam dużego konia oraz dużego tatę, który na nim jeździł (ze względów finansowych nie mogłam pozwolić sobie na drugie siodło). Teraz sprzedałam konia i siodła używam okazyjnie, więc chciałabym kupić coś bardziej dopasowanego do mnie (oczywiście biorąc pod uwagę dobro koni, ale okazyjnie jeżdżę na koniach nieposiadających dopasowanych siodeł więc może akurat uda mi się wybrać coś odpowiedniego).
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
28 kwietnia 2014 20:40
Oposowa, a skąd jesteś? Ciężko pewnie będzie ściągnąć kogoś kto typowo pasuje siodła, ale może jakiś masażysta?
Na pewno będzie cieżko, ale może z odpowiednimi podkładkami dasz radę zapewnić koniom jakiś komfort.


Stajnia pod Pruszkowem. Każdy koń ma własne siodło, więc chodzi raczej o rotację między nimi + dołożenie właśnie podkładek itp. Może być ktoś, kto zajmuje się tym hobbystycznie, byleby był sprawdzony i z polecenia. Bardzo nam na tym zależy, a ciężko jest znaleźć osobę, która by się czegoś takiego podjęła. Dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Ja mam 178 cm wzrostu, 60 kg wagi i długie nogi i 17,5 jest dla mnie na styk...
Fokusowa,  a nie mylisz rozmiaru siedziska z tybinką? Nie wiem jak osoba o twojej wadze może się w 17 nie zmieścić. Ja teraz jestem trochę przez konia zmuszona wziąć 17 i własnie mam w planach pozbyc się kilogramów żeby waga spadła do tych 62-64kg, a mimo to teraz się mieszczę w 17. Tylko muszę mieć mocno przedłużaną tybinkę żeby noga mogła sobie leżeć w dobrym miejscu.
Hej, proszę o ocenę siodła. Łęk czerwony, panele wypełnione powietrzem. Zastanawiam się czy z podkładką nie jest już za ciasno? Jak wsiadłam zrobiło się miejsce przy przednim łęku na ok 1.5 - 2 palce, ale czułam w głąb tunelu, że jest przestrzeń. Czy leci na tył? Jestem strasznie wyczulona na tym punkcie, mam wrażenie że każde siodło jakie widzę na różnych koniach leci na tył, tu też mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o zdjęcia z podkładką. Osoby które widziały obrazek na żywo, mówiły że nie leci (przed jazda).

Link do wszystkich zdjęć które mam : http://re-volta.pl/galeria/moja/album/5266

Fokusowa,  a nie mylisz rozmiaru siedziska z tybinką? Nie wiem jak osoba o twojej wadze może się w 17 nie zmieścić. Ja teraz jestem trochę przez konia zmuszona wziąć 17 i własnie mam w planach pozbyc się kilogramów żeby waga spadła do tych 62-64kg, a mimo to teraz się mieszczę w 17. Tylko muszę mieć mocno przedłużaną tybinkę żeby noga mogła sobie leżeć w dobrym miejscu.


Właśnie mam rozmiar siedziska 17,5" 😉
Zdjęcie odrobinę od przodu, ale to chyba jedyne na jakim w miarę dobrze widać dopasowanie. (i widać na nim swoją drogą moje mega dopasowane sztylpy  😂 czekam na robione na zamówienie, bo nie ma dla mnie rozmiaru)

Wydaje mi się, że jest tak na styk, ale jestem nieobiektywna 😉
Jesli to kieffer - to jest raczej 17 i 1/4 cala, oni maja rozmiary pomiedzy🙂 1ka to 17-17,5 cala🙂
Fokusowa, no właśnie to pewnie Kieffer. Pokaż się w jakimś Prestigu, Equpie, Stubbenie czy w ogóle siodle typowo skokowym czy ujezdzeniowym. Bo to co masz wygląda na jakieś wszechstronne.

zresztą dużo zależy od budowy siodła. Siedzialam w dwóch model stubbena i jeden byl ok 17,5 a drugi zdecydowanie 17.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 kwietnia 2014 07:15
faith 2 Kieffera to jaki rozmiar? 18?
smarcik, Kieffer ma 3 rozmiary, 0,1,2 przypuszczam ze 0 to 16, 1 to 17 a 2 to 18.
0 - 16-16,5
1 - 17-17,5
2 - 18-18,5 🙂
Przepraszam że ponaglam, ale czy ktoś mógłby spojrzeć kilka postów wyżej na mojego posta i zdjęcia?  :kwiatek:
Zależy mi na czasie, bo siodło pożyczone do przymiarki. Nie wiem co robić . Z góry dziękuję😉
Jesli to kieffer - to jest raczej 17 i 1/4 cala, oni maja rozmiary pomiedzy🙂 1ka to 17-17,5 cala🙂


To Daw-Mag i na osłonce od przystuł jak byk jest 17,5 " 😉 No nic, już się przyzwyczaiłam do mojej niewymiarowości  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 kwietnia 2014 13:25
faith dzięki  :kwiatek: Tak właśnie myślałam, że ta moja 2 to z pewnością nie jest 17,5, jak rzekomo twierdziła osoba sprzedająca  🙄 (niestety kupowane przez internet)
Ulalala, wg mnie siodło leży nieźle, ALE 🙁 najgłębsze miejsce nie jest w środku siedziska, tylko przesunięte w tył.
Dzięki Halo za odpowiedź ! 🙂 W takim razie je sobie zostawie, w końcu nie topię się w dużym siodle.
Zastanawiam się nad kupnem takiej krótkiej żelowej podkładki pod sam tył. Co myślisz?
Ew. nad kupnem białego-szerszego łęku, i wtedy może z podkładką która widać na zdjęciu będzie ok. Bo wydaje mi się, że bez niczego, na samym koniu leżało ok/prawie ok. Nie było do tyłu.
Halo a to siodło o które pytała lenalena na poprzedniej stronie? Widzę, że się biedna nie może przebić z prośbą o ocenę.  :kwiatek:
kupiłbym żel z korektą-pełny żel.

smarcik zalezy jeszcze jakie masz siodło. Wg mnie 17 może się i zmieścić, ale zależy jakie masz nogi.
np ja mając 186 cm  wzrostu  73 kg wagi wejdę w 17" ale tylko w ujeżdżeniowe, skokówka 17,5 cali jest idealna, jednak dobrze czuje się też w 18" 🙂

p.s będziesz zamieniać siodło ? Jakiego masz kieffera ? Chętnie kupię 🙂  Tylko muszę sprzedać, swoją 17" jorge canavesa  😉 ( to już spam ? w każdym razie nie chciałem. )
vissenna   Turecki niewolnik
29 kwietnia 2014 16:48
lenalena ja przez jakiś czas też miałam to siodło i w nim ławki zawsze na końcach idą w górę, inaczej siodło by się opierało koniowi na nerkach, bo to jednak konstrukcja ławkowa. Szczególnie, że Twój koń ma dość krótki grzbiet i znaleźć coś sensownego jest na pewno trudno. Samo siodło leży dobrze, w równowadze, pasuje koniowi, szkoda, że nie masz zdjęcia "od łopatki", żeby określić czy jej nie blokuje.  :kwiatek:
vissenna, bardzo dziękuję! Otóż to, plecy krótkie, szerokie, nie jest "letko" 😉.  Mam takie, mało co widać. Nie jest ciasne, wg mnie. A łęk wygląda chyba ok?
Mogę prosić o pomoc? Mam 161cm wzrostu, nogi długości 85cm (do bioder), 49kg. Czy zmieszczę się w 16,5 wszechstronnym 🙂?
zdecydowanie 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
29 kwietnia 2014 17:40
Dramuta12, powinnaś się zmieścić - ale oczywiście lepiej sprawdzić. Przeważnie producenci podają rozmiarówkę wagową. Ja mam 164cm i 52 kilo (jak ostatnio siedziałam na koniu, bo teraz mam przerwę na bobaska 😉) i siodła Kieffer 17. rewelacyjnie mi leżą (skokówka i ujeżdzeniówka). Ponieważ Kieffery są trochę mniejsze rozmiarowo zmierzyłam napiętym centymetrem odległość od przedniego do tylnego łęku i w skokówce mam 39cm, a w ujeżdzeniówce 40.
Może Ci to cokolwiek pomoże.
A jak zastanawiałam się nad kupnem Winteca, to zdecydowanie pasował mi w rozmiarze 16 - 16,5 (wszechstronne).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się