Dopasowanie siodła

Dzięki bardzo 😀.


Czy w dobrym miejscu zaznaczyłam pomiar rozstawu łęku? Czy tak się w ogóle łęk mierzy (i czy w cm)?  🤣 Nigdy nie miałam do czynienia z tym.
lenalena, sprawdź sobie jeszcze, czy i na ile, możesz przesunąć siodło  - do przodu. Byle punkty podparcia łęku nie blokowały łopatki. Możliwe, że te 2 cm do przodu przesunąć się da.
Halo, dzięki. Rozumiem, że niebezpiecznie daleko sięga do tyłu? Właśnie obawiam się, że do przodu nie mogę przesunąć.. Miejsca ławek, które stykają się z grzbietem, są na pewno na odcinku piersiowym kręgosłupa, dalej ciężko mi cokolwiek wymacać 😉. Dlaczego robią takie zagięte do góry ławki? To ma jakiś cel?
korysindex4 rozumiem że rada na temat żelu była do mnie? Mam kilka pytań "
1. Czemu nie polecasz tych krótkich?
2. Czy na zdjęciach z futerkiem siodło już wygląda na za ciasne?
3. Zastanawiam się czy jest sens rozciąć materiał na podkładce ( tak jak zaznaczyłam zielonym kolorem) i tam wsadzić coś, aby podniosło tył?
4. Jeśli wygląda na za ciasne to może pomyśleć o białym łęku i do tego podkładka z punktu 3 ?
Szukam tańszego zamiennika , ponieważ z tego co widzę żele z korektą tyłu są od ponad 200 zł , a to nie mało. Jeśli to ma sens co pisałam wyżej, to bym spróbowała, chyba że żel z korektą tyłu to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Proszę o opinie.
lenalena, pewnie po to, żeby dać miejsce na pracę "krzyża". Konstrukcja ławek jest dość sztywna. Konie sztywnawe, słabo ujeżdżone (a takich sporo wsśód wyłącznie "włóczęgów" w galopie mocno unoszą zad. Bujałyby całą "kulbaką" i jeźdźcem - i uszkadzały sobie kręgosłup, gdyby w tym miejscu było fit. Tak na logikę.
No tak. Tylko nie prościej byłoby zrobić po prostu nieco krótsze te ławki? Jak i tak nie przenoszą ciężaru na grzbiet? 😉
Czy ktoś chciałby odpowiedzieć na mój post u góry  :kwiatek:?
lenalena, tak patrzę - gdyby były krótsze, byłby kłopot z dystrybucją całego ciężaru siodła. Żeby środek ciężkości siodła zgadzał się z jeźdźca. A raptowne zakończenie mogłoby urażać grzbiet, nawet miękko wysłane, bo w tym siodle chyba jeździec "wypełnia" całe siedzisko? I bywa, że odchyla się mocno od pionu, szukając zmiany pozycji przy dłuższym podróżowaniu? I trochę nie rozumiem, o co ci chodzi z tym siodłem. Nie podoba ci się projekt? To po co taki wybrałaś? Zazwyczaj ludzie kupują dobre wszechstronna/ujeżdżeniowe/skokowe a jeśli myślą poważnie o rajdach - siodła firm specjalizujących się w rajdach, cudeńka hi-tech.
Dramuta12, zawsze mierzyłam na wyskości "guzików" w poprzek. Domyślając się miejsc, gdzie jest łęk pod wyściółką. Bywa, że ludzie mierzą "od guzika do guzika". Z pomiarem wzdłuż łęku nie spotkałam się i nie wiem, czemu miałby służyć.
Halo, dziękuję za odpowiedzi! 🙂 Mi się podoba, tak się luźno zastanawiam nad konstrukcją. Szukałam siodła wszechstronnego, wygodnego dla młodego konia przede wszystkim, to ma super szeroki kanał, szerokie ławki, odpowiedni łęk, zmieściło się w budżecie 😉. Mam tylko nadzieję, że sprawdzi się jako wszechstronne siodło.
halo, dzięki bardzo 🙂. Nigdy nie kupowałam siodła więc snułam jakieś dziwne domysły z tym łękiem 🏇
Smarcik -  prostuje, 2ka kieffera to 17,5-18, przy czym wszechstronne i skokowki blizej 18.
Nie wiedziałam gdzie spytać, w razie czego przepraszam,
orientuje się ktoś mniej więcej ile może kosztować u rymarza wypchanie i wymienienie skóry w poduszkach kolanowych? Lub sama wymiana skóry?
zoriczkowa, ja kiedyś płaciłam 250zł.
Czy mogę prosić o jakieś opinie?









jestemzlasu, a czy my mozemy prosić o zdjęcia nadające sie do oceny?
Ok, jak je zrobić lepiej? Powinno być widać całego konia z boku, tak?
jestemzlasu, str. 261 tego wątku, idealne zdjęcia są zrobione.
Wystarczy trochę pomyśleć, ocenianie ze zdjęć jest mocno orientacyjne, a tak mamy sobie jeszcze wyobrazić jak wygląda reszta konia, czy siodło leży w równowadze, czy koń stoi prosto, czy popręg jest dopięty....
Ok, racja, chociaż czy popręg jest dopięty można uwierzyć na słowo, bo na zdjęciu to nie musi być widoczne 😉
To z boku, a z przodu i z tyłu?
Mi się wydaje, że na szerokość siodło jest ok. Jeśli po wsadzeniu jeźdźca tyłka w siodło, nadal jest przestrzeń nad kłębem, to mi się wydaje, że siodło jest ok. Obejrzałabym jeszcze oczywiście jak koń się poci pod siodłem.
Jest sporo miejsca nad kłębem. Dzisiaj mogłam wsiąść tylko na chwilę, jutro pojeżdżę i przeprowadzę test pocenia. Dziękuję tunrida.
zoriczkowa, ja kiedyś płaciłam 250zł.


dzięki :kwiatek: A gdzie byłaś? Fajnie Ci zrobili?
zoriczkowa, idealnie, wysyłałam siodło do HBC. W Kiefferze chcieli wziąć 800 zł za jedną poduchę :P
Czy ktos zwezal euroridingi? Jest to wykonalne?
xxagaxx, a tylko wypychałaś, czy też wymieniali skórę?
zoriczkowa, ja tylko wymieniałam skórę na obu poduszkach w ujeżdżeniówce.
xxagaxx, dzięki wielkie :kwiatek:
Wrzucam jeszcze jedną fotkę z trochę cieńszą podkładką, zdjęcie zrobione po jeździe. Wydaje mi się że albo nie leci na tył (ma dość wysoki łęk przedni, przez co może wydawać się że leci do tyłu, ale patrząc na najniższe miejsce, wypada chyba po środku) , albo bardzo minimalnie, co przy cienkim żelu bez korekty powinno być zniwelowane. Zgadzacie się z moją opinią?
Siodlo pod ktore trzeba włożyć podkladke grubosci 2 książek telefonicznych nie moze byc dobrze dopasowne...
Wygodnie Ci sie jeździ pół metra nad koniem?
to jest tylko wrażenie ze zdjęcia. Tak jak pisałam , wrzucałam wcześniej zdjęcia z podkładką ala mattes, która wiadomo że jest gruba i zwęziła siodło. Ta jest o wiele cieńsza, także siodło nie jest wysoko nad siodłem.  A po za tym wrzucałam zdjęcia do oceny i jest ok.
Czy ktos zwezal euroridingi? Jest to wykonalne?


faith - ja zwężałam kilka miesięcy temu Euroridinga Diamanta u p. Andersza, poszło sprawnie, razem z dopchaniem poduszek i przesyłką wyszło coś koło 200 zł  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się