matura

Dla niecierpliwych: niezawodny Matemaks już rozwiązuje zadania z dzisiejszej matury. Rozwiązanie dwóch zadań już opublikował 🙂


tutaj jest już dużo więcej: klik
Kompletnie nie podpasowały mi otwarte. Ale pierwszy raz w życiu zrobiłam zadanie "wykaż, że" (to z kątami) i mam nadzieję, że dobrze.
U nas też płakali, biedni 🙁. Jeśli dobrze myślę, to ok 50% lub więcej będzie. Liczyłam na 70-80% no ale niestety. Dobrze, że do niczego mi się matematyka nie liczy.

edit: nie otwierają mi się te linki Wasze... ładują  ładują i nic. Możecie wstawić screeny z odp?
.
Ej... W zadaniu zamkniętym z wykresem jest napisane, że prawidłowa odp to A. Mnie wyszło C.
Nawet teraz policzyłam i p i q wychodzi prawidłowe z C.
Czy ja już zmysły tracę...?

A zadanie z prawdopodobieństwa, też zamknięte- mi wyszło 90... źle?
Mi też wyszło 90 i tak zaznaczyłam, ale podobno trzeba podzielić wynik przez 2.

Będzie z 50-60%. I tak mi się matematyka do niczego nie liczy. Zła jestem o to zadanie z turystą bo było warte aż 10%, ale czasu nie cofnę. Nie wiem jakim cudem nie doszłam do równania kwadratowego.  🤣
slw95   żyj i pozwól trwać
06 maja 2014 13:38
suchajka, ale w tym z prawdopodobieństwa trzeba wziąć tylko połowę, bo nie liczy się kolejność czy np. ja i Ty czy Ty i ja. Ja też zaznaczyłam, że 90, ale później, dopiero po oddaniu, zrozumiałam, że jednak trzeba 45.
Dziewczyny, jakby któraś znalazła odpowiedzi do arkusza w którym było:
1.A
2.B
3.C
4.D
5.C
6.B
itd. to dajcie tutaj.
Prawdopodobnie mam 20/25, ale wolę się jeszcze upewnić.
.
Trudna była. Najtrudniejsza z ostatnich lat. Zobaczymy.

zdjęcia odpowiedzi zamkniętych ze str http://jakzdacmaturezmatematyki.pl , strona się wiesza więc myśle, że komuś pomogą te opowiedzi
edit: dodałam 1-5, bo się nie wgrało :P
Sierpniu, nadchodzę. 7 błędów w zamkniętych przez własną głupotę. Umiałam, naprawdę umiałam... A tu proszę.
W 1 otwartym wyszło mi b dobrze, a już c źle. W kolejnym wyszło mi dobrze, ale nie wyciągnęłam pierwiastka z 4/9 czy tam z 9/4.
Z prostopadłościanem wiedziałam jak zrobić, a napisałam że Pcałkowite= 2Pp + 4Pb. Ale to było mylące cholernie.
Polski też wisi na włosku 😉 Świetnie...
Poniedziałkowa biologia jest pierwszym rozszerzeniem? (oprócz angielskiego)
Zaczynam się stresować poziomem matur w tym roku. Nie mogłam w tamtym roku dobrze napisać  😵
Dobra, nie tak źle z tą matmą. Ale 80% to nie będzie, niestety. Tylko mnie olśniło, że polecenie wczoraj na polskim było, że na podstawie fragmentu, a ja popłynęłam trochę, fragment był dla mnie punktem wyjścia do głębszych rozważań nad poezją narodową, której kwestie były poruszane w dalszej akcji dramatu... Jezu, tam nawet nie było... odwołaj się do całości utworu. Jestem nienormalna, zrobiłam taką akcję pierwszy raz w życiu  😁. Jak nie zdam podstawy a zdam rozszerzenie?  😁 😁 😁 Boże, to będzie taki przypał, że nie wyjdę więcej z domu. Naprawdę cisnęłam 3 lata na polskim, odpuściłam olimpiadę bo planowałam iść na medyczne kierunki więc nijak mi ona była potrzebna, a teraz nie zdam matury.  😂  😵
wszystkie zamknięte dobrze :3 w otwartych max 2 punkty stracę. pocieszające, że przynajmniej do siedzenia w cyferkach się nadaję.
zaraz idę na korki po raz pierwszy i ostatni przećwiczyć ustną z angielskiego, stres mnie przez to zżera bardziej niż przez wszystkie pisemne razem wzięte 🤔wirek:
Czy w 22. jest poprawna odpowiedź?
Wydaje mi się, że powinno być D.
wkatarzyna, dobra jest, jak minus nie jest w nawiasie razem z liczbą to go nie bierzesz pod uwagę przy potęgowaniu.
nie umiem tłumaczyć, może na przykładzie: (-2)^2=4  ale -2^2=-4
Vanilka, dzięki za odpowiedzi 🙂.
Mam na pewno 20/25+11/25, czyli 62%, może wpadnie jeszcze kilka punktów za zadania, które częściowo mam ok, więc 65% będzie.
Chyba wystarczy nawet na polibudę  😅.
Łosiowa w piątek jest matma
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 14:07
Z prostopadłościanem wiedziałam jak zrobić, a napisałam że Pcałkowite= 2Pp + 4Pb. Ale to było mylące cholernie.

Zrobiłam to samo i dlatego wychodziły mi koszmarne liczby.

Co to za wersja, którą wstawiła Shantowa? Ja miałam inaczej te podpunkty.

Tak pi razy drzwi to mam ze 3-4 błędy w zamkniętych. Zdam.
Facella, zawsze jak liczyliśmy na lekcji to gdy w zad było napisane "pole CAŁKOWITE", to sie pisało ten wzór z Pp i Pb. Dlatego to było beznadziejne jak dla mnie... Aj szkoda gadać. Zdać, też zdam ale dla mnie wstyd mieć to 40%, gdy przez rok chodziłam na korki i arkusze z poprzednich lat pisałam luźno na 70-80%
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 14:15
suchajka, mi jest potrzebne 85% - nie ma szans  😵
Dla mnie będzie wstyd jak ledwo zdam, ten arkusz był trudniejszy od poprzednich, ale łatwiejszy od operonowych, które pisałam na 46-60, więc niższy wynik mnie załamie...
Ale i tak się nastawiam na poprawianie za rok, chyba że zdarzy się cud, napiszę dobrze biologię i chemię...
Kamila🙂, Dzięki, racja.  😫
Szacuję jakieś 75-80%. Ujdzie, i tak nie jest mi potrzebna. Mam nadzieję, że nie wymyślą nic dziwnego na biologię i chemię. Klucze z biologii mnie rozwalają, a najbardziej bawi mnie ilość miejsca przeznaczonego na odpowiedź. Jest ktoś, kto się w nim mieści?
Grrrr dlaczego w 7 jest A) ?

Facella, chcesz na lekarski? W jakim mieście?

Może nie będzie tak źle... Skoro mam taką małą iskierkę nadziei, to się podzielę z Wami  🤣. Może będą to jakoś sprawdzać łagodniej (ten polski), może metodyka sprawdzania matmy nie zawsze jest zero-jedynkowa. Za pewne etapy w zadaniach otwartych też są punkty, mimo pomyłki w końcowym wyniku... Matma nie poszła mi tak źle, ale poniżej oczekiwań. A polski będę przeżywać do czerwca, póki się nie dowiem wyniku. Możecie mi  🤬 jak będę za bardzo nieznośna, ale... no nie mogę tego przeżyć  😕 😕 😕
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 14:25
suchajka, Wrocław, a tam matma  🤔
Dobrze, że nie ma przelicznika na rozszerzoną matmę, bo bym się chyba zaryczała, że z niej zrezygnowałam.

wkatarzyna, ja się mieszczę, czasami  😁 ale piszę maczkiem. Chociaż na maturze zamierzam pisać większymi...
CKE chce pokazać, że stary (nasz) system był o kant d... a nowy będzie super och i ach.
Kamila🙂, zdajesz R z matematyki? :P
suchajka, to funkcja malejąca, więc przy x^2 musi stać ujemna liczba, czyli -1/2. Jak podstawisz pod x jeden, to wyjdzie ci y=2, tak jak jest na wykresie.
CKE chce pokazać, że stary (nasz) system był o kant d... a nowy będzie super och i ach.


Dokładnie! Jestem bardzo ciekawa dalszych matur, w sumie mnie to bawi, dopiero dwa razy, a już tak źle. A byłam w dobrym LO... Ciekawe co się dzieje w takich normalnych, gdzie nie cisną za dużo... Ale i tak- nie wiem czy to stres, czy kretynizm wrodzony, żeby takie głupoty pisać  🤦
wkatarzyna, kurna mam błąd liczeniowy dlatego nie wyszło... Kulka w łeb i do piachu.
Jak nam dowalą chemię, to ja wyjdę.
Uff... powinno być 90%
(jasne, że nie moje, ale przeżywam bardziej niż własną)
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 maja 2014 14:41
No to pozazdrościć  😀

Kurczę, halo przeżywa, a wg niektórych nam, maturzystom, chyba nie wolno...
Jak widzę niektóre wpisy tutaj - że jesteśmy głąbami, bo ktoś nie przeczytał Potopu i nasza przyszłość jest czarna jak d...a, to mi po prostu przykro.
Albo na facebooku, wielce oburzeni '94 - "jak można narzekać na Wesele i Potop?!"  😵
Oni na pewno tego nie przeżywali. Na pewno nie narzekali. Wszyscy napisali świetnie, każdy się dostał tam, gdzie chciał, jest zadowolony i szczęśliwy. Nikt nie był zmuszony pracować i poprawiać maturę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się