Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

Isabelle powiem tak... decyzje miały być podjęte po wyleczeniu konia, a w związku z tym że leczymy się juz 3 miesiące to wciąż nie wiem jak to się skonczy. Kasa na utrzymanie konia jeszcze się znajdzie ale to leczenie pochłonęlo już dużo za dużo i nie wiem co zrobie jak moi 'sponsorzy' uznają, że mają dość pakowania w weterynarzy. Ja co prawda pracuję, ale studencka pensja to nic w porównaniu do wymagać zwierzaka. Jednym słowem - nie wiem jak to się dalej potoczy.
maiiaF, no Karus miał bardzo dużo grzywy, z resztą - on pewnie samej grzywki miał więcej niż Pams grzywy i grzywki razem :P

Sankaritarina, ojej xD trochę się zamotałam, oczywiście kask został w samochodzie, który stoi u mechanikach 😁 dzięki 🙂

Isabelle, na pewno mam na dysku, jak go znajdę to poszukam 🙂 Grubcia piękna <3

ceffyl, nie mam, szukałam jakiś informacji, ale nic znaleźć nie mogłam 🙁

huzarova, +/- w wieku Pamsa, koło 14 lat, w sumie to nic nie wiem o nim, ale niedługo będę miała w łapkach jego paszport (bo zawody), więc się dowiem. Ciekawa też jestem co on ma w pochodzeniu, czy najsławniejszy polski ogier Nenen, czy jednak coś innego. A czyściutki bo z luzaczką kąpałyśmy go w stawie z godzinę, później ponad drugie tyle szorowałam go pod kranem z szamponem, na transport dostał bandaż na ogon i takie tam - zawsze współczułam właścicielom/jeźdźcom siwych koni no i się dorobiłam 😁 ale piękne foto z zawodów, fajnie Aramis wygląda. Wybieracie się gdzieś teraz bliżej Warszawy?

Ja dzisiaj znalazłam zdjęcia z zawodów 💘 więc coś tam dorzucam:
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1907770_741698855887133_7078215533875973760_n.jpg?oh=9825d329e8b50d46c73b921d9820494a&oe=5457CC5B[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1610746_741703445886674_3853235210306700570_n.jpg?oh=9d117f844538d1d1e38f165096bb56ae&oe=54397A0C&__gda__=1414189517_83862ee292b4692ebbeae751f5cc9617[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10172636_741703249220027_4193401621190260688_n.jpg?oh=7708fa1bb031b3d7717c68638216bdfe&oe=5439B7B7&__gda__=1415086398_91f598f2673482679952ce37f0e2c92e[/img]


+ gratisowy, wygrzebany Karusek
faith, maiiaF  :kwiatek:  :kwiatek:
Nirv, o, myślałam, że to jakiś młodziak!
My startujemy jutro na Legii i proszę wszystkich o kciuki, bo będziemy się mierzyć z tą nieszczęsną licencją ..  👀
huzarova, traktuję go jak młodziaka, on prawie nic nie potrafił jak go wzięłam pod tyłek. Był koniem rycerskim, troszkę chodził w małej rekreacji, więc większość rzeczy jest z nim do przepracowania. Początki były trudne - nie potrafił galopować na lewo, beton w buzi, łeb w górze i biegł sobie… Z dnia na dzień coraz lepiej jest, aczkolwiek spoooooro pracy przed nami. Ale odwdzięczy się - lata skubaniec nieźle, przedwczoraj okserek stał, na początku mały, później poszedł do góry powoli i zupełnie nie planowanie zrobiło się ostatecznie ok 115x100, więc jestem mega dumna. Teraz planujemy skupić się na tym, żeby się chłopaczek troszkę ujeździł, otrzaskał z parkurami i dziwnymi przeszkodami na zawodach, trudniejszymi najazdami, szeregami na poziomie LL, to później w górę nie będzie mu jakoś bardzo trudno pójść 🙂
Trzymam kciuki za licencję! 🙂
huzarova, moje kciuki masz  😉
Nirv, karusek obłędny  😍,  ile ciała do kochania  🤣
Isabelle, Twój duet mnie rozbraja 🙂
tuch, u nas podobnie, żar leje się z nieba. Jeździmy tylko wieczorami, na szczęście nie dokuczają nam bardzo owady. 😅






kujka   new better life mode: on
01 sierpnia 2014 11:01
brzezinka, a co rude tak spadlo z wagi?

tuch a co masz teraz za siodelko?
anai słusznie! Albo sama podawaj paszport do PZJotu, albo kurierem wysyłaj - ja poczcie już nigdy nie zaufam :/
Dziękuję za miłe słowo w temacie Lilith; ja śledzę pilnie Twojego Szaraczka na FB, rośnie Ci świetne konisko 🙂

faith nie daję się 🙂 I dzięki.  :kwiatek:

maiiaF, Sankaritarina dziękuję 🙂

Isabelle mnie się ona naprawdę bardzo podoba na zdjęciach, które wstawiasz  :kwiatek: Co do Lilith, nie ma się czym chwalić, ostatnio jeżdżę mało profesjonalnie, a bardziej dla siebie 😉 Ale kluseczką to już raczej nie jest, no chyba, że rzeźbioną  😁



Niemniej "wielka" w sensie masy jest nadal i zawsze będzie, jak na swój wzrost to istny klocek 😉

huzarova ano, wydoroślała, dojrzała 😉 Ja też to widzę, ale bardziej po zachowaniu 🙂
kujka, regularny trening  😉
brzezinka, większość znanych mi koni raczej zwiększa objętość i się wypełnia w regularnym treningu. Rzeczywiście Rudości mniej.
maliniaq   Just do your job.
01 sierpnia 2014 15:32
brzezinka długo już przeglądam re-voltę i zawsze ruda mi się podobała, ale teraz wygląda jak dla mnie bardzo niekorzystnie, tak jak pisze Bandos  na skutek regularnego treningu powinna być raczej rozbudowa mięśni i objętości, a nie spalanie tego co było. Ostatnio w wątku zdjęciowym jednej z dziewczyn zwrócono uwagę, że zrobiła sesję chudemu koniu i wstawiła takie zdjęcia do oceny, ale w moi odczuciu ta klacz wygląda dużo gorzej niż tamten koń  🙁
Powodzenia w odbudowaniu tego co było  :kwiatek:
brzezinka a jedzenie zwiększyłaś wraz z wymaganiami? Mi Kaśka sporo schudła przez te upały. Bardzo źle znosi tak wysokie temperatury. Bez elektrolitów ani rusz.
mils   ig: milen.ju
01 sierpnia 2014 19:31
xxmalinaxx łanie Ruda wygląda. 🙂
huzarova kciuki oczywiście są!
Nirv Siwy super jest. 😀
Mam dylemat, ogromny. Zwolnił się u nas w klubie koń, trener się pyta czy któraś z nas nie chciałaby "wymienić" swojego. No i myślę... Koń lepszy od Teseczka, młodszy, bardziej przyszłościowy, ale też ma swoje problemy. Z drugiej strony, Techo jest dla mnie wyzwaniem, mam wrażenie, że jak pojadę nim to, co sobie zaplanowałam, to na innych koniach będzie to przychodziło dużo łatwiej. Do tego sporo z nim przepracowałam, lubię go bardzo, uważam go za niemal idealnego konia dla mnie w tym momencie. Nie wiem, myślę i myślę, kompletnie nie wiem, co zrobić, tym bardziej, że będę siedzieć w swoim klubie do września przyszłego roku tylko.
Mils wsiasc i sprobowac sil, obacz jaka jest chemia 🙂 tez mialam taki dylemat ostatnio, ale wsiadanie problem rozwiazalo 🙂
mils   ig: milen.ju
01 sierpnia 2014 19:45
faith powsiadam trochę, ale zarówno jeden i drugi koń ma niemal tyle samo minusów, co plusów. Dawno takiego dylematu nie miałam. 🙁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
01 sierpnia 2014 19:56
mils   pamiętaj jednak, że lepsze jest wrogiem dobrego 🙂
huzarova Trzymam kciuki
mils Jeśli jest bardziej przyszłościowy to może lepiej tamtego? Możesz parę treningów na nim pojeździć, żeby zobaczyć jak idzie współpraca?
Isabelle Jaka cuda kobysia 💘

Ja również proszę o kciuki, bo jutro wyruszamy na zawody, startujemy w ndz. Co prawda zwykłe towarzyskie, ale trzeba się objeździć 😀
brzezinka  ładnie się prezentujecie 🙂  co to są za ochraniacze?
maiiaF, dzięki w imieniu Gierka 🙂. A ty niesamowicie promieniejesz na tych zdjęciach, wyglądasz na bardzo zadowoloną z tych jazd 🙂.

Zdjęć niestety jeszcze nie mam, ale czekam na nie cierpliwie. Z wtorku było kilka klatek, ale jeszcze do mnie nie dotarły :/. W sumie nic wielce sensownego tam nie było, ale jedno czy dwa zdjęcia mi się całkiem podobały. Do tego we wtorek pod koniec się z gniadym nie dogadaliśmy i już nie było czego fotografować 😀.
Wczoraj za to chodził jak złoto 😉. Na początku przez moje błędy nie chciał skakać - on uwielbia pewną rękę do końca, a ja się trochę wahałam i... no, nie wyglądało to najciekawiej 😉. Później wzięłam się w garść i brał wszystko. Robiliśmy pierwsze kombinacje, co prawda na małych krzyżakach, ale i tak jestem z siebie zadowolona. Po przeszkodzie od razu wracał mi do ręki i nareszcie nie czułam, że się gdzieś rozstaniemy w tym pędzie 😀.
Kto wie, może wyrobimy się na zawody pod koniec sierpnia. Nasza stajnia jest organizatorem, więc w razie upadku będzie miał chłopak blisko do boksu  😂 .

Burza, 3,5. Miałam się zabierać już w czerwcu. Przygotowania do zajazdki i tak dalej.... tylko czasoprzestrzeń znowu mnie pokonała 🙁( Już się zawezmę we wrześniu i nie odpuszczę!

tuch, Ano, to mój drugi koń. 🙂 Dołączam się do pytania... co to za siodło?

Ramires, Heh 🙁 trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!

Dzisiaj stuknęło nam z Szarym równo 8 lat! 🙂😉)))

Sankaritarina, dawaj dawaj póki silny nie jest! 😀
Nie mów głośno. 😁 Jak miała 1,5-2,5 roku to nie dyskutowała w ogóle, jako 3 latka zaczęła, ale generalnie pilnowałam szacunku do człowieka, że tak powiem - i chyba się udało, bo ona np. nie pociągnie, nie wlezie na ciebie, no, tak się sama pilnuje, żeby nie wkraczać w sferę gdzie jej być nie powinno. Ale może to ta arabska część się odzywa 😉

galopada_, Ooo, gratulacje! :kwiatek: Jeszcze chwila i będzie dyszka 🙂
Siodło to Butet Samour. Jednotybinkowe typu close contact. Rewelacyjnie czuć w nim konia. Jeżdżąc w nim na prawdę jeździ się na koniu a nie na siodle. Nie zakleszcza, nie trzyma, daje pełną swobodę. A jednocześnie nie ma się wrażenia że się zaraz spadnie.
Moje marzenie 💘
Niestety jest za wąskie na Malachita. Wielka wielka szkoda 😵
tuch, Malachit chyba dobrze mięśni nabrał co? 🙂
Burza Co ja z tym koniem mam jeśli chodzi o jedzenie to lepiej nie mówić 🥂
Tym co on pochłania można by nakarmić 3 kobyły zimnokrwiste.
Całe szczęście jak dotąd w żadnym z pensjonatów w których stał nie było limitów siana. Od zawsze dostaje siano w siatce żeby miał go pod dostatkiem non stop, njak najmniej zmarnował, nawet jeśli mnie nie ma staram się załatwić żeby siana mu nie zabrakło nawet na 5 minut.
Jakich on pasz nie dostawał trudno zliczyć. Spillersa, Eponę, wysłodki melasowane i niemelasowane, jęczmień, kukurydzę, otręby ryżowe, olej sojowy, sieczkę z lucerny na prawdę było tego mnóstwo, oczywiście wprowadzane stopniowo i nie wszystko na raz.
Trudno go utrzymać w dobrej wadze wydaje mi się że przez to że był bardzo długo w kondycji głodowej. Na dodatek jest bardzo wrażliwy na zmiany w stadzie (czyli zmiany stajni),  bardzo się przejmuje niską pozycją w stadzie, wtedy praktycznie nie tyka siana.
Teraz oswoił się z nowym miejscem. Ma niezłą pozycję wśród kolegów. Nie planuję żadnych zmian pensjonatu bo jak widać to mu nie służy. I prawda zaczął nabierać w końcu jakiś mięśni bo do tej pory to była tylko walka o utrzymanie wagi.
Moon   #kulistyzajebisty
02 sierpnia 2014 21:28
... Kąciku, tęskniłyście?  🤣

Anderia, sucho, nie sucho pisaj i opowiadaj co u jegomościa!

xxmalinaxx, ehh te jeździeckie doły... Ostatnio znam aż za dobrze, ale chociaż foty pozytywne i nic nie zdradzające doła!  😉

faith, nie mów, że też arabka!  😜
Zębowe przygody ostatnio były z kucką, z tego co pisałaś... Kiedyś jeździłam takiego delikatesa, który po rwaniu wilczaków ze dwa miechy dochodził do siebie jeśli chodzi o kwestie paszczowo-kontaktowe. I cały czas jestem pod wrażeniem zmiany, jaką z nią zorbiłaś!  👍

Isabelle, 'pyrka' wymiotła system!  💘

tuch, będę monotematyczna, bo uwielbiam wszystko co kare - wstawiaj więcej fot!

huzarova, witaj w klubie... Kull ostatnio też nie zmordowany, wręcz zaczynam twierdzić, że on nawet lepiej pracuje w te upały niż "normalne" dni!  🤔wirek:

brzezinka, wszystko pięknie, ładnie... Tylko powiedz mi DLACZEGO Wy macie taką piękną, zieloniutką trawę, mimo upałów?!  😜 Na hipo wszystko na wiór suche i już prawie żółte, nawet jak ostatnio lało całą noc (ale tak fest, jakby ktoś z wiadra lał) to i tak w dzień ziemia dalej sucha.
I rude faktycznie bardzo fit się zrobiło, zabieg celowy?

mils, jak tam decyzje? Jak dziewczyny radzą - sprawdź własnotyłkowo jak ci się jeździ tego drugiego gagatka, poskacz, zobacz czy zaiskrzy między Wami ;-)
Z drugiej strony, jeśli oba koniowate okażą się być ogonami podobnego kalibru... będzie ciężko. Wiem, bardzo Ci pomogłam  😵

Mogę porzygać tęczą znów?
Mój ostatni jeździecki dół poszedł w niepamięć i niech nie wraca, bo w żadnym wypadku za nim nie tęsknię.
Kull zaczyna kumać coraz więcej, i - matko bosko, naprawdę zaczyna mi się całkiem przyjemnie jeździć! Ze dwa razy w tygodniu wsiada pani trener najlepsiejsza i naprawia co sknocę w międzyczasie no i poodrywa Kulla od ziemi deko. Najlepsze, że chłopak sprawia wrażenie, że upały go w ogóle nie obchodzą, mimo tego, że się poci (elektrolity dobra rzecz jednak...) cały czas chętnie pracuje.
No nie powiem - Kull odmieniony w wersji "jestem jezdny" bardzo, ale to bardzo mi odpowiada!  😍

Koleżanka ostatnio swoim nju aparatem się bawiła i takim oto sposobem mam fotek kilka, akurat w jedyny dzień odpoczynku od upałów. niby nie było słońca, ale parno tak, że miałam zadychę po pierwszym galopie :P


(prawie) boczkiem w jedną...


(prawie) boczkiem w drugą...


Garb na 10tkę, olimpiada w garbieniu się jest moja!  🏇






Uczcijmy minę minutą ciszy... Chyba cmokałam :P


Dooobry Kull!

I już mnie tu nie ma!

eh, ja ostatnio się nie udzielam, ale podczytuję 🙂
galopada_ 100! kawał czasu!  👍
Moon oh god, właśnie chciałam też wstawić zdjęcie i rzygnąć tęczą, ale jakość Twoich fotek i całokształt mnie zgasił  🤣 super wyglądacie! 🙂 tak trzymać!
Lov   all my life is changin' every day.
02 sierpnia 2014 22:47
mils, oj znam takie dylematy aż za dobrze. Mój bardziej z serii sprzedaży. No bo Gad to trudna bestia, sinusoidalnie u nas raz lepiej, raz gorzej. Wystawiłam na sprzedaż, bo przecież mogłabym kupić konia łatwiejszego, z którym wszystko pójdzie (przynajmniej mi) dwa razy szybciej. A jak przyszło co do czego, do konkretów, klientów, to jakoś mi serce zmiękło 😉 Wiem, że na nim jest dwa razy trudniej, dwa razy dłużej, dwa razy wolniej. Ale ma to swoje plusy, uczy dużo, przede wszystkim cierpliwości 😁 I niestety, tutaj zimne rachunki typu "plusy i minusy" niezbyt się przydają.

Ramires, a co tam u Duka szwankuje? 🙁

brzezinka, zgadzam się z dziewczynami, strasznie Ci kobyła spadła... Ja w upały zwiększam żarcie, bo mojemu też szybko leci waga w dół.
Moon super Kulek wygląda!!! 😉
galopada_ jaaa ! mamy rocznicę w ten sam dzień! 😉 zdrówka Wam życzę i jak najwięcej czasu spędzonego raaaazem!  😅
Nirv fajnie, że z obu czerpiesz tak dużo radości! 😉
xxmalinaxx pokazuj więcej kobyłki! 😉 jest na czym oko zawiesić!
Isabelle kobyłka jest przegenialna!!!!  😍 gratulacje!

A my z Siwą obchodzimy dziś 4 rocznicę!!!
Jedyne czego jej życzę to zdrowia, bo tego nam zawsze brakowało. 😉
mils   ig: milen.ju
02 sierpnia 2014 22:57
Dziękuję Wam dziewczyny bardzo! :kwiatek: Jutro wsiadam na chłopaka, jeżdżę go jeszcze w poniedziałek. Zobaczę jeszcze, co powie mi trener i będziemy myśleć. 🙂 Tak tylko napomknę, że na korzyść "nowego" podopiecznego działa to, że jest jednorożcem. Tak, tak! Ma pięknego nakostniaka na czole, więc można powiedzieć, że róg jest. 😁
Moon o mamuniu, co za zdjęcia! Poza tym, za każdym razem jak się pokazujecie, wyglądacie lepiej i lepiej! Jak Ty to robisz? 😁
gryglodor, galopada oby jak najwięcej wspólnie spędzonych lat było jeszcze przed Wami! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się