Konie czystej krwi arabskiej

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
29 sierpnia 2014 20:27
Ależ Citruskowi bardzo pięknie w całokształcie klasycznego rzędu i do tego te koreczki! I jak stara się! Jeszcze tylko tu i ówdzie zamieni tłuszczyk na mięśnie i będzie bomba  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2014 20:34
Napisałam meila do Janowa podając jej palenia, a co do właściciela to szybciej i prościej było napisać tego meila.
Co do imienia to na stajni mówimy na nią Meduza ponieważ właściciel raz nam powiedział imię tylko powiedział Ertuza a nie Etruza dla tego nie mogłam nic sama znaleźć.
Teraz chociaż wiem już, że ma ona 9 lat nie naście, że ma całkiem fajnych rodziców. Zastanawia mnie tylko co robiła zanim trafiła do nas bo Michałów opuściła jako roczniak.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 sierpnia 2014 21:04
Iwona dziękujemy! Tez mi się podoba w wersji "classic"


Mam nadzieję, że się uda nam naprawić nasze(moje) błędy naturalsowe;-)))


No i jak na razie.....uszy w tyle to rzadki widok, szok!
Kastorkowa tak, ma bardzo dobry papier i fajną siostrę ale po innym ojcu QR Marcu. Ta siostra, Eustachia w Michałowie urodziła w tym roku klaczkę po El Omarim.
Twoja klacz jest tym cenniejsza, że mało jest już w Polsce koni po Piberze, który został sprzedany chyba do Kataru
Bronze   "Born to chase and flee.."
30 sierpnia 2014 00:03
Derby - idę o zakład,że poczujesz kolosalną róznicę w jezdności konia. Tak swoja drogą - C. w takim wydaniu to bardzo przyjemny obrazek dla oka.
Napisałam meila do Janowa podając jej palenia, a co do właściciela to szybciej i prościej było napisać tego meila.
Co do imienia to na stajni mówimy na nią Meduza ponieważ właściciel raz nam powiedział imię tylko powiedział Ertuza a nie Etruza dla tego nie mogłam nic sama znaleźć.
Teraz chociaż wiem już, że ma ona 9 lat nie naście, że ma całkiem fajnych rodziców. Zastanawia mnie tylko co robiła zanim trafiła do nas bo Michałów opuściła jako roczniak.

U nas to też gdybanie, chociaż jednego pewna jestem, a mianowicie miejsca pobytu konia.
10 lat w tym samym, tylko że 'funkcji' nie znam. Pewnie rodziła.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 sierpnia 2014 04:34
Derby we kluska C. pięknie wygląda  🙂 a to przerzucasz się na klasykę? Czy tylko tak na chwilkę. ?  🙂

Trzymajcie kciuki bo dzisiaj przeprowadzka Rudego.....  Zaczęło padać wrrr
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 sierpnia 2014 08:02
Bronze dzięki i mam nadzieję, że się nam uda coś "wyjeździć"
Koń pojętny, tylko ja.... potrzebuje się nauczyć jeździć.

Zduśka tak, powiedzmy, że chcę teraz pracować, a nie się tylko obijać. Tym bardziej, że drugiego dnia w siodle (pierwszego też)
koń nie stroił złośliwych min więc chyba zadowolona mniej lub bardziej? 🙂

Trzymam kciuki! Czekam na relację w "nowym" domku🙂
pozdrawiamy arabsko zakręconych 🏇
"gallop" z Macebą jest 😎
Bronze   "Born to chase and flee.."
30 sierpnia 2014 08:46
Derby - zgadzam sie w 100%, bo jeździectwo to nie praca nad koniem ale nad sobą - nikt nie powiedział,że będzie łatwo. Ja sama ostatnio odkrywam,że schodząc z jazdy mam zakwasy w nogach, bo nie używam poprawnie i z głową własnego ciała a będąc "bagażem" na grzbiecie konia zaburzam mu równowagę i utrudniam wiele rzeczy. Żeby nie było - to mi daje podwójną mobilizacje i kopa w tyłek. Dlatego jazda konna to nieustajaca podróz, człowiekowi sie tylko wydaje,że już cos widział a tu sie okazuje,że wciąz przekracza granice własnego poznania.
Pytanie może dla znawców wydawać się dziwne i głupie... ale kto pyta nie błądzi  🤣 . Ostatnio słyszałam od jak dla mnie niepewnego źródła, że nie ma już kryć Arabmi ( tymi bardziej czystymi ) tylko sprzedają nasienie. To prawda?  🙄
Tak to prawda. Te bardziej czyste nie chcą się brudzić, tylko nowocześniej i sterylniej do fantoma. 😉 Znam jeden wyjątek, który nie chce się sprzedać i kryje naturalnie. Im bardziej brudna klacz, tym on jest chętniejszy. 🤔wirek:
[quote author=zduśka link=topic=752.msg2171258#msg2171258 date=1409369689]
Derby we kluska C. pięknie wygląda  🙂 a to przerzucasz się na klasykę? Czy tylko tak na chwilkę. ?  🙂

Trzymajcie kciuki bo dzisiaj przeprowadzka Rudego.....  Zaczęło padać wrrr
[/quote]
Rudy już na miejscu zatem 'spowiadaj się' jak podróż przebiegła.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 sierpnia 2014 19:19
nie wiem czy taki czysty, wygląda jakby się czymś umazał na głowie 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
30 sierpnia 2014 20:20
Bronze dawaj foty swojego gamonia  😍
derby to 🙂 trzymam kciuki za Was i koniecznie wstawiaj jak najwięcej fotek
Być no juz dotarliśmy na nowe - stare śmieci. Konie przywitały Rudego rżeniem.  🙂
Ale oczywiście nie obyło się bez niespodzianek  😉 mamy opuchnięty tylny prawy staw pęcinowy i znaczymy ... Więc  😵 Mamy chłodzić i na noc ocieplacz .... Rudy wrócił do pracy  😁
Wojenka ale Pan starszy to full profeska ! I wróciliśmy do Sobieckich a reszta ogonów została u Magdy  🙂 haha na dożywocie bo jest tam tak dobrze  😎
Właśnie wahałam się czy zapytać, bo nazwa miejsca jakby znajoma i tak gdybałam czy to właśnie nie są wasz stare 'śmiecie'.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 sierpnia 2014 21:28
Bronze, jest dokładnie jak mówisz.... mam nadzieję, że się nam uda🙂

Zduśka oby Rudy szybko się zregenerował! 🙂

Ja mam kilka zdjęć z dziś, C  nawet drągi traktowała jako przeszkodę...hehe

Zdjęcia ze skoków(malutkich) nie wyglądają fajnie ( wygląda jakby brzuchem miała drągi strącić hihihi)

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 sierpnia 2014 21:38
Wojenka Twój M. to koń idealny, dzielny a za razem piękny  💘
Ganasz,gratulacje.jak mi się uda trafić gazetę to chętnie poczytam  🙂
derby nie przejmuj się, mój pulpet z powodu kontuzji od miesiące cały dzień jest na pastwisku z trawą do połowy nóg i wygląda strasznie  😵 bęben to już go do ziemi ciągnie  😁
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 sierpnia 2014 18:43
eee derby bardzo fajnie się prezentujecie !

a tutaj Rudzik pozdrawia  😉


ganasz fju fju  🙂 czytałam, paczałam - extra !
Gazetę u siebie masz?
Miałabym 'romans'.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 sierpnia 2014 20:22
[quote author=Być. link=topic=752.msg2172090#msg2172090 date=1409510800]
Gazetę u siebie masz?
Miałabym 'romans'.
[/quote]
W stajni mam.. A co potrzebujesz ?
Dołączam do klubu brzuchatych koni.  😉  😵

W ogóle to mój koń jest dziwny. Po miesiącu aresztu boksowego wypuszczona na pastwisko leniwym stępem poszła jeść trawę. Zero ekscytacji, emocji, biegania, no oaza spokoju. I tak przez kilka kolejnych dni. Wczoraj wzięłam na linę i poszłam na ścierniska, no i jak poprosiłam o galop... Poszłaaaa! Bryki, strzelanie z zadu, wyskoki z czterech do góry, dopalacze takie, że tylko ziemia i słoma latały w powietrzu 🙄
Ja nie wiem, czy ona uważa, że biega się tylko ze mną?  🤔wirek:
Wsiadać będę dopiero po przeprowadzce, na razie robota z ziemi, bo trzeba odpracować trochę mięśnie grzbietu...

zduśka jaka fajna fotka, aż by się chciało złamać zakaz i pogłaskać.  😁

Derby fajnie C wygląda  :kwiatek: Za jakiś czas pewnie i my dołączymy tuz fotkami w wersji "Winea klasycznie", bo też przed kontuzją zaczęłyśmy na placu robotę na wędzidle, a do wożenia się zostały tereny.
Siwa zaliczyła kiedyś areszt, ale jednodniowy.
Skończyło się na wybiegnięciu galopem do siana. Ot, konik zawsze głodny.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 września 2014 08:37
Zduśka dzięki ;d;d;d;d

Murat, moja stała 4 dni kiedyś w boksie, po wypuszczeniu nie zatrzymywała się przez 30 min....
Czekamy na zdjęcia Twojej Rudej klasycznie  😀
derby ja się tylko cieszyłam, że na niej w tym momencie nie siedzę.  🤣

A tymczasem terenowe spacerki w ręku:


Cud jakiś, że ładna pogoda była w weekend, dziś od rana znowu deszczowo...  🤔
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 września 2014 11:17
Murat jakie Ty masz tereny  😍
A koło nowej stajni będą jeszcze lepsze, plus dwa rezerwaty przyrody, do których można koniem wjeżdżać.  😍
ale tak, okolica obecnej (jeszcze) stajni pod względem terenowym jest cudowna - jest wszystko, i lasy, i górki, i długie proste polne drogi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się