NORMANDIA - world equestrian games.

[quote author=_Gaga link=topic=95750.msg2173314#msg2173314 date=1409660379]


1:26 okser - poleciał drąg
[/quote]

No dobra, a ta pierwsza?  😉
aa cholibka rzeczywiście tę jedną widać tylko
ale nie widzimy wszystkich przeszkód 🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2014 16:00
A ja się zastanawiałam, dlaczego Bertrama na MEMJ nie było 😵 😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
02 września 2014 20:43
Oj oby w dalszych konkursach poszło lepiej!
Czy ktos wie gdzie można obejrzeć przejazd Bertrama Allena ? Wkurzajace jest to, ze jakieś głupoty trafiają na Youtube z prędkością światła, a na przejazdy zwycięzcow trzeba czekać  🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 września 2014 23:13
olencja okser był pierwszą, a druga na stacjonacie zaraz po okserze.
eterowa Też mam taką nadzieję. Jednak jestem realistką, a dzisiaj było najłatwiej.
martkagd a no właśnie nie ma 🙄



Dramat u Crazy Quicka...aż 30 pkt
grzesiek.1993, o matko, co się tam nadziało??
uwielbiam takie komentarze
proponuję szanowny grzesiek.1993,  pojechać kiedyś taki konkurs... Przeszkody 155 - 160, tempo 400 m/min, parkur trudny nie tylko technicznie, ale i wizualnie
Gdzie nasi mają trenować takie parkury? Jeżdżą na poziomie 2-3 * - a tu stoi 5+

epk zrzutki i wyłamanie + punkty za czas... ale jak sobie oglądam jakie na WEG mury stawiają - jakoś mnie błędy nie dziwią  🙁
Ale o co ci chodzi?  🤔 Nadinterpretacja na re-volcie zawsze na najwyższym poziomie 😵 30 punktów karnych to dramat dla każdego zawodnika, parkur jest bardzo trudny, ale czego się spodziewać, to WEG...

edit - Mój były szef na czysto  😅 Piękny przejazd.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 września 2014 09:25
Wszyscy zawodnicy jadą ten sam parkur, dla polaków nie zmieniają odległości czy wysokości 😉
Cudów nie ma. Nasi zawodnicy mają pojedyncze sukcesy na trudniejszych (3* i więcej) parkurach, ale to nie są regularne i powtarzalne wyniki.
Crazy jest trudny i łatwo się spala, Duke to na niższych wysokościach często te 2/3 zrzutki ma, Abigej nie ma najlepszego sezonu, jedynie OVHalen ma w miarę równą formę (ale nie szczytową), wczoraj chyba troszkę nerwy "na górze" nie wytrzymały.
Wczoraj najlepszy parkur, mimo błędów, moim zdaniem zaliczył Radek

Nie mówię absolutnie, że jeżdżą źle. Jeżdżą najlepiej w Polsce, tylko z góry wiadomo w jakim miejscu my się znajdujemy.
Mimo, że już młodsze ekipy dzieci/juniorzy/młodzi jeźdźcy są w stanie nawiązać rywalizację z innymi krajami to, gdy przychodzi czas seniorów, nagle brakuje kogoś kto by to dalej poprowadził, brakuje trenerów, sensownych planów startowych, koni i sponsorów...niestety.
_Gaga, no o to mi chodziło, czy zrzutki, czy doszło jeszcze coś.

Właśnie o tym rozmawiałam ze znajomą - nie ma Jarek (ani żaden z naszej ekipy) gdzie objeździć gdzie takich parkurów. Konie nie mają doświadczenia ani zawodnicy. I to trochę takie zamknięte koło (co za określenie, koło chyba zawsze jest zamknięte...) - oby się udało powoli wyrywać z tego i gonić za topowymi parami.
Gdzieś można obejrzeć przejazdy?
Nie przesadzajmy też w drugą stronę - zobaczcie ile mieliśmy jeźdźców zagranych do Normandii, a ile np. ma Arabia Saudyjska, która niedawno wchodziła z drzwiami do światowego jeździectwa. J. Skrzyczyńskiego też mogliśmy zobaczyć w ostatnim roku na zawodach wyższej rangi niż te 2* czy 3* ( innych nie śledzę aż tak, więc nie orientuje się). Powoli, ale wchodzimy na ten najwyższy poziom i z dumą mogę w tej chwili odpowiedzieć znajomym na pytanie o jakiegoś polskiego skoczka.

anetakajper ja oglądam na http://www.clipmyhorse.tv/en/live/channel/7/livestream---alltech-fei-weltreiterspiele-2014-2014
Wystarczy popatrzeć na jakich koniach startują Arabowie. Marokańczyk miałby najlepszy czas gdyby nie wdepnął do rowu , jego koń miał pół metra zapasu przodem nad każdą przeszkodą i z metr tyłem . To jak ściganie się Syrenką z Ferrari . Można się objeżdżać po wysokich parkurach ,ale trzeba mieć czym i za co. Pessoa też cudów nie zdziałał ,a to przecież jeden z najlepszych zawodników na świecie ,tyle że jeszcze nie ma czym.Edwina Tops-Aleksander na Ito du chatau spokojnie była by pierwsza ale już na swoim nowym koniu mimo że kosztował naście milionów Euro , też cudów nie zdiałała , Beerbaum też ma kawałek do pierwszego. Jeździec bez konia guzik zdziała a co tu dużo gadać ,nasi jeżdżą na konisiach a nie na koniach do najwyższego sportu i na dodatek brak im doświadczenia  bo nie mają za co startować i jeździć po świecie  😉
a wyłamanie było z jakiego powodu?
Tzn. trudna wizualnie przeszkoda czy nie pasowało odbicie?
grzesiek.1993, mnie na clipmyhorse cały czas wyskakuje komunikat, że można oglądać tylko w Niemczech - nie pomogło nawet podanie niemieckiego adresu przy rejestracji na stronie 🙁
Chyba musisz sobie zmienić adres IP na niemiecki
DeJotka, jak? :kwiatek:
ee chyba trzeba by pojechać do Niemiec 😉
http://prx.centrump2p.com/kraj/de/
Tu jest lista numerów,
1. Wchodzimy w panel sterowania na swoim komputerze
2. Następnie w opcje internetowe
3. W okienku, które się pojawi WYBRAĆ zakładkę ’’Połączenia’’
4. Klikamy na ‘’Ustawienia sieciowe’’, a potem zaznaczamy fajeczką
‘’Użyj serwera proxy’’ i w okienko gdzie jest IP należ skopiować jeden z podanych na tej stronie niemieckich numerów IP:

Często obchodzę w ten sposób kanadyjskie strony
Nie działa, podobnie jak nie działa po wrzuceniu linku do jakiejkolwiek niemieckiej bramki proxy 🙁
:/
Teraz już leci relacja na tvp sport, Lewicki miał ładny przejazd, szkoda tych dwóch zrzutek
Dla Google Chrome jest do ściągnięcia rozszerzenie o nazwie "Hola Better Internet", które pozwala zmienić serwer, z którego oglądamy filmik na nieblokowany (w tym wypadku niemiecki).
A wiadomo co z tym Chilijczykiem po upadku? Relacji na TVP Sport nie oglądałam do końca i nie wiem czy coś jeszcze mówili?
Odzyskał przytomność, zabrali go do szpitala, ale wynika że nic poważnego mu się nie stało http://www.normandy2014.com/news/960/news-of-tomas-couve-correa-chi
Hmm. Spojrzałam na wyniki. Na razie za naszą dwójką "wiodących" jeźdźców jest... 3 jeźdźców, którzy nie mieli eliminacji.
Lewicki i Morsztyn (Osadkowsky?) stanęli na wysokości zadania, Skrzyczyński i Zalewski nie 🙁
Niby wiadomo, że na cuda nie można liczyć, ale gdy zawodnicy z egzotycznych krajów, i niekoniecznie porażająco bogatych są lepsi, i to lepsi są  JEŹDŹCY, nie konie (tzn. nie robią takich błędów w najeździe i skoku) to się bardzo smutno robi.
Presja presją, "trudne" i "gorsze" konie, ale jak można wymyślić najazd na rów w tempie 250? Czy skok z kłusa na pojedynczej przeszkodzie? Itd. Naprawdę jest tak, że mistrzowska impreza automatycznie kasuje elementarne wyszkolenie jeździeckie? Inni udowadniają, że nie trzeba mieć super "oskakania" w *****, żeby tak NIE jeździć.
halo, a są już gdzieś przejazdy?

Edit:


Oglądnęłam i :
- nie widzę tam żadnej wyłamki
- widzę że koń po rozbudowaniu przeszkody ( trudnej, chyba jej nie zauważył po prostu) się po prostu wk....ł mega i tyle.
To bardzo trudny koń.
Do czasu tego zdarzenia szło bardzo fajnie.
Oglądnęłam przejazd i wszystko szło super do cholernej ,, ręki '' z wodą to już koń poszalał  😜  Szkoda bo zapowiadał się ładny przejazd .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się