Młode Konie

super Wojenka! gratulacje 🙂
episode, fajna młoda 😉

faith, podziwiam pracę z młodą, świetna zmiana.

armara, Karuska piękne, a Aresene jak zwykle mnie zachywca 😍 masz może więcej jego zdjęć?

Wojenka, gratulacje! Z początku, zanim przyjżałam się na to zdjęcie zastanawiałam się co za malowańca masz 😁


Wpadam do wątku, myślę, że się nadajemy. Trakeńska prawie 5,5 latka, duża kobyłka. Jako 3 latka była zajeżdżona, później stała na pastwisku, niezbyt dużo potrafi - nie ma szacunku do człowieka, strasznie sie pcha. Kobyśka przyjechała do mnie kilka dni temu, siedziałam na niej już trzy razy, raz dosłownie na miuntkę, wczoraj siedziałam koło 10/15 minut - wpierw koleżanka mnie oprowadzała, a później kobyła chodziła za Pamirem. Dziś pobiegała na lonży, później wsiadłam na lonży na chwilę i na koniec już samodzielnie jeździłam. Niestety mamy pastwisko z ujeżdżalnią, więc jest ciężko, bo jest bardzo stadna i ciągnie do koni, ale udawało mi się poprzejeżdżać foszki. Wczoraj na każdą łydkę był foch (kwiki i tupanie tylną nogą) i ogromna niechęć do chodzenia choćby stępem, dziś już było znacznie lepiej - są spore postępy, liczę na to, że kobyłka szybko się poujeżdża.



[img]https://lh5.googleusercontent.com/AWjNquEdP3eSl_GSzy2MEl2ozyz3cCffdLnbCR4bSt4=w863-h575-no[/img]
faith, powtórzę się. Świetną pracę robicie!
Wojenka, gratulacje!
Nirv, malowaniec 😉

Startowaliśmy wczoraj i dziś. Wczoraj LL i L (po jednej zrzutce, na tej samej przeszkodzie w obu konkursach), dziś dwa razy L na czysto. Szedł jak stary, prowadził się bardzo dobrze. I fruwał  😍

Wojenka ogromne gratki! swietny prospekt na rajdowca, trymam kciuki za dalsze sukcesy🙂
Nirv dzieki! bardzo urodziwa mlodziez🙂 kupilas czy jezdzisz komus?🙂 jakie plany wzgledem niej?
Anai bardzo dziekuje  :kwiatek: Ale Szarak bezbledy sklada sie jak scyzoryk! i narobilas mi smaka na czarny na siwku  😁
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 września 2014 18:50
Mój młody pokazał dzisiaj rogi. Brykać się boi bo mu się nogi plączą i równowaga jeszcze nie taka pod jeźdźcem więc co najwyżej lekko pośladki unosi ale dziś ładnie wysadził przyjaciółkę z siodła robiąc serię wyskoków z 4 nóg z opcją katapulty 😁. Wina w sumie nasza bo powinnyśmy go najpierw przegonić na lonży ale potem chodził już naprawdę ładnie 🙂
anai, malowaniec w dodatku nie ogarnięty 😁 a Szaraczek lata! Bardzo elegancko się prezentujecie. Nie mogę doczekać się kiedy Adela (bo tak przechrzciliśmy Odettę) będzie ogarnięta na tyle, żeby zacząć się baawić jakimiś drągami.

faith, w papierach nie moja, ale można powiedzieć, że ją dostałam. Dłuższa historia 😁 W planach póki co porządne zajeżdżenie się, papier sam skacze, dodatkowo kobyła bardzo dobrze się rusza, co z tego wyjdzie - zobaczymy. Mam nadzieje, że będzie lubiła skakać, bo z takim zamiarem kupiona została 😁

Katharina   "Be patient and trust in the process"
07 września 2014 21:49
anai ale Ci młody fajnie przytył !  🙂
ushia   It's a kind o'magic
07 września 2014 22:06
to ja pokaze prawie-mojego, cztero-z hakiem-latka
zajezdzony przelom czerwca/lipca
jak pracowal regularnie i z ogarnietymi ludzmi, to chodizl tak:





odkąd zmieniły się warunki i tryb pracy i ja kaleczę sama, to niestety pogorszyło się
i niestey PRZYTYŁ - a taki był ładny :/




zmachany taki bo ma nadwyzki energii w zwiazku ze sporadycznym ruszaniem, wiec ciut pobiegal a akurat goraco bylo
kariera sportowa mu nie grozi, wiec w sumie niech se lazi jak chce 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 września 2014 08:02
Mój młody pokazał dzisiaj rogi. Brykać się boi bo mu się nogi plączą i równowaga jeszcze nie taka pod jeźdźcem więc co najwyżej lekko pośladki unosi ale dziś ładnie wysadził przyjaciółkę z siodła robiąc serię wyskoków z 4 nóg z opcją katapulty 😁. Wina w sumie nasza bo powinnyśmy go najpierw przegonić na lonży ale potem chodził już naprawdę ładnie 🙂


No to wesołek z niego  🙂 Jeżdżę 5-latkę i na zawodach w weekend na rozprężalni była tak wesoła, że po każdym początkowym skoku musiała kilka razy walnąć z zadu  🙂 Ale wiedziałam, że tak będzie bo już przed wjazdem na czworobok kwiczała i w duchu się modliłam żeby podczas programu nie brykała.
Po takich relacjach dziekuje bogu ze moja bryka tylko jak ja cos boli😉)
Musze sie pochwalic, robilam dzis dla mlodej kazde dragowa i postawilam mini kopertke, pierwszy raz sie cholera skoordynowanie wybiila zamiast przerzucac kazda lape osobno 😀
Ushia ale kawał konia z niego wyrósł  😍
Ile ma wzrostu teraz?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 września 2014 16:17
Anai bardzo sympatyczny ten Twój młodziak, strasznie ma dobrą głowę i bardzo równą galopadę 😀

A my nadal się lonżujemy, niestety weekend z racji zawodów był wolny, ale dzisiaj wracamy do pracy.
Mam nadzieję, że uda mi się coś sensownego zdziałać.
faith, czarny na siwku wygląda obłędnie 🙂
Nirv, ODetta ładnie, nie musieliście zmieniać imienia 😉
Katharina, przytył? Bo ja na co dzień tego nie widzę, za to na zdjęciach mam też takie wrażenie 😉
ushia, fajnie wygląda, co Ty chcesz? 🙂
Constantia, Biczowa, jak czytam o takich wesołych stworkach, to cieszę się, że mój mocno zrównoważony.
lusia722, o tak, galopuje przyjemnie 🙂 Napisz coś więcej o tym Twoim młodym!

Dorzucam jeszcze zdjęcie, które szczególnie mi się podoba:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 września 2014 17:58
anai mnie nie przeszkadza, ważne żeby w krosie szła równo. Na zwykłych skokach może sobie czasem poszaleć 😉
Constantia, no pewnie 🙂
ja w rozjazdach, więc Jula z lonży 😉



taka głowa, że markerów nie trzeba było robić 😁

Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 września 2014 19:01
anai przytył, przytył  🙂 Pamiętam jak wstawiałaś tu jego zdjęcia zaraz po kupnie to taki szczypior był i tak sobie myślałam, że pewnie za niedługo się będzie u Ciebie pączek robił no i się sprawdza  😁  😉

galopada_ ciasteczko  😜
anai, gratuluję!
Nirv, śliczna laleczka ta Twoja młoda. Naprawdę chwyta za oko.
Biczowa, może to z radości 😉
Moja młoda po 3 miesiącach przerwy właśnie wróciła do roboty. Po tygodniu lonżowania wsiadłam i przyznam szczerze, że banan mi z buzi nie schodzi. Spodziewałam się masakry a jest naprawdę super. Chętna, reagująca na pomoce, spokojna ale energiczna 🙂 Miodzio  😍
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 września 2014 20:24
aniaagre z radości to było jak już jeździec wylądował 🙂, ale przyznam że nas kompletnie zaskoczył bo młody jak już ma na sobie człowieka to jest naprawdę bardzo na nim skupiony, do tego stopnia że nie patrzy pod nogi i w zasadzie wyłącza się na cały świat 😁. Tak uczciwie mówiąc to koń po prostu chciał rozładować nadmiar energii, robił tak czasem na początku lonży więc zapewne uznał że i z jeźdźcem może 🙂 już wie lepiej 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 września 2014 20:37
Anai Bardzo wyróżnia się na tle pozostałych koni u nas w stajni. Zdecydowanie 😡
W obecnej chwili przypomina mi Valegro bynajmniej ruchowo.
Nawet nie mam koncepcji co z takim utalentowanym koniem zrobić, chyba wyjdzie w praniu.
amazonka*, dokładnie ta, przepadłam jak zobaczyłam ogłoszenie 😁 no i przyjechała

anai, mi Odetta bardzo się podoba, jest jeszcze Księżniczką (bo księżniczka Odetta z jeziora łabędzi). Adela to taka weekendowa ksywa, pewnie szybko minie 😁

aniaagre, dziękuję :kwiatek:


Odettka robi postępy, dziś przy czyszczeniu, siodłaniu koń ideał, ogłowie też szybko dała ładnie założyć. Wsiadłam na 15/20 minut, szła całkiem ładnie - z dnia na dzień progres jest. Zapomniałam jak bardzo cieszy praca z młodym koniem. Pod siodłem też do przodu poszło względem wczoraj, samodzielnie jeździłam od początku, grzecznie przy wsiadaniu stała, ciągnęła miejscami do Pamira, ale nie dałam się i jakoś tam troszkę ją przejechałam. Jutro lonża na wypięciu jest w planach 🙂

[img]https://scontent-a-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10609618_762250520498633_2330685961474402001_n.jpg?oh=ad19efb6bed4a1618a073532ea2baacd&oe=54995953[/img]



[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10653713_762244527165899_2876413076545036519_n.jpg?oh=1de437aa42d32b376763d7e600b9c498&oe=548899E3&__gda__=1420030811_6216f856574c815fb86dee74d389921c[/img]
Nirv, przecudna jest!  😜
Wojenka gratulacje!
anai szaraczek boski, bardzo w moim typie koń  😍
Nirv ona taka Twoja-Twoja? Fajna malowana  😍 Mocna kobyłka. Ile ma wzrostu?
Martuha, merci :kwiatek:

Louisa, ona jest generalnie jest dość mocno upasiona, jeszcze troszkę ma do zrzucenia 😁 wzrostu ma nieco ponad 170, nie wiem dokładnie ile. Moja- nie moja 😁 na papierze jest nie moja, ale można powiedzieć, że ją dostałam - mam ją do jazdy, startów i co tam sobie wymyślę 😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
09 września 2014 08:54
Nirv, ja też nad nią myślałam, ale odstraszyło mnie to "bardzo temperamentna"  😉 Od razu staje mi przed oczami moja Clio, która opis na aukcji miała bardzo podobny, a okazała się koniem tak trudnym, że koniec końców wylądowała w fundacji na zielonej trawce (aczkolwiek jest jedna uparta osóbka, która na niej jeździ  😎 ).
AleksandraAlicja, dużo osób o niej myślało - dwójka moich znajomych do mnie pisało, z czego jedna osoba była bliska kupna. Kobyła jest po prostu niewychowana, to jest kawał konia, którego trzeba sprowadzić na ziemie. 😉
Mam mały problem, z jedną z kobył z którą pracuje. Praca była od zera, czyli nauka chodzenia na uwiązie, dawanie się czyscić, podawanie nóg itd, teraz jesteśmy na etapie lonżowania z pasem na kawecanie oraz pracy w ręku na kawecanie, od jutra chcę dołożyć drugą lonżę, w przyszłym tygodniu chcę ją osiodłać i zacząć się przewieszać. Problem jest taki, że kobyła chce wszystko robić aż za bardzo. Pierwotnie była lekkim leniuszkiem, więc pracowałam nad tym by reagowała na lekkie sygnały. Z drugiej strony jest bardzo kontaktowa, uwielbia ludzi i poświęcanie jej uwagi (zawsze przychodzi i wita mnie rżeniem, co jest miłe 🙂 ) . I w efekcie zrobiła się przeczulona. Wypatruje najmniejszych sygnałów i robi wszystko 2 razy intensywniej niż bym chciała - czyli przejścia robi gwałtownie, jak chcę żeby dodała to pędzi, itd. Z jednej strony widzę, że wynika to z jej starania się, więc mam ochotę to nagrodzić, z drugiej to nie jest dobre... próbuje wyłapywać to co robi na spokojnie i wtedy ją nagradzać, ale na razie nie widzę efektu. Nie przejmować się, bo to taki etap i cierpliwie nagradzać tylko to co jest zrobione w spokoju, w rytmie, czy jeszcze jakoś inaczej się w tej sytuacji zachowywać?

Jeszcze druga rzecz - pracując w ręku mam ją w tej chwili w stabilnym ustawieniu, poprawnym wygięciu i pomału proszę o kroki z mocniejszym podstawieniem zadu. Ale na lonżowanie się to nie przekłada - owszem stęp jest dobry, w kłusach przestała pływać, ale nie bardzo chce się rozciągać wprzód i do dołu. Nie chcę jej wypinać, więc chcę spróbować z drugą lonżą, ale nie wiem czy nie jest za wcześnie. W galopie w ogóle brak jej równowagi, ale dopiero zaczęliśmy zagalopowania więc tu się nie czepiam. Do tej pory raczej stykałam się z odwrotną sytuacją - na lonży koń był już stabilny i dopiero uczył się w ręku pracować w większym wygięciu i podstawieniu. A tu jest inaczej i zastanawiam się czy w tej sytuacji poświęcić więcej czasu na pracę w ręku, jeśli dobrze idzie, bo to będzie bardziej procentować pod siodłem czy jednak skupić się na lonżowaniu i je poprawić. I tak sobie myślę czy to też nie wynika z tego, że ona chce być blisko człowieka - w ręku jest siłą rzeczy koło mnie i jest spokojna i rozluźniona, na lonży jak jest dalej od człowieka jest wyraźnie bardziej spięta.. może ma ktoś jakieś przemyślenia apropo takiego konia?

Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 września 2014 16:30
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 września 2014 16:44
Nirv ona jest piękna i taka duża  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się