Konie czystej krwi arabskiej

Stawiałabym, że może być jedno i drugie, plus praca w totalnie niedopasowanym sprzęcie, która pozytywnie na rozwój umięśnienia na pewno nie wpływa. No i w oparciu o to, co było pisane na temat priorytetów treningu westowego i jego specyfiki w wątku naturalsowym i westowym, to cokolwiek jest robione z tym koniem, niewiele ma wspólnego z westem poza siodłem...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
04 listopada 2014 10:03
larabarson ja mialam moment zwatpienia w siebie, kiedy chcialam wymienic Armaniego na ujezdzona 6 czy 8 letnia kobylke arabska - oaza spokoju, jezdza na niej dzieci i bla bla bla. 🤦 Ale jak Armani przyjdzie wtuli swoj siwy uparty lepek to nie oddam go za zadne skarby. I tez sie modle abym nigdy nie musiala ogladac mojego konia w gorszym stanie niz dostalam. I nie chodzi tylko o forme fizyczna niestety.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2215525#msg2215525 date=1415095340]
Stawiałabym, że może być jedno i drugie, plus praca w totalnie niedopasowanym sprzęcie, która pozytywnie na rozwój umięśnienia na pewno nie wpływa. No i w oparciu o to, co było pisane na temat priorytetów treningu westowego i jego specyfiki w wątku naturalsowym i westowym, to cokolwiek jest robione z tym koniem, niewiele ma wspólnego z westem poza siodłem...
[/quote]
Jeżeli chodzi o sam wątek west i jazdę w tym stylu to z miłą chęcią zobaczyłabym filmik.
Jestem na 80/90% przekonana, że jest to "west", ale tylko w teorii.
Z tego co kojarzę (a chyba dobrze) to ten młody kasztanek ze zdjęć tez był na sprzedaż ok rok-pół roku temu.
W ogłoszeniu był filmik z koszmarnego opędzania konia na sznurku, bez ładu i składu, młodziak biegał kłuso galopem, prawie za każdym razem krzyżując zadem, a na zdjęciach skoki w dość wysokim  "korytarzu", w który był mocno prowizoryczny.

Wtedy pomyślałam sobie że skoro w PL tak się układa młode konie to faktycznie już lepiej by było NIC z nimi nie robić. Jak kupić konia z Polski to tylko surowego.
Ogłoszenie obecne dotyczące układania koni trudnych metodami naturalnymi, przedstawia BRAK podstawowej wiedzy z zakresu pracy z końmi jakiejkolwiek.

I jak to ma nie budzić kontrowersji?

Edit: Sprawdziłam. Mam ten filmik na mailu z dnia 16.04.2014r. Mojej koleżance bardzo spodobał się ten ogierek wielkopolski i była zainteresowana kupnem. Po obejrzeniu filmiku i wspólnej rozmowie odradziłam jej tego konia.
Tak na dobrą sprawę to zdjęcia z tego ogłoszenia nie przedstawiają absolutnie nic.
Murat-Gazon Masz rację źle to ujęłam (skrót myślowy).
Całokształt, czyli 3 ogłoszenia wzięte razem dają mniej więcej wizerunek osoby, na tyle że śmiem stwierdzić ze ta osoba nie ma zielonego pojęcia o pojęciu na temat układania koni młodych czy trudnych.
A możesz filmik wstawić?
Mam filmik tylko na mailu w formacie mp4, zapraszam na pw 😉
Informuję, że spis mam kompletny.
Czekam tylko na odp zwrotne od dwóch użytkowników i jak dobrze pójdzie to dzisiaj już będzie na pierwszej stronie wątku.
Przepraszam, że tak długo.
Kobieta ma czas.  😉
Obejrzałam ten filmik od tuch, nooo...  🤔 To się nadaje idealnie do wątku o kontrowersjach wokół naturalu.

maluda
super  💃 a właśnie miałam pytać, co tam w sprawie naszego spisu słychać  😉
Również obejrzałam ten filmik i muszę przyznać, że radość osoby lonżującej jest niewspółmierna z efektem...
Murat-Gazon, ona chyba nawet dała zły sygnał do "zaproszenia"?
Nie potrafię rozgryźć czy spojrzała mu na ten zad, czy też inaczej walnęła batem o ziemie...

Spis ma się dobrze, po prostu ja nie miałam czasu.
Ale kobiecie wypada.
Zasadniczo ona cały czas patrzy mu na zad i w jej postawie ciała nic się nie zmienia podczas przywołania. A bata do tego się nie używa, więc to jakiś dziwny domorosły pomysł.  🤔wirek: Do tego pracuje na zwykłym parcianym kantarze i jakimś sznurku żadnej przepisowej długości, który to sprzęt rzecz jasna nijak nie przekaże żadnych sygnałów.
Tak też myślałam.
Widać, że jednak to sprawia jej radochę. Chociaż koń przesadnie zadowolony nie jest...
Koń to raczej jest zirytowany i niespecjalnie rozumie, o co chodzi.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 listopada 2014 18:21
szamanka chodziło Ci po głowie wymiana Armaniego na innego konia? Coś nie tak z nim?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
04 listopada 2014 19:56
Ano z glowa nie bylo fajnie, ale trzeba pracowac i nad tym .Widze efekty, ktore dodaja mi energii na kolejny raz. Ale latwo nie bylo - tak nerwowego, osamotnionego i bojacego sie czlowieka konia nie spotkalam. Ba! On nawet kiedys i od koni stronil.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 listopada 2014 20:05
No tak, rozumiem- ale wychodzicie na prosta🙂 Najważniejsze🙂
A my będziemy zmieniać stajnię  🏇 Dzisiaj byłam oglądać i spodobało mi się bardzo a poza tym będę miała do stajni jakieś 7 km więc rewelacja. Martwi mnie tylko to jak mój bandzior zostanie przyjęty w stadzie bo "zadzior" z niego potrafi być. Właściciel stajni powiedział, że to mógłby być problem bo ma 2 wałachy i obydwa stoją oddzielnie a gdyby jeszcze mój doszedł i musiał stać oddzielnie to miałby jeszcze większe utrudnienie 🙁
larabarson dziekuje 🙂

Co do kobylki - jasno widac ze zostala zdeptana i zmuszona do pracy. chyba nie bardzo cieszy ja obecnosc czlowieka. Jak mozna pozwolic na cos takiego?? Gdzie jest hodowca? Czy nikt nie martwi sie losem tej malej? Ponoc miala taki swietny papier, nosz cholera moj papierow nie ma ale tak smutno nie wyglada pod siodlem!  😤

Hodowca może niestety tylko rwać włosy z głowy,pluć sobie w brodę i ubolewać,momentami może także uciekać w wyparcie żeby nie popaść w depresję.Zwłaszcza jeżeli koń wyhodowany był z myślą o tym,że ma zostać a ułożyło się inaczej.Kwestia odkupienia tez kontrowersyjna bo sprzedałaś zdrowego,ułożonego konia za x(niejednokrotnie za małe x jeżeli sytuacja Cię do tego zmusiła) a teraz taki spanachany koń jest w ogłoszeniach za x albo za większe X.I czasami i zabrać nie możesz z powrotem.Strasznie przykra sytuacja. 😕
Wpadam z odwiedzinami 🙂
U nas na razie wszystko ok,raz lepiej z pracą pod siodłem, raz gorzej..zdjec póki co nie robimy bo nie ma kto :/
a to moja ukochana mamusia Don Rigo 🙂sama Dina  :kwiatek:

Spis będzie dzisiaj, bo mam kompletne info od użytkowników.
"Dopieszczam go."
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 listopada 2014 16:58
C łobuz ma rogi🙂


zdjątko z pierwszego terenu od xxxx czasu🙂


Dzis rano krótki teren, a po południu miała małpa lonże, później ja wykąpałam, dopieściłam hihihi
Musze później lecieć derę ściagnąć stworowi🙂

C zawsze pieknie w tym limonkowym  😀
A czy na pierwszym zdjeciu to siodlo nie jest troche za bardzo z przodu ? (chyba że west mogą tak być  :icon_redface🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 listopada 2014 17:03
TheWunia mnie nie pytaj, ja dopiero w west się wdrażam🙂
Naprawde ? To nie dość że zmiana miejsca to jeszcze stylu, Citri zwariuje  😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 listopada 2014 17:06
Nie, nie- Citri zostaje w tym samym wydaniu🙂


Ale ja się dokształcam🙂
Waleczna (Widia x Amaratn) 🙂 bo piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie.

Więcej na fb, jak można to dodam jeszcze Widię- tylko nie wiem czy nie przekroczę limitu?
Oto Widia (Fawor x Wiorsta) specjalnie dla Was bo w sumie takich pięknych zdjęć to jeszcze nie miała 🙂 Dziękujemy Ewie Imielskiej-Hbda  😍
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 listopada 2014 23:55
co robią Wasze konie po północy?
hihih, moja przyłapana- oj się wymęczyło dziecko bo zdążyłam zrobić fotkę zanim się "zbudziła"🙂
Widia czy ten pies na trzeciej fotce Walecznej łapie ją za ogon?  😉
Ona coraz ładniejsza.

derby sama bym chciała wiedzieć, co moja robi po północy...  😉 Może kiedyś w wakacje, jak będzie ciepło, zostanę sobie na noc w stajni...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się